Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że zrobiłą się małe zamieszanie w związku z tańszą i droższą wersją PS3. Wydawało mi się, że Sony od dawna ma już swoje oficjalne stanowisko w tej sprawie (niestety w tej chwili nie jest w stanie podać źródła). Mianowicie wersja budżetowa mam być okrojona o możliwość nagrywania TV na dyski BR (czyli poprstu nagrywarki BR) i mały dysk, aby nie mataczyć nie napiszę jaki bo nie pamiętam. Wersja "pełna" ma być wyposzażona we 120GB i nagrywarke BR - nie wiem jak wygląda sprawa z akcesoriami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

uwaga!!!!!!!!

mysle ze to wazna wiadomosc dla fanow ps3,czytajcie wiec :)

wiadomosc jak zwykle z netu

 

Sony na Taipei GS (Czwartek, 9 Lutego 2006)

DigiTime ogłosił dzisiaj ważną wiadomość dla fanów PS3. Sony przedstawi w pełnej krasie swoją nową konsolę szerokiej publiczności na zbliżającym się pokazie Taipei Game Show 2006, który będzie miał miejsce 16 lutego. Sony wynajęło łączną powierzchnię 80 stoisk, z czego aż (albo tylko) 20 przeznaczonych jest wyłącznie Playstation 3.

 

Mam nadzieję, że tym samym skończy się już wojna tylko na papierowe argumenty.

 

to juz tylko pare dni do ostatecznego rozwiazania naszych watpliwosci i niepewnosci co do wygladu i mozliwosci nowej maszynki Sony ,obysmy sie nie zawiedli :)

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz tylko pare dni do ostatecznego roziazania naszych watpliwosci i niepewnosci co do wygladu i mozliwosci nowej maszynki Sony ,obysmy sie nie zawiedli

Panowie z Xbox Online akcentują - "Sony przedstawi w pełnej krasie swoją nową konsolę" na tych targach. Podchodziłbym jednak ostrożnie do tej informacji. W sumie oficjalna strona TGS też nie dostarcza nam 100% potwierdzenia, co takiego Sony ma pokazać. Poczekamy, zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

info odnosnie uzywania w przyszlosci ps3 jako playera B-R

 

lu-ray dwukrotnie droższy od DVD?

Sony Pictures jako pierwsze studio filmowe przedstawiło ceny filmów na płytach Blu-ray. Nie wyglądają one optymistycznie. Podane liczby są cenami hurtowymi i wynoszą aż $23. To o 50% więcej niż obecne płyty z filmami DVD. Faktyczna cena detaliczna filmów Blu-ray będzie prawdopodobnie znacznie wyższa od podanej przez Sony ceny hurtowej. Cena hurtowa dla starszych filmów wyniesie $18, co według Sony jest równowartością pierwszych filmów DVD z 1997 roku, w którym pojawiła się ta technologia.

 

Część filmów, która ma zostać wypuszczona jako pierwsza to 'The Fifth Element', 'Desperado', 'Hitch', 'House of Flying Daggers', 'Legends of the Fall', i 'Terminator'. Cena hurtowa Sony dla dysków Blu-ray wynosząca $23 jest o 56 procent wyższa niż $15, za które można nabyć wersję DVD np. Hitch na BestBuy.com. Terminator na DVD dostępny jest za $10.

 

Wszyscy obserwujący ceny odtwarzaczy powinni też zwrócić uwagę na koszt płyt. Prawdopodobnie wiele tytułów wydanych na dyskach Blu-ray będzie nawet dwukrotnie droższa od ich wersji DVD. Pytanie brzmi jak długo utrzymają się wysokie ceny no i ile będzie trzeba zapłacić za filmy wydane w standardzie HD DVD?

na razie to niezbyt optymistyczne zapowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam gladiac... szukasz dziury w całym chyba. Przecież to samo było w 97 roku jak VHS było wypierane przez DVD. Te same teksty itd.

