Skocz do zawartości
rysiu-neo

Radeon 9100

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Radka 9100 64MB!Wentylatorek na nim sie trochę zużył i głośno pracuje!Planuję go zdjąć.Czy po tym wystarczyłoby na karte założyć sam radiatorek 40*40mm, czy musi być jeszcze wentylatorek?

Edytowane przez rysiu-neo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też Radeona 9100 i chciałbym wymienić na nim wiatrak. Jego rozmiary to 40x40 i taki też chciałbym założyć. Zależy mi na wyciszeniu. Myślałem o tym:

ale widze że nie jest to jakaś wielce znana firma, dlatego wolałbym żeby to był np. Arctic Cooling albo Papst. Niestety nie udało mi się znaleźć takich rozmiarów. Jeśli ktoś wie co tutaj doradzić to prosiłbym o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy ludzie poglupieliscie ? Nawet 9550 sprzedaja z pasywnym chlodzeniem. Nie mozliwe by 9100 tak sie strasznie grzal.

Grzeje sie i to calkiem powaznie. Mialem kiedys takowa. Teraz nalezy do mamy, ktorej na potrzeby ciszy wylaczylem wentylatorek. Rdzen daje rade przy odkreceniu z 250@200. Co do radiatorka Zalmana to fajna sprawa, ale sa wielkie problemy ze zdjeciem oryginalnego radiatora z 9100. Sposob z zamrazalnikiem ponoc sie sprawdza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, prawda kumpel miał kiedyś R9100 i skubany mocno sie grzał, a jakby kupić złotego zalmana+revolteca air guard 40x40, bo na niebieskiego zalmana raczej nie załorzysz wentylka ze względu na kształt :D

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9550 to inna technologia . R9100 grzeje sie porzadnie , ja na swojego kiedys dalem Arctic Cooling Silencera pierwszego (tego niebiesko bialego) . Trzeba bylo tylko klejem potraktowac . Sadze ze jest to lepsze rozwiazanie niz jakies 40mm g@wno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...