Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy wiecie cos na temat PlayStation 3 kiedy premiera itd... jak to wogle bedzie wygladac

Narazie wiem ze

"Prawdopodobnie układ graficzny NVIDII będzie wyposażony w zintegrowany kontroler pamięci obsługującej moduły XDR RDRAM opracowane przez firmę Rambus.

Według ostatnich spekulacji, procesor graficzny w PS3 ma łączyć w sobie rozwiązania układów obecnie dostępnych - NV40 z kilkoma nowościami kolejnej generacji procesorów - NV50

Procesor ten nie będzie obsługiwał DirectX9, OpenGL, lecz wykorzysta własne API opracowane przez Sony. Produkcją układu zajmie się fabryka Sony w Nagasaki oraz zakład OTSS prowadzony wspólnie przez Sony i Toshibę. Procesor ma być wytwarzany w procesie technologicznym 0,65 nm SOI (silicon on insulator). "

 

Jedni mowia ze w maju tego roku na targach e3 ma być premiera moze itak ale kiedy to do nas dojdze itd....

Jesli cos wiecie wiecej z gory dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z wp.pl:

 

PlayStation 3 jednak będzie na E3

Snake; wtorek, 1 lutego 2005

 

W sieci pojawiły się plotki, że Sony zamierza pokazać na E3 najnowszą konsolę PS3. Dziś wiemy już, że ta informacja stała się faktem. W raporcie opublikowanym przez japoński koncern można przeczytać, że PS3 będzie funkcjonalna już w maju.

Na razie nie jasne jest w jaki sposób konsola zostanie pokazana, czy będą to jakieś gry, czy też tylko dema techniczne. Na więcej informacji musimy poczekać do 31 marca, kiedy to nowa platforma zostanie oficjalnie pokazana w Japonii.

 

koniec cytatu

 

 

poczekajmy zatem do maja , zapewne gotowej konsoli nie zobaczymy a raczej developerskie bebechy na których puszczą parę tech-demek ale dobre i to na początek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sobie obiecalem,ze przestaje inwestowac w kompa. To co mam wystarczy mi do pracy na cale lata,a do grania wezme wlasnie PS3.

1256252[/snapback]

 

Jestem tego samego zdania, czas peceta jako najlepszej platformy do gier minął juz jakis czas temu , teraz cały swiat gier przechodzi coraz bardziej na konsole , trzeba byc slepym ignorantem zeby tego nie zauwazać . Granie na pececie przestaje sie opłacać np. kupywanie mocnych kart graficznych które co prawda mają spore mozliwosci ale gier które te mozliwosci pokazują jest mało a sposrod tych które to pokazują są moze ze 2-3 naprawdę grywalne.

 

Coraz częsciej słyszy sie ze jakis hicior niestety nie wyjdzie na PC albo wyjdzie z duuuzym opoznieniem , i tu nie chodzi o to ze pecet sie nie nadaje do grania tylko o to ze dla producentów robienie gry na PC jest zbyt mało opłacalne.

 

temat mozna by ciągnąć ale ja juz podjąłem decyzje , granie na piecu przestaje byc zabawne :mad:

 

Przykładowo: kupujesz high-endową karte i procka i w momencie kupna nie ma tytułów które by wykorzystywały w pełni moc i bajery twojej karty , jak juz takie tytuły sie pojawiają (czyli np po roku lub nawet 2 latach) to juz nie chodzą one płynnie na twoim sprzecie i trzeba zjezdzac z detalami , karta to jedna sprawa do tego mozna dorzucic historie "przyszłosciowych " :wink: płyt głównych które są przyszłosciowe przez pare miesięcy dopóki sie nei dowiesz ze własnie producent procków zmienił podstawke ..itd itp

 

Moja obecna konfiguracja wystarczy mi do grafiki (to robie głównie na kompie ) a kupując PS3 bede miał spokój na jakies 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garść linków dla poszukiwaczy informacji o PS3:

wymagana znajomość angielskiego

 

