Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

@Worms14 zauważ że w podpisie mam jeszcze jako single a teraz mam juz Dual i ta nowa kosc jest duzo gorsza , razem na razie na typowych ustawieniach alpha 280MHz :( jest kupa zobacze jak nie będą więcej chciały isc na 2,5-3-3-6 i tych od @centy to sprawdze na fabrycznych powyżej 300MHz

Edytowane przez rafi1430

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos normalne pamieci twinMosa na tej plycie ? Moje przy 280x9 i 3,4,4,11 przy 2,7 v po 40 minutach wywalaja bledy :| (tzn sp2004 idzie a kursor od myszki stoi) Troche mnie dziwi ze tak slabo poszly bo proc moze spokojnie dalej grrrr Moze jakies propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam twinmosy ale na bh-5 utt i one śmigają na 2-2-2-5 245mhz przy 3.7v.

co to masz za twinmosy, że na 280mhz chodzą?

propozycje? może zjedź w dół z mhz ale w górę z V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam twinmosy ale na bh-5 utt i one śmigają na 2-2-2-5 245mhz przy 3.7v.

co to masz za twinmosy, że na 280mhz chodzą?

propozycje? może zjedź w dół z mhz ale w górę z V?

1600699[/snapback]

czyli co dzielnik 133 ? bo teraz mam aktualnie 166 jak co to odezwij sie do mnie na gg moj numer to 3409540 Dzieki

P.S.

Tweak mi nie dziala pisze z pracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem (a nie chce mi się pisać do "Przyjaciółki") odpaliłem Everesta puściłem test odczytu z pamięci i tu wyszła dręcząca mnie sprawa :( czemu nie napisało że mam płytę "MSI K8N Neo2 Platinum" ?? :( tylko "MSI K8N Neo2 Series (MS-7025)" nie wiem czy to to samo czy nie wieć dlatego się zmartwiłem :( .

 

Pozdrawiam

 

PS. Podpiełem screna

post-24438-1124534017_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szakalaka

"Paltinium" od "f" różni się wyposażeniem dodatkowym, chyba dlatego obie są "neo2 series"

 

Mam takie pytanko - w poniedziałek odbieram Neo2-F i chciałbym od razu dokupić jakieś pasywne chłodzenie na mostek. Posiadam radeona 9800pro z złożonym zalmanem vf700. Myślę niebieskim zalmanie, ale czy wejdzie, a jak nie on to co innego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem (a nie chce mi się pisać do "Przyjaciółki") odpaliłem Everesta puściłem test odczytu z pamięci i tu wyszła dręcząca mnie sprawa :( czemu nie napisało że mam płytę "MSI K8N Neo2 Platinum" ?? :( tylko "MSI K8N Neo2 Series (MS-7025)" nie wiem czy to to samo czy nie wieć dlatego się zmartwiłem :( .

 

Pozdrawiam

 

PS. Podpiełem screna

1603859[/snapback]

Dobrze Ci napisało, a dlatego "Neo2 Series" ponieważ w rodzine jest ich kilka, zobacz sobie na stronie MSI. Rozróżnia je się po numerze w twoim wypadku MS-7025 co oznacza K8N Neo2 Platinium.

 

A to sie może komuś przyda.

 

----------------------------------------------------------

1.BIOS

A – AMI bios

W – AWARD bios

----------------------------------------------------------

2.MODEL PŁYTY

6570 - numer odpowiadaący modelowi płyty (nie ma sensu wypisywać wszystkich, wystarczy wejść na strone i zobaczyć poza tym każdy bios jest opisany tym numerem)

----------------------------------------------------------

3.DOSTAWCA CHIPSETU

A - ATI chipset

I - Intel chipset

N - nVidia chipset

S - SiS chipset

V - VIA chipset

----------------------------------------------------------

4.OZNACZENIE BIOSÓW OEM

C1 - Premio PC

C2 - CompuLink Research Inc.

