Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie pozostaje: po co to na płycie ?

nie wiadomo. Być może w ogóle tego nie ma, a to co widać wynika z błędnego TOC płyty. W każdym razie na bank odpada teoria, że te dane wrzucono tam po to, żeby wypchnąć właściwe dane na zewnątrz dysku.

 

DVD podałem dla porównania tylko - nie mówiłem że jest zabójczo szybsze

zresztą DVD to mniejsza pojemność, więc taka prędkość jest wystarczająca

Na pewno lepiej by było, żeby było szybciej. I to zarówno jeśli chodzi o DVD jak i BD.

w BD stosunek pojemność/prędkość jest dużo gorszy

 

powiedzmy ze te 8x max dla DVD9 jest w iksie, dajmy na to że średnia prędkość wynosi 6x - 7.92MB/s

DVD9 : 8500/7.92 = 1074 sekund = 17 minut 54 sekundy

BD 50GB : 50000/8.57 = 5835 sekund = 97 minut 15 sekund = 1 godzina 37 minut 15 sekund

 

jak na taką pojemność to napęd jest wolny

ale no i co z tego? Efektywnie i tak z DVD DL koipujesz dane wolniej. Mam przypomnieć, jaki stosunek prędkości odzcytu do pojemności miały DVD na początku bytu?

 

no i sam sie zlapales we wlasne sidla ,bo przeciez nie chodzi o to tylko ze jak piszesz dvd w xboxie jest sporo szybsze ,tylko o to ze B-L tak wolne przy tak wielkiej ilosci danych.

 

I kolo sie zamyka ps3, ma wielki nosnik ale predkosci biedne co = sie np w "Oblivionie" podwojnym upakowaniem tych samych danych tak aby dane moglyby byc znalezione i odczytywane bez szkody dla gry.

sorry, to źle, że zamierzają poprawić czas ładowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy macie racje.MPEG-2 ,jest starym kodekiem i przyszłość to MPEG-4.Niemniej wiele filmów na BR jest zakodowanych starszym kodekiem, i to widać-piszą o tym ci ,którzy mieli okazję porównać.

Ale filmy zakodowane VC-1 są porównywalnej jakości,ze wskazaniem na HD-DVD(w.g oceniających).

Z tego co czytałem ,użytkownicy skarżą się na Blue Ray Wizard,czyli dodatkowe menu ,pozwalające na obejrzenie jakichś komentarzy , jak zrobiono daną scenę itp.Ta funkcja, to podobno największy minus filmów BR,w porównaniu do podobnej na filmach wydanych w formacie HD-DVD.

Nie wiem na ile jest ,to istotna funkcja,dla typowych kinomanów prawdopodobnie jest zbędna.Ale kto kupuje w tej chwili TV HD i czytniki HD?Odpowiedź-entuzjaści kina,najbardziej otwarci na nowinki,wymagający wysokiej - możliwie najwyższej- jakości i funkcjonalności.

W pierwszej fazie obecności formatów HD na rynku,to oni przecierają szlaki,i często na ich opinii będą bazować inni konsumenci.W tej chwili -z tego co czytałem-lepiej oceniany jest HD-DVD,być może bardziej popularny jest BR ,ale w tej chwili ciężko ocenić ,ktory ma przewagę.BR z technicznego punktu widzenia jest lepszy(np.jako napęd BR-R/RW w kompie),ale HD-DVD dopuszcza kopię filmu na dysku,co może być dla wielu istotną zaletą,jeśli spopularyzują się Media Center PC.

 

Rozmawiałem ostatnio z hardcorowym kino maniakiem(oddzielny pokój kinowy z projektorem ,niezły sprzęt,i spora biblioteka). I przyznał ,że nie bardzo zapatruje się, w wymianę swojej videoteki DVD na HD, na pewno nie na tym etapie obecności na rynku BR/HD-DVD.Może w przyszłości, wymieni kilka naj-ulubieńszych filmów,takich do wywoływania szczękopadu u znajomych ;) ,ale to wszystko.Na razie -jeszcze sie wstrzymuje,konsole go nie interesują ,więc jego wybór ,sprowadzi się do wyboru czytnika,i wymiany projektora.

I chyba takich ludzi jest sporo.

