Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

Co do freezow, to sam nie wiem co to moze byc. Podobno na kartach z serii 6xxx czasami sie tak zdarza, ale jak na poprzednim nie bylo.

 

Wgrales najnowsze sterowniki? poustawiales wszystko dobrze, moze w tle ci cos dziala?

 

"wahania" napiecia -> sprawdzales to mierniiem czy programem, bo jak tym drugim to sobie daruj. U mnie obojetne czy stres czy idle napiecia takie same.

 

Temperatura zdziebko za duza, zmien paste i zapewne zejdziesz ponizej 50C w stresie.

 

EDIt: wlasnie Madness zapomnialem napiac o biosie ;)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Battlefield 2 potrzebuje co najmniej 1,5GB ramu stąd przycinki. Temperatura jest trochę za wysoka ale może jest to przez bios (pewnie masz oryginalny 1.5). Zmień go na np. 1.8Mod lub jakiś inny a temperatura w stresie spadnie do 48*C ;)

Chiftec przy wykręconym venisie i prądożernym GF6800 może być lekko za cienki i pracuje na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jakie pamieci polecacie do tej plyty?

Cos 2x256, bo moje Twinmosy dzialaja na 200 jak procek jest na 200,

ale nie chca juz dzialac na tym samym 200 (dzielnik 133) jak procesk jest na 300 :(

 

Chodzi mi o takie pamieci ktore slyna z tego ze dobrze wspolgraja z ta plyta.

Z gory dziekuje za wypowiedzi typu "Kup Corsairy, u mnie smigaja az milo"

 

albo inaczej jakie BEZPIECZNE napiecie moge dac tym twinmosom ?

Edytowane przez marantz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam dobrego chlodzenia na tą płytke.. :) moze ktos wie czy da sie tu wcisnąc xp-120 lub xp-90cu!? ewentualnie zalmana7700. No i który by byl najwydajnijszy? Spotkalem sie z wypowiedziami ze xp-90cu jest wydajniejszy od xp-120! a moze ktos zaproponuje inne dobre chlodzenie.? Z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam dobrego chlodzenia na tą płytke.. :) moze ktos wie czy da sie tu wcisnąc xp-120 lub  xp-90cu!? ewentualnie zalmana7700.  No i który by byl najwydajnijszy? Spotkalem sie z wypowiedziami ze xp-90cu jest wydajniejszy od xp-120! a moze ktos zaproponuje inne dobre chlodzenie.? Z góry dzieki.

1638336[/snapback]

xp na pewno wejdzie zarowno 120 jak i 90, a duzy tajfun - pewnosci nie mam ale sadze ze tez powinien wejsc nie jest on chyba wiekszy od xp-120

 

zeby nie byc goloslownym :

http://www.ocia.net/reviews/xp120/img/xp120_clearance.jpg

co prawda nie jest to msi k8n neo2 a msi k8n neo ale pcb design maja b podobny (jedyne o co mozna sie martwic to przestrzen miedzy socketem a agp)

 

a jezeli chodzi o zalmana, to ja mam pentagrama 100Cu i wszedl ale konieczne bylo oproznienie 1 banku pamieci !!!

 

btw ten pentagram jest na sprzedaz jakby ktos reflektowal :blink:

Edytowane przez marantz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście przyglądnęłi się sygnaturom userów w tym topicu to mamy na pewno jednego z zamontowanym XP-120 na K8N Neo2 Platinum ;)

A z Big Typhonem będzie pewnie problem dotyczący zbyt krótkich śrób mocujących. Ale może już to poprawli ? Nie przeglądałem ostatnio topicu o Big Typhoon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mellow: hmmm.. a co sądzicie o xp-90 (wersja"c") miedziana... ponoc wydajniej niż xp-120! i zdecydowanie sie zmiesci! z testów wynika ze aluminiowe xp-90 jest troszke mniej wydajne niz xp-120 ale ta wersja CU moze mu dorównac... o Typhoonie niewie nic... czy bedzie rownie wydajny? Raczej stawiam na xp-90c. :) Ale moze to nie jest dobry wybór.. ;] jak myslicie? ;] a jeszcze apropo slotów pamieci... mam teraz obsadzone dwa najblizej prockowi sloty... i pamieci sa twisterki wiec w obudowach... troszke sie grzeja... a obudowy moga dodatkowo utrudnic montarz xp-120! czy jak wladuje te dualki na kolejne dalej osadzone sloty czy nie bedzie zadnych problemó z systemem..? lub wydajnoscia? :) hehe zreszta zaraz to sprawdze i pokatuje troszke tego kompa ;] a pamiatki smigaja synchro z procem :) 9x300Mhz procek i pamiatki z 533Mhz @ na 600Mhz ;] naprawde lubia sie z ta płytka a sa tak samo jak a-data na tccd samsunga. :) mniam! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a zamierzam tez wladowac OczBoostera... wiec to dodatkowo moze utrudnic montar coolerka :( hmm.. rzeczywiscie jest kilka fotek w necie tandemu msi z xp-120 -> http://vtoe.org/myproject/hs3.jpg w tym przypadku calkowicie zakryte sa pamieci... jesli by sie zmiescily pod coolerkiem to luzik.. i dodatkowo by byly chlodzone... ale co z ocz boster? :( ten to chyba na bank juz nie wejdzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V- core bedzie na neo2 wyzszy z tej tylko przyczyny, ze dfi zawyza napiecia.