D4 - Idot

S1 - Elonex plc

F1 - Fujitsu-Siemens

F3 - Founder Computer

F4 - Fujitsu

FA - 4MBO (support u 4MBO)

FD - Fountain Technologies Inc

G3 - Time Computers

H5 - Hewlett-Packard

I5 - Network

M7 - Medion

O1 -Tiny Computers

P2 - Packard Bell

P5 - NEC

V2 - Vobis

----------------------------------------------------------

5.BIOS - Wersja

- tu wszystko powinno być jasne

----------------------------------------------------------

6. DATA WYDANIA

010404 - MMDDRR (MM - miesiąc, DD- dzień, RR - rok)

----------------------------------------------------------

 

Teraz tylko podpasować:

W6570NMSV4.0010404

 

W <--- 1

6570 <--- 2

N <--- 3

MS <--- 4

V4.0 <--- 5

010404 <--- 6

 

 

 

MS - oczywiście Micro-Star International

 

źródło forum MSI.de

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko - w poniedziałek odbieram Neo2-F i chciałbym od razu dokupić jakieś pasywne chłodzenie na mostek. Posiadam radeona 9800pro z złożonym zalmanem vf700. Myślę niebieskim zalmanie, ale czy wejdzie, a jak nie on to co innego ??

Ponowie pytanko - zmieści się niebieski zalman, czy jest za duży ??

 

Dodam jeszcze pare pytanek, może ktoś odpowie:

1. jakie ustawienia pamięci będą wydajniejsze: 166MHz CL2,5 czy 200MHz CL3,0 oba przy HTT 200MHz.

2. czy można sztywno ustawić procka np. 11x 200 i czy przy takim ustawieniu działa c'n'q oraz regulacja obrotów wentyli ??

3. czy przy venice i biosie 1,9 działa c'n'q?? i co sądzicie o tym biosie??

 

Jak na razie przeczytałem pierwsze 12 ston tematu, czytam dalej......

 

P.S.

Bardziej zależy mi na maxymalnym wyciszeniu i stabilności niż na dużym o/c.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowie pytanko - zmieści się niebieski zalman, czy jest za duży ??

Ja przy Asusie GF 6800 musiałem uciąć 1 rząd żeberek z zółtego zalmana. 9800 jest krótszy więc może wejdzie Ci łatwiej.

 

1. jakie ustawienia pamięci będą wydajniejsze: 166MHz CL2,5 czy 200MHz CL3,0 oba przy HTT 200MHz.

Wszystko zależy od pozostałych ustawień pamięci - samo CL nie wpływa aż tak bardzo wbrew pozorom.

 

2. czy można sztywno ustawić procka np. 11x 200 i czy przy takim ustawieniu działa c'n'q oraz regulacja obrotów wentyli ??

W A64 masz blokade na dosmyślny mnożnik - możesz zmieniać tylko w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek jest krótszy - ale zalman vf700 jest duuuży. Na Asusie 6800 masz zalmana czy orginalne chłodzenie ??

 

Czyli mnożnik to max 9 i można ciągnąć tylko fsb, szkoda - już się przyzwyczaiłem do odblokowanego mnożnika w bartonie.

Troche się jeszcze zastanawiam, czy jest sens zmieniać bartona @3200 na Venice @CH.G.W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek jest krótszy - ale zalman vf700 jest duuuży. Na Asusie 6800 masz zalmana czy orginalne chłodzenie ??

Duży? :) Wcale nie jest duży - zobacz jak wygląda pasywna kanapka Zalmana :) Akurat Twój zalman nie zbliży się do chipsetu - ważniejsze jak długa jest karta i jakie elementy na niej są. Obejrzyj okolice chipsetu z kartą, przymierz zalmana i będziesz wiedział.