 

Internet edukuje ludzi/konsumentów.To juz nie te czasy gdy DVD szturmowało rynek ,jako w zasadzie jeden format,dużo lepszy od VHS,promowany i zaakceptowany przez wszystkich producentów.Na tej fali popłynęła PS2-brak konkurencji,nowoczesny format i marka Play Station=sukces.Internet jeszcze nie dla wszystkich był dostępny(a raczej dla niewielu),a to pole do popisu działów marketingu,reklamy i PR.Bez przeszkód mogą wytworzyć potężne rynkowe ssanie.

 

Teraz jest zupełnie inna sytuacja-powszechny dostęp do internetu,to natychmiastowy dostęp do informacji,również tych niewygodnych.Reakcje rynku są szybsze,ludzie są lepiej doinformowani i zorientowani.Owieczki już bezmyślnie nie kupują.Czekają,analizują,porównują ,pytają o opinie.

A SONY zachowuje się tak jakby tego nie zauważali,odnoszę wrażenie ,że lekceważą albo nie chcą widzieć ,że mają godną konkurencję.najsłabsze technicznie Wii ,wyrasta na czarnego konia ,rynku next-genów.

 

Kiedyś porównywałem X360 i PS3 jako SUV'ai Off-road'a .Tymczasem ,Nintendo , jakby użyć takiego motoryzacyjnego porównania ,to BUGGY.Ani to na ulicę,ani w teren,nie ma odpowiedniego zawieszenia,opon itp.lecz,przy niewielkiej mocy i niskiej wadze,oferuje wykop,przyspieszenie i frajdę.Kto nie chciał by takiego czegoś?Tanie,fajne,świetnie się prowadzi,dostarcza sporo radości.

Jak widać to działa.Nintendo odrobiło lekcję.

A SONY?Nie jestem pewien.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale no i co z tego? Efektywnie i tak z DVD DL koipujesz dane wolniej.

z tego to, że na DVD masz mniej danych do przekopiowania, więc efektywnie to DVD jest "wydajniejsze" ;)

 

Mam przypomnieć, jaki stosunek prędkości odzcytu do pojemności miały DVD na początku bytu?

a co to ma do rzeczy? za 3-4 lata wymienią napędy w PS3 na szybsze? :D

 

 

 

 

edit:

to jet jakieś poronione myślenie. Najwydajniesze w takim razie są dyskietki, bo w końcu 1,44MB kopiuje się z nich szybciej niż 8,5GB z DVD9. Uzywajmy dyskietek ;)

ehhh ;p

 

przecież BD w PS3 jest po to, żeby gry mogły zajmować więcej miejsca, nie?

więcej miejsca = więcej danych do odczytania

więcej danych do odczytania = wolniejszy odczyt przy podobnej (do DVD) prędkości ;)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chyba na siłę nie chce zrozumieć, że możliwość odtwarzania h.264 (nawet mój telefon-też sony to potrafi :D) jest na obydwu nośnikach. Tylko, że pewnie licencja na h.264 jest droższa więc lepiej upchać więcej danych w starym formacie i taniej, a o miejsce się nie martwią bo nie muszą. ;) Na HD DVD już są ograniczeni miejscem więc dają w h.264. :) Przy takiej pojemności i MPEG2 zrobiła by się pewnie pixeloza. :) Ot cała filozofia korzystania MPEG2 przez BRD. Z czasem rynek wymusi korzystanie z H.264 więc nie ma się co martwić na zapas. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego to, że na DVD masz mniej danych do przekopiowania, więc efektywnie to DVD jest "wydajniejsze"

to jet jakieś poronione myślenie. Najwydajniesze w takim razie są dyskietki, bo w końcu 1,44MB kopiuje się z nich szybciej niż 8,5GB z DVD9. Uzywajmy dyskietek ;)

 

a co to ma do rzeczy? za 3-4 lata wymienią napędy w PS3 na szybsze?

może i wymienią :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PurePc:

 

Firma Sony udostępniła informacje dotyczące sprzedaży konsoli Playstation 3. Według ujawnionych informacji, Sony sprzedało już ok. 2 miliony egzemplarzy na całym świecie oraz ok. 5 mln gier dla Playstation 3. Specialiści twierdzą, że zainteresowanie konsolą Playstation 3 słabnie, nie potwierdzają tego jednak ciągłe nowe dostawy konsoli do USA. Szacuje się, że każdego tygodnia sprzedaje się w USA 100 tys. egzemplarzy konsoli Playstation 3.