 

Z drugiej strony- jesli taki np PITer selekcjonuje na dfi, to moze sie zdarzyc, ze na neo2 cpu zachowa sie inaczej mimo podniesionego v-core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie czy ktoś z Was ma podpięty do naszej płyty dysk SATA2 ,tylko z jumpem przełożonym na SATA, bo zamierzam dokupić twardego i wolał bym już kupić jakiegoś z SATA2 bo jak kiedyś się zmieni płytę to jak znalazł :), a słyszałem że niektóre dyski na SATA2 mają problemy z niektórymi płytami na SATA :(

 

Pozdrawiam

 

Madness wielkie dzięki też sobie szarpnę chyba Samsunga tylko 200 lub 250 :)

 

Pozdro

Edytowane przez szakalaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Samsunga 160JJ SATA 2 NCQ. Miałem na poczatku problemy ale to była wina biosu. Teraz smiga jak wariat. Wkurza mnie tylko że przy ładowaniu systemu robi freeza na jakieś 20s po czym zapiernicza jak gdyby nigdy nic, ale do tego można przywyknąć.

Po wymianie z WD cisza wręcz powala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos posiada pamieci na Hynix BT-D43 ? Nie moge ich odpalic na moim biosie 1,8 rev 3 by NFM nawet na dzielniku 100 i najluzniejszych timingach kiedy proc dziala na 9x300. Dodam ze pamieci siedza w banku 3. bo bank1. zaslania Pentagram na CPU...

 

Czy w ogole ktos probowal odpalac pojedyncza kosc pamieci w 3.banku przy FSB CPU =300 ?? Jezeli tak to na jakim biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie lolka.

jak to jest z ncq? Wiem ze trzeba miec dysk z ncq i mobo z obsluga, ale jak sprawdzic czy mobo obsluguje ncq? i czy neo2 obsluguje tak lwasciwie ncq?

1640302[/snapback]

NCQ obsługuje Nforce 4 i Nforce 4 Ultra B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

 

mam pytanie... jako ze od niedawna posiadam plyte MSI Neo2 - Platinum chcialbym zapytac jaki polecacie BIOS.. wiem ze do kazdego egzemplarza moze podpasowac lepiej ten czy inny , ale ktore na poczatek radzicie przetestowac ? Pytam Was bo jeszcze niebardzo lapie sie jesli chodzi o BIOSY do tej plytki no a wgralem najnowszego oficjala i kicha..tak skopany ze szok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko czy ktos z posiadaczy freezera 64 i tej plyty montowal na tej plycie ta plastikowa podstawke do montowania coolera ja zalozylem freezera na podstawce zwyklej dolaczonej do plyty i dziala teraz zobaczylem ze ta dolaczona do coolera tez sie montuje ale zbytnio niechce mi sie calej plyty wyciagac zeby ja zamontowac :).Czy wszyscy maja podstawke od ac czy zwykly standard na freezerze 64 ? chodzi mi o to czy przypadkiem nie obniza to wydajnosci coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko czy aby nie mam za wysokich temperatur :) procesor athlon 3000+ venice e3 @2.7ghz 1.47v idle 36 stres 53 z freezerem 64 dmucha na tyl obudowy i z tylu zamontowane 2 wiatraki 80mm .Zmienilem paste na as5 z pasty sylikonowej h i tak jak sie spodziewalem temp nie spadla znaczaco co najwyzej o 1 stopien albo wcale ?.Paste wydaje mi sie ze nalozylem dobrze metoda ziarnka ryzu no moze troszeczke wieksze ziarnko ryzu :).Mozecie mi podac temp jakie sa u was na venice e3 z freezerem 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam w najblizszym czasie zakupic mobo z tematu. Moje pytanie dotyczy ukladu dzwiekowego ALC850 obecnego na mobo. Otoz jak sie on ma do mozliwosci karty Sound Blaster Live! 5.1 (SB0100)? Czy ten ALC850 bedzie generowal dzwiek lepszej jakosci i w zwiazku z tym bede mogl z czystym sumieniem sprzedac Live?

 

Czekam na odpowiedzi, zarowno audiofili jak i zwyklych userow (ja raczej z tych zwyklych czyli dzwiek do gier, mp3, brak glosnikow 5.1)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...