Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

o to u siebie ustalilem plytka odpala stabilnie htt 300 testowane 8x300 niewiem moze piterowi cos sie pogrzmocilo a moze to ta msi niedobra :D po 2 co wykombinowalem w windzie laduje 9x300 1.52 i sp 2004 jakies 15 sekund idze lol i jest to najstabilniejsze sytawienie ale jak juz zapodam kolo 1.75v to po 1 gora 2 sekundach kaputt nie wiem co to jest ale jak dla mnie to jakas sprzecznosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narkus coś mi sie wydaje że u Ciebie ta płyta poprostu niewyrabia :| To dokładnie u mnie jest to samo.. im wieksze HT to niema bata aby było stabilnie.. nawet jeśli proc dostaje ogromne napięcie...a sprawdziłem to w łatwy sposób.. mnożnik w dół... 7x 330 i nawet sie nie podniosła. A max jakie udało sie wycisnąć to 325mhz zarówno na mnożniku 9x jak i 7x... czyli nasuwa sie jedno - to już jest koniec jej możliwości ;( $kubi powiem Ci szczerze... DFI na nf3 jest wykastrowane.. ale napewno lepsza do OC jest (tak przypuszczam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to u siebie ustalilem plytka odpala stabilnie htt 300 testowane 8x300 niewiem moze piterowi cos sie pogrzmocilo a moze to ta msi niedobra :D po 2 co wykombinowalem w windzie laduje 9x300 1.52 i sp 2004 jakies 15 sekund idze lol i jest to najstabilniejsze sytawienie ale jak juz zapodam kolo 1.75v to po 1 gora 2 sekundach kaputt nie wiem co to jest ale jak dla mnie to jakas sprzecznosc

<_< ja jade na codzien 8x305 na 1,25V z div 133. Na ustawieniach 9x300 winda laduje mi sie na def. V do rock stable potrzebuje 1,45V.

 

m wieksze HT to niema bata aby było stabilnie.. nawet jeśli proc dostaje ogromne napięcie...a sprawdziłem to w łatwy sposób.. mnożnik w dół... 7x 330 i nawet sie nie podniosła. A max jakie udało sie wycisnąć to 325mhz zarówno na mnożniku 9x jak i 7x.

hmmmm cos mi sie przypomina ze moja bootowala sie na HTT > 330, jednak dawno tego nie robilem wiec nie dam sobie glowy obciac, dzisiaj w kazdym bądz razie sprawdze, max HTT na jakim sie bootuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm moja max co pamietam botowala sie 7*355, ale ost.znow chcialem tyle dac i .. raz wstaje a raz nie .. moze juz zmeczona.. i nie wiem co Wy tak narzekacie? wezcie pod uwage to ze uzywamy biosow hmm nieoficjalnych..;) ale mimo wszystko ciesze sie ze wzialem ta masi a nie dfi ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie ta kostka bedzie dobra pod ta plyte?

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820231021

 

jest test na tweaku i w rankingu jest pierwsza a ze jest okazja kupienia to chyba warto sie skusic? :P

 

 

gosc ktory ja testowal robil to na napieciu 2,6 wieksze nie pomagalo wiec na ta msi stworzona kostka :D

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie ta kostka bedzie dobra pod ta plyte?

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820231021

 

jest test na tweaku i w rankingu jest pierwsza a ze jest okazja kupienia to chyba warto sie skusic? :P

gosc ktory ja testowal robil to na napieciu 2,6 wieksze nie pomagalo wiec na ta msi stworzona kostka :D

 

pozdrawiam

hmmmm ja mialem A-daty 400 zwykle, ktore podobno (zdaniem luks_pl) robily na tej plycie 250 na 2,85V a u mnie max 220, wiec roznie z tym bywa, moze te pamieci sa bardzo dobre dla msi a moze..... moze........

 

PS: co do pamieci testowalem przedwczoraj Kingmaxy 400 (na czerwonym laminacie) i na 2,7V szly 235, co jest dziwne to to ze mialem problemy z wejsciem do biosu :blink: wciskalem Del i pojawiala sie tylko "mrugajaca" spacja w lewym gornym rogu i nic.

