Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

Narkus juz ci napisal. SuperPi 2M nie jest zadnym testem stabilnosci kompa, minimum 16M, dodatkowo S&M kilka godzin i wlasnie gry. Dopiero jak S&M bedzie dzialal bez bledu przez kilka(nascie) godzin zajmij sie testowaniem w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna panowie ja to niewiem, dziwna sprawa. Dopiero teraz zauważyłem że przy fsb 264 i większym nie startuje mi komp jeśli timingi pamięci ustawione są standardowo LOL. Jest po restarcie po prostu czarny ekran, jak ustawie timingi na 2-2-2-5 to idzie.

 

A ram jest puszczony na 368Mhz, natowmiast w biosie pokazuje 380Mhz

 

ps.

właśnie przed chwilą przepiąłem oba ramy z duala na dole do tych wyżej, idzie na gorszych timingach (czyli nie to co w pierwszych slotach), komp sie nie wyłącza jak bardzieh podkręciłem to jest 290*9.

Edytowane przez SECRETMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie czy u Was też na tej płycie i nie na modowanych biosach, takich jak np. najnowszy lub taki EASYBIOS, po ustawieniu fsb powyżej 270 wykrywa proca w biosie jako kilka Mhz ? A w windowsie 1300Mhz ?!?!

Mam identyczną sytuacje na każdym biosie... tak sie dzieje jak zegar procka przekroczy 2300MHz... :/ Dodatkowo mam problem z kartą sieciową wyłaczenie połaczenia internetowego powoduje BSOD mimo zmiany biosu, reinstalki systemu... :/ Dodatkowo mam dziwny problem ze stabilnością :/ teraz już nie chodzi stabilnie komp nawet na 266MHz i timingach 3-4-4-8 2.85V zmiana timingów nawet na 3-5-5-8 2.85V nic nie dała a pojedyńczo każda pamięc szła na 270MHz przy timingach 2.5-4-3-8 2.75V :/ Teraz jade na standardowym taktowaniu bo tak jest tylko stabilny :/ Wszystko było testowane przy taktowaniu procka w granicach 2200 MHz... Procek chodzi stabilnie na 2480MHz bez zmiany napięcia ... Dotego każdy program wykrywa mi chipset nForce 250GB :| mimo że na mobo jest Ultra bo sprawdzałem ;)

 

Może ktoś wie co może być nie tak :angry: Bo mam tego mobo już serdecznie dość : :mur:

Edytowane przez ashpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie troszke lamerskie pytanko... moglby ktos dac linka do najlepszych sterownikow pod ta plyte? Kupilem plyte, ale niestety 'ktos' zapomnial dorzucic plytke ze sterowniczkami i nie wiem co i jak ogolnie. Pozyczylem na razie od znajomego i zainstalowalem bez usuwania starych (Asus a7n8x - nforce2) i na razie to mi chodzi słabiutko nowy procek :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z moja K8N Neo2 Platinum. Po podlaczeniu wszystkich elementow do plyty ta nie wstaje, pomaga dopiero clear cmos. Po tej operacji plyta wlacza sie normalnie, przy pierwszym uruchownieniu wyskakuje tylko komunikat cmos checksum error ale wszystko dziala, niestety tylko do czasu. Jesli odlacze zasilanie od kompa to za kazdym razem musze resetowac ustawienia biosu nawet jesli nic w nich nie zmienialem. Jest to strasznie wkurzajace, bo byle zanik pradu i musze sie dobierac do zworki :/ Przegladalem ten watek oraz podobny na xtremesystems ale sa tak rozlegle ze przeczytanie ich w calosci zajmnie mi duzzzo czasu. Mial ktos moze podobny problem z K8N Neo2 ?? Za wszelkie sugestie bede wdzieczny.

 

pozdro.

 

ps. Wersja biosu najnowsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problemy z wlaczeniem komputera na poczatku nie wykywalo mi dyskow ale zmienilem tasmy ata i wszystko chodzilo , ale po pewnym czasie znowu bledy systemu i komputer aby czasami sie wlacza , bios nowy wgrany aha i nie wykrywa mi karty dzwiekowej , czy to moze byc wina bateri ?? jak sprawdzi czy bateria jest sprawna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...