U mnie to wygląda tak:

Zalman NB32 na Neo2

 

Czyli mnożnik to max 9 i można ciągnąć tylko fsb, szkoda - już się przyzwyczaiłem do odblokowanego mnożnika w bartonie.

3000+ ma max. mnożnik 9x, 3200+ 10x itp. Dlatego ważny jest wybór właściwej płyty. Jeśli chcesz odblkowany nazbieraj na FX'a ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje zdjęcie i jednocześnie na swojego radka widze, że...... jutro się dowiem jak przymierze, bo na oko to wiatrak z vf700 kończy się w połowie mostka (mniej więcej w tym samym miejscu co kończy się karta. Ale na oko to ponoć chłop umarł..............

 

Jeszcze takie pytanko, bo nie wim, czy dobrze zrozumiałem sposób hmmm podkręcania pamięci i procka.

Jeśli ustawię htt na 240 a pamięci na 166 to oznacza, że htt będzie wynosić 240 mhz, procek to 9x240=2160 a pamięci będą miały szynę 200MHz (400ddr) ?? I w tym przypadku ht ustawia się na 4x, żeby nie przekroczyć 1000 ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje zdjęcie i jednocześnie na swojego radka widze, że...... jutro się dowiem jak przymierze, bo na oko to wiatrak z vf700 kończy się w połowie mostka (mniej więcej w tym samym miejscu co kończy się karta. Ale na oko to ponoć chłop umarł..............

 

Jeszcze takie pytanko, bo nie wim, czy dobrze zrozumiałem sposób hmmm podkręcania pamięci i procka.

Jeśli ustawię htt na 240 a pamięci na 166 to oznacza, że htt będzie wynosić 240 mhz, procek to 9x240=2160 a pamięci będą miały szynę 200MHz (400ddr) ?? I w tym przypadku ht ustawia się na 4x, żeby nie przekroczyć 1000 ??

1606486[/snapback]

VF700 na pewno nie kończy się tam gdzie 6800 tylko dużo wcześniej, można go też założyć żeby był "przekręcony" w stronę śledzia (przynajmniej na 6800) i wtedy to już w ogóle nie ma problemu.

Zerknij na tą fotkę:

VF700

Sądze że można to też założyć tak (wiem że to nie zalman ale zasada ta sama):

Wersja 2

 

Co do pamięci - wychodzi mi dokładniej 196 MHz. Mnożnik dla HTT ustawiasz tak, żeby faktycznie nie przekraczać 1000 MHz. Nie wpływa na wydajność więc możesz dać od razu 3x i zapomnieć :)

Edytowane przez AdamDuży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti, ja na x800xt (ktora gabarytami nie odbiega od 9800pro) mialem przez czas jakis 700cu wlasnie, a na chipsecie srebrnego coolermastera premium i... wchodzilo to na styk- doslownie 1-2mm luzu. Ale vf700cu ma elastyczne listki takze bez obaw to wszystko zakladaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawie proca na 9x300, a dzielnik pamieci na 133 to moje twinmosy dzialaja, sa stabilne, ale komp nie daje rady wstac po restarcie, trzeba go wylaczyc i wlaczyc.

Czy ktos sie spotkal z podobnym problemem?

BIOS jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marantz kilka/kilkanascie stron wczesniej poruszany byl temat sporadycznego nie wstawania kompa po restartach. Ja zmienilem poprostu ram i wsio smiga, tobie radze zabawe z biosami.

