Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

Atrakcyjna cena 560zl, na pewno przyda sie na przyszlosc :)

 

Poza tym zastanow sie czy wolisz swapowanie gry i ciagle doczytywanie czy 5fps mniej? ;)

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony mało ktora gra obecnie swapuje przy 1GB Ramu, ale na przyszlość napewno sie przyda :)

1553999[/snapback]

No na przykład Battlefield 2 - ja właśnie dokupuję kolejne 512MB :lol:

 

co do biosu - po co Ci aż 18.3%? czy aby napewno kiedykolwiek tego użyjesz? na 99,9% nie...

A jak mam Athlona64 + watercool, to może spróbować tego 1.36?? Bo obecnie mam "tylko" 10% Edytowane przez schriss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam Athlona64 + watercool, to może spróbować tego 1.36?? Bo obecnie mam "tylko" 10%

1,45V +10% ~ 1,6V

 

dajesz więcej na codzień? jeśli tak to życzę by proc się nie zjarał i jak chcesz to wgrywaj 1.36mod ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enigma znów big thx.

A ułożenie frezera całkiem mi odpowiada. Tylko mi nie odpowiada mi jedna rzecz. A mianowicie wtyczka od zasilania na płycie. Będzie zasłaniała troche zimne powietrze które na frezera będzie mi rzucał artick zamontowany na dole tam gdzie cdroma się montuje. I przy okazj mam tam HDD to schłodzi go. :D

 

 

A co do tego chłodzenie napisałem bo ty tam pisałeś czy ktoś inny coś o zasilaniu AGP i napisał/eś że wynosi 1.7V to ja cię poprawiłem że nie 1.7V tylko 1.5V kumasz??

 

 

Jeszcze tylko niewiem co z tym HOT FLASH'em co to etc.

Oraz jak możecie to rzućcie linkiem do 1.8NFM rev.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I powiedzcie czy tymi procentami zmienia się tylko na CPU czy i na AGP,RAM?? :?

Dla RAMu i AGP ustawia się normalnie napięcia, odpowiednio max wartości to 2,85V i 1,7V (chyba)...

A defaultowe napięcie na AGP wynosi 1.5V a nie 1.7 :D (Z tego co sie orientuje)

ja napisałem jakie można mnaxymalnie wartości ustawić dla RAM i AGP. ;-)

;-)

 

Biosy znajdziesz tutaj: http://www.swjka.com/k8nneo2bios/?dir=./need.for.mhz

 

Hot Flash? Flashowanie biosu na ciepło. Jest to chyba flashowanie z użyciem dwóch takich samych płyt głównych gdy na jednej kość BIOSu spieprzysz ;-) (wgrywasz u siebie bios, coś zepsujesz, nie masz jak sflashować bo komp nie wstaje to idziesz ze swoją kością BIOSu do kupla z taką samą płytą główną i u niego flasciach!esz)

 

przytoczę text kogoś z forum o hot flashu nf7 (Szukaj)

 

"HOT FLASH

Hotflasha wykonuje sie jesli Update biosu sie nie powiódł, potrzebujemy do tego kilka rzeczy, a dokładniej,

 

1.drugiej płyty NF7 z tą samą revizją,

2.dyskietke bootującą z dobrym biosem i programem awdflash.exe i plikiem command.com

<najlepiej wczesniej sformatowac taki dysk poprzez a:format /s>

3.dwie żyłki długości około 50-60cm < najlepsza do tego celu bedzie zyłka wedkarska albo cienka

nitka, wazne aby były ciezkie do przerwania >

 

i możemy zaczynac, na poczatek, bierzemy płytę ze poprawnym biosem, na wyłączonej płycie wyciągamy kosc biosu…najlepiej jest wyciagnąc ją cyrklem, podważyć nożykiem, bądź igla

kiedy już wyciągniemy kość, bierzemy dwie nitki i podkladamy pod nią, tak jak to jest przedstawione na rysunku