2 miliony w dwa miesiące i to tylko w Stanach i Japonii!! Widać Sony ma sie dobrze i nawet ze słabym zapleczm gier jakie w tym momencie ma sprzedaje się wyśmienicie. Strach pomyśleć co będzie jak ukażą się wszytkie zapowiadane hity i do tego konsola wystartuje w Europie :lol2:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 miliony w dwa miesiące i to tylko w Stanach i Japonii!! Widać Sony ma sie dobrze i nawet ze słabym zapleczm gier jakie w tym momencie ma sprzedaje się wyśmienicie. Strach pomyśleć co będzie jak ukażą się wszytkie zapowiadane hity i do tego konsola wystartuje w Europie :lol2:.

pffff, no faktycznie bardzo dobrze się ma - rekordy normalnie pobija :lol2:

PS2 po 2 miesiącach w samej tylko Japonii rozeszło się w 1.7M egzemplarzy, a tez nie było w co grać ;)

PS3 po 2 miesiącach w Japonii - 600k

 

 

btw. Wii - prawie 4miliony w tym samym czasie ;)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwage problemy z dostawami, dopiero niedawno rzucono kolejna partię ps3 do sklepów. Imho popyt na ps3 w usa, japonii za pare miesięcy osłabnie, ale do poziomu który jest teraz zrównowazy do sprzedaż w Europie tak więc idąc tym tokiem rozumowania można przypuszczać że na gwiazdke 2007 Sony dobije do conajmniej 10 milionów sprzedanych egzemplarzy :). Oczywiście jeżeli wyrobią się z produkcją <_<.

 

ps. Ken niedawno wspominał, że oni w przeciwieństwie do Microsoftu i Nintendo podają ilość konsol kupionych przez użytkowników, a nie jak dwie ww firmy ilość dostarczoną do dystrybucji. Oczywiście wszystkie takie wypowiedzi należy traktowac bardzo, bardzo ostrożnie ale do tej pory nigdzie nie widziałem słów Billa dementujących tą informacje :lol2:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

ps. Ken niedawno wspominał, że oni w przeciwieństwie do Microsoftu i Nintendo podają ilość konsol kupionych przez użytkowników, a nie jak dwie ww firmy ilość dostarczoną do dystrybucji. Oczywiście wszystkie takie wypowiedzi należy traktowac bardzo, bardzo ostrożnie ale do tej pory nigdzie nie widziałem słów Billa dementujących tą informacje :lol2:.

Jak by Bill mial siedziec i sluchac co tylko powie Ken ,to z pewnoscia nie bylby najbogatszym czlowiekem swiata :lol2:

 

Dobrze ze napisales o ostroznosci odnosnie wypowiedzi Kena ,bo juz mialem "brzydkie" mysli o tobie ;) :lol2:

 

Malsumis-po cholere wkleiles te zdjecia? nic nie wnosza a sama gre juz widzielismy i na obrazkach i na trailerach, a no chyba ze robisz "sztuczny tlok" aby temat o ps3 rosl w sile i objetosc stron :lol2: :lol2:

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malsumis-po cholere wkleiles te zdjecia?

tak, no jak rozumiem lepiej jeździć po Sony przez całe 150 stron wątku niż rozmawiać o grach. Ciekawe podejście.

 

Poza tym zdjęcia nowe i w 1080p.

 

Swoja droga, podanie tytulu gry razem ze screenami by nie zabolalo

sądziłem, że każdy się domyśli, że to "Lair".

 

PS:

test na wytrzymałość Blu-Ray: http://ps3.qj.net/Blu-Ray-scratched-stabbe...pg/49/aid/79985

Edytowane przez Malsumis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać, że LAIR na fotach przedstawionych przez Malsumis'a wygląda przeciętnie :blink: i nie powala jak wcześniejsze filmiki :D

 

zobaczcie np na poniższą fotkę i powiedzcie co jest w niej dziwnego :wink:

http://img144.imageshack.us/img144/5409/lair5zh6.jpg

 

kompatybilność wsteczna cd. :huh:

http://boardsus.playstation.com/playstatio...hread.id=808212

 

PlayStation 3 has worst week of sales since launch

http://news.yahoo.com/s/infoworld/20070119...infoworld/85265

 

 

ps

znowu jestem tym złym B-) , chłopaki nie bijcie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać, że LAIR na fotach przedstawionych przez Malsumis'a wygląda przeciętnie :blink: i nie powala jak wcześniejsze filmiki :D

eeee :o Lair jest w 1080p, a to oznacza, że graficznie miażdży!

a kto sie nie zgadza ten jest fanboyem microsoftu! :lol2:

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale o co chodzi bo nie rozumiem ? o to ze dostajesz gorszy obraz na lepszym nosniku?

