Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja mam na standardowym chlodzeniu tylko pastę wymienilem i puściłem wentyl przez fanbus-a. Cicho a jak potrzeba to gała w prawo i jedziemy.

A 1M jak na razie sprawdziłem dla ustawienia 346HTT

SuperPi 1.4 mod 1M przy 346HTT

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enigma - nieźle to wygląda. też myślałem o takim rozwiązaniu, ale moje było tańsze :)

 

btw. właśnie się zorientowałem, że mi voltage meter nie działa w mobo i pokazuje cały czas 0 (w biosie). ciekawe skąd se cpu-z bierze te śmieszne napięcia w takim razie...albo 0.715v albo 1.45v pokazuje wariat...

Edytowane przez Iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. właśnie się zorientowałem, że mi voltage meter nie działa w mobo i pokazuje cały czas 0 (w biosie). ciekawe skąd se cpu-z bierze te śmieszne napięcia w takim razie...albo 0.715v albo 1.45v pokazuje wariat...

no to jak masz czas i ochotę to oddaj na gwarancję... :P

 

PS. zapodaj ustawienia z tego rekordziku 385... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

htt x2.5 (zawsze tak mam)

proc 1.45v

mem /133

i of koz clockgenem w windzie jechałem

1585951[/snapback]

clockgenem :/ ja tego nie uznaje. Ofkorz mozna sie nim pobawic ale .... powiem krotko jezeli plyta sie nie bootuje i nie wchodzi do windy na takich ustawieniach to po co mi one? Nie chce mi ise bawic w kazdorazowe zmienianie ustawien clockgenem.

 

PS: jak wroci mi dysk z serwisu ( dzisiaj oddaje a wiec z tydzien minimum :-| ) to dam jakies screany z tego 3x360 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jako ,ze wypadlem troche z obiegu (praca, praca, praca) pytanko do Was- jakies potwierdzone info o x2 i neo2? Dziala to ze sobe bezkonfliktowo?

1586082[/snapback]

NIe wiem czy dziala bezkonfiktowo, ale podczas bootowania, na najnowszym biosie ofkorz, pokazuje pod znaczkiem enermaxa ( czy jak to sie tam nazywala) : 1 cpu.

 

Najwyrazniej obsluga dual-corow juz jest, a z praca nie powinna byc problemow :> .

 

Ps; nasze przyklady z czestotliwoscia HTT raczej przecza "pogloska" o malych mozliwosciach oc tej plytki :> trzeba jej tylko dobrego proca.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na mobasach z nf4 pokazuje 2cpu, czy jak?

1586152[/snapback]

Hmmmm niezabardzo rozumiem:

 

Zapewne to ze pokazuje 1cpu oznacza ze w kompie masz wlozony procek jednordzeniowy. 2 cpu bedzie wyswietlac ( zapewne ) gdy wlozysz dualcora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi Buu ;) Jesli pokazuje ciagle 1cpu, to znaczy, ze sa jakies problemy z poprawnym wykryciem dwujajowca. Trzeba czekac na nowy bios (oby!).

1586174[/snapback]

lol nie wiem jak to sprawdzic bo na tweaku tylko jedna osoba ma x2 :> ale chyba nie pracuje on na msi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekam az ktos wiecej niz ja mhz pokaze na chipsecie  :D Moze byc fajna zabawa

1586226[/snapback]

ofkoz to ustawienie z biosu a nie z clockgena? (btw: i ja go niezbyt uznaje... :/ clockgen to raczej trochę przekłamanie bo nie zawsze zabootuje :P)

 

@draak: Buu Ci pisał, że on jak odpala kompa to w biosie pokazuje się informacja o tym, że ma 1 CPU. Na wcześniejszych biosach tego nie było, więc to może być znak do przygotowania płyty na dwurdzeniówki. Nikt chyba nie ma X2 u siebie (zresztą nie sądzę byś Ty też miał okazje takowy proc sobie załatwić, nawet jeśli byś mógł to w takim razie po co nf3?!?!?!)

 

@Madness: u Ciebie 377 z biosu ustawione?

 

PS. Przy podawaniu HTT podawajcie resztę ustawień!! Będzie to bardzo pomocne dla innych... ;-) (screen z SuperPI 1M, cpu-z (CPU i RAM) i będzie git ;-) )

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enigma, dziecko drogie, nf3 dlatego, ze ja na platformie s939 siedze juz ponad pol roku, a x800xtpe starcza w zupelnosci- nie widze sensu z ta vga przesiadac sie na pci-e. I nie zagladaj mi do portfela- sadze, ze za jedna wyplate moglbym sprawic sobie ze dwa x2, nie oceniaj kazdego wg swojej miarki.

 

I tak misiu- mam zamiar (jesli tylko nf3 na to pozwoli) wpakowac na neo2 x2. Reszta zabawek trzyma poziom i wspolgrala by idealnie z dwujajcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahahahahhahahaha... :lol:

 

Ale przeczytałeś cały mój post? Toż mi w nim nie chodziło, że jesteś biedny i tak poprostu piszesz o X2 jakbyś chciał się pochwalić... :mellow:

 

"nawet jeśli byś mógł to w takim razie po co nf3?!" to było pytanie które miało ukazać, iż moim zdaniem do procesorów X2 najlepsze w tym momencie byłoby coś na NF4 z SLI. DFI NF4 pozwoliłoby wykorzystać proca do OC, zaś SLI wpakować teraz (lub w przyszłości) dwie graficzki i zrobić kompa na lata...

