Skocz do zawartości
robertas

Herkules Radeon 9100

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co się stało ale moja karta(Hercules Radeon 9100)zaczeła pokazywać dziwne rzeczy podcza startu sutemu(paski pionowe gróbe i cienkie czarne,czerwone i zielone-różnie).Po uruchomieniu systemu jest już ok.Nie pokazuje żadnych ubocznych efektów.Nie sprawdzałem przy wymagających grach,ale przy zwykłej pracy jest dobrze.W zasadzie nic nie zrobiłem oprócz wyczyszczenia wentelatora.Jak myślicie ,czy ta karta jest(została)uszkodzona.Nigdy nie bawiłem się w podkręcanie.Liczę na waszą fachowość i doświadczenie-pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się stało ale moja karta(Hercules Radeon 9100)zaczeła pokazywać dziwne rzeczy podcza startu sutemu(paski pionowe gróbe i cienkie czarne,czerwone i zielone-różnie).Po uruchomieniu systemu jest już ok.Nie pokazuje żadnych ubocznych efektów.Nie sprawdzałem przy wymagających grach,ale przy zwykłej pracy jest dobrze.W zasadzie nic nie zrobiłem oprócz wyczyszczenia wentelatora.Jak myślicie ,czy ta karta jest(została)uszkodzona.Nigdy nie bawiłem się w podkręcanie.Liczę na waszą fachowość i doświadczenie-pozdrawiam.

1232856[/snapback]

jaki masz zasilacz? i czy zdejmowales wentylator?

Edytowane przez LK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam zwykły 300W a wentylatora z radiatorem nie zdejmowałem tylko go odkręciłem do wyczyszczenia.Pozdrawiam

1233058[/snapback]

Zwykły =no-name :)

Te karty nie lubią słabych zasilaczy, wystarczył bym nawet 300W ale porządnej firmy, np. Fortrona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak chyba nie zasilacz.Do tej pory wszystko było OK.Wyświetliłem sobie raport z programu AIDA i zbaraniałem.Program pokazał zwykłą kartę Radeon 9100 zamiast Hercules Radeon(tak jak zawsze)i to jeszcze z 32MB pamięci zamiast 64(zak zwykle) tak jak tu:

Właciwoci procesora graficznego:

Karta wideo ATI Radeon 9100 (R200)

Nazwa kodowa procesora graficznego R200

Urzšdzenie PCI 1002 / 514D

Liczba tranzystorów 60 milion(ów)

Technologia wykonania 0.15u

Typ magistrali AGP

Rozmiar pamięci 32 MB

Częstotliwoć taktowania układu graficznego 250 MHz

Częstotliwoć taktowania przetwornika RAMDAC 400 MHz

Liczba potoków pikseli 4

Liczba układów zarzšdzania teksturami (TMU) na potok 2

Liczba urzšdzeń cieniowania wierzchołków 1 (v1.1)

Liczba urzšdzeń cieniowania pikseli 1 (v1.4)

Sprzętowa obsługa DirectX DirectX v8.1

Pixel Fillrate 1000 MPikseli/sek

Texel Fillrate 2000 MTekseli/sek

 

Właciwoci magistrali pamięci:

Typ magistrali DDR

Szerokoć magistrali 256-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwoć taktowania 238 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwoć taktowania 476 MHz

Przepustowoć 15232 MB/sek

 

A może coś się stało z biosek karty graficznej.Co o tym sądzisz?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty co Ty masz za karte 8O

 

DDR 256 Bit ?

15,2 GB przepustowosci 8O

i 32 MB DDR :lol:

 

Chyba rzeczywiscie cos na karcie padlo :?

Albo program zle pokazuje... sciagnij i zainstaluj najnowszego Everest Home Edition. A co do zasilacza, to jak mozesz to sprawdz karte u jakiegos kumpla z dobrym zasilaczem.

Dobry = Markowy; a nie taki co ma jak najwiecej Watt ;)

Mozesz jeszcze sterowniki na najnowsze przeinstalowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta takie dane miała od początku,i taką ją kupowałem(nową)nie podkręcałem-nie było potrzeby.

Wszystkie dane jakie Ci podałem są takie same jak były wcześniej tylko te MB się nie zgadzają.

Co do zasilacza to i tak planowałem zakum nowego co myślisz o modecom 350 lub chiewtec 360 WAT.