 

To raz. Dwa... ja tu chce kupic konsole do gier, nie do filmow :D

 

a trzy. Mimo, ze nosnik dvd swoje lata juz ma, to w mojej kolekcji mam tylko 9 filmow i to dla mnie arcy wybitnych i kupionych po okazyjnych cenach (Gladiator - 15 zł) przy okazji (normalnie bym nie kupił), bo na dvd to ja filmy wypożyczam, a nie kupuje, bo dla mnie poprostu jest nieoplacalne wydać np 100 zł na film, aby potem leżał i pudełko zajmowało półkę, dlatego to info dla mnie straszne nie jest. I tak - wiem, ze drozsze filmy na blu-r to i drozsze wypozyczanie (bo w koncu wypozyczalnia musi wydac wiecej na 1 sztuke filmu), ale na dobra sprawe to o ile? o 1 zł? tak jak roznica miedzy vhs a dvd kilka lat temu? To tak duzo za ogladanie w full wypas hd? No bo raczej wybierajac miedzy dvd a blu-r i decydujemy sie na blu-r to chyba tylko ze wzgledu na hd, a jak mamy tv hd, to i ta zlotowka nam zbytnio nie zrobi prawda?

 

Wiec imo taki ten news sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

nastepne info dotyczonce napedy B-R w Ps3

 

Blu-Ray - jeszcze nie doskonały (Sobota, 11 Lutego 2006)

 

Jedną z największych zalet nowej konsoli Sony - Playstation 3 ma być next-genowy napęd Blu-Ray, który będzie w stanie pomieścić ogromną ilość danych oraz odtwarzać filmy nagrane w nowej technologii wysokiej rozdzielczości. Co jednak poza pojemnością jeszcze będzie oferować?

 

Główna różnica pomiędzy prędkościami odczytu w przypadku zwykłego DVD a Blu-Rayem sprowadza się stałej bądź zmiennej prędkości obrotowej płytki. DVD posiada zmienną prędkość odczytu wynikającą z tego, czy informacja znajduje się bliżej zewnętrznej czy wewnętrznej krawędzi płytki natomiast w Blu-Rayu ta prędkość jest stała, a umiejscowienie danych na płytce nie ma na nią żadnego wpływu.

 

I tu niestety dla Sony pojawia się problem, bowiem napęd BR żeby osiągnąć prędkość odczytu na poziomie napędu DVD 12X musiałby posiadać prędkość 4 razy większą od nominalnej (czyli 4X). Jendkaże ze względu na zbyt wysoką cenę Blu-Ray użyty w PS3 będzie najwyżej 2X.

 

Znacznie w tej sytuacji pomogłoby zainstalowanie w konsoli HDD, ale jeśli wierzyć poprzednim zapowiedziom Sony, twardy dysk jeśli się pojawi, to będzie wykorzystywany tylko do ściągania „śmieci” z netu, filmów i muzyki, a nie go gier.

 

Mb = megabity

MB =megabajty

 

Blu-ray 1x: 36Mbps / 4.5MBps

12x DVD: 66 - 132Mbps / 8.2 - 16.5MBps

 

Blu-ray 2x: 72Mbp / 8MBps

12x DVD: 66 - 132Mbps / 8.2 - 16.5MBps

 

Blu-ray 3x: 108Mbps / 13.5MBps

12x DVD: 66 - 132Mbps / 8.2 - 16.5MBps

 

Blu-ray 4x: 144MBps / 18MBps

12x DVD: 66 - 132Mbps / 8.2 - 16.5MBps

to tylko rozwazanie z mojej strony ale gdyby przyjac podana informacje to Sony zachowaloby sie podobnie jak Microsoft wypuszczajac produkt ktoremu "czegos" brakuje do pelni szczescia uzytkownika a tak samo jesli chodzi o uzytkowanie hdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Pankleks po co powielasz te same info ktore bylo juz wstawione 2 dni wczesniej!!,widac ze nie czytasz wczesniejszych postow a wystarczylo spojrzec 8 postow wyzej !!

