Skocz do zawartości
Eta Liama

Usawianie Subwoofera

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem głośniki Logitech X-230 i mam pewien problem. Jest on dość banalny bo nie wiem jak ustawić głośniki. Satelitki ustawiłem przy monitorze, a subwoofer pod biurkiem. I tu następny problem: bo ma on taką wielką dziurę z jednej strony, a z drugiej metalową siatkę.

Jak powinien być ustawiony, tak aby wlot był z przodu (poniżej wlotu jest logo Logitecha) a siatka z prawej, czy siatka ma być ustawiona centralnie na mnie?

Proszę o pomoc bo sam już nie wiem jak go ustawić.

 

Pozdrawiam

Eta Liama

 

post-103680-1106654064_thumb.jpg

Edytowane przez Eta Liama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od wlasnych upodoban - poprobuj i ustaw tak jak wedlug ciebie gra lepiej, z doswiadczenia wiem ze subwoofery ustawiane w roznych miejsach i w roznych kierunkach graja inaczej, musisz wiec dobrac takie ustawienie ktore tobie najbardziej odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "dziura" to port BassReflex.

Ta "siatka" to osłona głosnika.

 

To jak ustawisz jest praktycznie obojętne, gdyż ucho ludzkiego nie potrafi zlokalizować dźwięków o tak niskiej częstotliwości (jeżeli możesz, to znaczy, że jest za wysokie odcięcie, lub za wysoko strojony port :P ), natomiast ważne jest gdzie ustawisz subwoofer - i tutaj j.w. kolega napisał - musisz potestować różne ustawienia, tak aż będzie brzmiało najlepiej - najlepiej do tego celu wynająć kolegę, który będzie biegał z subwooferem po pokoju aż Ty stwierdzisz, że tam ma stać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz jest twoj wybor :D ale powinien byc siatka do Ciebie ;) i jak graja sciagnij sobie chemical brothers - Bass Test.mp3 i wtedy zobaczysz moc glosnikow 2+1 :D :D :D :D

1235061[/snapback]

nie powinien tak być, to bez sensu bo kable by miał z boku, stać ma reflexem do przdu, najlepiej w prawym rogu pod biurkiem, wtedy bas reflex i głośnik nie jest niczym zasłaniany a kable są schowane z tyłu. Mam tak właśnie ustawiony i dobrze daje czadu B) Edytowane przez ssound

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby stal w prawym rogu to by glosnik byl zasloniety, postaw bass-reflexem do przedu w lewym rogu pod biurkiem, w takim wypadku najnizsze czestotliwosci ktore wlasnie sa emitowane bez BR beda promieniowane na pokoj a te wyzsze generowane przez glosnik beda promieniowane w bok i rozpraszane przez elementy biurka... wtedy nie bedziesz takze slyszal suba jako zrodla punktowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby stal w prawym rogu to by glosnik byl zasloniety, postaw bass-reflexem do przedu w lewym rogu pod biurkiem, w takim wypadku najnizsze czestotliwosci ktore wlasnie sa emitowane bez BR beda promieniowane na pokoj a te wyzsze generowane przez glosnik beda promieniowane w bok i rozpraszane przez elementy biurka... wtedy nie bedziesz takze slyszal suba jako zrodla punktowego

1236953[/snapback]

albo ta fotka jest lustrzanym odbiciem albo 2.1 tak mają nie wiem ja mam tak:

Dołączona grafika

i dlatego tak zaproponowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: ziupo

 

tak ta sentencja jest prawdziwa ale odnosi sie do prawdziwych subwooferow (pracujacych w pasmie 50-30Hz ze znikomym spadkiem poziomu dzwieku) , a nie pierdziawek logitecha czy creative, ktore graja glownie pasmem 100-60Hz (jedynie bas reflex niemrawo zalatuje 50Hz)... a to jest jednak calkiem bardzo lokalizowalne pasmo

 

tak wiec w przypadku subkow komputerowych to czlowiek bardzo dobrze potrafi niestety zlokalizowac zrodlo dzwiekow o TAKICH NISKICH TONACH ;)

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postyaw siatka do przodu ale w rogu pokoju jak mozesz i najlepiej nie na dywanie a na podlodze pod warunkiem ze masz prosta LOL no i jak zapuscisz dobra nute stan w naprzeciwleglym rogu pokoju zobaczysz a raczej uslyszysz ze nic nie bedziesz oprucz bassu slyszal ;] j atak mam i jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: ziupo

 

tak ta sentencja jest prawdziwa ale odnosi sie do prawdziwych subwooferow (pracujacych w pasmie 50-30Hz ze znikomym spadkiem poziomu dzwieku) , a nie pierdziawek logitecha czy creative, ktore graja glownie pasmem 100-60Hz (jedynie bas reflex niemrawo zalatuje 50Hz)...  a to jest jednak calkiem bardzo lokalizowalne pasmo

 

tak wiec w przypadku subkow komputerowych to czlowiek bardzo dobrze potrafi niestety zlokalizowac zrodlo dzwiekow o TAKICH NISKICH TONACH ;)

1238108[/snapback]

true true...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wazne jest tylko aby ten wylot bass-reflex niebyl skierowany do rogu !!!

1238198[/snapback]

hm, a to ciekawe...dlaczego 'ważne' to jest? Umieszczenie BR w odpowiedniej odległości od ściany spowoduje podbicie częstotliwości promieniowych przez BR o +3dB, więc w przypadku tanich subwooferów może to nawet pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esh0 ale nie duzo to pomoze ;) ale jak sie jeszcze da do rogu to bedzie git. Ja mam Creative 2+1 i BR mam do sciany, a nawet do rogu i z mozgu wode robi jak zapuszcze Bennego :) :) :)

1238998[/snapback]

dużo niedużo - spróbować zawsze warto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umieszczenie BR w odpowiedniej odległości od ściany spowoduje podbicie częstotliwości promieniowych przez BR o +3dB.

 

Ja tego nierozumiem, z powietrza sie niedostaje wiekszej mocy ta wartosc ktora esh0 podales swiadczyla by o wzroscie wzmocnienia o 1,4*Ku max (wzmocnienie mxymalne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda płaszczyzna wzmacnia niskie częstotliwości o 3dB wzgledem suba swobodnie zawieszonego. Jeśli postawicie go w rogu pokoju macie 9dB gratis. Ale ilość nie zawsze idzie w parze z jakością.

 

Hehe - nosisz się z tymi 450W, że hoho. Zmartwię Cię - On nie ma tyle - podziel przynajmniej przez 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm aj jednak wole porzadne, stare suby w drewnianych budach, neipozorne, ale jaka moc ! :D

1238240[/snapback]

he he - takii może być? przy ONE Metallicy gasi zapalniczkę lub zapałkę.

Już teraz ne szaleje - ale kiedyś sąsiedzi się skarżyli ,że im szklanki z półek spadają....

pozdrawiam....

post-23118-1108728169_thumb.jpg

Edytowane przez viking34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...