 

 

EDIT: tez sie ciesze ze mam msi a nie dfi :wink:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu a co ma twoja wypowiedz o A-Datach do tych Gskilli na Samsungach? :P

Chcialem pokazac, ze nie zawsze jest tak rozowo jak inni mowia, moje mialy wlasnie na neo2 latac 250 a nie dzialaja nawet na 225 :-| . Mam nadzieje, ze jak je kupisz to beda ci lataly tak jak pisza inni :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh.. nie mam gdzie sprawdzić procka ani ramu :/ wszyscy moi znajomi mają max Athlona XP :| lub Celerona... Teraz mam włożone 2 kości w 1 i 4 slot i chodzą w singlu na 270MHz 2.5-4-3-7 2.75V :|, ale do duala nie moge ich zmusić by chodził stabilnie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm ja mialem A-daty 400 zwykle, ktore podobno (zdaniem luks_pl) robily na tej plycie 250 na 2,85V a u mnie max 220, wiec roznie z tym bywa, moze te pamieci sa bardzo dobre dla msi a moze..... moze........

 

PS: co do pamieci testowalem przedwczoraj Kingmaxy 400 (na czerwonym laminacie) i na 2,7V szly 235, co jest dziwne to to ze mialem problemy z wejsciem do biosu :blink: wciskalem Del i pojawiala sie tylko "mrugajaca" spacja w lewym gornym rogu i nic.

EDIT: tez sie ciesze ze mam msi a nie dfi :wink:

 

Buu u mnie to samo jest.. też mi ta spacja sobie "mruga" czyżby ta płyta sie z pamięciami nie lubiła :blink: To by tłumaczyło dlaczego na wyższym HT one działać nie chcą na zegarach około 200mhz (ram) :-| Jak teraz non stop jade na HT 312MHz, to pamięci na dzielniku 100 działają.. (mają około 156Mhz) a wydaje sie że spokojnie moge sobie na dzielnik 133 ustawić.. miały by około 200Mhz.. no ale jak tak ustawie to komp nie wstaje :mellow: Żonglowanie timingami nie pomaga....

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu u mnie to samo jest.. też mi ta spacja sobie "mruga" czyżby ta płyta sie z pamięciami nie lubiła :blink: To by tłumaczyło dlaczego na wyższym HT one działać nie chcą na zegarach około 200mhz (ram) :-| Jak teraz non stop jade na HT 312MHz, to pamięci na dzielniku 100 działają.. (mają około 156Mhz) a wydaje sie że spokojnie moge sobie na dzielnik 133 ustawić.. miały by około 200Mhz.. no ale jak tak ustawie to komp nie wstaje :mellow: Żonglowanie timingami nie pomaga....

Ja znowu patrzylem z CL 2,5 i CL3 ale to nic nie dawalo, zwiekszenie napiecia na 2,8V tez nic. Widac ja jestem w troche lepszej sytuacji bo mi bootowal sie komp na 230mhz i dzialal, z dzielnikami tez nie mialem problemow. Chociaz pierwsze testy Oc pamieci robilem clock genem z windy...... pamieci chyba nie halo dla msi <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano nie dla MSI... pożyczyłem od kumpla drugą kostke Kingmax 512MB i chciałem zobaczyć czy w dual ruszą... nie było mowy.. nawet na standartowych ustawieniach :shock: No nic... trza bedzie zmienić ram..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

widze ze troche tu przycichlo, wiec teraz jama do Was pytanko .. Bawil sie ktos z Was takim oto cackiem na tej plycie: KLIK! ?? Moglaby byc niezla zabawa, jesli by na tej mobo wydusic jeszcze wiecej z ramow... :)

