Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzaliscie poprawnosc wyswietlania granicznej temperatury na tym programiku AMD64 MaxTCase

link http://www.thecoolest.zerobrains.com/forum...wtopic.php?t=83

 

u mnie wyszlo tak:

 

CPU Information (CPU #1):

Standard CPUID: Family: F, Model: F, Stepping: 2

Extended CPUID: Family: F, Model: 2F, Stepping: 2

CPUID String: 20FF2

Processor APIC: 0

Processor: AMD Athlon 64 3000+ (Venice)

CPU Speed: 1004.58 (200.92 x 5.0)

Revision: DH8-E6

Platform: Socket 939

Startup VCore: 1.400v

Maximum Case Temperature = 53C

 

i w co tu wierzyc? widzialem gdzies na stronach AMD ze okolo 62 C wlasnie ten model (ADA3000DAA4BW)ten wlasnie posiadam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy temp. otoczenia około 20*C mam na chipsecie średnio 27*C, proc 22-23*C a system pokazuje 20*C. Najcieplejszy jest - HDD samsunga 35*C.

:)krzymack_opole(: - skoro zjechałeś z temperaturą mostka do 17-19*C to ile masz w pokoju ? ;)

1709405[/snapback]

W pokoju mu sople wiszą, dlatego ma 17-19 st :D Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje tyle, ile faktycznie ma. Jeśli u ciebie są takie absurdalne odczyty to może łącznik między fotelem a biurkiem zawalił?

 

PS. Odnośnie "szczekania". Nie przenoś poziomu jaki sobą reprezentujesz w to bądź co bądź publiczne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. U mnie temp. mostka to wg wskazań speedfan'a ok 31C, co przy WC na cpu/gpu (ergo- chłodno w obudowie) jest realnym wynikiem, pokrywającym się z tym co odczytuje np. termometr cyfrowy. Bios 1.8 mod NFM, sprawdź, może on pomoże na Twoje problemy z czujnikami.

 

Również pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie siedzialem w temacie... ale od wczoraj Scythe Ninja na pokładzie :) Procek smiga 311x9 (2800Mhz) przy 1,55v. Temperatury mysle ze jak na AC calkiem mile :) od 39- do (stres 45C) to chlodzenie nawet w passivie sobie radzi! :) Pamieci puszczone na dzielniku 166! Wiec smigaja grubo ponad 500Mhz :) tylko martwi mnie jedna sprawa. Mianowicie temp. mostka. (nawet do 45C) wczesniej duzo chlodzniej. Niewiem czemu.. sprawdzilem jeszcze raz... posmarowalem dokladnie Ocz Ultra i to samo :( czy moze to byc wina biosu (złe odczyty) Wgralem wczoraj najnowszy oficjalny.. ale to chyba nic specjalnego :( nigdy nie mialem takiej temperatury na chipsecie :( Wiec pytam znawców o jakis naprawde dobry biosik do OC! mam pamieci Twinmos Twister 533Mhz na TCCD! Jesli ktos moze podsunac jakis naprawde dobry biosik do OC to z góry badzo dziekuje! Planuje zakup Ocz Boostera.. czy ktos wie jak sprawuje sie z tym mobo i z TCCD!? A i polecam naprawde jeszcze raz Scythe Ninja! :) warta swej ceny! :) przy minimalnych obrotach wiatraka 1000rpm. 80mm naprawde swietne rezultaty. czekam na akasa 120mm. :) mysle ze bedzie naprawde ok! :) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie ,mianowicie, Microstar K8N Neo2-Platinum/939 nForce3 Ulrta, Microstar K8N Neo2-Platinum/939 nForce3 250Gb, która jest ultra i która 250Gb , jestem nowym posiadaczem jak widac i nie wiem czemu serwisy pisza o chipsecie w tym modelu raz ze jest ULTRA a raz ze jest 250Gb ??? osobiscie zakuplilem plyte Microstar K8N Neo2-Platinum/939 nForce3 Ulrta(MS-7025) w programch indetyfikujacych jest napisane ze to ULTRA ,a znowu w programie CPUZ pisze ze to chipset 250Gb.

 

Dlaczego w jednym sklepie jest to Ultra a w innym 250Gb , jaki zastosowano chipstet ,skoro nazwa plyty jest taka sama??? wyglada ze zamowilem Ultre a mam 250Gb? nie wie juz nic....

moze cos przeoczylem ale dzis o tej porze cos tak mnie naszlo , Ultra i 250Gb

tak mnie to zastanowilo....?