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do prędkości to nie jest źle. Na pewno możemy liczyć na x2, ale czas pokaże czy Sony nas nie zaskoczy i dostaniemy...x1 :blink: . Nie to taki żart naturalnie i mam cichą nadzieję, że Sony pokusi się o x4. I wcale nie jestem marzycielem, taka szansa zawsze istnieje. W sumie jakby Sony miało podwyższać prędkość kosztem ceny, to ja na to idę. Przy okazji na ich miejscu bym usunął kilka pomniejszych pierdół. Choćby wejścia USB. Nie wszystkie rzecz jasna , ale przynajmniej połowę. Bo niby po co, aż tyle? (W PS2 osobiście nie wykorzystałem żadnego). Za to wejścia na różne karty pamięci są już naprawdę dobrym posunięciem. Nawet dziwię się, że stać było Sony na taki ruch. Nie trzeba będzie latać i kupować małych kart dedykowanych wyłącznie tej konsoli. Do tego ich rola ograniczała się w większości do zapisywania stanu gier. Mam nadzieję, że w finalnej wersji ten pomysł zostanie zachowany. Wiele osób ma dla przykładu aparat cyfrowy - i już mamy kartę. Dzięki temu redukujemy, bądź całkowicie niwelujemy ewentualne koszty dodatkowe.

 

A to link do newsa o możliwej obecności dysku twardego w PS3:

 

PS3 Portal

Edytowane przez Largoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet dziwię się, że stać było Sony na taki ruch. Nie trzeba będzie latać i kupować małych kart dedykowanych wyłącznie tej konsoli. Do tego ich rola ograniczała w większości do zapisywania stanu gier. Mam nadzieję, że w finalnej wersji ten pomysł zostanie zachowany. Wiele osób ma dla przykładu aparat cyfrowy - i już mamy kartę. Dzięki temu redukujemy, bądź całkowicie niwelujemy ewentualne koszty dodatkowe.

juz ci mowie dlaczego tak nie bedzie: "Dzięki temu redukujemy, bądź całkowicie niwelujemy ewentualne zyski dodatkowe."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz ci mowie dlaczego tak nie bedzie: "Dzięki temu redukujemy, bądź całkowicie niwelujemy ewentualne zyski dodatkowe."

a memory stick? To technologia Sony... Na tym też zarobią.

 

Nie to taki żart naturalnie i mam cichą nadzieję, że Sony pokusi się o x4. I wcale nie jestem marzycielem, taka szansa zawsze istnieje. W sumie jakby Sony miało podwyższać prędkość kosztem ceny, to ja na to idę. Przy okazji na ich miejscu bym usunął kilka pomniejszych pierdół. Choćby wejścia USB. Nie wszystkie rzecz jasna , ale przynajmniej połowę. Bo niby po co, aż tyle?

Być moze 4x będzie... wystarczy(no, w drobnym uproszczeniu) przyspieszyć rotację krążka. Ja obstawiam 4x.

 

Co do USB, to raczej nie ma sensu ich wywalać, bo to jest tania sprawa. Poza tym, nie wysuwałbym pochopnych wniosków, może Sony coś szykuje? Swoją drogą, to do konsoli pod USB można podbpiąć sporo rzeczy: singstar, eyetoy, kierownica, klawiatura, mysz, etc... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a memory stick? To technologia Sony... Na tym też zarobią.

Jezeli beda wejscia na inne karty oprocz MS, to gwarantuje, ze Sony na tym nie zarobi, bo kazdy wybierze tansze rozwiazanie - a Memory Sticki do tanich wcale nie naleza.

 

Poza tym byla mowa o wykorzystywaniu juz posiadanych kart - gdzie tu zarobek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze chce, aby PS3 sie okazało mega hiper konsolą, blu-ray był strzałem w dziesiatke, cena była przystepna a lunchtitles były wpyte... tylko dlatego... zeby

 

CENA PS2 poszła w dół :D

 

Tak... dokladnie.

Chce, aby druga konsola sony kosztowała coś około 300 zł, bo poprostu chce ją zakupić. Mam tyle tytułów do przejścia, a moja PS2 poprostu niedomaga. Raz wczytuje raz nie. Kto wie, moze czyszczenie pomoze, ale mnie nudzi to ciagle oddawanie do czyszczenia. Wolałbym juz nową konsole, a nie z 5 letnim przebiegiem ;p Zanim zasiade do next-genowych tytułów (obojetnie na jakiego nextgen'a) to przyzeklem sobie ze pozaliczam lepsze tytuły na PS2, a zostało ich jeszcze ze 30 ;) Wiec kuna fak! PS3 - pojawiaj sie, a sony obnizaj cene na PS2, bo polaca na promocje w MM, gdzie nie wiadomo ktora rev. konsoli dostane, to mi sie nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

przeciez mozna sobie samemu wyczyscic konsole!!!a tym bardziej w latwy sposob i bezpieczny skalibrowac laser!!!! co to za problem ?? 10 min pracy

