Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

No oczywiście, że zmieniaj! I proc będzie Ci odrazu lepiej chodził. a może to Ty coś źle robisz? albo trafiłeś na serwis który wymienia jednemu i daje to samo drugiemu... :?

 

1538655[/snapback]

To juz nie chodzi o to co lepsze. Meczy mnie ze co miesiac mam wizyte w serwisie i pozbywam sie kompa na 3 tygodnie, w dodatku dojechac do Wrocka to sa koszta. Pozatym to jak rosyjska ruletka, wsadzisz lapy do kompa i znowy jedziesz do serwisu.....to jakas paranoja!

 

Na dzien dzisiejszy moja MSI jest martwa, w sobote malo o zawal mnie nie przyprawila jak po resecie pojawily sie krzaki w windzie i komunikat ATI DEVICE NOT FOUND a to wszystko w 4 kolorch. Juz myslalem ze moj X800XTPE poszedl do bozi. Na szczescie grafa dziala, a na mobo martwe sa sieciowki, PCI i chyba tez czesc magistrali odpowiedzialna za wykrywanie na AGP.

 

Caly patent polega na tym ze MSI chyba dalo ciala z otworami montazowymi. Albo gdzies miedzy warstwami jest za blisko sciezka i wkrecajac srubke my robimy zwarcie tydziez przecinamy jakas sciezke. W kazdym razie innego wytlumaczenia sensownego nie mam. W necie ludzie maja tez podobne przypadki ale generalnie zadnych konkluzji. Na glownym forum MSI rozniez jest wzmianka o nie dokrecaniu srubek bo moga wystapic problemy z bootowaniem albo znikajacymi opcjami w biosie (sic!). Wina zasilacza tez to nie jest bo wczesniej mialem inny tzn. najpierw Antec380 teraz FSP550-60pln. NA bank sa to te srubki bo przed montazem WC bylo OK, pozatym nie mialem 2 wkreconych. Jak tylko je dolozylem to padlo. Zaznaczam ze zadnej nie dokrecalem na maxa, tyle zeby sie tylko nie odkrecila.

Dodam ze przy montazu WC rowniez zachowalem wszytkie normy bezpieczenstwa ;] Sorka jezeli sie powtorzylem w tym poscie ale okazyjnie dorwalem sie do kompa.

 

Generalnie zapowiadaja sie dlugie 3 tygodnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to z tymi śróbkami jest u każdego?? Że jak się przykręci mobo na wszystkie śróbki to się wali mobo?? :?

Czy tylko u nielicznych?? :blink:

Ja tam nie wiem w czym problem - dokręciłem porządnie ale z głową wszystkie i jest OK. Nie sądze żeby problem z tego wynikał - chyba że obudowa ma jakieś swoje "cudaki" i trobi zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja mobo mam przykrecona za pomoc srubek. Moze to przez te wasze srObki sa jakies problemy? :lol:

 

A tak serio- po nieudanym av8 zmienilem mobo na neo2 i od tego czasu ZERO problemow. Jakichkolwiek. Swojego wincha 3200+ testowalem tez na dfi nf4 i nie szedl wiecej niz te 2.75GHz. Jedyne co mogloby byc lepsze to obsluga TCCD, ale wg mnie (i masy testow na google.com) to wlasnie neo2 jest najlepsza mobo dla platformy s939@AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie ma żadnych problemów ze śrubkami a mobo wyciągałem z obudowy ze 3 razy.

@KosiMazaki

Masz strasznego pecha ale spróbuj na drugi raz dać jakieś podkładki pod śrubki i wtedy zobaczymy co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio zdecydowałem sie na kupienie tej mobo wraz z procesorem A64 3000+ Venice. Czy zasilacz chieftec 410W będzie dobry do tego konfiga? (ma ktoś taki?) Prosiłbym też o pomoc w kwestii wyboru pamięci, chodzi mi o zestaw 2x512mb, cena do 500zł. Które będą najlepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z pamięciami GeiL na MSI K8N Neo2 nforce3 :(:

 