 

przyklad z CPUZ

 

Mainboard and chipset

Motherboard manufacturer

Motherboard model MS-7025,

BIOS vendor Phoenix Technologies, LTD

BIOS revision 6.00 PG

BIOS release date 09/07/2005

Chipset nVidia ----------nForce3 250 rev. A1------

Southbridge ----------nVidia nForce3 MCP rev. A2-----

Sensor chip Winbond W83627THF

 

Przyklad z Everest

 

Płyta główna:

 

Nazwa płyty głównej : MSI K8N Neo2 Platinum (MS-7025) (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, Dual Gigabit LAN, IEEE-1394)

Mikroukład płyty głównej ----- nVIDIA nForce3 Ultra, AMD Hammer----

Edytowane przez Wild555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w jednym sklepie jest to Ultra a w innym 250Gb , jaki zastosowano chipstet ,skoro nazwa plyty jest taka sama??? wyglada ze zamowilem Ultre a mam 250Gb?  nie wie juz nic....

moze cos przeoczylem  ale dzis o tej porze cos  tak mnie naszlo , Ultra i 250Gb

tak mnie to zastanowilo....?

 

Bo jakiś Pan w sklepie chciał być mądrzejszy lub chciał więcej informacji zawrzeć w nazwie produktu.

 

MSI K8N Neo2 Platinium jest na układzie NForce 250GB Ultra. Z tego co sie orientuję to:

 

NF3 250 => nie ma gigabitowego LANa i sprzętowego Firewalla

NF3 250GB => ten już posiada i ogniościankę i Lana

NF3 250GB Ultra (poprawna też jest nazwa NF3 250 Ultra) => Ma to co na górze + obsługę HyperTransport 1000

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jakiś Pan w sklepie chciał być mądrzejszy lub chciał więcej informacji zawrzeć w nazwie produktu.

 

MSI K8N Neo2 Platinium jest na układzie NForce 250GB Ultra. Z tego co sie orientuję to:

 

NF3 250    => nie ma gigabitowego LANa i sprzętowego Firewalla

NF3 250GB =>  ten już posiada i ogniościankę i Lana

NF3 250GB Ultra (poprawna też jest nazwa NF3 250 Ultra) => Ma to co na górze + obsługę HyperTransport  1000

1716185[/snapback]

 

Dzieki za informacje dotyczace tego tematu,teraz wiem dlaczego takie odczyty mam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wentli jest monitorowanych na MSI ?? Bo mnie się zdaje że 3szt. CPU i mostek jest podawany poprawnie a trzeci pomiar to liczba losowa. Nawet jak zatrzymam wentyl to podaje 1300obr/min

Sprawdźcie u siebie jak możecie.

1708128[/snapback]

W instrukcji jest napisane (na obrazku z pinami), ze tylko CPUFan i NBFan maja monitorowanie obrotow. SystemFan1 i SystemFan2 nie maja monitorowania (3 pin niepodlaczony).

 

Planuje zakup Ocz Boostera..

Sprawdz czy twoja zasilka ma napiecie -5V, bo bez niego booster nie dziala :( Fuck, ja nie doczytalem i teraz nie wiem, ile V jest na pamieciach (nie dziala wyswietlacz w boosterze). Wiem, mozna z mierniczkiem, dzisiaj chyba sie podepne (z tego co zauwazylem, to plyta nie mierzy napiecia Vdimm).

 

 

No i teraz moje pytanie. Zmienilem OCZ Gold (BH-5) na te Geile Ultra-x (UTT BH-5) + booster i dalej [gluteus maximus]. Na 1T to nawet na 200MHz nie uruchamia sie Winda. Przy 2T i 2.8V Vdimm wszystko ok na 250/div166 (pamiec ~204MHz cl2225). W A64 tweakerze moge zmienic na 1T i dalej wszystko stabilne, jednak po zmianie w biosie na 1T wywala sie winda zaraz po zalogowaniu, jak pojawia sie desktop. Probowalem bez karty muzycznej, z dysku PATA, zawsze to samo. Generalnie bida :( Zastanawiam sie, czy te OCZ nie byly lepsze, bo przynajmniej komp wstawal na 1T (ale tylko 200MHz). Jak sie wpienie to posle MSI w cholere i kupie Asrocka Sata2 i tyle :)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup Ocz Boostera.. czy ktos wie jak sprawuje sie z tym mobo

1712891[/snapback]

1.Ja ci kiedys pisalem na pw że mam do sprzedania i nic nie odpisales, jak bedziesz zainteresowany OCZ boosterem to wal na pw.

2. Przeczytaj sobie o plytach głównych pod A64 na naszym forum jest tam opisane MSI K8N neo2 platinum i jak chodzi z boosterem, tylko trzeba poszukac troche.

Co do biosu to polecam 1.36b NFM

Update:

Link do tematu o płytach i procesorach A64

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś swoją MSI poza budą i by był w stanie podać wymiary chłodzenia na NB? głównie interesuje mnie wysokośc radiatora do gniazd PCI/AGP + rozstaw otworów. Ja niestety nie mogę tego zrobić bo żeby sie do tego dobrać to 2 dni roboty i nastepne 2 dni na odpowietrzanie układu :/

 

Każdy wymiar się przyda ale rozsądek mi podpowiada że wymiary bedą podobne jak na DFI NF4 :)

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... okazuje się, że Fortron 400W nie jest kompatybilny z neo 2 platinum...