 

ps. nadchodzace final fantasy XII jest calkiem calkiem choc na razie gralem w demo ,troche fabula przypimna mi IX ale ma zupelnie zmodyfikowany tryb walki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez mozna sobie samemu wyczyscic konsole!!!a tym bardziej w latwy sposob i bezpieczny skalibrowac laser!!!! co to za problem ?? 10 min pracy

 

ps. nadchodzace final fantasy XII jest calkiem calkiem choc na razie gralem w demo ,troche fabula przypimna mi IX ale ma zupelnie zmodyfikowany tryb walki

Taaa... mozna - jak sie to umie. Ja sie wole za to nie zabierac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

takie czyszczenie nie moze spowodowac zadnych uszkodze a kalibracja tak samo,latwo szybko i bezproblemowo,wszystkie info na temat w sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może zamieszczę jeszcze raz link do artykułu, który chciał nam przedstawić PanKleks (poprzedni nie działa, przynajmniej u mnie).

 

Playstation 3 news

 

Można się z niego dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Choćby potwierdzenie, że Sony rozsyła już finalne devkity. Jak przeczytacie, nie wszystko jest jeszcze dopięte na ostatni guzik, ale jest coraz lepiej.

 

Odnośnie naszej ostatniej dyskusji na temat prędkości wczytywania danych, pojawia się taka oto wypowiedź:

 

we're programming the game as if it will be written for a 10-speed DVD drive. Anything less would affect load time.

Nie będę wchodził w szczegóły, bo chyba każdy woli przeczytać informacje bezpośrednio ze źródła. Jednak, jak się można było spodziewać pierwsze opinie potwierdzają, że Playstation 3 będzie bardzo dobrym kawałkiem sprzętu. Może nie dwukrotnie potężniejszym od Xboxa 360, jak to się sami twórcy chwalą, ale przerzucającym więcej efektów w jednym czasie. No i posiadającym tak mocne strony jak choćby czytnik blu-ray. Kwestią jest tylko, czy producentom uda się to wykorzystać tak, by między obiema konsolami różnica była odczuwalna. A to wiąże się nie tylko z umiejętnościami programowania, ale przede wszystkim z czasem i nakładami finansowymi, jakie firmy będą w stanie ponieść.

 

Kolejna sprawa to produkcja The Cella:

 

IBM uczy się jak szybciej produkować więcej sprawnie działających procesorów The Cell z pojedynczego plastra krzemu, niż jakiegokolwiek innego układu nad którym uprzednio pracował. To może być dobra nowina odnośnie produkcji Playstation 3...

więcej na stronie:

 

PS3Land

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być moze 4x będzie... wystarczy(no, w drobnym uproszczeniu) przyspieszyć rotację krążka. Ja obstawiam 4x.

W bardzo dużym uproszczeniu. Mam nadzieję, że nie usłyszę info takie jak kiedyś od kumpla "wole starego PSX, bo przy tym nowym (chodzi o tą późniejszą, mniejszą wersję) jest szybszy napęd i laser czasem nie nadąża" :?

Najważniejsze by się to sprawdziło w praktyce... I've hope so...

Ale jeśli info o targach się potwierdzi, no to ja już zacieram łapki na informacje od pierwszych userów z Japoni w marcu (szczerze mówiąc to myslałem że się zupełnie nie wyrabiają).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Część filmów, która ma zostać wypuszczona jako pierwsza to 'The Fifth Element', 'Desperado', 'Hitch', 'House of Flying Daggers', 'Legends of the Fall', i 'Terminator'. Cena hurtowa Sony dla dysków Blu-ray wynosząca $23 jest o 56 procent wyższa niż $15, za które można nabyć wersję DVD np. Hitch na BestBuy.com. Terminator na DVD dostępny jest za $10.

Ten news to bzdura totalna.

