Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy mozecie podac linka do biosu 1.36b do tej płytki, niemogłem nigdzie znalezc... i mam problem - jak wchodze do biosu nie moge zmienic ustawien HT :/ nie wiem czemu! w okienku gdzie powiny byc wypiasne mnozniki nie ma nic, i bios sie .... ekhm..... zawiesza? :/ Prosze pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was ma tak ze plyta wariuje przy dyskach sata? bo to okazalo sie przyczyna mojego problemu.wrzucilem szajsunga na pata albo fujitsu staruszka 6.4gb i znow 8x320.jak wrzucam 80tke sata to znow max stable 230... glupota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze raz ja... doszedłem do tego czemu nie ma ustawien HT ale teraz mam ogromny problem. Wiec załozyłem WC i temp w systemie wynosi od 36- 50*C przy właczeniu czegokolwiek komp sie wyłacza (przekaracza 70*C). W czym problem? :/ Mam blok wodny cos ala nukleon 2 chłodnice od rekorda i pompe 2000l/h układ jest nastepujący: zbiornik --->chłodnica --->blok--->pompa--->zbiornik. Co moze być przyczyna takich skoków temperatury? Prosze o pomoc lub linka jesli to pytanie nie na temat. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze raz ja... doszedłem do tego czemu nie ma ustawien  HT ale teraz mam ogromny problem. Wiec załozyłem WC i  temp w systemie wynosi od 36- 50*C przy właczeniu czegokolwiek komp sie wyłacza (przekaracza 70*C). W czym problem? :/ Mam blok wodny cos ala nukleon 2 chłodnice od rekorda i pompe 2000l/h układ jest nastepujący: zbiornik --->chłodnica --->blok--->pompa--->zbiornik. Co moze być przyczyna takich skoków temperatury? Prosze o pomoc lub linka jesli to pytanie nie na temat. Pozdrawiam wszystkich.

1319737[/snapback]

Na bank masz za monco przykrecony blok co powoduje wygiecie plyty i procesor slabo dolega do bloku...

Dwie sroby to nie cztery wiec radze delikatnie dokrecac blok.

Dobrze miec sprezyny pod srobami wtedy bedzie ci latwiej i pewniej dokrecic blok.

Sam trenowalem te manewry :D, wlaczasz np. prime i lukasz na temp. procka i odkrecasz badz dokrecasz sroby zeby uzyskac jak najlepse temperatury.

Na tej plycie jest powalony czujnik wiec nie masz sie czym martwic, ale jedno jest pewne temperatura na wydajnym i dobrze zapietym bloku nie powinna przekraczac 53*C w stresie nawet na 1.6 - 1.7v

Edytowane przez KruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to powodzenia, ta plyta nie ma zlych odczytow, tylko temperatura jest z rdzenia procesora (a64 ma taki feature) a na innych plytach diodka termiczna jest pod gniazdem procka, co daje nizsze temperatury...

 

u mnie na dostyc wydajnym WC a64 2.52Ghz 35 idle 43 full load.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na dobrym chlodzeniu bez krecenia potrafi w idle latac od 25 do 70stopni.

EDIT: na axp mam tez odczyt z rdzenia i jakos nie wypisuje takich hitow. zreszta chcesz mi powiedziec ze moj procek mial 105 stopni?:D

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to powodzenia, ta plyta nie ma zlych odczytow, tylko temperatura jest z rdzenia procesora (a64 ma taki feature) a na innych plytach diodka termiczna jest pod gniazdem procka, co daje nizsze temperatury...

 

u mnie na dostyc wydajnym WC a64 2.52Ghz 35 idle 43 full load.

1320066[/snapback]

Nie zmienia to faktu ze temp. jest roznie odczytywana, u siebie robilem testy przy 2500mhz 1.55v ponizej 50*C w stresie nie dalo rady zejsc na mojej plycie.

Na cpu mam blok x3m, a na boxowym kulerze w stresie na default 2Ghz/1.4v procek osiagal 53*C

A co do Athlona XP to moj procek chodzil na 2.1v i mial max 48*C wiec o czym mowa? :D

Edytowane przez KruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to moze mozesz wycisnac wiecej z WC bo ja tez mam x3m + l20 +bip2 +2 x vantec@5V i mam tak jak mowilem 43 full load, jak mierze tempertarure bloku(kolo procka) dioda z aerogate'a 3 to mam w idle tyle ile otoczenia ~26c full load +2c czyli ~28c ...

 

tak czy siak trzeba troche przymknac oko na wysoka temperature na procku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na dobrym chlodzeniu bez krecenia potrafi w idle latac od 25 do 70stopni.

EDIT: na axp mam tez odczyt z rdzenia i jakos nie wypisuje takich hitow. zreszta chcesz mi powiedziec ze moj procek mial 105 stopni?:D

1320154[/snapback]

 

Moze twoja sztuka cos wali , moja raportuje mniej wiecej tak samo temperature...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na 1.36b temperatury szleją czsami - czasem pokaże -7, czasem 55, czasem 147 :), ale po jakimś czasie sie stabilizuje i pokazuje 28-29 (przy oc@2400)

za to temp w obudowie (case temp czy jakoś tak) pokazuje normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na 1.36b temperatury szleją czsami - czasem pokaże -7, czasem 55, czasem 147 :),

tez mam 1.36b i sobie temperatura w idle po restarcie kompa to raz 36 a raz 47:) potem sie stabilizuje i juz stale ok 38-39.