 

tak na przeciwnych rogach mozna na dlugosci kosci albo po przekątnej.....na rysunku....nitka jest zołta linią.....tam gdzie linia jest przerywana, nitka jest pod koscią ..poźniej wkladamy tą samą kosc…..ale nie do konca tak aby wszystkie nozki stykaly z gniazdem ale zeby kosc nie była wsadzona do samego konca......kiedy wszystko jest gotowe…..odpalamy kompa....kiedy nam się zbotuje….jednym sprawnym pociągnięciem wyciągamy kosc……….ciagniemy zdecydowanie i z wyczuciem…tak aby nie połamać nozek….kiedy kosc mamy wyciagnietą…a komputer dalej pracuje…..bierzemy popsutą kosc i zdecydowanym wciśnięciem…wkladamy ją do gniazda…kiedy jest już w srodku… odpalamy programik awdflash z odpowiednim parametrem i dalsza procedura jest napisana powyzej….w punktach DOS Method: AWDFLASH

bądź Windows Method: AWDFLASH"

 

jarzysz?;-)

 

pzdr

Edytowane przez enigma_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"HOT FLASH

Hotflasha wykonuje sie jesli Update biosu sie nie powiódł, potrzebujemy do tego kilka rzeczy, a dokładniej,

 

1.drugiej płyty NF7 z tą samą revizją,

tak naprawdę może być inna płyta, niekoniecznie identyczna, grunt, by Bios (kostka) był podobnych parametrów, ja tak swój odratowałem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha już jarze. Lepiej niemogłeś tego wytłumaczyć :)

I tak tego niemam zamiaru robic. Ale chciałem wiedzieć.

 

A mam jeszcze pytanie co do wgrywania biosu.

Jak lepiej jest przez jakis program z pod windowsa wgrywać czy może z dosa??

Jak wy to robicie?? Jakim programem?? Chciałbym jak najprościej, ale żeby to się udało. :?

 

 

Enigma---> TY wciąż źle napisałeś. Max to nie 1.7V tylko 1.8V chyba. Tak mi się zdaje.

A tak wogóle to oczyty na jakimś biosie dobrze działają?? Czy na każdym się kaszanią?? :?

Edytowane przez wincento101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie co do wgrywania biosu.

Jak lepiej jest przez jakis program z pod windowsa wgrywać czy może z dosa??

Jak wy to robicie?? Jakim programem?? Chciałbym jak najprościej, ale żeby to się udało. :?

Enigma---> TY wciąż źle napisałeś. Max to nie 1.7V tylko 1.8V chyba. Tak mi się zdaje.

A tak wogóle to oczyty na jakimś biosie dobrze działają?? Czy na każdym się kaszanią?? :?

Mnie się nie chce bawić z dyskietką i wgrywam spod windowsa. Używam do tego programu z LiveUpdate'u - "WinFlash" (u mnie C:\Program Files\MSI\Live Update 3\FlashUty\Award)

Obsługa jest bardzo prosta. Otwieram program, zaznaczam (zawsze!) Clear CMOS po lewej, wybieram z menu "Update BIOS", wskazuję plik z nowym biosem i klikam "Update", po kilku chwilach gdy wszystkie procesy przelecą klikamy "Yes" przy pytaniu o reboot i już cieszymy się nowym biosem ;-). Aha no i jak update'uje bios to staram się powyłączać wszystko co niepotrzebne (gg, ie, p2p, antyvir) by żadne problemy nie wyskoczyły :D

 

PS. Toż napisałem w nawiasie, że CHYBA max to 1.7V ;-) Teraz sprawdziłem i jest to 1.85V bodajże :P

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kubasek twój sposób mi zabardzo niepasi :angry:

Ale jak się nieda u mnie tak ja wyżej zdjęcie to zrobie tak jak u ciebie. Ale z tego co widziałem frezer niewystaje za mobo więc u mnie powinno się dać :D

Dzieki za info jak wrzucać tego biosa. Chyba jakoś się przekonałem do MSI. Mam taką jak sąsiad w kupnie za 340-350zł opłaca się waszym zdaniem?? Oczywiście używana. Tydzień-2tygodnie.

 

 

Pinki----> Na samej górze jest link i pod tym linkiem jest fotos twojego kompa. Powiedz mi czemu wsadziłeś pamięci w gniazda obok?? Przecież żeby działały w dualu trzeba je wsadzić w ten sam kolor. Jak to z tym jest?? enigma_pl możesz wytłumaczyć mi to? :-|

Edytowane przez wincento101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucam bios za pomocą WinFlasha tak jak jest pokazane na tej stronie: http://www.msi-forum.de/thread.php?threadi...+f%FCr+Winflash nie znam niemieckiego ale nie trudno się domyśleć co i jak.