Fora dyskusyjne o PS3

 

http://www.psinext.com/forums/viewforum.php?f=3

 

http://www.ps3forums.com/viewforum.php?f=3...8a6d0ba163159c2

 

 

Portale o PS3:

 

http://www.psinext.com (chwilowo nie działa)

 

http://home.btconnect.com/hgi/ps3

 

http://www.ps3world.com

 

http://www.ps3portal.com

 

http://www.totalnextgen.com

 

http://www.ps3land.com/

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

czyli pewnie 2,5k zl i wyjdzie w 2007 roku :|, ale i tak ja też już nie bede dokładał do kompa :/. Mam zamiar dokupić tylko 512ramu i monitor. Jak jeszcze wpadnie troche kaski to może jakaś nagrywareczke DVD or blue-ray czy jak to sie tam pisze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedzieć że czekam na tą konsole z niecierpliwością. Podobno ma być najsilniejszą konsolą wśród NNG(ale zobaczymy jak to będzie). Ciekawi mnie tylko chłodzenie CELL'a, skoro ma mieć 2 rdzenie i ma mieć taktowanie 4,6Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby laser okazał sie lepszy. Bo teraz nie był najwyższych lotów.

 

Czy będzie najlepsza to się okaże, ps2 była za czasów dreamcasta, zalezy która wyjdzie pierwsza - stąd GC i X są technicznie bardziej zaawansowane niż ps2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby laser okazał sie lepszy. Bo teraz nie był najwyższych lotów.

 

Czy będzie najlepsza to się okaże, ps2 była za czasów dreamcasta, zalezy która wyjdzie pierwsza - stąd GC i X są technicznie bardziej zaawansowane niż ps2.

1259095[/snapback]

Dzisiaj zaczeła się konferencja w sprawie CELL'a, czyli "serca" PS3. Poszukaj news'ów o tym i zobaczysz że mówią że jeden CELL ma posiadać wydajność równą 250 Gigaflopów, a Pentium 4 3Ghz tylko 12Gf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaczeła się konferencja w sprawie CELL'a, czyli "serca" PS3. Poszukaj news'ów o tym i zobaczysz że mówią że jeden CELL ma posiadać wydajność równą 250 Gigaflopów, a Pentium 4 3Ghz tylko 12Gf.

1260006[/snapback]

z wczesniejszych informacji wynikało ze CELL bedzie mial moc 1- 1,5 TeraFlopa (takie były rozwazania teoretyczne ) a teraz widzę zmniejszyło sie to trochę :wink: no ale wiadomo jak to czasami bywa , jak cos ciekawego znajdę to dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie, przeciez Sony hucznie zapowiadało przekroczenie granicy 1 TF, a teraz już 250 GF?!

1260513[/snapback]

Może i tak, ale to i tak prawie 20 razy więcej niż najlepszy aktualnie procenor do PC na rynku. Zresztą co do wydajności to jutro zaczyna sie konferencja o CELL'u więc wszystkiegosię dowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co do pojawienia sie PS3 na rynq nie ma klopotow :D jesli ma byc ten 1 roz opoznien to i tak bedzie pelno tego beda sprowadzac itd...

co do investowania kompa macie swieta racje nie oplaca sie :] chyba ze ktos ma duzo szmalu i lubi sie sciagac kto ma leprzy itd.. komp :] HOBBI :D

Jestem bardzo ciekaw wygladu gierek i mozliwosci PS3 zzera mnie ciekawosc jakie postepy zrobili i jakie porownanie midzy PS2&XBOX vs PS3

Nie wydaje wam sie ze i tak mamy przepiekna grafe na PS2 ( niektore gry ) to jak to bedzie tera ... bedziemy w filmach :]

trzeba czekac nic innego nie pozostaje

 

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze produkcje nie będą specjalnie odbiegać jakością od obecnych, najlepszych wizualnie gier (pomijam demka graficzne). Żadnych rewolucji nie będzie. To tylko machina marketingowa - liczby, herce, bajty - a rzeczywistość jest brutalna. PS2 miała generować grafikę i mozliwości na pograniczu VR i..??? I nic z tego nie wyszło. Poprostu dobry produkt i nic poza tym <_< (Ale obecne PC nie są w stanie jej emulować ze 100% prędkością hehehehehe :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co narazie wiadomo 1 Cell @ 90nm zawierajacy 1 Power Core i 8 APU taktowany okolo 4 Ghz ma podobno wydajnosc 256Gflops

 

Nie wiadomo narazie ile takich procesorow ma byc w PS3 , musimy narazie czekac B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAJNOWSZY NEWS :twisted2:

 

PLAYSTATION 3 moze zobaczymy wczesniej niz na E3 !!!

