Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

@Buu

Nie narzekam bo cudów się nie spodziewałem.

A moje Adaty podobno chodziły na fsb288 z timingami 2,5 3 3 7 2,7V. A u mnie co nie ustawie powyżej fsb255 to goldmemory sypie błędami i to zawsze przy 33%

1623629[/snapback]

niezbadane sa widac kosci producentow :> swoja droga dziwna rzecz ze Adaty koncza sie w tym samym miejscu co kingstony, na ktorych teraz pracuje. Moze to bylo spowodowane bisoem ? Chociaz watpie. Byc moze jutro jak wroce z pracy to potestuje adaty, moze jakims cudem zaczna dzialac na 240mhz :?

 

Z tego co patrzylem to patrioty ;) ladnie chodza na tej mobo.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje Adaty podobno chodziły na fsb288 z timingami 2,5 3 3 7 2,7V. A u mnie co nie ustawie powyżej fsb255 to goldmemory sypie błędami i to zawsze przy 33%

1623629[/snapback]

Ja właśnie zmieniłem program testujący, bo podobnie i moje memki stanęły. Stabilnośc określam za pomocą Memtest 1.51+ (zalecany przez producenta pamieci) 5 test, 11 powtórzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecalem tak i zrobilem. Wlozylem do kompa 2x512 Adaty i 2x512 Kingstony. Na ustawieniach na jakich wylaczylem kompa komp nawet nie zapiszczal :lol: Resesik biosu, komp wstaje ale pamiatki ida na 333mhz i 2T. Pobawilem sie chwile i doszedlem do tego ze po obsadzeniu wszystkich slatow pamieci beda choczily tylko na 2T, 1T odpada bo bios zaczyna piszczec :wink: Ofkorz ida rowno z prockiem a wiec na 200mhz ale z 2T.

 

Tak to by wygladalo. Moze gdyby sie mialo 4 kosci tego samego producenta to by dzialalo na 1 T ale z taka kombinacja jaka ja mam nie chce dzialc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze gdyby sie mialo 4 kosci tego samego producenta to by dzialalo na 1 T ale z taka kombinacja jaka ja mam nie chce dzialc :)

a może tu chodzi o proca? chyba w E6 jest 4x512 + 1T...

 

kurda ja to nie mam co się chwalić 16M bo robię ledwo na procu 2,5 GHz, zaś 512 MB ramu raczej nie pomaga w osiągnięciu dobrego czasu... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może tu chodzi o proca? chyba w E6 jest 4x512 + 1T...

 

1625292[/snapback]

Venice teoretycznie tez ma poprawiony kontroler ;) ale jak widac nie na tyle aby udzwignac 4 kostki 512mb z 1T

 

Cos gdzies czytalem ze z E6 i 4 kostkami tez jest jakas lipa.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będę niedyskretny ale Worms ma XP-120 z Akasą Amber na procku.

 

A ja katuję SuperPi i poprawiłem się o 1s :lol:

 

11m 50.250s

A64 Venice 3000+ 2912mhz ram:265mhz 2,5-4-3-7 1T Dual screen

 

Ale po dołożeniu V na proca poszedł bezbłędnie na 2920MHz ale wynik był kiepawy bo w sumie nic nie ustawiałem bo myślałem że się wyłoży. Może w weekend uda się zrobić 11min i 4 :?: s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede gorszy :P

12min 29s :D

 

Skubaniec aby pracowac stabilnie na 9*317 potrzebuje az 1,62V :mur: kurde 9*310 robi na 1,45V 9*313 juz musi miec 1,6V a 9*317 1,62 :mur: tak patrzac max co osoagne to 9*323 bo co 3mhz musze zwiekszac Vcore, a moge jeszcze wybrac tylko +8,3 i 10% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam taki problem z ta plyta ze po wlaczeniu komputera i pojawieniu sie screena z napisem Platinium naciskajac "Del" niechce mi wejsc do biosu, poprostu tak jabym nienaciskal klawisza (klawiatura jest dobra), natomiast jak nacisne "Tab" wlancza sie ekran na ktorym wyswietlane sa informacje o procesorze, ramie, wykrytych dyskach itp, i na dole jest napis CMOS checksum error - Defaults loaded. Restart biosu zworka czy wyciagnieciem bateri (na ponad 12 godz.) nic niedaje. Natomiast jesli nienacisne ani Del ani Tab po chwili pojawia sie ekran:

NVIDIA RAID IDE ROM BIOS 4.81

Copyright © 2004 NVIDIA Corp.

Detecting array ...

Realtek RTL8110S/8169S Gigabit Boot Agent

Press Shift-F10 to configure ...

