Skocz do zawartości
kasyks

Rj11 Na Rj45

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chcialbym sie dowiedziec czy da sie zrobic kabel z rj11 na jednym i rj45 na drugim koncu i zeby to dzialalo?? potrzebuje zeby podłaczyc modem adsl do lini telefonicznej, a posiada on tylko wjescie wan na rj45. moze istnieje jakas przejsciowka...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki oldwinc mam nadzieje ze nic nie wybuchnie :wink:

 

a do paranoik wlasnie to jest taki dziwny router z modemem i dla annex B a taki wlasnie mi trzeba posiada tylko wejscie rj45;/(opisane jako WAN :blink: ) a ja mam pociagniety zwykly kabel telefoniczny. do niego mam podlaczony modem adsl(annex B) ktory ma normlanie rj11 na wejscie i rj45 na wyjscie. a z tego co wiem jak podlacze moj modem do modemu w routerze to nic z tego nie bedzie;/. dlatego szukam i pytam czy da sie cos z kabelkiem samym zrobic :) .

 

chyba ze mozecie mi powiedziec czy taki modem adsl jak sie go wylaczy to bedzie przepuszczac sygnal miedzy rj-otami jak ma to miejsce w zwyklych analogowych modemach gdy jest line i phone?? bo jak tak to klopot z glowy :lol:

 

od razu mowie ze nie mam w domku jeszcze tego routera wiec nie moge sprawdzic bo nie kupuje na pale wole najpierw sie dowiedziec czy da sie to jakos zrobic:) aby dzialalo

Edytowane przez kasyks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to prawda jest taka, że RJ11 pasuje do gniazdka RJ45. Dlatego, na przykład po infrastrukturze ethernetowej tak łatwo można puścić telefon.

 

A co do łączenia: czy to na pewno modem? Czy przypadkiem nie router? Szczególnie, że masz modem osobno, to powinno się łączyć modem - (WAN) - router.

 

Jakbyś podał modele to sprawa by była łatwiejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt moglem od razu podac

 

wiec interesuje mnie draytek vigor2500 bo ma rate control na switchu i jest tani. on ma router + modem(w jednej obudowie) a ja juz tez mam modem z dialogu callisto 821. ale jak mowisz ze rj11 pasuje do gniazdka rj45 to juz problem rozwiazany:) prawde mowiac nawet nie pomyslalem ze moze pasowac :rolleyes: thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hola hola ;]

Ale do WAN raczej nie podłącza się sieci telefonicznej ;>

1232779[/snapback]

eee mam kilka modemow SDSL (dzierzawka modem-modem jaki i modem-koncentrator) ktore maja napis 'WAN' nad zlaczem... WAN to zbyt szerokie pojecie :wink: zreszta zgodnie z norma wszystkie te uzadzenia maja/powinny miec zabezpieczenie przed polaczeniem bezposrednim linii tel ~50/80V i nic stac sie nie powinno :wink: (sprawdzone empirycznie) Edytowane przez oldwinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to prawda jest taka, że RJ11 pasuje do gniazdka RJ45. Dlatego, na przykład po infrastrukturze ethernetowej tak łatwo można puścić telefon.

 

A co do łączenia: czy to na pewno modem? Czy przypadkiem nie router? Szczególnie, że masz modem osobno, to powinno się łączyć modem - (WAN) - router.

 

Jakbyś podał modele to sprawa by była łatwiejsza.

1234154[/snapback]

a nie jest przypadkiem tak że RJ11 ma 8 żył a RJ 45 6??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I jak udalo sie podlaczyc ??

Tez mam okazje dostac Vigor 2500We (annex B) pod neo i zastanawiam sie czy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>. Z tyłu wejscie na RJ45 a jak wiadomo neo ma RJ11.

Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mozna podlaczyc rj11 do rj45

mozna podlaczyc sprzet 110 do gniazda 220 ( zmiana wtyczki)

mozna podlaczyc skretke cross do wejscia na prosta

mozna router z annexem B podlaczyc do lini analogowej

tylko po co i co z tego wynika?

:(((((((((((((((

czarna rozpacz :((((((((

P.S.

sa wyjatki ale bardzo nieliczne i lepiej tego nie robic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

nie wiem do kogo to piszesz ale......

lol

i co z tego?

czytaj topica wyzej

jesli to domnie to :

np. spliter adsl z portem rj45 - o to mi chodzi - do ktorego poprostu wsadzas sie kabel z wtykiem rj 11 i dziala

 

a nie o tankowanie ropy do fury na benzyne czy podlaczania kaloryfera do instalacji gazowej :)

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mozna podlaczyc rj11 do rj45

mozna podlaczyc sprzet 110 do gniazda 220 ( zmiana wtyczki)

mozna podlaczyc skretke cross do wejscia na prosta

mozna router z annexem B podlaczyc do lini analogowej

tylko po co i co z tego wynika?

:(((((((((((((((

czarna rozpacz :((((((((

P.S.

sa wyjatki ale bardzo nieliczne i lepiej tego nie robic :P

 

A po to ze nie chce sie meczyc juz z Sagemem z Neo a qplowi taki router lezy w szafie wiec pisze.

Wiec mysle ze sie pod twoj wspanialy PS zalapac.

 

Ps

Zawsze znajda sie ludzie ktorzy zamiast odpisac konkretnie lub w ogole nie pisac najpierw musza cos "błyskotliwego" wymiodzic :blink: ze tez sie im chce.

Ps2

Dla twojej wiadomości sprawdzilem i pieknie dziala z Neostrada i Net24 na łączach TPSA wiec o to i wynika to ze dziala. Czarna rozpacz, dobre, synku ile ty masz lat :blink:

I po co byly twoje wypociny??

Edytowane przez kanurwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...