Płyta nie wstaje. Na dowolnym innym zasilaczu wszystko jest ok. Istnieje jakiś sposób "naprawy" takiego zasilacza? (dodam, że jest on sprawny, z innymi płytami głównymi działa bez problemu). Na pocieszenie został mi procek. 17 tydzień, 2700 na defaultowym napięciu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... okazuje się, że Fortron 400W nie jest kompatybilny z neo 2 platinum...

Płyta nie wstaje. Na dowolnym innym zasilaczu wszystko jest ok. Istnieje jakiś sposób "naprawy" takiego zasilacza? (dodam, że jest on sprawny, z innymi płytami głównymi działa bez problemu). Na pocieszenie został mi procek. 17 tydzień, 2700 na defaultowym napięciu :]

1723265[/snapback]

Pytanie czy fortron nie jest kompatybilny z plytą MSI czy MSI z fortronem? (pisales że inne zasilacze dzialaja ale warto sobie takie pytanie postawić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :( i wrócilem do starego poczciwego Athlona XP! :( kurczem niewiem co jest... znalazlem w sieci biosik... polecany przez innych.. (byc moze jakis lewy z lewego zródla) i unieruchomilem mobo :( testowalem juz wiele innych i bylo zawsze ok... najbardziej przypadly mi do gustu rózne klonki wersji 1.8. nagralem 1.3B6. i koszmar!! :(płyta wstaje.. ale nie moge wejsc do biosu.. odrazu zwis... i kolorowe szlaczki :( a jak pójdzie dalej to wykrywa dysk a potem zatrzymuje sie na wykrywaniu nVidia Raid!!... :( dobrze ze w pracy mam programator... bo tu za zadne skarby nie puszcza mnie ani z fdd ani z hdd ;( dziwne.. ale to pierwsyz taki przypadek.. a przelecialem juz po tylu róznych bioskach i bylo ok! czy mozliwe jest ze to jakas "lewa" wersja..? :( od 3 dni koczuje na nedznym xp 1500Mhz ;( jesli ktos moze podac mi linka do jakiejs dobrej wersji 1.36 lub 1.8 i ich roznych kloników to bede wdzieczny... pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... okazuje się, że Fortron 400W nie jest kompatybilny z neo 2 platinum...

Płyta nie wstaje. Na dowolnym innym zasilaczu wszystko jest ok. Istnieje jakiś sposób "naprawy" takiego zasilacza? (dodam, że jest on sprawny, z innymi płytami głównymi działa bez problemu). Na pocieszenie został mi procek. 17 tydzień, 2700 na defaultowym napięciu :]

1723265[/snapback]

 

Kumpel ma coś podobnego. Ma MSI na KT400 i za cholerę nie chce jego mobo wstać z zasilatorem Antec380 a u mnie ten zasilacz dość spory konfig po OC ciągnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos pojecie jaka kostke z biosem ma ta cholerna plyta? wlasnie cos mi marudzi ze bios nie moze byc invoke.chyba trzeba bedzie hot flasha a tylko dfi mam pod reka wiec jak by ktos mial pojecie czy moje dfi na 754 sie nada to msg;)

 

edit:

 

dziala... tzn dfi dziala bo msi jest chyba do wywalenia..

(1) wrzucilem na kostke msi bios z dfi - dfi wstaje (czyli kosc jest dobra)

(1) wrzucilem oryginalny bios msi - msi kreci wiatrakami ale to chyba agonia

 

naprawde niecierpie tej plyty..

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem cos tym invoke jak wgralem 1-szy raz biosik 1.36Mod... I co sie okazalo ze mobo nie chciala wstac gdy ramy mialem wsadzone w 1 i 2 slot ... (mam twinki m-tec)..przesadzilem je do 3 i 4 slotu i invoke zniklo :lol: trafilo mi sie to na 2 dzien jak ja kupilem .. cala noc nie spalem spocony wydygany juz myslalem ze bede musial Madness'a prosic o pomoc :D

 

pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:  :( i wrócilem do starego poczciwego Athlona XP! :( kurczem niewiem co jest...  znalazlem w sieci biosik... polecany przez innych.. (byc moze jakis lewy z lewego zródla) i unieruchomilem mobo :( testowalem juz wiele innych i bylo zawsze ok... najbardziej przypadly mi do gustu rózne klonki wersji 1.8. nagralem 1.3B6. i koszmar!! :(płyta wstaje.. ale nie moge wejsc do biosu.. odrazu zwis... i kolorowe szlaczki :( a jak pójdzie dalej to wykrywa dysk a potem zatrzymuje sie na wykrywaniu nVidia Raid!!... :( dobrze ze w pracy mam programator... bo tu za zadne skarby nie puszcza mnie ani z fdd ani z hdd ;( dziwne.. ale to pierwsyz taki przypadek.. a przelecialem juz po tylu róznych bioskach i bylo ok! czy mozliwe jest ze to jakas "lewa" wersja..? :( od 3 dni koczuje na nedznym xp 1500Mhz ;( jesli ktos moze podac mi linka do jakiejs dobrej wersji 1.36 lub 1.8 i ich roznych kloników to bede wdzieczny... pozdrawiam! :)

1724377[/snapback]

a sprawdziles programem CBrom czy bios jest dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...