Dziś kupiłem to mobo z Athlon'em 64 3000+ Venice. Posiadam pamięci GeiL 2x256MB i 1x512MB wszystkie są CL2 400MHz. Problem polega na tym że komputer nie startuje gdy wszystkie pamięci są włożone... Uruchamia sie tylko wtedy gry w komputerze są 2x256 bez 512, i odwrotnie... :( Koputer nie startuje też, gdy jest w komputerze znajduje sie pamięc 256 z 512 :( Nie wiem co robić, bo na pamięc narazie kasy nie mam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z pamięciami GeiL na MSI K8N Neo2 nforce3 :(:

 

Dziś kupiłem to mobo z Athlon'em 64 3000+ Venice. Posiadam pamięci GeiL 2x256MB i 1x512MB wszystkie są CL2 400MHz. Problem polega na tym że komputer nie startuje gdy wszystkie pamięci są włożone... Uruchamia sie tylko wtedy gry w komputerze są 2x256 bez 512, i odwrotnie... :( Koputer nie startuje też, gdy jest w komputerze znajduje sie pamięc 256 z 512 :( Nie wiem co robić, bo na pamięc narazie kasy nie mam :/

1547149[/snapback]

A masz instrukcję do płyty?! :mur:

Jasno napisali, że z trzema modułami pamięci komputer nie współpracuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pech z tymi srubkami.Podpowiadam z wlasnego doswiadczenia ze nigdy nie dokrecam srubek do konca.Zawcze uzywam gumowych podkladek miedzy mobo a wkretem i nigdy wkrecam wszystkich srub-4 lub 5 wystarczy.Jesli wszystko skrecimy zgodnie z instrukcja to moga powstawac naprezenia.Zwlaszcza przy wkladaniu kart rozszerzen/pamieci/kabli ide. Widzilem juz mobo ktore chodzily tylko po wygieciu! puszczalem i sie wylaczalo. Co do zasilacza to musialem zmienic szefa 360 na tagana 480.teraz juz bez resetow.Powodzenia przy montazu.Nie pouczam tez nikogo.Po prostu od 1997r. zamontowalem tyle plyt ze nauczylem sie na wlasnych bledach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pech z tymi srubkami.Podpowiadam z wlasnego doswiadczenia ze nigdy nie dokrecam srubek do konca.Zawcze uzywam gumowych podkladek miedzy mobo a wkretem i nigdy wkrecam wszystkich srub-4 lub 5 wystarczy.Jesli wszystko skrecimy zgodnie z instrukcja to moga powstawac naprezenia.Zwlaszcza przy wkladaniu kart rozszerzen/pamieci/kabli ide. Widzilem juz mobo ktore chodzily tylko po wygieciu! puszczalem i sie wylaczalo. Co do zasilacza to musialem zmienic szefa 360 na tagana 480.teraz juz bez resetow.Powodzenia przy montazu.Nie pouczam tez nikogo.Po prostu od 1997r. zamontowalem tyle plyt ze nauczylem sie na wlasnych bledach.

1547764[/snapback]

ja montuję na tyle śrubek na ile mogę maksymalnie i nie miałem jeszcze żadnych problemów... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płytę mam wkręconą dość mocno na trzy srobki (więcej nie miałem). Zasilacz mam chiefteca 360 i działa wszystko bez problemu. Może dlatego za mam karte graficzną bez dodatkowego zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po lektórze MSI :lol: 20 pare stron niestanowi rzadnej przeszkody :blink:

Fajnie się nawet czytało. Po przeczytaniu doszedłem do wniosku że jest z tym mobo troche problemów i z niego rezygnuje. Pozatym ma zasilanie 2 fazowe :blink: co wpływa niekorzystnie na OC CPU.

Wiem że DFI na nF3 s.939 będzie idealnym dla mnie wyborem.

Ale teraz niedaleki sąsiad się napalił na to mobo troche bo jego kuzyn z Gdańska ma to mobo i mu lata i on chce też MSI. Więc wybór trafił na mnie. Ja mam mu zamówić to mobo. Wezme pewnie w komputronik. Ale teraz pytanie czy na moim zasilaczu będzie chodził Venice 3000@niewiem na ile mu sie kręci ;|

6600GT taki jak mój z VF700Cu 2x512Mb ddram tylko że on ma 2xHynix niema mieszanki :? I 6 wiatraczków w budzie ma. Czy ten sprzet jest w stanie pociągnąć mój szef którego zamierzam mu sprzedać. I żęby niebyło tak że po miechu zasiłka do wymiany bo mi się dostanie. I teraz prośba do was.

