Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

Bo te procenty to działają na takiej zasadzie że tyle procent podciągają napięcie z wartości którą masz ustawioną-teraz rozumiesz??Np. dasz vcore 1.5V i 0% to nadal pozostanie deuflautowe napięcie.Co to to core center i gdzie się to ustawia??

 

ps.!!!Ważna sprawa!!!Ustawiam HT 320 (płytka nie ma problemów)ale komp wstaję tylko wtedy gdy pamięci ustawie na 100mhz Dlaczego tak jest??Normalnie te hyny pracują mi na 260mhz a np.przy HT 320 i 166mhz pracowały by na 256-powinno być spoko a komp nie wstaję Wie ktos w czym problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale nie pokazuję napięcia pamiątek :(

 

Będe się powtarzał bo pilnie odpowiedzi potrzebuję:

 

!!!Ważna sprawa!!!Ustawiam HT 320 (płytka nie ma problemów)ale komp wstaję tylko wtedy gdy pamięci ustawie na 100mhz Dlaczego tak jest??Normalnie te hyny pracują mi na 260mhz a np.przy HT 320 i 166mhz pracowały by na 256-powinno być spoko a komp nie wstaję Wie ktos w czym problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po jaki wuj Tobie pamieci na 100MHz ,daj spokuj dla mnie takie nastawy ni jak sie mają do ogolnej wydajnosci ??

1265357[/snapback]

 

Byś doczytał a nie ...

Kolo chce ustawić 166 ale wtedy mu komp nie wstaje ...

o prostu mobo MSI :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrozumialem ze wrobel jakies experymenta wyczynia

 

 

;-)

ech czekam na DFI NF3U bo na luksus wymiany grafy i siłowni mnie nie stac

no i bedą juz E0

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie bardzo rozumiem?Myślisz że mobo nie wyrabia uciągnąć jednocześnie takiego wysokiego ht i pamięci na wysokim taktowaniu??

1265416[/snapback]

 

Myślę że to mobo nie jest z kręgu High End i ma wiele bugów ...

Na jakim biosie jedziesz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biosik 1.36b chyba obecnie najlepszy do OC.....

Niewiem jak obecnie ale jak kupowałem tą płykę to wporównaniu do np. Gigabyte'ów to naprawdę high end był i ogólnie najlepsza płytka na nforce 3.Ludzie mi ją polecali pod względem możliwośći OC .I faktycznie nie ma najmniejszych problemów z HT 340 -problem zaczyna się gdy pamiątki dam na 166mhz .I w czym tu tkwi problem!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytlumacz mi tylko, bo moze wszystkie testy/artykuly/wlasne spostrzezenia sa diabla warte, dlaczego tak cie ciagnie do tego wysokiego htt...?

 

Magia cyferek, czy tez moze kolega nie doczytal...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że pamięci zatrzumują się na 260mhz ale proc może więcej.....Myślałem sobie ustawić np. HT 300 (x9 dla proca)i pamięci dać na 166mhz-miały by jeszcze trochę zapasu mhz i pobawił bym się timingami....Teraz jasne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka ja mam takie pytanie, wktóre sloty fioletowe wsadzic pamieci do duala a w ktora jedna do singla?? Dzisiaj odbieram za 1h tego msi neo platinium z winchesterem 3000 i mam naraize tylko zastępcze 512 goodramu, a z tego co czytałem to jest jakis problem z pierwsyzm bankiem pamieci na tych płytach, a skolei msi zaleca by pamieci były najpierw w zielonych a dopiero potem w fioletowych:( wiec jak je wsadzić? jak mam jeden goodram, i potem jak będe miec 2x geil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałes na 133 i 100 czy ruszają ?

miałem raz hynixy które na p4 nie chciały iść asynchro 5:4 - tak po prostu - 1:1, 3:2 chodziły a na 5:4 nie - wymieniłem je i wszystko ruszyło.

 

jak ruszą na 133/100 daj im bardzo luźne timingi + próbuj przy HT 1x lub 2x max i zobacz co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka,

 

Macie jakieś problemy z czujnikiem temperatury ? Na niepodkreconym procku chlodzonym Zalmanem 7000B-Cu mam caly czas temp. 38-40 stopni Celsjusza, nie ważne, czy mam otwarta budę, czy nie. Nawet jak rano wstaję i odpalam kompa, to mam taką temperaturę. Pogram 2 godzinki i to samo. WTF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka,

 

Macie jakieś problemy z czujnikiem temperatury ? Na niepodkreconym procku chlodzonym Zalmanem 7000B-Cu mam caly czas temp. 38-40 stopni Celsjusza, nie ważne, czy mam otwarta budę, czy nie. Nawet jak rano wstaję i odpalam kompa, to mam taką temperaturę. Pogram 2 godzinki i to samo. WTF ?

1275669[/snapback]

 

odczyt temperaturki na neo2 to kolejna parodia

co restart to inaczej

w spoczynku 28/37/45 to zależnie chyba od losowo wybranej liczby ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WRÓBEL procenty mam wylączone i ustawione mam samo na 1,425 a w windzie mam jakies 1.39 a powinno byc chyba 1,425 tak jak w biosie ,a gdy dam te procenty jeszcze na 3.3% to wtedy mam jakies 1,44 na procu,wkorza mnie to troche.A co do pamieci twoich to niemam pojecia,u mnie jak krece i mam core center w windzie to mi sie same napiecia podnoszą na ramach na bajecznie duze moze to w tym tkwi problem??