 

Tak z ciekawosci zajrzalem pod ten wiatraczek na chipsecie i takie cos ujrzalem:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka,

 

Używa ktoś może Kingmaxów Hardcore PC4000 2x512MB na tej płycie ?

 

W większości testów wypadają dobrze, przede wszystkim są tanie [ 640zł za 2x512 co daje nam 1GB i do tego DDR500 ]... Timingi może nie są za dobre, bo 3-4-4-8 ale większość robi 2,5-3-3-7 lub 2,5-4-4-7/8 1T przy FSB 250. Lepszych pamięci mi nie potrzeba bo mam troche lipnego proca i więcej niż 250-260 nie wyciągne ...

 

Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka,

 

Używa ktoś może Kingmaxów Hardcore PC4000 2x512MB na tej płycie ?

 

W większości testów wypadają dobrze, przede wszystkim są tanie [ 640zł za 2x512 co daje nam 1GB i do tego DDR500 ]... Timingi może nie są za dobre, bo 3-4-4-8 ale większość robi 2,5-3-3-7 lub 2,5-4-4-7/8 1T przy FSB 250. Lepszych pamięci mi nie potrzeba bo mam troche lipnego proca i więcej niż 250-260 nie wyciągne ...

 

Co o tym myślicie ?

1327016[/snapback]

ja moze nie mam tej plyty ale aktualnie jestem na etapie zamiany hynixow (nie wstaja na dzielniku 166 na epoxie :huh: ) na wlasnie te kingmaxy...i sa BARDZOOO fajne..aktualnie ida mi na dzielniku 166 (czyli maja ok 240MHz) 2,5-3-3-7 1T..na 293 pewnie tez by poszly (bootuja sie) ale na timingach rzedu 3-4-4-11 2T..a to juz sie nie opyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowal moze ktos szlifowac podstawe tego wentylatorka?

jestem pewien ze dalo by sie zbic temperature wlasnie przez taki zabieg + pasta

1332172[/snapback]

Moze to cos da ale fakt faktem- ten cooler to badziewie. Powierzchnia oddawania ciepla malenka, wentylator do d.py... nie wiem co tam ci siedzi na vga, ale jesli tylko masz miejsce to zmien tego coolera na jakis aftermarket.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie ja mam teraz problem z OCZ Boosterem nie załącza się gdy PC jest włączony tzn.

mrygnie wyświetlaczem na początku po włączeniu głównego włącznika a potem juz nic. :mur:

Czy ma ktoś z Was Boostera i jakie macie doświadczenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zowu problemy ze sprzetem ale teraz to juz nie wiem czy to WC czy proc czy płyta, wiec mam przy starcie temp 39*C odpalam jakis program np. Interet expoler i temp odrazu skacze do 44*C odpalam oczyszczanie dysku to nie schodzi ponizej 55*C co sie dzieje, co to moze byc? Prosze o pomoc. POzdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, mozna to zwalic na wariujace czujniki na mobo ale prawda jest taka, ze na nowych biosach msi pokazuje temp. bardzo dokladnie (u mnie roznica miedzy zew. czytnikiem a tym z biosu to gora 2C!).

 

Wyglada po prostu na to, ze twoje wc cos nie halo, szczegolnie ze to nie wyczyn schlodzic 2.4GHz.

 

Pytania:

-jaki vcore?

-jakie klocki masz w wc?

 

Pozniej pogadamy konkretniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore = 1,5V

 

WC --> blok ala nukleon rev2 pompa, ATMAN 306 2000l/h nagrzewnica Opel Record <troche wieksza niz kadet> na niej 2 went. 80 mm ustawione na 5V, Pasta srebrna Titan. Nie wiem co moze byc juz nie tak.. :(

 

moj bios to 1.36b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta kiepawa, reszta calkiem ok, oprocz tych 2x80mm na nagrzewnicy. Zrob porzadnego schroud'a na 1x120mm, a temp. spadnie o kilka stopni- masz moje slowo.

 

Jesli blok dobrze przylega (woda w ukladzie jest ciepla- ergo odbiera cieplo?) to jedyne co moge poradzic to zmiana biosu. Jesli na nowszych inz 1.36b bedzie dalej to samo to masz problem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze inaczej...

 

Nie panikuj i popadaj w skarajnosci: jesli tylko blok jest ok to masz chlodzenie, ktore BIJE NA GLOWE kazde ac i to pod KAZDYM wzgledem (kultura pracy, wydajnosc)

 

Te temp skaczace tak gwaltownie to na 99% swirujace czujniki na mobo. Zaladowales nowy bios?

 

Ostatnia rzecza, ktora mozesz zrobic jest zmierzenie temp. zewnetrznym czujnikiem. Jesli sys masz stabilny to nie ma powodow do obaw (zakladajac, ze to jednak mobo wariuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...