Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

wiec tam zabralem sie za podkrecanie kompa

- max fsb 235 gdy pamieci ustawione na 166 czyli po podkreceniu 191 (ostre timingi)

- po ustawieniu pamieci na 100 proc idzie bez podnoszenie napiecia na fsb 260 co daje 2.6ghz, wiecej nie probowalem na razie :) Jak tylko ustawie pamieci w biosie na 133 nawet przy lagodnych timingach komp nie odpala. Czy naprawde moje kingstony hyperx pc400 sa az tak slabe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie paluchy świerzbiły i na boxowym wiatraku ustawiłem fsb250 pamięci 1:1 timingi 2,5 3 3 7 1T na biosie 1.5BX i max temperatura jaką zauważyłem na CPU to 54 stopnie w stresie oczywiście.

 

A przy okazji: zakładaliście jakieś radiatorki na MOSFET`y?

Z tego co zauważyłem na zdjęciach http://www.oc-zone.com/modules.php?name=Re...do&id=98&page=8 jest jeszcze miejsce żeby wszedł XP-90 czekam tylko na kase i sprawie sobie takie cudo. Jaki wentyl polecacie do niego w miare cichy?

pozdr,

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam awiec marcin groen ja mam tez podobny sprzecik tą samą płytke i mosze ci powiedziec ze mam taki sam problem z tymi pamieciami jak ustawie na 133 to komp wogule niewsaje u mnie a na pamieciach ustawionych na 100 juz jest git i niemam pojecia czemu tak sie dzieje???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka,

 

Mam zamiar kupic MSI K8N Neo2 Platinum pod S939, do tego Winchestera 3000+. Wejdzie na ta plyte Thermalright XP-120 ?

Widzialem jedno zdjecie, gdzie zachaczal o 1 slot pamieci, ale to nie byla MSI.

 

Czy jak odpalam za 1 razem kompa na tej plycie to mam to zrobic na 1 kosci, zainstalowac system, zaktualizowac bios i dopiero wrzucic 2 kosc ?

 

Jakie kosci polecacie do tej plyty [ 2x 512 MB ] ? A-DATA Vitesta DDR566/600 albo cos innego na TCCD ?

 

Jak jest z dostepnoscia tej plyty ? W kompusroniku trzeba czekac 3 tygodnie na niego, w Apollo nie maja tego na stanie... Czy jak mi sie nie daj Boze zepsuje to musze czekac duzo czasu bo nie ma takich plyt na stanach w hurtowniach ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w sumie teraz to sam niewiem czy pakować się w MSI czy Epoxa.... na początku byłem za MSI na 100% ale poczytałem troche recek po necie i Epox jest lepszy przy kręceniu proca. Troche jestem niepewny czy aby napewno MSI to najlepsze rozwiązanie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie te wnioski? Z tego co wiem to MSI jest na rynku conajmniej od wrzesnia zeszlego roku, EPoX raptem kilkanascie dni. EPoX dorobil sie juz wersji 2.1, MSI jedzie na 1.0.

Na moim Antecu TC550W nie mialem zadnych problemow-ani z niby nie lubiaca tych zasilaczy plyta Abita AV8, ani z MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz ja problemy mialem i to z dwoma plytami.

Na trzecia sie nie decydowalem.

Zmiana biosow nie pomogla. Ba przy pierwszej o zmianie biosow nie bylo mowy. Bo jak mozna sflashowac bios na plycie ktora po jakims czasie poprostu sie wylacza :|

 

Pozniej pogadalem z kumplem ktory ma te plytki u siebie na polce.

W styczniu sprzedali 9sztuk z czego 4 juz wrocily. Objawy: plyta zakreca wiatrakami i gasnie. Testowane na chieftecu (zeby nie bylo ze Antec albo Enermaxy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie na nia napalilem jak szczerbaty na suchary. Ale sorry. Rosyjskiej ruletki nie lubie. Teraz na dodatek mam sesje a przez walone msi mam 2 tygodnie zaleglosci w pracach.

 

Moze i MSI ma kilka fajnych rzeczy, ale dla mnie OC to nie wszystko.

Gigabyte jak wsadzilem tak smiga. Zero problemow.

 

A na MSI kolorowo nie bylo. Zmiany biosow, kombinowanie jak odpalic zimnego kompa. Minely juz czasy gzie komp chodzi 24godziny na dobe. Jakby bylo tak jak dawniej to nie byloby problemu. A jakos zamieniac zasilke tylko dla plyty ktora i tak pewnie wymienie za 2 miesiace to lekka glupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma moze neo2 i tccd i moze sie pochwalic wynikami w HT 1:1 interesuje mnie 1T , ja jak narazie uzyskalem

283 2,5-3-3-7 1T testwane 3dmarkiem z braku czasu :mur:

Jeszcze nie bylo zadnych oznak niestabilnosci .... grafa tez ma jeszcze zapas

Jutro moze zaczne znowu

 

wynik w marku na 12p i 6v

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8404249

 

Jesli ktos ma wyzsze chetnie porownam bo to jeszcze nie jest ostanie slowo ( tylko prosze kategorie 12potokowa :wink: )

 

Podawajcie tez na jakim biosie

moj na 1,36b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wrocilem znowu do biosu 1,36b z 1,41mod i lecac sobie od 285 2,5-3-3-7-1T stabilnego w metest #5 szkoda tylko ze 20 min bo mise nie chcialo dluzej czekac wszedlem do windy i zaczalem sprawdzac 1mb spi co kilka mhz

a oto wynik

cpu x7 coby sie nie martwic chlodzeniem

 

 

297 2,5-3-3-7-1T

 

Dołączona grafika

 

 

Niby nic ale zawsze jakas slaba oznaka stabilnosci jest , swietnie sie nadaje do "1 megowek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wrocilem znowu do biosu  1,36b z 1,41mod i lecac sobie od 285 2,5-3-3-7-1T stabilnego w metest #5 szkoda tylko ze 20 min bo mise nie chcialo dluzej czekac wszedlem do windy i zaczalem sprawdzac 1mb spi co kilka mhz

a oto wynik

cpu x7 coby sie nie martwic chlodzeniem

297 2,5-3-3-7-1T 

 

Dołączona grafika

Niby nic ale zawsze jakas slaba oznaka stabilnosci jest , swietnie sie nadaje do "1 megowek"

1255285[/snapback]

 

Przestań 1M oznaką stabilności ?? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...