Skocz do zawartości
Szymon_83

Retart Komputera Po Przestawieniu Fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy więc prosze o wyrozumiałość :wink: .

W świecie overclockingu też stawiam pierwsze kroki.

Mam procesor Amd Athlon 2200+ 1.8 GHz i płytę główną Asus A7N8X.

Przestawiłem FSB z 133 na 174 MHz (wykryto go jako AMD Athlon 2800+ 2.35 GHz) i podniosłem napięcie procesora na 1,75 V. I tu są problemy. Po jakimś czasie słychać dzwięk wyłączającego się dysku twardego i reset kompa. I tak nawet jak obniże napięcie i Fsb na 166 :sad: .

Czym to jest spowodowane ??

Dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szalej tak od razu. Powoli podnos napięcia i FSB, sprawdzaj tem np. Speedfan, przy prime95 włączonym. A jeśli chodzi o twój przypadek przy fsb 174, to pewno brakuje napięcia, wiec daj spokojnie większe <do 1,9>. Nie tak od razu. Na spokojnie wszystko rób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zwiększyłem napięcie (1.75V ) i troszkę zjechałem z Fsb (na 173) narazie chodzi stabilnie, nie wiesza się ani nie restartuje :D .

Dziękuje za pomoc wszystkim a w szczegulności lolipopowi.

W tej chwili mam Atlona 2.29 GHz i to chyba max co można z niego wycisnąć.

Znalazłem taką tabelkę http://www.chip.pl/php/table.php?i=551069 .

Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie z podobnym problemem podłącze do tego wątku. Procek AMD XP2200 z zablokowanym mnożnikiem (13.5) wiec tylko FSB mi zostaje. No i problem jest taki, ze jak usawie FSB chocby 1 MHz powyzej 148, to efektem jest takie wykrzaczenie WinXP, ze juz pomaga tylko przywracanie systemu z obrazu partycji robionej w Norton Ghost (wypisuje mi, ze niektore pliki zostaly utracone lub ulegly uszkodzeniu, a powrót do niższego FSB nic nie daje). Napiecia nic nie ruszalem, AGP Lock w biosie jest włączone. Płyta Asus A7v880 z najnowszym biosem, pamieci 1x Kingston 400MHz CL2.5, dyst Barracuda SATA. Czy to jest normalne, czy tez takie objawy moga sie pojawic, jesli np. AGP Lock nie działa poprawnie? Co tutaj kombinować? Podpowiedzcie coś PLZ

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem też taki problem zanim się z nim uporałem.

Myślę, że Windows ma problemy z prockiem a mianowicie.

Ja jak podkręciłem fsb wykrył mi go jako 2800+ i za 2 uruchomienia miałem Blue scren.

Polecam ci postawić nowy system na podkręconym procku.

Tylko nie przeginaj z fsb i z napięciami.

Mnie to pomogło.

Pozdrawiam

Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem też taki problem zanim się z nim uporałem.

Myślę, że Windows ma problemy z prockiem a mianowicie.

Ja jak podkręciłem fsb wykrył mi go jako 2800+ i za 2 uruchomienia miałem Blue scren.

Polecam ci postawić nowy system na podkręconym procku.

Tylko nie przeginaj z fsb i z napięciami.

Mnie to pomogło.

Pozdrawiam

Szymon

1237315[/snapback]

Niestety po przestawieniu o 5 MHz w gore od stabilnego ustawienia Instalka nawet nie chce sie zaczac, komp stoi po prostu i milczy. Ale dzieki za jeszcze jeden pomysl. A myslales o przerobieniu swojego procka na Bartona (uaktywniając dodatkowe 256KB Cache L1 jesli masz Torthona), czy zostajesz przy przetaktowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslales o przerobieniu swojego procka na Bartona (uaktywniając dodatkowe 256KB Cache L1 jesli masz Torthona), czy zostajesz przy przetaktowaniu

1237705[/snapback]

Jeśli możesz to sprawdź ten procesor na innym kompie. Dziwna sprawa faktycznie.

A jak wygląda u ciebie chłodzenie? może jest za słabe?

 

Myślałem tylko boje się czy to wytrzyma :? . Nie wiem jak sprawdzić z której jest partii produkcji. Wiem, że te które są "wycinane" z końcowych płyt mogą tego nie wytrzymac.

A nie wiem jak to sprawdzić. Jeśli wiesz albo ktoś wie jak to sprawdzić proszę wypowiedź.

Pozdrawiam

Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...