Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

Witam rodacy

 

Pobierajcie moje BIOSy http://www.swjka.com/k8nneo2bios/?dir=./need.for.mhz :D

 

Macie jakies problemy z ta plyta to piszcie. Ja bez problemu bootuje moja maszyne na 320HTT co mi daje 640DDR (2.5-4-3-7 przy ~2.9v) na moim OCZ PC3200 Rev.2 (TCC5 chipy) ramie. Niestety moj winchester nie wytzryma wiecej niz 288HTT, 640 DRR bylo bootowane na 3000+ venice mojego kolegi. Dzieki za zaproszenie do forum. Niedlugo wypuszcze rewizje 4 dla moich BIOSow. Beda naprawione ustawienia do ramu w czasie uzywania 166 dzielnika. Pokaze was jakie sreeny pozniej

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie need.for.mhz, super że wpadłeś, bedzie teraz można Cię jakoś wspierać w postaci testowania Twoich biosów.

Osobiście zakończyłem testy 180NFM(Rev.3).rar----26-06-2005. lepsze sie na nim osiąga wyniki w testach 3DM, Everest i SPI w porownaniu do tego samego biosu z dopiskiem HH, nie ma tez tak wielkich problemów z odpaleniem kompa , po wprowadzeniu zmian w biosie. U mnie wlasnie sie tak zachowuja te biosy i w tej chwili uważam je za najlepsze. Niestety jeszcze troche brakuje do pełnego wykożystania mocy pamieci, jednak sprawiłeś że zaczynam wierzyć w tą płyte i jej potencjał.

W jaki sposób dajesz takie napiecie na swoją płytę, czyzby Ci się trafila ta co daje na 2.8V(2.9V realnie)? Przydałoby mi sie wieksze napiecie na ramy.

Pozdro.

 

Dodam jeszcze ze na dzień dzisiejszy max asynchro to 319x9 div 166(261Mhz)2.5-3-3-7 2.85V. Synchroniczne taktowanie mam o dużo mniejsze od Ciebie need.for.mhz, bo tylko HTT 285.

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, proszę, co za sławy witają na naszym skromnym forum ;) Pozdrówki i dzięki za GJ need.for.mhz!! Przy okazji mam jedno pytanie- czy słyszałeś o problemach między neo2 a corsairami 3200xl (TCCD)? U mnie są ogromne problemy z jakąkolwiek rozsądna (czyt. powyżej 260MHz przy 1T i timingach rzędu 2,5-4-4-7) stabilną pracą tych pamięci... jaki bios byś mi polecił?

 

@AdamDuży- dzięki swoim pomiarom potwierdziłeś, że nasza mobo daje bardzo pewne napięcia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamDuży moglbys zmierzyc vdimm przy 2.85V :)

1516481[/snapback]

Bardzo chętnie ale nie wiedziałem gdzie :) To 2,7x V z MOSFET'ów to nie będzie aby to??

Powiedz gdzie to zmierze tylko za dnia bo nie chce popalić nowego sprzętu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miales ustawione w biosie 2.7? ;) Daj w biosie 2.85V i sprawdz jeszcze raz, jak bedzie w okolicach 2.8-2.9 to jest to :D

1516559[/snapback]

Zdaje się że tak - Neo2 nie ma monitoringu Vdimm i ciężkie się połapać co się ustawiło a dziś trochę mieszałem z ustawieniami :) Jutro przeprowadze kolejną sesje i napisze co wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AdamDuży- dzięki swoim pomiarom potwierdziłeś, że nasza mobo daje bardzo pewne napięcia :D

Zaciekawiło mnie to zaniżanie odczytu przez DFI a że z natury lubię wiedzieć co w trawie piszczy to pomierzyłem. Jutro spróbuje się jeszcze Vdimm zająć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łoł jakoś mi się udało puścić FSB na 255 czyli 10x255 i spoko testy typu Super PI , Prime :) , ale wywala mi się na graficznych rzeczach :( 3DMarki w biosie mam Fast Write -wyłączony , AGP 4x8x (próbowałem też na samym 4x i to samo) NV/ATI speed .... -wyłączony i w różnych momentach 3DMarków wywala się do windy , acha HT mam x3 (jak było x4 to wywalał się na samym początku marków)

 

Sprawdzałem na mniejszym mnożniku , pamięci na 100, HT na 2 to na FSB 280 MHz spoko szło i nic nie wywalało

 

Proszę poradźcie co można zrobić ??

 

acha w biosie "Primary Graphic`s Adapter mam na AGP (chyba dobrze?? ) lecz sprawdzałem również na PCI i było to samo

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestaw taktowanie magistrali AGP na 67MHz (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś ale pewnie zrobiłeś)

Może po prostu więcej z tego proca się wydusić nie da ??