Przemol tak już poważnie, dział mamy o ...PS3. A konsola ta jako odtwarzacz BR jest bardzo ceniona i zebrała już wiele pochlebnych opinii - szczególnie w kwestii obrazu. Nie widzę więc potrzeby dyskutowania o kodekach. Samo HD-DVD też nie jest idealne, szczególnie po ostatnich informacjach, że zabezpieczenia antypirackie tego nośnika poszły z dymem -> PC Centre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić tylko jedno. Lair wygląda paskudnie. :) A z czego to jest? Z PS2? Na nic lepszego nie wygląda! :) Mam nadzieję, że panowie od XBOXa widzicie jak wygląda przeskalowanie? Fascynacja z ANA minęła? :) Eeee. Pewnie ANA to magiczny układ! :D

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wyglada tak, jakby ktos wycial smoki z jednego obrazka i wstawil w drugi obrazek (biale krawedzie wokol smokow).

nieee, to się nazywa wygładzanie krawędzi według panów odpowiedzialnych za tą grę :lol2: Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić tylko jedno. Lair wygląda paskudnie. :) A z czego to jest? Z PS2? Na nic lepszego nie wygląda! :) Mam nadzieję, że panowie od XBOXa widzicie jak wygląda przeskalowanie? Fascynacja z ANA minęła? :) Eeee. Pewnie ANA to magiczny układ! :D

 

tak widze, ale na PS3 :lol: na X0 jeszcze nie widziałem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że panowie od XBOXa widzicie jak wygląda przeskalowanie? Fascynacja z ANA minęła? :) Eeee. Pewnie ANA to magiczny układ! :D

przestań wreszcie opowiadać [ciach!]ły!

przeskalowanie przeskalowaniu nie równe - ważne jaki algorytm został użyty, jakie filtry zastosowane w celu polepszenia jakości, itd...

 

wiadomo, że obraz w 720p przeskalowany do 1080p BĘDZIE GORSZY od obrazu w natywnym 1080p, !!!! ALE !!!! dzięki zastosowaniu lepszego algorytmu (niz ten uzyty w TV - przypominam, że w TV LCD jest natywna rozdzielczość matrycy - jak masz rozdzielczosc TV = 1920x1080 i puscisz mu sygnał w 720p to elektronika telewizora PRZESKALUJE ten sygnał do 1080p czyli natywnej rozdzielczości matrycy), nałożeniu filtrów, itp przeskalowanie obrazu przez ten chip, MOŻE (ALE NIE MUSI! poczekajmy na jakieś testy!) dać lepszy efekt...

 

dla obrazowego porównania:

 

masz obrazek w 640x360px:

Dołączona grafika

 

przeskalujmy go ciach!owym algorytmem (z programu Microsoft Paint) i mamy taki efekt:

Dołączona grafika

 

teraz ten sam obrazek przeskalujmy Photoshopem (algorytm Bicubic + filtr Sharpen):

Dołączona grafika

 

 

 

 

Większych różnic nie zobaczysz! :)

jak dalej nie widzisz różnicy to radze zamówić wizytę u okulisty :mur: Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większych różnic nie zobaczysz! :)

 

PS. Jeśli to ma być gra NG to ja podziękuję tym panom. :D

podziękujesz?, przecież ty nawet nie masz konsoli :lol2: :lol2: :lol2:

 

Motorstorm miodny na maska!

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heavenly Sword Pics

obrazek

obrazek

obrazek

A gdzie kukurydza :cry:

 

I niezapominajcie ze filmow xxx powstaje znacznie wiecej niz w hollywood. Ponad 20K rocznie hyhy. Zawsze jest nowy film do obejrzenia ;)

Swoja droga ktos nie chcialby ogladac xxx w hdtv? Polecam zassanie trailerow. Robi to wrazenie.

Moze sony nie opracowalo jakies kontroli rodzicielskiej albo cos w tym stylu.

Nowy tutaj bym dał w cudzysłów, ale rozmiar obrazu i ostrość nie tylko przy tych filmach robi wrażenie :P

 

zdjęcia z laira.

Osobiście jeszcze nigdy się tak nie zawiodłem, gdy powiększyłem obrazek do naturalnej wielkości.