A - i co z tym biosem może trzeba by go przeinstalować i zobaczyć co wtedy? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się stało ale moja karta(Hercules Radeon 9100)zaczeła pokazywać dziwne rzeczy podcza startu sutemu(paski pionowe gróbe i cienkie czarne,czerwone i zielone-różnie).Po uruchomieniu systemu jest już ok.Nie pokazuje żadnych ubocznych efektów.

1232856[/snapback]

Na starym HP Vectra VE ze zintegrowaną grafiką Matrox G200 też przy starcie Windows'a XP (zawsze, mam kilka Vectr i jest to samo) pokazuje kolorowe szlaczki. Co ciekawe pod Win98, 2000 przy starcie jest ok. Jeśli jest to tylko przy starcie to nie masz się czym przejmowac.

 

Sprawdź kartę w wymagających grach i napisz czy widzisz kolorowe punkty, artefakty, bądź brakujące tekstury

 

Jednak dobry zasilacz by Ci się przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wez Chiefteca.. Jest "bardziej" markowy ;]

Co do karty, wez zainsaluj tego Everest Home Edition i zobacz co on Ci pokaze...

Bo te odczyty sa ewidentnie bledne.

Co do biosu, musialbys sciagnac taki sam/podobny z neta i sflahsowac karte.

15 min roboty ;)

Jesli nie wiesz jak to sie robi zapraszam do dzialu FAQ tam jest wszystko opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tym "EVEREST HOME EDITION" i wygląda to tak:EVEREST Home Edition © 2003-2005 Lavalys, Inc.

 

 

[ AGP 4x: Hercules 3D Prophet 9100 ]

 

Właściwości procesora graficznego:

Karta wideo Hercules 3D Prophet 9100

Nazwa kodowa procesora graficznego R200

Urządzenie PCI 1002 / 514D

Liczba tranzystorów 60 milion(ów)

Technologia wykonania 0.15u

Typ magistrali AGP 4x

Rozmiar pamięci 32 MB

Częstotliwość taktowania układu graficznego 250 MHz (oryginalny: 250 MHz)

Częstotliwość taktowania przetwornika RAMDAC 400 MHz

Liczba potoków pikseli 4

Liczba układów zarządzania teksturami (TMU) na potok 2

Liczba urządzeń cieniowania wierzchołków 1 (v1.1)

Liczba urządzeń cieniowania pikseli 1 (v1.4)

Sprzętowa obsługa DirectX DirectX v8.1

Pixel Fillrate 1000 MPikseli/sek

Texel Fillrate 2000 MTekseli/sek

 

Właściwości magistrali pamięci:

Typ magistrali DDR

Szerokość magistrali 256-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 238 MHz (DDR) (oryginalny: 240 MHz)

Efektywna częstotliwość taktowania 476 MHz

Przepustowość 14.9 GB/sek

 

Producent procesora graficznego:

Nazwa firmy ATI Technologies Inc.

 

I co wy na to?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby szlag trafił pamięci? Możliwe, że któraś kostka padła, albo nawet dwie - stąd pokazuje 32MB zamiast 64MB no i 256bitową magistralę.

Spróbuj testów w 3DMarku 2001 i 3DMarku 03 - siedź przed monitorem i wypatruj, czy nie występują jakieś przekłamania w wyświetlaniu grafiki. Oczywiście najlepiej na markowym zasilaczu - wtedy wyeliminujesz od razu zasilacz jako przyczynę. Jeśli pojawią się jakieś "krzaczki", to na mój gust coś niedobrego dzieje się z pamiątkami (oby nie!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem stycznośc z kilkoma radkami hercules 8500/9100 i część z nich nie wiadomo czemu pokazuje właśnie te paski na czarnym tle zazwyczaj to było po podkręceniu pamięci

rada moja była taka żeby pamięci dać na 235

A zamiast dobrego zasilacza kup fortona za 100 i gigabyte 9550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie mogę kupić tego fortona i czy będzie lepszy od Chiefteca?.

Te paski pokazują się tylko przy starcie systemu i w biosie(nieczytelny bios trzeba się dobrze wpatrzyć),a przy uruchomieniu systemu jest OK ,tulko programy pokazują 32 MB.Dzisiaj zrobię test i zobaczę.Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...