Choć byłoby to bolesne ale możliwe :(

 

Witam sprawcę biosu który u mnie siedzi :D Mam nadzieję, że jeszcze kilka rzeczy poprawisz po psujach z MSI ;)

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, proszę, co za sławy witają na naszym skromnym forum ;) Pozdrówki i dzięki za GJ need.for.mhz!! Przy okazji mam jedno pytanie- czy słyszałeś o problemach między neo2 a corsairami 3200xl (TCCD)? U mnie są ogromne problemy z jakąkolwiek rozsądna (czyt. powyżej 260MHz przy 1T i timingach rzędu 2,5-4-4-7) stabilną pracą tych pamięci... jaki bios byś mi polecił?

 

@AdamDuży- dzięki swoim pomiarom potwierdziłeś, że nasza mobo daje bardzo pewne napięcia :D

1516504[/snapback]

Daj procek ponizej 2000mhz i tesutj ram:

Testuj twoj ram indiwidualnie i zacznij od 2.65v@200htt, 3x htt link i dowawaj po 3 mhz [testuj w memtest #5 test, jak wejdziez do memtest nacisnij "C, 1, 3, 5, enter] (az dojdziesz do np. 250htt, i dostaniesz error, dodaj 0.5v i contynluj, az bedziesz musial wyluzowac opoznienia na ramie) pawnie z jedna kostka jest cos nie tak. Moze byc tez twoj procek tak jak umnie, max wyciagne z winchestera to 283htt , 2.5-4-3-7 na 2.8v, memtest, prime, super pi stable. Neo2 potrzebuje duzo ustawien :D

Edytowane przez need.for.mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łoł jakoś mi się udało puścić FSB na 255 czyli 10x255 i spoko testy typu Super PI , Prime :)  , ale wywala mi się na graficznych rzeczach :( 3DMarki w biosie mam Fast Write -wyłączony  , AGP 4x8x (próbowałem też na samym 4x i to samo) NV/ATI speed .... -wyłączony i w różnych momentach 3DMarków wywala się do windy , acha HT mam x3  (jak było x4 to wywalał się na samym początku marków)

 

Sprawdzałem na mniejszym mnożniku , pamięci na 100, HT na 2 to na FSB 280 MHz spoko szło i nic nie wywalało

 

Proszę poradźcie co można zrobić ??

 

acha w biosie "Primary Graphic`s Adapter mam na AGP (chyba dobrze?? ) lecz sprawdzałem również na PCI i było to samo

 

Pozdrawiam

1516580[/snapback]

Mialem ten sam problem. nieprzekraczaj 1000mhz HHT link nigdy, daj Agp fast write disabled. AGP apert. size ustam na 64mb jesli twoja grafa ma 128mb. Zawsze daje sie polowe mniej. Jak masz grame co ma 256mb. daj ustawienie na 128mb. Primary Graphic`s Adapter daj na APG, komp bedzie sie szybciej bootowal, bo nie bedzie szukal PCI grafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Madness mam 67

 

mam jeszcze jedno pytanie (bardzo lamerskie ) w sofcie od MSI "MSI Live Monitor" jest opcja "Wyszukaj wersję sterownika VGA" i wyszukuje niby 6 do mojego sprzętu lecz tak naprawdę oznaczenia tych sterów są "RX800PRO-TD256" itd. , a ja mam 9800XT , czy to są normalne stery do grafy (bo ja mam zmodowane oryginały lub nieraz Omegi) czy jakiś dodatak do tej płyty ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do AGP Aparature Size to slyszalem co innego, dla graf 128MB daje sie 256MB. To naprawde pomaga w grach dla ktorych 128mb na grafie to za malo :)

 

Co do problemow z div166 to moze zaczerpniesz troche z biosu 1.9B5? Tam sa chyba dodatkowe dzielniki pamieci, moze sprobujesz dodac te ustawienia do biosu 1.8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze nie pisze na temat ale mam bardzo wkurzajacy problem :) a mianowicie nie dziala mi internet i admin stwierdzil ze jest to spodowowane karta sieciowa :-| (uzywam tej wbudowanej w plyte glowna Nvidia na realteku nie probowalem bo co zmiane kraty sieciowej trzeba podawac jej adres fizyczny co niestety w tej pieprzonej "lamie" (bo tak sie nazywa moj uslugodawca) wszystko trwa zadziwiajaco dlugo :mur: :mur: :mur: ale w koncu na tej karcie nvidi tez powinno byc wszystko ok :unsure: problem tkwi w tym ze karta nie wykrywa sieci (nie podaje odpowiedniego adresu ip itd. na poprzednim kompie (poprzednia karta sieciowa ) wszystko dzialalo. inetnet to siec blokowa LAN (dziala strasznie wolno ale to juz nie wazne :) ) moje pytanie brzmi co mam zrobic zeby karta wykryla siec ?? a moze admin sie myli i problem jest z windowsem choc wydaje mi sie ze zrobilem wszytko co sie dalo :wink: jezeli nie da sie nic zrobic to tez napiszcie bede wtedy wiedzial ze musze kupic nowa karte sieciowa . (serwis nie wchodzi w gre) (przepraszam ze nie ma polskich znakow ale nie pisze na polskiej klawiaturze a w dodatku na niemieckim windowsie:))