 

I nie zagladaj mi do portfela- sadze, ze za jedna wyplate moglbym sprawic sobie ze dwa x2, nie oceniaj kazdego wg swojej miarki

Wiesz no ja wiem jakie są polskie realia. Cieszę się z tego, że zarabiasz 5k-8,5k miesięcznie. Gratuluję pracy. Cóż ja dopiero w LO jestem i raczej nie szybko znajdę taką pracę jak Ty.

 

PS. A powiedz mi ile osób z Tweaka jest w stanie kupić sobie 2 X2 w miesiącu, ot tak sobie?

 

PS2. Nie jestem Twoim "miśkiem", ani "dzieckiem drogim" piczko niedomyta... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. A powiedz mi ile osób z Tweaka jest w stanie kupić sobie 2 X2 w miesiącu, ot tak sobie?

 

1586533[/snapback]

Moze nie miesiecznie, ale jestem sobie w stanie kupic :>

 

PS: sam zastanawialem sie kupnem X2 (4200+ albo 4400+ ) ale zrezygnowalem. Nie wydam tyle na cpu tylko dlatego ze AMD nie jest w stanie wyprodukowac tyle sztuk aby zaspokoic rynek. Gdyby x2 4200+ kosztowal teraz ~1,5k zł to bym kupic ale tak to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( ...)piczko niedomyta...

1586533[/snapback]

Nie przeginaj kolego. Juz i tak za duzo mamy na tweaku gniewnych 15latkow z wariackimi i tymi na dysleksje papierami- po co mam i ciebie jak jednego z nich traktowac?

 

I tlumacze, juz lopatogolicznie prawie- jesli reszta klockow jest tip-top to nie przejde na pci-e. A x2 by sie przydal, cenowo tez przystepny (z tego co widze w Niemczech), mobo stabilna jak skala i szybka... rozumiesz juz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze rozumiem. I mnie ta płyta się podoba i uważam ją za porządną. W Polsce inwestując tyle w CPU poprostu uważam, za trochę mało opłcalne. Albo mega wypas komp. Albo spokojnie wystarczający do pracy/gier, a myślę, że taki Twój jest :P

Nie no ale kwestia tego co kto chce posiadać jest indywidualna ;-)

 

A z tą "piczką" to wybacz ale nie lubią jak ktoś się zwraca do mnie z taką ironią i pseudo życzliwością... :?

 

Ps. Dopiero po napisaniu tamtego posta zobaczyłem Twoje "skąd"... ;-) BTW: jakioe ceny w DE są tych Athloników? Podobne do komputronika?

 

@Buu: 1,5k a 2,5k to co innego :P 40% różnicy. A za taką kasę to IMO kompletnie się nie opłaca kupować tego proca.

Na szczęście już niedługo Celeronki2CPU wchodzą, więc może i dotrze obniżka AMD, którą już zapowiedziało (o ok. 100$ na każdym procu)...

 

pis&czil i wracać do HighHTT Contest. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nam się merytoryczny poziom topica zwalił na ryj ;)

 

Co do ustawień:

Pamiątki mam tymczasowo Hynix:

2,5 x 377HT

Mnożnik proca 4x

Pamiątki dzielnik 100 oraz 2T timingi 2,5-3-3-9 - tylko tak botuje.

Nie wiem czemu nie chce mi botować przy dzielniku 133 z 1T choć normalnie chodzą na 245MHz z 1T.

Testy ponowię wieczorem bo wracają moje Patrioty XBLK i mam nadzieję na więcej :twisted:

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekam az ktos wiecej niz ja mhz pokaze na chipsecie  :D Moze byc fajna zabawa

1586226[/snapback]

ja pokaże :D

 

Dołączona grafika

 

 

cpu x5, ram/100, htt x2.5

Edytowane przez Iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie-mianowicie na co mógłbym zamienić ten nie najcichszy wentylatorek na mostku??Obecnie mobo "leży na półce" i daję mi on siewe znaki :( Sytuacje pogorsza fakt że mam WINFASTA 6800GT a na nim 2x80mm Arctic-tak więc miejsca chyba nie muszę mówić jest jak na lekarstwo.Proszę o rady-ma to być możliwie jak najcichsze chłodzenie?Niewiem czy na mostku może być sam radiator??

 

ps.Zaznacze że mobo chodzi obecnie na 295ht.....

Edytowane przez wróbel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok kupuje ta plytke i teraz dwa pytanka :

1 Czy nie bede mial zadnego problemu z pamieciami TwinMos w dualu ?

2. Czy bezproblemowo instaluje sie na tej plytce Arctic Freezer 64 na AMD venice 3000+ ?

z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki prozaiczny problem ale może się ktoś z tym spotkał. Oczywiście wydaje mi się że ma to związek z płytą główną.

Chcę zainstalować XP na Samsungu S-ATA II z podpisu. Dysk jest wykrywany przez bios płyta windows botuje i kopiuje pliki, nawet sterowniki z dyskietki do S-ata się dogrywają. Robię restart i [gluteus maximus] blada wyskakuje napis "błąd ładowania systemu". Robiłem co mogłem ale za każdym razem to samo. Dysk mogę formatować zmieniać partycję - wszystko. Pod windowsem jest wykrywany i normalnie pracuje. Z zworką do przełączania SATA I , SATA II też kombinowałem ale to guzik daje. Podpinałem do wszystkich złącz i dalej to samo. Powoli pojawia mi się obłed w oczach bo jeszcze nigdy mnie tak dyska w konia nie robił. Do tej pory miałem jako systemowy ATA 100 WD800JB ale się go pozbyłem i w końcu muszę go oddać nabywcy. Pomysły mi się już pokończyły :(

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...