Ja mialem przez jakis czas OCZ Boosterka, jak meczylem na taj plycie BH-5 UTT 2x512. Najpierw mialem OCZ Gold PC3200 z Vdimm modem i kupa, powyzej 215 nie szlo (bledy w GM, niestabilnosc systemu) - oddalem do sklepu. Potem Geil Ultra-x z Boosterem i tez siepaly bledami juz powyzej 210 - 220. Dawalem do 3,6-3,7V i kicha, przy 230 nie szly w ogole - GM sypal bledami zawsze w tym samym miejscu. Teraz siedze na pamiatkach z podpisu na 2.6V i jestem happy, tylko jeszcze ich nie testowalem doglebnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe pamietam jak ja mialem cykora jak zamawialem swoje patrioty.. :lol2: kurierka(tak tak laska:D) czekala, ja uradowany, wsadzam kosci do kompa.. i cisza... :blink: wyciagam bateryjke, wsadzam ja(laska w tym czasie juz tupie:D) i na szczescie wskoczyly.. oczwiscie szybko test czy ruszaja z div'ow roznych, ulga .. i dla mnie i dla laski :D do tej pory nie narzekam, choc powiem Wam, ze wbrew temu, co niby jest prawda ze lepiej wsadzic w 3 i 4 slot , moje kosci maja z nimi jakis hmm problemy.. siedza w 1 i 2 i nie ma zadnych problemow :)

 

edit:

wie ktos moze czy na biosie 1.36 mod bedzie hulal sempron 3000+ ?

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie tylko i nic więcej ;) Jakoś moja do momentu kiedy ją "położyłem" chodziła całkiem, całkiem. Na niej przekroczyłem 3GHz na procu. Powody niestabilności mogą być różne, niekoniecznie od razu płyta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale wychodzi na nia pamieci na dzielniku 100/133 nawet 200 mhz nie maja wiec raczej to nie to proc selekt od pitera wiec to nie to i walek z niebootowanie sie powyzej 1.6v jak dla mnie powod wydaje sie prosty htt obojetnie na jakim mnozniku max 300 stabilne ale nie na mnozniku 9x :blink: na 301 juz na zadnym mnozniku nie rusza :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh Madness widzisz juz niewielu zadowolonych z tej plyty jest(w tym ja) tylko marudza :P wszystkim w glowie Dfi ;d a MSI to juz nagle szajs :cry:

 

ja sie tam z nia zwiazlem i chyba ja zostaiwe i na niej opre "slabszego" kompa bo chyba pokusze sie o 2 konfigi ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam DFI... Nowa płyta Sapphire jest kozak :D Ta Pure Innovation za 730zł :D Ale niestety taka prawda że MSI to jednak szajs jest i tylko to potwierdzają niktóre osoby z tego topika..

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce zmieniac zdania:D dobrze mi na tej jest :) musze jeszcze pomeczyc inne biosy bo od kiedy mam te Patrioty to caly czas lece na 1.36mod ;D eee .. sprawdzalem te patrioty i na cl2 i 2.5 bez problemu sie botuja a na CL3 ... tlyko na 200 MHz ;> to jakis znak ?:D musze im zarzucic 3.3v , na 3v calkiem ladnie sie spisuja jak na takie kostki tanie.. ciekawe jak bedzie wyzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testujcie na biosie sprzed pół roku i się dziwcie, że macie problemy. Niedziwne jest, że potem taki Jasio Kowalski kupuje w sklepie mobo Epoxa (nie ubliżając tym płytkom, bo może w rzeczywistości są one dobre) ponieważ wyczytał na tłiku, że MSI to badziew, a na DFI go nie stać.

 

Jak nie chodzi Ci selekt to na początek go stestuj na odpowiedniej platformie (np. takiej na której Piter testował) a potem zjeżdżaj MSI. A może masz pech i akurat Twój proc nie współpracuje tak dobrze z Twoim MSI jak z DFI Pitera (chodzi mi nie o model płyty, a o konkretne egzemplarze)? Może u Madnessa by poszedł na 9x300? Może dysk Ci nie wyrabia? Może masz zasilacz za słaby? A może masz niefart?

 

n/c

 

@Drozda: nie ubliżając Ci, ale na Modecomie 350 to napewno będziesz miał WR z tym Opteronkiem... :?

Edytowane przez enigma_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enigma_PL spoko ja wiem o tym że na modecomie to moge o tym pomarzyć ;) Na czas zabawy wyciągam koledze Chieftecka 420W ;) (chodź też za super to on nie jest- ale to swoją drogą )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pracuje na msi od wczoraj i nie narzekam :D wgrałem sobie biosik 1.36mod, na sempronika 1.6v i 300x9 full stable :-P na weekend jeszcze się pobawię trochę, jedynie co mnie troche martwi to lekkie przekłamania w podawaniu napięć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...