 

cytat z GAMESPOTA:

 

PlayStation 3 to be unveiled before E3

 

American Sony reps confirm that there will be an event to premiere its next-generation system before the May game-industry convention.

 

Last year, Sony announced it would debut its next-generation console--most commonly called the PlayStation 3--at the 2005 E3 games expo. The event will take place May 18 to 20 at the Los Angeles Convention Center, and will also be where the world will get the first glimpse of Nintendo's next-generation console, code-named "Revolution." With it now looking unlikely that Microsoft will unveil the Xbox's successor at next month's Game Developers' Conference in San Francisco, industry-watchers had been betting it will also first see the light of day at E3.

 

However, now it appears those bets may not be such a sure thing. Sony Computer Entertainment America representatives have confirmed to GameSpot that the US subsidiary of the Japanese electronics giant "will have an event to premier [its] next-generation system" before E3.

 

SCEA reps would reveal little else about the PlayStation 3 unveiling other than saying it would not be at GDC. "The premiere event has nothing to do with GDC," said one. "The event will be before E3, but the date is still not announced."

 

Sony's disclosure about the PlayStation 3 premiere came just hours after it officially took the wraps off the Cell processor, which the PS3 will use, at the International Solid-State Circuits Conference in San Francisco. For a full run-down on the Cell processor's capabilities, check out GameSpot Hardware's feature on the chip.

 

By Tor Thorsen -- GameSpot

 

koniec cytatu

 

 

"The event will be before E3, but the date is still not announced."

 

Czyli z tego co pisza bedzie wczesniej ale jeszcze nie wiadomo kiedy , ahhhhh dla mnie najlepiej gdybybylo DZIS :blurp:

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

ciekawe co ta maszynka potrafii, ale pewnie bedzie tak samo jak z ps2, pokaże pazurki dopiero gdzie po roku od premiery. Twórcy gier beda sie musieli przestawic na nowe możliwości (mam nadzieje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co narazie wiadomo  1 Cell @ 90nm zawierajacy  1 Power Core i 8 APU taktowany  okolo 4 Ghz ma podobno wydajnosc  256Gflops

 

Nie wiadomo narazie ile takich procesorow ma byc w PS3 , musimy narazie czekac  B)

1263838[/snapback]

Nie około 4Ghz tylko ponad 4Ghz przez to przed taktowaniem jest znaczek >4Ghz. Wiele ludzi mówi że ma mieć 4,6Ghz.

 

NAJNOWSZY NEWS 

 

PLAYSTATION 3 moze zobaczymy wczesniej niz na E3 !!!

No bo napewno wcześniej, a dokładniej 31 marca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie około 4Ghz tylko ponad 4Ghz przez to przed taktowaniem jest znaczek >4Ghz. Wiele ludzi mówi że ma mieć 4,6Ghz.

No bo napewno wcześniej, a dokładniej 31 marca.

1264266[/snapback]

To czy bedzie miał 4 Ghz czy 10 Ghz jest oczywiscie bez znaczenia ...MHz nie są miarą prędkosci, nie oznaczają wydajnosci tylko taktowanie , miarą wydajnosci jest np: MFlops , GFlops , TFlops.....oczywiscie jesli porównujemy 2 procesory tej samej firmy najlepiej z tym samym jądrem wtedy pośrednio MHz mogą być wyznacznikiem prędkości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z http://www.gry-online.pl

 

Procesor Cell oficjalnie

 

Po wczorajszej oficjalnej prezentacji najnowszego procesora Cell, będącego owocem połączonych sił inżynierów firm Sony, IBM oraz Toshiby, dzisiaj znamy jego szczegóły techniczne. Wiadomo m.in. iż w jego skład wchodzić będzie 8 jednostek wykonawczych oraz jeden rdzeń koordynujący ich pracę a całość będzie działać z częstotliwością ponad 4GHz. Co najważniejsze, Cell napędzać będzie konsolę nowej generacji, PS3.