 

Małe pytanko, wiadomo coś o Linux'ie, który miał być przygotowany specjalnie dla PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko, wiadomo coś o Linux'ie, który miał być przygotowany specjalnie dla PS3?

Szukaj pod "Yellow Dog Linux". Wyszedł, działa. Ostatnio nawet Debian specjalnie pod PS3 jest.

 

Osobiście jeszcze nigdy się tak nie zawiodłem, gdy powiększyłem obrazek do naturalnej wielkości.

Nie wiem na czym mogłeś się zawieść póki co, bo gra jeszcze nie wyszła a co lepsze okazało się, ze te screeny są z bardzo starego builda :P Sporo gier bylo bardzo cienkich jeszcze na miesiąc-dwa przed premierą. Patrz np.: Motorstorm, Gears of War.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj pod "Yellow Dog Linux". Wyszedł, działa. Ostatnio nawet Debian specjalnie pod PS3 jest.

Nie wiem na czym mogłeś się zawieść póki co, bo gra jeszcze nie wyszła a co lepsze okazało się, ze te screeny są z bardzo starego builda :P Sporo gier bylo bardzo cienkich jeszcze na miesiąc-dwa przed premierą. Patrz np.: Motorstorm, Gears of War.

 

kiedy to gears of war słabo wyglądał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestań wreszcie opowiadać [ciach!]ły!

przeskalowanie przeskalowaniu nie równe - ważne jaki algorytm został użyty, jakie filtry zastosowane w celu polepszenia jakości, itd...

 

wiadomo, że obraz w 720p przeskalowany do 1080p BĘDZIE GORSZY od obrazu w natywnym 1080p, !!!! ALE !!!! dzięki zastosowaniu lepszego algorytmu (niz ten uzyty w TV - przypominam, że w TV LCD jest natywna rozdzielczość matrycy - jak masz rozdzielczosc TV = 1920x1080 i puscisz mu sygnał w 720p to elektronika telewizora PRZESKALUJE ten sygnał do 1080p czyli natywnej rozdzielczości matrycy), nałożeniu filtrów, itp przeskalowanie obrazu przez ten chip, MOŻE (ALE NIE MUSI! poczekajmy na jakieś testy!) dać lepszy efekt...

Po co tak walisz w ten mur? :) Jak byś łaskawie przeczytał moje posty w temacie o X0 na temat ANA to byś teraz tego nie pisał. Powtórzyłeś moje słowa! :) Co chciałem osiągnąć? Udowodnić Wam, że wszystko to co w PS3 na pewno jest gorsze! BR ma gorszą jakość obrazu bo twórcy wykorzystali MPEG2 a mogli h264 ale nie. Jest gorsze mimo wszystko no bo jest SONY. :) Jest wolniejsze, bo cała płyta jest wolniej kopiowana. Wiec musi być wolniejsze! :) Kolejna przewaga X0 to ANA, która zrobi z każdej gry FullHD a PS3 będzie miało tylko niektóre tytuły! Tragedia! :D Bardzo dziwne stały się twierdzenia na tak zaawansowanym forum! :D

 

podziękujesz?, przecież ty nawet nie masz konsoli :lol2: :lol2: :lol2:

 

Motorstorm miodny na maska!

No i co chciałeś tym udowodnić? :D A gra już jest? :lol2: Ile osób ma na tym forum PS3? :lol2: :lol2: :lol2: Sądzisz, że nie kupię PS3 bo? :lol2: :lol2: :lol2:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zmieniam zdanie o LAIR! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojak_ct musiał się podbudować i wstawić stare zdjęcia w rozdzielczości 800x450 :lol:

 

 

 

Hideo Kojima Talks Metal Gear Solid 4

 

http://gamersreports.com/news/4829/q-a-hid...l-gear-solid-4/

 

 

 

 

 

HD-DVD Cracker Claims Blu-ray is done too

 

HD-DVD cracker Muslix64 is back with a comprade called 'Janvitos' who between them claim that they have now cracked Blu-rays AACS protection. While they haven't posted the respective code, they claim to crack Blu-ray without the need of a disc or drive just a raw encrypted data file.

 

 

Well, since i was interested in HD DVD , i am now interested in blueray.

I bought an 800$ (CAD) Blueray burner and bought the "Lord of War " Movie and will be working on this (for a while i guess).

 

PowerDVD BD doesn't play the movie properly AT ALL (looks like when you have a defective pipeline in your video card).

 

WinDVD plays it just fine, and i'm about to go through the memory with WinHEX.

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...