 

Aha i z tego co wyczytałem to 1.36B jest najlepszym biosem. Może ktoś ma inne dobre propozycje?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chief360 uciągnie ten konfig z palcem w... nosie.

ja siedzie na 1.36b, mam na nim najbardziej stabilny, ale nie sprawdzałem biosów 1.8 i nowszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ja raczej niebędę miał czasu/ochoty na to żeby kumplowi wgrywać lepszy bios. I sprawdzać każdy. Wgrywam jest stabilnie THX ja swoja prace wykonałem. A tak swoja drogą to jescze teraz się namyśliłem że chyba niesprzedam tego mojego chifteca. Bo ja niedługo też zaliczam przesiadke na 939 ale na mobo DFI i jak pociągnie to narazie niech zostanie. Niemam zabardzo kasy później pomyśle nad topowerem P5 350W jest na bebechach takich samych jak Tagan 380W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ja raczej niebędę miał czasu/ochoty na to żeby kumplowi wgrywać lepszy bios. I sprawdzać każdy. Wgrywam jest stabilnie THX ja swoja prace wykonałem. A tak swoja drogą to jescze teraz się namyśliłem że chyba niesprzedam tego mojego chifteca. Bo ja niedługo też zaliczam przesiadke na 939 ale na mobo DFI i jak pociągnie to narazie niech zostanie. Niemam zabardzo kasy później pomyśle nad topowerem P5 350W jest na bebechach takich samych jak Tagan 380W.

Ale thx za info. Kumplowi wezme może topowerka 350W jak sobie zmienie może się zamienimy ;| No w końcu mój ma napisane 360W a tamten 350 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po lektórze MSI :lol:  20 pare stron niestanowi rzadnej przeszkody :blink:

Fajnie się nawet czytało. Po przeczytaniu doszedłem do wniosku że jest z tym mobo troche problemów i z niego rezygnuje. Pozatym ma zasilanie 2 fazowe :blink:  co wpływa niekorzystnie na OC CPU.

hoho...

2 fazowe zasilanie? hmmm a co o tym świadczy,że jest dwu fazowe?

 

EDIT: Adam nie mów nikomu! chyba mamy Limited Edition! :D :D :D

 

 

 

Wiem że DFI na nF3 s.939 będzie idealnym dla mnie wyborem.

jesteś pewien? nie wiem jak teraz z biosami, może są już nowe, bo ze starymi to są podobno jazdy... :?

 

 

Ale teraz niedaleki sąsiad się napalił na to mobo troche bo jego kuzyn z Gdańska ma to mobo i mu lata i on chce też MSI. Więc wybór trafił na mnie. Ja mam mu zamówić to mobo. Wezme pewnie w komputronik. Ale teraz pytanie czy na moim zasilaczu będzie chodził Venice 3000@niewiem na ile mu sie kręci ;|

6600GT taki jak mój z VF700Cu 2x512Mb ddram tylko że on ma 2xHynix niema mieszanki :?  I 6 wiatraczków w budzie ma. Czy ten sprzet jest w stanie pociągnąć mój szef którego zamierzam mu sprzedać. I żęby niebyło tak że po miechu zasiłka do wymiany bo mi się dostanie. I teraz prośba do was.

nie sądzę by były duże problemy, jednak wiadome, że trochę więcej amperów by się przydało niżw tym chieftecu...