 

Prace nad procesorem, który w założeniach miał zrewolucjonizować obsługę aplikacji multimedialnych, trwały dobrych kilka lat. Produkcja testowa Cella, rozpocznie się pod koniec tego roku a niedługo później pierwsze jego egzemplarze pojawią się w stacjach roboczych optymizowanych pod kątem obróbki animacji oraz grafiki komputerowej a także, jak już wspomniano we wstępie, w konsolach PS3.

 

Sercem Cella jest 64-bitowy procesor PowerPC, który zarządza 8 współpracującymi równolegle jednostkami wykonawczymi. Według pana Jima Kahle z IBM, wielordzeniowa architektura nowego procesora da programistom niespotykaną dotąd elastyczność w tworzeniu oprogramowania. Dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania, będą mogli uruchomić wiele systemów operacyjnych na jednym chipie i testować swoje oprogramowanie w różnych warunkach.

 

A teraz trochę o procesorze Cell w liczbach:

 

1. Pierwsze wersje procesora działać będą prawdopodobnie z częstotliwością 4.6GHz;

2. Procesor będzie w stanie przeprowadzić 256 miliardów operacji na sekundę;

3. Na pokładzie Cella zostanie umieszczone 2.5MB pamięci;

4. Przesył danych do i z pamięci systemowej odbywać się będzie z prędkością do 100GB na sekundę dzięki licencjonowanym technologiom Rambusa, XDR oraz FlexIO;

5. Chip składa się z 234 milionów tranzystorów, które zajmują powierzchnię 221mm kwadratowych, sam procesor będzie wykonywany w technologii 90 nanometrów.

 

Jak mówią jego twórcy, dzięki elastycznej architekturze procesor powinien znaleźć zastosowanie w szerokim wachlarzu urządzeń, od serwerów począwszy po telefony komórkowe skończywszy, aczkolwiek pierwsze jego wersje wymagać będą chłodzenia wiatrakiem a urządzenia, w których będzie montowany będą wielkości konsol do gier. Oczywiście już pojawiły się pierwsze sceptyczne głosy dotyczące Cella. Pan Justin Rattner z Intela stwierdził, iż największy problem z nowym procesorem leży w różnicach w budowie jednostek wykonawczych, co może prowadzić do zwiększenia złożoności oprogramowania i możliwości wystąpienia błędów. “To tak, jakby nasz samochód miał pod maską dwa różne silniki,” powiedział.

 

koniec cytatu

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na PS3 z niecierpliwością..... uważam że będzie to najlepsza konsola na rynku..... nie mam pojęcia czy jej moc obliczeniowa będzie największa, lecz już teraz wiem że gry na nie to będzie totalny miód . Kontynuacje takich gier jak GTA, GT, MGS, FF, Teken to będzie coś...

 

Do tej pory żałuje że nie mam PS2.. na którego mnie stać, lecz nie mam TV na którego mnie nie stać.. ( heehhe )

 

A ostatnia rzecz przez która uważam że PS2 jest wielkie to fakt że Far Cry ma wyjść na tą że konsole... No oczywiście jakość grafiki, detale itd. Nie będą takie jak na PC.. ale tu chodzi o sam fakt.... że grafika nie zależy od sprzętu lecz od umiejętności programistów...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko jak dlugo jeszcze beda wychodzic nowe gry na PS2? nie bedzie taka kicha jak z psx ze jak wyszla 2 to przestali gry na 1 produkowac? pozdro

1265120[/snapback]

mysle ze jeszcze przez 2 lata (za około rok będzie prawdopodobnie oficjalna premiera PS3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...