1. Hitch to nie najnowszy film, lezy juz troche u dystrybutorow, jego cena spadla. To, ze teraz mozna go kupic za $15 nie znaczy, ze w dniu premiery kosztowal tyle samo.

2. Terminator to "dziadek" w gronie filmow, nie tylko DVD. Wydanie DVD mialo miejsce co najmniej dwa lata temu (wtedy ja go kupilem) i kosztowalo (mnie) 19.99 GBP - czyli jakies $25-$30 (nie wiem jak stoi dolar w stosunku do funta).

Wiec newsa spuscilbym do smieci ;)

Jesli te podane ceny okaza sie prawdziwe - bedzie to rewelacyjna wiadomosc. Bo ceny filmow beda moze o 10-15% wyzsze (tak samo jak ma to miejsce z filmami na PSP). Ja sie pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziennikarze serwisu internetowego Kikizo twierdzą, że mieli okazję przyjrzeć się bliżej konsoli PS3 i sprawdzić kilka tytułów w akcji. Czy konsola jest rzeczywiście takim cudem, jak zapowiada to Sony? Jak prezentują się tytuły, które rzekomo oglądali tamtejsi dziennikarze? Wszystko znajdziecie poniżej.

 

Jak to się stało, że Kikizo dostali w łapki taki sprzęt? Jak sami twierdzą, udało im się dostać do studiów developerskich trzech firm pracujących nad grami na PS3. Ze względu na obowiązującą ich tajemnicę, nie wymienili ani tytułów gier, ani szczegółów dotyczących ich warstwy fabularnej. Za to podzielili się uwagami na temat tajemniczych gier i konsoli samej w sobie. Wszystko to oczywiście na podstawie obcowania ze sprzętem i samymi developerami, którzy co nieco ujawnili dziennikarzom. Oto najważniejsze uwagi:

 

Hardware

 

Konsola, a raczej jej wnętrzności nie są jeszcze w 100% ukończone (niewiele do tego brakuje),dlatego redaktorzy serwisu nie mieli wglądu we wnętrzności srebrnego chlebaka (jak to złośliwie poniektórzy ochrzcili PS3). Mogli za to obejrzeć samą obudowę, która to wg jednego z developerów, nie pomieści elementów, które Sony chce w nią upchnąć. Sugeruje się nawet, że może ona zmienić swoje rozmiary, a przez to zauważalnie „przytyć”. Wielkie standy developers kitów, dają możliwość sprawdzenia każdego kontrolera korzystającego z portów USB, ale przy pisaniu gry, twórcy opierają się o starego dobrego DualShocka 2. Tak wiec były kontrolery podłączone do portu USB, oraz demonstracyjne kawałki kodów z gier, zapisane na dysku twardym. Developerzy nie posiadali jeszcze wersji spisanych pod czytnik BluRay, a gry były tworzone z uwzględnieniem minimalnego napędu 10xDVD speed. Jest to minimalna jakość, która nie wymaga dodatkowego czasu wczytywania. Wszystko to oczywiście na czas obecny, w końcowej wersji konsoli będzie to wyglądało inaczej.

 

RSX, Cell a obiecywana moc

 

Po krótkim przeglądzie gier, jedno jest pewne, nie będzie (przynajmniej w pierwszych tytułach) wielkiego, rewolucyjnego skoku graficznego. Nie będzie niczego na miarę Killzone Next, ani MotorStorm. Obiecywane przez Sony efekty filmowe to na dzień dzisiejszy przesada. Ze słów developerów wynika jasno, że stworzenie gier w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę, jest po prostu niemożliwe. Gry będą wyglądały imponująco, to prawda, ale nie można ich porównywać do animowanych filmów Pixara, które są renderowane przez sztab 200 osób przez 18 miesięcy, by uzyskać efekt 90 minutowej taśmy z wspaniałymi efektami. Tutaj dochodzi jeszcze realtime, silnik i masa dodatkowych czynników, które obciążają procesor. Dlatego też 1080p to wg developerów standard nie do osiągnięcia. ALE, nie jest źle, jest nawet bardzo dobrze, jak twierdzą naoczni świadkowie. Większość gier na PS3 pracuje w rozdzielczości 720p, a gry i tak wyglądają wprost bosko. Wiec nie jest tak źle, jakby się wydawało. Jeden z przedstawicieli firmy developerskiej przyznaje, że Sony bardzo by chciało, by gry na PS3 chodziły w rozdzielczości 1080p, ale twórcy wolą kodować grafikę w rozdzielczości 720p i 1080i, czyli tak, jak w X360. „Rozdzielczość jest w rzeczy samej wrogiem grafiki” jak to powiedział w maju przedstawiciel Nvidii.

