Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielki problem.....

Mianowicie proc i pamięci bez problemu wstają na 260 fsb (winchester 3200+ czyli 2600mhz) a więc nie powinno być problemów gdy fsb dam powiedzmy 300 mnożnik x8 i pamięci na 166mhz.A tymczasem [gluteus maximus]-komp nie wstaję :( Czyżby płytka nie wyrabiała??Z kim bym nie roziawiał jego NEO2 wstaję na tych chociażby 300 a nawet 320mhz a u mojej kończy się na 280.....Czy może pomijam coś w OC (HTT dałem na 3x)!? HELP!!!

 

 

ps.Dałbym sobie z tym spokój ponieważ 260mhz to kres możliwośći moich pamiątek-ale winchesterek chce więcej :D!!!

Edytowane przez wróbel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz bios ??

Sprawdz 1,36b to raz a dwa jaki masz rev czipsetu Korea i Taiwan. Z widzenia ( XS) wiem ze Taiwan ma problemy z wysokim HT.

Patrzac na Twoj kofig Lepiej juz jechac na dzielniku dla pamieci 166 i 1T niz miec 200 i 2T to tak z autopsji .Zreszta sam sparwdz.

Zobacz tez jakie masz Agp clock powinno byc 67 , , sprawdz HTx2.5 .

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wampir więc tak:

-sprawdziłem chipset korea (nawaliłem więcej pasty przy okazji bo MSI się nie wysiliło :) )

-fsb frequency 67

-bios 1.36b

-ht x2.5

 

No i nadal płyta nie wstaję powyżej 280 fsb :( Czyżbym miał jako jedyny jakiś felerny model :( ??

Edytowane przez wróbel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wróbel

nie obraż sie ale skoro dopiero teraz smarujesz chip ??to no coments

piszesz ze D43 2x512 latają na 260 i pewnie to ich kres...................

Zadbaj o chłodzenie wszystkich mocno grzejących się układow na mobo ,zmień te gowno z chip-setu i daj coś wiekszego

a jak juz dokonasz tych paru poprawek to odpisz czy coś pomogło.

pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racuch tylko czy widziałes gdzie w neo2 jest chipset i jaki cieżki jest do niego dostęp??Nic większego raczej na niego nie wpakuję a pozatym myśle żę raczej by to nic nie dało bo wiara na standarowym coolerku MSI i bez paćkania się pastą stawia system na 300HT.Albo pomijam jakiś bardzo ważny czynnik w biosie albo mam mega pecha i trafiłem jakiś kiepski model mobo :[

 

ps.A jeśli już to co byś na moim miejscu wpakował na chipset??

Edytowane przez wróbel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos na XS ludzie uzywaja 1mb probki i nikt nie loluje  B)

BTW pokaz swoja 1mb ???

Czyzby nie szlo na tyle ??  :wink:

1256746[/snapback]

To znaczy na ile ?? Bo nie kumam o co ci biega ...

Pisałem już że mam koszmarnie cienkiego proca - więc moge pokazać supr PI w okolicach 33s (tak na marginesie nie 1mb a 1M)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrobel

dla mnie jezeli zalezy na oszczednosci to sam sobie cos robię.Pociac jakikolwiek radiator ze szrotu nie stanowi chyba problemu ;-)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy na ile ?? Bo nie kumam o co ci biega ...

Pisałem już że mam koszmarnie cienkiego proca - więc moge pokazać supr PI w okolicach 33s (tak na marginesie nie  1mb a 1M)

1257714[/snapback]

 

 

Nie chodzilo mi o liczbe Mhz procesora tylko o najwyzsze uzyskane 1:1 HT w 1M :wink:

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z takimi pytaniami: czy lepiej wsadzićna nią adm 64bit 3000 na newcastle czy winchester? i jak wygląda współpraca tej płyty z 2x512 geil na cl2,5??? a i wiem że kazdy procek kręci się inaczej ale jakie jest takie minimum powyżej standardowych taktowań na których amd64 chodzi?? czy warto wymieniac semprona 2800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jest to moj pierwszy post, nie wiem czy dobrey dzial ale wlasnie ta plyte posiadam i potrzebuje pomocy

 

AMD 64 3000+ i plyta K8N Neo2 Platinium

 

stabilnie i chlodno, nie krece narazie bo nie mam potrzeby, problem mam gdzie indziej,

jak odpale duzo procesow, i mocna obciaze procesor zaczynam mi szwankowac dzwiek,

"zadziera" rwie i ogolnie nie da sie sluchac, w serwisie nie umieli/nie chcialo im sie mi pomoc

 

do konca weekendu bede sam probowal walczyc, potem wymienie najwyzej na inna

 

instalowalem drivery wszystkie z plyty od producenta, potem sprawdzilem live update i mam all najnowsze

bios 1.4

 

probowalem juz wszystko czego nie uzywam wylaczyc (sata/raid/lan/firewire) nic nie pomaga

nic nie krecone na podstawowych ustawieniach, rozne aggresive timing czy cos takiego na disabled

 

w sumie chodzi o gre eve-online, jest bardzo sprzetozerna i gdy ja uruchamiam, zajmuje nawet do 90% procesora

wystarczy ze odpale winampa czy ventrilo i juz sie wszystko rwie.. gra chodzi plynnie, nie ma przyciec ale dzwiek rwie,

a kursor w windowsie w pulpicie takze skacze i rwie.