1265185[/snapback]

To mobo juz tak ma z tymi napieciami u mnie jest podobnie.

Moje pamieci HyperX ULK2 leca 260 fsb na ustawieniach 2.5-3-3-7 1T pozniej sa juz problemy z poprawnym botowaniem, komp wstaje (albo i nie ) i nagle freeze.

Natomiast na ustawieniach 2.5-3-3-6 2T leca 290 fsb przy fsb 300 sa problemy podobne do tych co opisuje wróbel.

Odazu skorzystam z okazji i zapytam :), mam problem z core center program jest w autostarcie i jak laduje sie system i z nim core center to wyzuca mi czesto blad o nieznalezieniu czujnikow mobo.

Ale wyglada to dokladnie tak jak by program za szybko chcial sie zaladowac, program juz sie wlacza a jeszcze sie nie doladowala siec itp. i w tedy mi wyskakuje ta informacja tak jak by system nie byl gotow na podanie pelnych informacji dla programu.

System do XP z SP2 pozostaje mi tylko jakos opoznic autostart tylko jak :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta plyta jest najlepsza jaka do tej pory jest , ale bugow to cala masa...

Pisalem do kolesi z MSI team na ich oficjalnym forum i wogole zero odzwu, jednak wychodzi co za firma :)

 

Ta plyta ma problemy z 166/133 dla Htt ~255 i w gore dla pamieci typu Bh-5/Ocz Vx z tego co wiem i wyzej pokazal Wampir Tccd dzielniki dzialaja jako tako.....

 

Jednym slowem ta plytka to mniejsze zlo ;) (to jest moja opinia :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B) AVE mam zamiar kupic tą mobo i mam kilka pytań (oczywiscie przeczytałem cały ten temat )

co kupie to :

proc AMD Athlon 64 3000+ winchester 0,09 512KB /1.8GHz/ S-939

 

mobo Microstar K8N Neo-2 Platinum Socket 939 Chipset nForce3 Ultra

 

ram 2x512MB PC3200 400MHz Kingston KVR400X64C3AK2/1GDC

 

dysk SATA Samsung P80 Series SP0812C

 

graf Radeon 9550 Gigacube 128MB Extreme (jeszcze się wacham)

 

Chieftec ATX 1136H 360W

pytanka : 1*czy ten zasil jest dobry? 2*jaki ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> procek (chodzi mi o numer seryjny[/u]) ? 3*czytając wasze topic'i zauważyłem że płyta cząsto ma jakieś defekty więc jaką inną proponujecie w alternatywie (za ok 420 zł)abita? 4*wiem że te ramy słabe ale czy będe mógł coś na tym zestawie ukręcić ??! B)

Z góry dzięki za odpowiedzi !!!

BTW to czy www. apollo.pl to dobry sklep ?(czy ktos z Was tam kupował ?-proszę o opinie)

Edytowane przez BLURB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy bios do krecenia? Obecnie mam 1.4 i procek idzie bardzo cienko niezaleznie od ustawianego napiecia:(

1300624[/snapback]

Poczytaj ,cały wątek a znajdziesz nie raz było napiane, ech widzę że niektórzy są leniwi, ale skoro procek nie zależnie od napięcia cieńko wstaje to nie sądze żeby BIOS Ci pomógł , napiszę Ci 1.36b, a następnym razem poczytaj :mur: Edytowane przez kassiunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o lenistwo, tylko czytalem jeszcze ze wczesniejsze biosy mialy problem z r9800se i nie wiedzialem czy 1.36b bedzie najlepszy w zwiazku z tym - nastepnym razem postaram sie precyzyjniej formulowac pytania.

 

 

to znaczy ze masz cienkiego procka.

dzieki za informacje - nigdy bym na to nie wpadl.

licze ze bios pomoze uzyskac pare MHz wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVE mam zamiar kupic tą mobo i mam kilka pytań (oczywiscie przeczytałem cały ten temat )

co kupie to :

proc AMD Athlon 64 3000+ winchester 0,09 512KB /1.8GHz/ S-939

 

mobo Microstar K8N Neo-2 Platinum Socket 939 Chipset nForce3 Ultra

 

ram 2x512MB PC3200 400MHz Kingston KVR400X64C3AK2/1GDC

 

dysk SATA Samsung P80 Series SP0812C

 

graf Radeon 9550 Gigacube 128MB Extreme (jeszcze się wacham)

 

Chieftec ATX 1136H 360W

pytanka : 1*czy ten zasil jest dobry? 2*jaki ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> procek (chodzi mi o numer seryjny[/u]) ? 3*czytając wasze topic'i zauważyłem że płyta cząsto ma jakieś defekty więc jaką inną proponujecie w alternatywie (za ok 420 zł)abita? 4*wiem że te ramy słabe ale czy będe mógł coś na tym zestawie ukręcić ??!

Z góry dzięki za odpowiedzi !!!

BTW to czy www. apollo.pl to DOBRY sklep ?(czy ktos z Was tam kupował ?-proszę o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...