 

Pawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na neo2 masz 2 karty sieciowe. Zobacz czy na tej drugiej też nie działa.

1517506[/snapback]

 

jak juz wczesniej pisalem nie jest tak latwo zmienic karte sieciowa bo trzeba podac jej adres fizyczny a za nim oni go zamieniom mina cale wakacje :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowalem na szybko bios 180NFM(Rev.3).

Na biosie w7025nms.180 na 260 MHZ pamieci szly mi na 2,5-4-3-6.

Po wgraniu biosu REV3 ida spokojnie na 2,5-3-3-6. tzn przechodza test SPI 16 MB.

Moje pamoeci to A-Data 600 ( 2 x 512).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miales ustawione w biosie 2.7? ;) Daj w biosie 2.85V i sprawdz jeszcze raz, jak bedzie w okolicach 2.8-2.9 to jest to :D

No niestety nie podam Vdimm bo to nie to co pisałem :/ Po obniżeniu Vcore zrobiło się tam 2,2V - wygląda jakby to było 2x Vcore a nie Vdimm - przy modach na Neo2 zresztą modyfikują inne punkty na mobo ale nie wiem gdzie pomierzyć Vdimm.

Jeśli ktoś wie gdzie to sprawdzić od przodu płyty to chętnie sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa mi spoko na 248x10 nawet grafę kręce i wszystkie testy po parę godzin i spox , bez podnoszenia napięcia , a już jak dam 250x10 to wywala się na 3DMarkach (z napięciami kombinowałem na różne sposoby :( ) inne testy spoko mimo że HT zjeżdżam na 3 ? ciekawe czemu

Pozdro

 

Grafę mam Radka Saphire 9800XT , a zasilacz Chieftec 420 W DF, do tego wypalarka DVD Pioniera, 1 dysk WD 80MB, dźwięk Audigy 2 Platinum, karta telewizyjna AwerMedia, 6 wiatraków 120mm i jeden 80 mm (cztery z tych 120 są na chłodnicy do WC) czyli raczej zasiłka powinna wytrzymać

Edytowane przez szakalaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką masz grafę? potrzebuje dodatkowego zasilania? może zasilacz ma za mało amperków... (u mnie miałem problemy z dwoma dyskami, dwoma nagrywarkami dvd-rw i kreceniem...)

 

może daj również więcej V na port AGP? ja mam 1,6V i narazie negatywnych skutków nie odczułem...

 

----

usuń post wyżej bo się robi burdel... :P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem Bios 180NFM(Rev.3) i zauwazyłem spadek przepustowości pamięci w odczycie w Everest oraz delikatnie gorsze osiągi w "Czasie oczekiwania...", ale za to zapis do pamięci wzrósł o ponad 100 MB/s, jeszce musze sprawdzić osiągi samego procesora w Sandrze :)

 

update:

W Sandrze widze mały ale zauważalny wzrost wydajności

 

ps. poprzedni mój bios to 180MOD

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który bios, Waszym zdaniem, podaje najbardziej bliskie prawdzie temperatury? Jak oceniacie pod TYM względem te modowane 1.8? U mnie na nim temp spadły i imho teraz są bliższe prawdzie (CPU pod max obciążeniem ca. 42C)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na każdym biosie z serii 1.8 temperatury jakieś zawyżone, w idle ok. 47 stopni na CPU bez względu na to czy proc podkręcony czy nie. Na biosach od 1.5 w dól po 2-3 restarcie temp się normalizowała na poziomie 35-36 st. Aktualnie jadę na 180NFM(Rev.3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, czyli jak zwykle bez reguły. Ale może jednak ktoś się pokusił o dokładniejsze testy z użyciem termometrów cyfrowych i sprawdził to z różnymi biosami? Ode mnie mogę napisać, że 1.41 pokazuje w miarę ok temp (sprawdzane z panelu) ale co z resztą? Osobiście, brak mi czasu na takie zabawy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...