 

ps. czy trzeba bedzie kupic jakas osobna karte dzwiekowa (i jesli tak to jaka) czy da sie z ta cos wywalczyc

 

edit: bledy

Edytowane przez Trefnis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem cos takiego z tym biosem ( 1.4) gdy ogladalem tv tez strasznie rwalo , po zmianie na 1.36b i zainstalowaniu sterow sciagnietych ze strony msi bo niestety komputronik nie dal mi plytki :angry: problemy zniknely. Zmien sobie tez Ht x4 tak na probe ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrobel

dla mnie jezeli zalezy na oszczednosci to sam sobie cos robię.Pociac jakikolwiek radiator ze szrotu nie stanowi chyba problemu ;-)

1257882[/snapback]

 

ale ten coolerek zapier..... jak mały motorek :D Myślisz że jakiekolwik pasywne (radiator) bedzię wydajniejsze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro tak.....to obadaj paluchami co się najbardziej grzeje ,zwroc uwagę na ukł. zasilajace przy bankach pamieci i niedaleko chipsetu itp. musisz to organoleptycznie załatwić ,pobaw sie jeszcze BIOS-ami co tu wiecej ....

działaj.

Potnij sobie jakis radiatorek,przyklej silikonem (moze być do wysokich temp. w sklepie z akcesoriami samochod.)tylko nie dawaj za grubo i patrz co sie bedzie działo.

swego czasu tez leciałem na takich Hynixach i po zmianie na A-daty 566 odczułem WIEEEEELKĄ poprawę.POWODZENIA

p.s.

moje mobo wygląda jak" krzak z jagodami" (lubię nebeski kolorek radiatorkuff) ;-)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie, jaki biosik wgrać do mojej MSI neo2 platinum, wgrałam oficjalny 1.4 i lipa :( , teraz moge stabilnie ustawić 250x9 , wcześniej mogłam 265x9, wiem że też kiepsko ale narazie na colerku boxie i niechę ryzykować, mile widziane linki do biosku

pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam takie pytanie panowie, w środe odbieram winchestera i neo2 i chciałem sie zapytać jakie ustawienia zawsze chodzą na tej płycie?? ile fsb wyciaga w najgorszym przypadku, aha i czy mogli byscie mi jakies 2 serie winchesterów dobre podac, tzn takie z których się większosć dobrze kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopy jak wyjdzie jakiś bios który pozwoli podnieść wyżej napięcie dla pamiątek-TRĄBCIE O TYM.

Moje hyny chcą więcej - no ale są niedovoltowane :)

 

Anomandarist ja tam brałem pierwszego lepszego i chula na 2700mhz na boxie :D

 

 

ps.!!!Ważna sprawa!!!Ustawiam HT 320 (płytka nie ma problemów)ale komp wstaję tylko wtedy gdy pamięci ustawie na 100mhz :( Dlaczego tak jest??Normalnie te hyny pracują mi na 260mhz a np.przy HT 320 i 166mhz pracowały by na 256-powinno być spoko a komp nie wstaję :( Wie ktos w czym problem??

Edytowane przez wróbel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja krece mojego na 2500mhz wszystko stabilnie :D tylko zastanawia mnie napiecie na procu a mianowicie gdy ustawie na 1,425v to w windzie pokazuje mi ze mam 1,39v sprawdzalem juz kilkoma programami i w kazdym pokazuje tak samo w biosie tez mi tyle pokazuje niewiedziec czemu :blink: bios mam oficial 1.4 moze moj bios jest do du.. :unsure: Moze ktos mi pomoze o co chodzi :unsure: mo i jecze na dokladke skacze mi temp. na procu raz mam 48 a raz 40 czemu :unsure:

Moze powie ktos co jest nie tak,bo juz mnie strzelaja te napiecia :mur: i ta temp. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SEREMIAK co do tempów to te mobo ma ponoć problemy z odczytem.A napięci pozatym że ustawisz np na 1,425 ustawiasz jeszcze te procenty-niewiem jak to profesjonalnie się nazywa.Jak chcesz nie dużo podbić napięcie to zostaw najlepiej na deuflaut a te "procenty" ustaw na 5.

Powiedz czy pomogło.

 

ps.!!!Ważna sprawa!!!Ustawiam HT 320 (płytka nie ma problemów)ale komp wstaję tylko wtedy gdy pamięci ustawie na 100mhz Dlaczego tak jest??Normalnie te hyny pracują mi na 260mhz a np.przy HT 320 i 166mhz pracowały by na 256-powinno być spoko a komp nie wstaję Wie ktos w czym problem??

Edytowane przez wróbel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WRÓBEL procenty mam wylączone i ustawione mam samo na 1,425 a w windzie mam jakies 1.39 a powinno byc chyba 1,425 tak jak w biosie ,a gdy dam te procenty jeszcze na 3.3% to wtedy mam jakies 1,44 na procu,wkorza mnie to troche.A co do pamieci twoich to niemam pojecia,u mnie jak krece i mam core center w windzie to mi sie same napiecia podnoszą na ramach na bajecznie duze moze to w tym tkwi problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...