A zatem, ze słów developera wynika, że nawet z optymalnym, wykończonym już hardwarem, osiągnięcie odpowiedniej jakości animacji w rozdzielczości 1080p jest wręcz niemożliwe i prawdopodobnie nie zobaczymy gier, które by obsługiwały ten standard.

Nawet jeśli byłoby to możliwe, tylko niewielu graczy, z odpowiednimi telewizorami w domu, byłoby w stanie odczuć niewielką różnicę jakości pomiędzy rozdzielczością 1080i, 720p, a 1080p. Już te „osiągalne” jakości dają wprost niesamowite wrażenie i gry wyglądają powalająco.

 

 

Gry, dema, graficzne cuda

 

Teraz to, co tygryski lubią najbardziej. Otóż pracownicy Kikizo mięli szczęście dostać w łapki pady i pobawić się trochę kilkoma fragmentami kodu na PS3.

Jedną z prezentacji było przedstawienie połaci ziemi wyjętej jakby z gry Far Cry, fragment lasów, terenu widzianego z obrazu satelitarnego. Stratosfera, chmury, oddalony krajobraz i możliwość sterowania kamerą z widoku pierwszej osoby. Możliwość robienia niesamowitych zbliżeń, jakość wykonania drzew, podłoża, szczegółów, efekty świetlne promieni słonecznych przebijających przez roślinność. Wszystko to ponoć pozwala uwierzyć w moc RSXa.

Co jest ważne, że o ile dotychczas, wszystkie te efekty można było obserwować w grach na X360, tak PS3 pozwala na ich „zagęszczenie”. Znaczy to, że w tym samym czasie, jednocześnie konsola „przerzuca” znacznie więcej takich efektów na raz. Dodatkowo przelicza skomplikowane procedury geometryczne, coś jak multum jednoczesnych eksplozji, zmian, efektów, fizyki przeróżnych obiektów. Jest po prostu tłoczniej niż w grach na X360. Obie platformy prezentują podobny poziom, PS3 generuje więcej efektów jednocześnie, za to jej przewagę szybkości wykonywanych operacji może obniżyć mała ilość pamięci. I tak, prawdziwe różnice miedzy platformami zależeć będą od umiejętności i możliwości developerów przy kodowaniu konsol.

PS3 zdecydowanie nie jest konsolą 2 razy potężniejszą od X360, jak to stara się nam udowodnić Sony. Niemniej konsola jest nieco mocniejsza, ze słów developerów wynika, że PS3 spokojnie będzie w stanie pociągnąć gry, przy których X360 może dostawać czkawki. Zależy to jednak od odpowiednich narzędzi programistycznych, jakie musi udostępnić japoński gigant.

Kolejną grą, której tytułu, ani scenariusza zdradzić nie można, była jakaś intensywna gra akcji z prowadzona przez dziennikarzy postacią. Co ważne, to fakt, że elementy budowy i fenomenalna mimika twarzy wywarły na dziennikarzach duże wrażenie. Wszystko to oczywiście w real time. Efekty świetlne, cień załamujący się realistycznie na obiektach, faktura ubrań, kolory, wszystko pierwszorzędnej jakości. A wszystko to o tyle obiecujące, ponieważ umieszczone w konkretnym środowisku, pełnym ruchomych obiektów. Dziennikarze podają, że ta prezentacja zrobiła na nich duże wrażenie i ciężko im uwierzyć, by ten sam kawałek kodu, z tymi efektami, chodził jednocześnie na X360. Niemniej można jeszcze było dokonać kilku usprawnień w grze.

Następnie developerzy uraczyli naszych kolegów po fachu krótką, niegrywalną scenką liczoną na silniku gry, ukazującą jakąś budowlę (prawdopodobnie Mur Chiński ). Całkiem ponoć ładną scenę.