 

maziboss i co z tego? sugerujesz ze to plyta sprawia ze karta ci sie grzeje? Jedyne co mogles zrobic to zapewne ustawiles napiecie AGP na 1.85V ;) joke

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maziboss i co z tego? sugerujesz ze to plyta sprawia ze karta ci sie grzeje? Jedyne co mogles zrobic to zapewne ustawiles napiecie AGP na 1.85V ;) joke

1606889[/snapback]

nie po prostu na wczesniejszym kompie tak grafa mi sie nie grzala, a teraz ledwo zapuszcze jakiegos 3d marka i nie idzie jej dotknac :| i mam na dodatek jakies dziwne zwiechy gta sa :| bede musial przetestowac unreala 2004 to sie okaze co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie po prostu na wczesniejszym kompie tak grafa mi sie nie grzala, a teraz ledwo zapuszcze jakiegos 3d marka i nie idzie jej dotknac :| i mam na dodatek jakies dziwne zwiechy gta sa :| bede musial przetestowac unreala 2004 to sie okaze co i jak

1606904[/snapback]

Dziwne bo 9600 Pro to niemal "lodówka" :) Ja miałem żółtego zalmana na tym i działało w 3d z 8cm z boku jako nadmuch i @ XT leciało niemal. A co znaczy gorące to się dowiesz z kartami pokroju 6800 czy X800 ;) W grach dobijam 80 stopni i więcej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie po prostu na wczesniejszym kompie tak grafa mi sie nie grzala, a teraz ledwo zapuszcze jakiegos 3d marka i nie idzie jej dotknac :| i mam na dodatek jakies dziwne zwiechy gta sa :| bede musial przetestowac unreala 2004 to sie okaze co i jak

1606904[/snapback]

Dziwne bo 9600 Pro to niemal "lodówka" :) Ja miałem żółtego zalmana na tym i działało w 3d z 8cm z boku jako nadmuch i @ XT leciało niemal. A co znaczy gorące to się dowiesz z kartami pokroju 6800 czy X800 ;) W grach dobijam 80 stopni i więcej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo 9600 Pro to niemal "lodówka" :) Ja miałem żółtego zalmana na tym i działało  w 3d z 8cm z boku jako nadmuch i @ XT leciało niemal. A co znaczy gorące to się dowiesz z kartami pokroju 6800 czy X800 ;) W grach dobijam 80 stopni i więcej :D

1607005[/snapback]

no i wlasnie to mnie dziwi :/ jak mialm stara plyte to nie b ylo takich objawow teraz mnie to martwi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze cos przy przekladaniu komponentow poszlo nie tak? Radiator na radku sie poluzowal, what so ever... strzal w ciemno, wiem, ze slaby ale b. prawdopodobny niz fakt, ze to neo2 przegrzewa vga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze cos przy przekladaniu komponentow poszlo nie tak? Radiator na radku sie poluzowal, what so ever... strzal w ciemno, wiem, ze slaby ale b. prawdopodobny niz fakt, ze  to neo2 przegrzewa vga ;)

1607182[/snapback]

hmmm raczej odpada przyjde dzisiaj do domu to wyciagne radka obejrze dokladnie i zobaczymy czy cos to pomoze chociaz watpie...

P.S.

Martwi mnie to cholernie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios z dzielnikiem 183 pozwolil odrzyć moim pamiątkom :) Pozwala im spokojnie smigać przy 280MHz z 1T 2,5-4-3-8 Proc w tym czasie chodzi na 2800MHz. Wydajność systemu wzrosła, wszystko szybciej śmiga. Jak dla mnie super biosik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem po testowaniu tego biosu , bardzo mnnie on ucieszył, ale nie zostałem przy nim. Chcialem na div 183 osiagnać FSB 319, nie udalo się. Zatrzymałem sie na FSB podobnie jak ty Madness, lecz jakoś mi się wydaje gorszy, mniejsze możliwości ma tez na div 166.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodalem bios mod 1.A rev. 2 ( http://www.swjka.com/neo2/view_thread.php?fid=39&tid=40 ) jak mnarazie ok.

 

Mam pytanie wlaczylem A64 Tweekera i jakies dziwne rzeczy zobaczyłem - te z gwiazdkami. W biosie CL mam 2,5 a tu jakies dziwne 4,5.

 

Co z tym zrobic?

Niedawno patrzylem i bylo ok.

post-7994-1124785566_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...