Skocz do zawartości
adrianek317

Jaka Plyte Wybrac Najlepiej....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wlasnie wystawilem na sprzedaz swojego EPOXA z ktorym ciezko jest mi sie rozstawac(naprawde swietna plytka) i powoli rozgladam sie za nowa plyta.Na uwadze mam Abit NF7-S lub SL rev2.x i Abit AN7.Wszystkie z tych plyt maja podobne parametry i wszystkie posiadaja SOUNDSTORMA(o co mi rownierz chodzi zeby plyta go posiadala).Do czego plyta ma byc,otoz powiem tak ma byc do o/c,i chce by byla lepsza niz moja poprzedniczka(8rda+pro)a z tego co wiem Abit radzi sobie w tym dziale ciut lepiej.Teraz tylko ktory model wybrac??Roznica cenowa jest nie wielka dlatego nie wiem ktora wybrac, myslalem nad AN7 ale czy nie lepiej wziac sprawdzona NF7-S/SL??Procesor mam Amd Athlon XP-M 2500+ (na epoxie szedl 12.5x200~1.65V czyli 2500mhz seria IQYHA0408) do tego pamieci 2x256mb twinmos cl 2.5(400mhz) zasilacz modecom350w pfc itp itp.Pomozcie prosze co wybrac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu bym nie sprzedawał, bo w sumie będziesz musiał dość sporo dołożyć, a niewiele zyskasz, poleciłbym ci raczej zbieranie kasy na nową platforme (oczywiście A64 :) ), a jesli musisz koniecznie zmieniać, to chyba lepszym wyborem będzie NF7-Sl bo jednak jest bardziej sprawdzona od An7 i mniej kłopotów z nią jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko ze ja mam epoxa 8rda+ pro rev 1.xx i to mnie boli , i nawet biosu do niego nie ma nowego dobrego jakiegos...a gdzie moge znalesc DFI INFINITY nigdzie jej znalesc nie moge nawet chociazby recenzji....macie racje jesli dobrze sie sprzeda moj epox na allegro to kupie chyba abita nf7-s lub dfi....ale poprosze o jakies recenzjie itp dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam.Wlasnie wystawilem na sprzedaz swojego EPOXA z ktorym ciezko jest mi sie rozstawac(naprawde swietna plytka) i powoli rozgladam sie za nowa plyta.Na uwadze mam Abit NF7-S lub SL rev2.x i Abit AN7.Wszystkie z tych plyt maja podobne parametry i wszystkie posiadaja SOUNDSTORMA(o co mi rownierz chodzi zeby plyta go posiadala).Do czego plyta ma byc,otoz powiem tak ma byc do o/c,i chce by byla lepsza niz moja poprzedniczka(8rda+pro)a z tego co wiem Abit radzi sobie w tym dziale ciut lepiej.Teraz tylko ktory model wybrac??Roznica cenowa jest nie wielka dlatego nie wiem ktora wybrac, myslalem nad AN7 ale czy nie lepiej wziac sprawdzona NF7-S/SL??Procesor mam Amd Athlon XP-M 2500+ (na epoxie szedl 12.5x200~1.65V czyli 2500mhz seria IQYHA0408) do tego pamieci 2x256mb twinmos cl 2.5(400mhz) zasilacz modecom350w pfc itp itp.Pomozcie prosze co wybrac??

1234685[/snapback]

napisz co głównie robisz na kompie i ile możesz na to kasy przeznaczyć. Muśle że lepiej by cie wyszło przesiądnięcie się na A64...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

A ze tak zapytam czy bios do plyty glownej musi byc odpowiednio dobrany rownierz do rev plyty?? help :)

1235828[/snapback]

musi, np abit nf7 jest w wersjach 1 i 2 i należy uważać jakiego biosa się ściąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy si radzą wez NF7-S albo NF7-SL albo AN7 a mnie tylko soundstorma brakuję-chociaż nie koniecznie bo 5.1 i tak mam i całkiem mi się podoba <_< Wziełem najtańszą i się cieszę.

 

Z tego co wiem to AN7 nie zabordzo lepiej NF7-S B) ale może się mylę...

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak , miałem an7 a terazm mam nf7 . to że nie ma SS to nie robi według mnie żadnego znaczenia (nie zauważam tego)

jedyne co różni te płyty to : SS , FIREWIRE , UGURU i lcd diagnostyczne i SATA

pozatym to te same niczym nie różniące sie płytki :)

 

w sumie to mogłem poczekać i kupić nf7-sl ale nie miałem kasy a i tak nie potrzebuje sata i ss oraz FW , bo i tak zmieniam platforme za jakieś 3 miesiące :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja was nie rozumiem , poco wgrywać do niej inne biosy niż oryginalne ???

ja ciągłem fsb 270 ale niestabilne na oryginalnym biosie ........ :-P

1235783[/snapback]

no bo ma byc stabilne po co Ci nie stabilne dla cyferek :mur: oj smieszny jestes w ostatnim czasie czlowieku Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo ma byc stabilne po co Ci nie stabilne dla cyferek :mur: oj smieszny jestes w ostatnim czasie czlowieku

1236540[/snapback]

 

lecz sie człowieku , trzepiasz sie wszystkiego !!!!!!!

napisałem to poto żeby pokazać na jakim max fsb mi sie włącza , prime blend stabilne fsb miałem do 255 mhz na oryginalnym biosie !!! :angry:

 

speedzik , na jakiej podstawie twierdzisz że ma mniejsze możliwosci oc i uszkodzone zasilanie proca ????

jakimś cudem miałem na tej płycie przez jakiś czas 2.2 vcore stabilne przy wc .....

Edytowane przez j.h.hudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...