 

Podsumowanie

 

Co warto podkreślić, a na co zwrócili uwagę dziennikarze – gry nie wyglądają tak dobrze, jak trailer Killzone, to pewne, za to bliżej już im do MGS4, co samo w sobie napawa optymizmem. Ze słów redaktorów Kikizo wynika, że najbliżej jakościowo do tego, co zobaczyli, zbliżyła się prezentacja Fifth Phantom Saga z TGSu. Prawdopodobnie tytuły startowe na PS3 będą prezentowały poziom graficzny podobny do takich pozycji jak Dead or Alive 4, Gears of War.

Są to oczywiście tylko gdybania, jeśli redaktorzy spotkali się z trzema developerami piszącymi na PS3, to przecież nie rozmawiali ze wszystkimi. Warto jednak zastanowić się, czego oczekujemy od gier next gen, a co w rzeczywistości dostaniemy. To ci dopiero filozoficzne pytanie.

 

Gameonly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się to wszystko co najmniej ciekawie, teraz pozostaje nam tylko czekać (jednak z tym zaczynam mieć już problemy :wink:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zobaczymy na początku (o ile w ogóle) gier dużo lepiej wyglądających od tych na X360 ale z czasem...Zobaczy się.

Sony chyba jednak nadal ma pewne problemy z "bebechami" bo praktycznie zbliżamy się do "godziny ZERO" (o ile można tak mówić) to i tak kolejne info od czasu do czasu wspominają że jeszcze nie wszystko jest gotowe w 100%. Trochę mnie to martwi. Żeby tylko konsola się nie topiła po 20 minutach (nie, to nie jest aluzja do "pewnych" problemów "pewnych" sztuk X360, w końcu problemy z chłodzeniem wnętrza PS3 wyszły już jakiś czas temu na jaw) bo SONY samo strzeli gola do własnej bramki. Oby dali radę. Konkurencja zawsze jest na rekę nam, graczom. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

no i tak jak sie spodziewalem wszystkie zapewnienia Sony o tym ze zjedza hardwarowo xboxa360 zywcem byly przesadzone ,co oczywiscie i tak daje do myslenia ze ps3 bedzie mocnym sprzetem.Jednak zapewnienie ze pierwsze gry beda wygladac jak te w xboxa360 np DOA4 jest malym zonkiem!!,bo przeciez ta gra wyszla zaledwie po 2 miesiacach stratu w europie a niezapominajmy ze developerzy piszacy dla Sony maja wiecej czasu na dopieszczenie tytulow.Swiadczy to tylko o jednym ze niestety jednym i drugim potrzeba wiecej czasu na sworzenie dobrych zapierajacych dech w piersiach tytulow!! ,z mala przewaga chyba ze strony microsoftu, bo jego devkity sa dluzej dostepne i koderzy mieli wiecej czasu na poznanie jego mozliwosci zas Sony jak czytalismy w tym spolszczonym info nawet nie ma jeszcze wersji finalnej konsoli, wszystko sie jeszcze moze zmienic ,do ostatecznego osadu moze trzeba sie wstrzymac jeszcze tydzien

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solid ten harmonogram jest już trochę nieaktualny, szczególnie jeśli zwrócisz uwagę na datę zrzutu reference tool (wiadomo, że w grudniu to nie nastąpiło). Zwróć też uwagę, że już podałem link do informacji, które zamieściłeś. Chyba nie czytasz poprzednich komentarzy :-P . Na szczęście podałeś je w języku polskim, co jest zapewne bardziej strawne dla naszych ziomków :wink: Pozdro dla wszystkich wyczekujących...oby to trwało jak najkrócej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, pamiętam że był zestaw linuxa na ps2, a wie ktoś ile kosztował i czy były jakieś większe problemy z nim (oprócz niskiej ostrości ekranu :P )??

Bo tak sobie myśle, że jeżeli byłby podobny zestaw do PS3, to droższa wersja, ta z nagrywarką (jeśli się wszystko potwierdzi, bo sam już nie wiem które info jest oficjalne, a które nie) + pojemny twardy + przyjemna dla oka ostrość + inne drobiazgi jak możliwość podłączenia klaw, mych i innych daje do myślenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...