 

 

 

Aha i z tego co wyczytałem to 1.36B jest najlepszym biosem. Może ktoś ma inne dobre propozycje?? :?

miałem 1.36mod, było fajnie. teraz mam 1.8 NFM rev.3 i sądzę, że również jest niezły choć brakuje mi w nim kilku rzeczy z poprzednich... ;-)

 

 

a ogólnie co do mobo:

wg mnie MSI jest dobrym wyborem. niektórych problemów, które ludzie mają to naprawdę nierozumiem gdzie leży ich przyczyna. IMO raczej w ludziach... ;-) ja nie miałem narazie żadnych problemów. kumpel ma taką samą płytę główną i również na nią nie narzeka...

wg mnie jest warta polecenia, póki sytuacja z DFI się nie ustabilizuje ;-)

 

pzdr

 

 

 

---------------------------

 

 

Hmmmm dziwne bo na płycie msi procki lepiej sie kreca niz na dfi niewiem skad masz takie informacje...

no co Ty! przecież na DFI każdy proc Ci wyżej chodzi! co z tego, że mobo zawyyyża napięcia, ale proc lepiej chodzi... :?

Edytowane przez enigma_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 fazowe zasilanie? hmmm a co o tym świadczy,że jest dwu fazowe?

 

EDIT: Adam nie mów nikomu! chyba mamy Limited Edition! :D :D :D

Albo sobie te tranzystory dolutowaliśmy ;) Przecież jest miejsce na 4 faze :P

 

(a 2-fazowe - może ktoś zobaczył po 2 tranzystory na fazę i uznał to za 2-fazowe - tylko że to nie o to chodzi a 3 tranzystor w każdej fazie jest od spodu płyty ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubasek---> Żebys się dwoił i trojł to narazie najlepsza płyta do OC to DFI na nF3 z AGP na s.939

A sytuacja już się ustabilizowała. Wgrywamy bios 705 i po problemie. Narazie wsio na nim hula. Może niejest jeszcze w 100% poprawny ale narazie hula :-| Więc o co więcej trza prosić?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wincento101 proszę cię daj żyć!!!..... i jeszcze to zasilanie 2-fazowe :blink:

kup sobie wkońcu to DFI i zapomnij najlepiej o firmie MSI a i jeszcze tego sąsiada też namów bo Neo2 to g...o jakich mało

bez urazy

pozdr,

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubasek---> Żebys się dwoił i trojł to narazie najlepsza płyta do OC to DFI na nF3 z AGP na s.939

A sytuacja już się ustabilizowała. Wgrywamy bios 705 i po problemie. Narazie wsio na nim hula. Może niejest jeszcze w 100% poprawny ale narazie hula :-|  Więc o co więcej trza prosić?? :blink:

wincento101---> Żebys się dwoił i trojł to podaj mi jakieś sensowne powody czemu tak jest/czemu tak uważasz?!

Miałeś tą płytę? Testowałeś? Skąd wiesz, że najlepsza?

 

a ja uważam, że najlepsza płyta do OC to ASRock K8 comboZ na Ali M1689 z AGP na s.939 :mur: :mur: :mur:

 

---------------

 

Albo sobie te tranzystory dolutowaliśmy ;) Przecież jest miejsce na 4 faze :P

 

(a 2-fazowe - może ktoś zobaczył po 2 tranzystory na fazę i uznał to za 2-fazowe - tylko  że to nie o to chodzi a 3 tranzystor w każdej fazie jest od spodu płyty ;) ).

A może my mamy 3/4 fazy? w końcu tylko 3 tranzystorki na 4 miejsca... kurcze to ja już nie wiem... Tak w ogóle to ja mam MSI?! ?! ?! :blink: :D

Edytowane przez enigma_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój. Jak ktoś chce wybrać konkretną płytę po tym co mówią o innych plytach danej firmy to OK niech wybiera.

Ale jak na razie to DFI ma więcej problemówz NF3 s939 niż MSI kiedy weszło na rynek.

O zasilaniu nawet nie wspomnę :lol:

A to rozplanowanie elementów miód malina. Czytam sobie wątek o konkurencyjnej DFI na Xtream systems również i jak na razie to wyszło zgnite jajo w rodzinie DFI. Ale coponiektórzy sądzą że nowa rewizja bedzie miała przeprojektowane PCB :lol:

 

Co do MSI bo OT się super zrobiło to uruchomiłem sobie CnC i powiem, że coraz bardziej mi się to podoba. Do netu zjeżdzam z obr. wszystkich wentli na min. (700-900RPM) i kompa nie słychać z 50cm :D A temperaturki w okolicach 30*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...