 

@kubasiek1

Ja bym Freezera przekręcił o 180st i dał jakiś cichy wyciąg na tylną ściankę, wydaje mi się że efekt byłby lepszy.

 

@wincento101

Aby pamięci działały w dualu to obsadzasz banki 1+2 lub 3+4 jak będziesz miał płytę to w istrukcji wszysko jest opisane i pokazane.

 

pozdr,

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wincento101

Aby pamięci działały w dualu to obsadzasz banki 1+2 lub 3+4 jak będziesz miał płytę to w istrukcji wszysko jest opisane i pokazane.

Dokładnie. Nie wiem czemu tak są kolory ustawione... :? Duala masz jak wsadzisz do dwóch różnych kolorów... Dziwne aczkolwiek prawdziwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

co myslicie o tych pamieciach KINGMAX 2x512MB Hard-Core DDR500 TinyBGA CL 2,5 bez radiatorkow za 500zl warto ? beda dzialaly na mojej plycie z fsb 250Mhz ?

msi K8n Neo2 platinium - Nforce3 Ultra

bo juz mysle nad wymiana pamieci bo cos moje OCZ PC2700 2x512MB Rev3 niechca chodzic na fsb 200 i niewiem co moze byc tego przyczyna a poprzednio chodzily na fsb 215 na abit nf7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1555490[/snapback]

Zaznacz to co na obrazku czyli "BootBlock".

 

A jak się sprawuje nowy bios może ktoś sprawdzał.

 

edit:

Wgrałem bios 1.9 narazie działa OK więcej wyjdzie w praniu. Dzielnika 183 dla pamięci nie ma niestety a szkoda.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaznaczam zawsze tylko ClearCMOS i nie miałem nigdy problemów (update'owałem chyba z 10 razy już ;-) )

 

PS. U mnie jak odpale Winflasha to obszar "BootBlock" jest zielony, tak jak "DMI Block" (czyli jest pomijany - skip update). A jak u Was? centy update'ujesz BootBlock?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaznaczam TYLKO BootBlock ale wcześniej ustawiam w biosie na default napięcia i fsb. Jak winflash zakończy i pyta się o restart to daje na NO wyłączam kompa wyciągam wtyczkę z zasilacza wciskam kilka razy power aby rozładować kondensatory i wtedy zworka na clear cmos na jakieś 5-10 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O centy a poco takie kombinacje?? Nielepiej załączyć tylko Clear CMOS??

A od tego jest ta opcja BootBlock?? Jak zman angielski w miare to umiem sobie przełożyć to na PL tak: Blokada Botu?? Chodzi o to że jak komputer się botuje to to blokuje czy o co?? :blink:

NA MSI raczej już się zdecydowałem. Myśle że niebędzie problemów. A zakupu chce dokonać w: www.apollo.pl albo w www.proline.pl Co sądzicie o tych dwóch sklepach?? Który lepszy?? :huh: Może ktos zamawiał i wie jakie sa koszta przesyłki w jednym a jakie w drugim?? :blink:

Będę wdzięczny za pomoc bo niewiem w którym zamówić niby w apollo taniej ale niedużo.

I sory za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrozumiałem ze strony do której podawałem linka wcześniej z forum msi-de tam jest pokazane żeby zaznaczyć tylko bootblock jak to zaznacze to już obszar nie jest zielony. Jak by ktoś znał trochę niemiecki to by poczytał ja to zrozumiałem w ten sposób.

@wincento101

Fakt kombinacji trochę jest a także mała pozostałość po NF7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wgrany ale na razie nie miałem czasu testować. Jak na razie jest stabilny. Na 2,7GHz chodzi bez problemów. Napięcie wskazywane przez CPU-Z to max. 1,39V przy ustawieniu w biosie 1,4V. Dziś podepnę miernik i sprawdzę na ile to prawda. Podnoszenie V przez % jest znowu na standardowym poziomie do 10%. Uproszczone ustawienia timingów pamięci. W sumie bios jest prosty ale wszystko chodzi i wszelkie urządzenia pracują OK. Z tego co wykukałem to lekko podskoczył odczyt z pamięci (choć to może przekłamanie Everesta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz....??

Pewnie tak jak na każdej czyli dzidowo.

Kupujesz Sb.live 5.1 jak niemasz zbytnio kasy i wsio pięknie gra i Ci niemuli PC ;) Chyba że masz więcej kasiorki to Audigy 2zs ;)

 

Madness--> No cały czas się ucze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...