Skocz do zawartości
emilooos

Na Co Wydać Te 3000 Zł ;)?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam all ! Sprawa sie ma tak....Mam 2 dni do podjęcia decyzji w sprawie kupna qompa =) Dysponuję kwotą 3000zł w skład czego wchodzi: Procesor, Płytka Gł., Ramki, Dyszczek, Napędzik, Buda z zasiłką oraz....skanerek ;). Karte graf. juz mam.

 

Czekam na propozycje i tutaj duża prośba do moderatorów o zatrzymanie tego topica chociaż ten jeden dzień - bardzo ważna sprawa proszę o wyrozumiałość :)

 

Sam wybrałem taki zestaw:

AMD Athlon 64 3000+ (939)

MSI K8N Neo2 Platinium (939)

Seagate 120GB Barracuda 7200.7 8MB cache

Geil 2x512 PC 400 CL2,5

Lite-ON 52x/32x/52x/16x

Zasiłka Chieftec 420W

Modecom Step 207

Microtec ScanMaker 3830 (dupny, ale jest, byle by skanował ;))

 

Drożyzna ceny z komputronika - 2947zł (dostane troszke taniej ;))

 

Chciałbym się trzymać przy tym procu na tym sockecie. Karte graficzną mam...służyła mi do starego kompa jeszcze - radek 9550 @ 400/500. Myśle o zakupie GF6600GT ale to nie wcześniej niż za pół roku.

 

Czy za tę cenę jest coś lepszego, i czy coś w tej konfiguracji nie gra? Jeśli tak to co zmienić bez większych wydatków? A na czym mogę zaoszczędzić, do czego dołożyć?

 

Proszę o PoMoC!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka DVD...

1235493[/snapback]

Heh może i :) Ale to juz wyjdzie ponad 3000 zyli :( Mając na myśli te porady chodziło mi raczej ooo....ramki? MoBo? I czy bedzie all ze sobą współpracować. Pozdrawiam i czekam na dalsze odp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy sie rozpisywać. Thx za rady.....a co do Geili to 2x512 i kosztują 650zł !!! Zwykłe 512 ramu kosztuje koło 300zł x2 = 600 ! 50zł doplacam i chociaż mam firme ;) A jak z MoBo? Cos innego ? Wzialbym tego GB co mówilem ale z PCI a ja juz mam radka na agp, ewentualna zmiana dopiero za pół roku wiec zostaje przy AGP :] Tylko czy rzeczywiscie ta Neo2 ???

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mysle za dało by rade na zasiłce zejść w doł. Kupując Chefa 360W i obudowke z allegro za 100zł mam razem 250zł i 150 oszczędzam ;) moge kupić tą wygadaną nagryware DVD ;) Tylko czy 360W wystarczy? I w przypadku kupienia 6600GT ?? PLIZKA ODP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta i procek jak najabrdziej sa ok. Sam ostatnio wybalem kumplowi takie do configa. Ale co do tych Geili to prawda, po oc je od razu, skoro pooobno sa robione na Hynixach, ktore sa tansze chyba nie Geile. Chociaz 650zl, to dosc dobra cena za takeigo duala. Ja jak wybieralem plyte, to dla osobnika ktory obejdzie sie bez OC, ale jesli Ty bys cos chcial krecic, to dowiedz sie czy aby napewno jet tam blokada AGP/PCI.

Chieftec 360W moze by i starczyl, ale jesli myslsiz jeszcze o tym GF6600 GT, to jednak naprawde lepiej by bylo kupic tego troche mocniejszego Chiefteca. A jesli chcesz kosztem zasilki oszczedzic na dvd-rw, to imho bez sensu. Moze poprostu kupisz ta wypalarke przy najblizeszj okazji, jak uzbierasz kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu kupił bym dysk na SATA, a komputronik to jeden z najdroższych sklepów internetowych.

 

Maxtor DM+ 10 160 GB 8 MB cache S-ATA NCQ (350zł)

 

Co do zasiłki, jest nowy chief 460W koszt koło 360zł a jest bardziej przyszłościowy

 

z wypalarką poczekaj i kup lepiej wypalarke DVD (cena koło 250zł) np.LiteOn'a

 

edit/

 

co do tego MSI jest temat o nim na forum (poszukaj) podobno są problemy z biosem i nie udaje sie na niej uzyskać 100% stabilności, ja bym sie jeszcze zastanowił nad Abitem, bo od DFI na s939 z AGP nie ma narazie płyty i z tego co widze to raczej nie będzie sie jej opłacało zakupić, lepiej wtedy z PCI-E...

 

Tylko proca poszukaj z dobrej serii, bo on sie ładnie kręci....

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Chief 360 W miałby nie starczyć, przy 9550 i ModeCom 350 GTF starczy, a polecenie szefa 460 w to już lekkie przegięcie...

 

EDIT: DoctorPulse: gość ma do dyspozycji tylko 3k a ty mu proponujesz i szefa 460w i maxtora 10 i dvd-rw i jeszcze DFI, to najlepiej poleć mu od razu A 64 3800+, 2 x 6800 Ultra w SLI i może jeszcze coś??? O np. dysk 2xRaptor 10k a może palareczkę Plextora??? :mur:

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie bo tu zaraz niezja jadka bedzie ;). Ja mysle ze jak co to zmienie tege chefa a starego sprzedam i bedzie Si :) Bude z allegro sie wezmie za 100we i takim sposobem mam uprawgnioną (bardziej przez Was, niz przezemnie :P) wypalarke DVD. A nawet jesli to nie wiem czy ją kupie, kumpel obok ma wypalare DVD i jak coś to skacze do niego i mam :) Thx za porady jakby ktos cos jeszcze miał to pisać! Pozdro

 

Ps. Co z tą SATA? Jaka róznica (w dykach nie siedze), gdzie i ceny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz mi chodziło oto że ten Chief jest bardziej przyszłościowy, spokojnie w przyszłości pociągnie mu np. SLI złożone z 2x6600GT i po o/c a z tego co widze to w przyszłości zamierza zakupić 6600GT a wtedy zmieni MoBo gdzie może być złącze zasilania 24pin które ten zasilacz ma.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem że nie polecam mu narazie DFI na s939 z AGP, maxtor kosztuje 350zł nówka pcprojekt.pl a wypalarka to zwykły LiteOn za 250zł naucz sie czytać później pisz, a co do SLI to napisałem że w przyszłości....

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...