I nic sie wiecej niedzieje zostaje na tym ekranie. Nacisniecie Shift+F10 otwiera ustawienia botowania z lanu i jakiekolwie zmiany tam wprowadzone nic kompletnie niedaja.

Reasumujac, niemoge wejsc w zaden sposub do biosu i komputer po tych 2 pierwszych oknach zatrzymuje sie, nawet ctrl+alt+del niedziala, pozostaje tylko res na obudowie.

 

Konfiguracja

MSI Neo2 Platinium

AMD 64 3000+ (Winchester)

4x256 MB Geil 2,5-3-3-6

Leadtek GF 6800

Chieftec 360W

Samsung 80 GB sata

DVD-RW LG 4163B

 

Wiecej info na :

gg: 4230174

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt brakuje moim zdaniem kilku opcji - ale uwaga, co najgorsze nie widać opcji PCI lock ani AGP i NF3 Clockgen mi pokazuje.. 96 MHz AGP i 48 MHz PCI... trochę mi się w to wierzyć nie chce bo dysk by się posypał (pod SATA @ 290 MHz chwilowo) ale nigdy dotąd nie pokazywał takich cyrków.

1573795[/snapback]

Czytam ten temat i przy tym poscie bardzo sie zdziwilem, jak to jest z tym PCI.AGP Lock? Jest zablokowane czy nie?

Nikt nie probowal wsadzic na ta plyte TT Big Typhoon? Kurcze, nie chcialbym zostac z niepotrzebnym chlodzeniem, a jest swietne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli PCI/AGP IDE 1 i 2 sa napewno zablokowane?

Tak, tylko Sata 1 & 2 sa nie zablokowane

Czy ta plyta rozni sie budowa od MSI k8n Neo4? Chodzi mi o montaz coolera..

 

Pozdrawiam

1634741[/snapback]

porownaj sobie zdjecia :> miejsce socketu dokladnie.

 

PS: troche nitrafione jest miejsce w ktorym znajduja sie gniazda zasilania, ida, Flop na plycie.

 

Jak masz zapahcne wszystkie kablami to moze sie zdazyc ze freezer ( wiatrak dmuch na tyl obudowy ) mzoe zachaczac wiatrakiem o kabelki od id

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh 45s roznicy miedzy moim a twoim , ladnie ladnie. Moj niestety nie chcial dzialac na tyle stabilnie aby Pi przejsc nawet na 9*325x 1,7V :/

 

Mozliwe ze 9*323 na max napieciu bedzie dzialac :D

 

PS: na rdzeniu rozni nas tylko 60 mhz, widac na tym poziomie pamieci tez maja jako taki wplyw, a moje ida na 204mhz z taimingami 3-3-3-8 :D

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od tygodnia stalem sie posiadaczem tej plyty mam kilka pytan odnosnie jej i kilka problemow.Pierwszy problem w grach mam gf6800 i a64venice@2.7ghz 1gb ramu gram sobie w battelfielda 2 nagle stop klatka dzwiek sie zatrzymuje obraz tez poczym po paru sekundach idzie normalnie strasznie denerwujace.Wina podkrecenia to chyba nie jest bo bez podkrecenia tez to sie dzieje.Smieszne bo na msikt4v i athlonie xp 1700+ nic takiego nie mialo miejsca.Wydalem nie male pieniadze na procka i plyte cala moja wyplate :) a tu takie rzeczy.Drugi problem czy ktos sie spotkal ze skaczacym vcore na tej plycie ustawiam 1.425v w biosie i skacze z 1.425 na 1.4 na 1.39 roznie kupilem ten proceor jako selekcjonowany mial dzialac 2.7ghz przy 1.42v niestety nie dziala tak prime po 30 minutach sypie bledami dopiero jak ustawie napiecie startup + 5.5% dziala 2 godziny bez bledu dluzej nie sprawdzalem.Ale wtedy juz jest 1.47v skaczace do 1.5v czy to niebezpieczne jest napiecie dla pocesora do uzytku na codzien(moze wie ktos jak ustawic 1.45 ustawie w biosie to jest 1.44 i skacze w dul w gore :( ) ?.I temperatura pracy procka prawie 55stopnie w stresie wersja e3 coolerek artic freezer 64 pasta najgorsza z mozliwych jeszcze z poprzedniego procka ja mam polski wyrob pasta sylikonowa h :).Jaka paste polecacie i czy naprwade obnizy temp czy tylko gora 1 czy 2 stopnie wtedy szkoda kasy na droga paste.Co do skaczacego napiecia mam chiefteca 360w czy to juz zamalo ? 2 wentylatory led na budzie dysk 2 nagrywarki i reszta jak wyzej.Podkrecam 300x9 htx3 pamieci 133 sa to kingstony krv400 jedna c3 druga c3a odziwo dzialaja w dualu.Z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...