Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem ze zagrywki SONY mogą denerować, bo sam sie irytuje jako gracz, ale na miejscu SONY mysle ze bym robil dokladnie to samo, bo jesli kasa plynie z PS2, to po co za szybko usmiercac kure znoszącą zlote jaja.

 

BTW: Wezcie nowego Elder Scroll przestancie nazywac Morrowind, bo morrowind to podtytuł trzeciej części tej serri. To tak jak na The 2 Thrones mowic Warrior Within ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze temat o ps3, ale jesli juz xaon mowisz na temat cen X360 w Polsce, to sie orientuj w tej kwesti, bo stwierdzenie Twoje jest bzdurne.

 

Bo raz ze sklepy JUZ kilka tygodnie temu się ODWAŻYŁY sciągać X-360 do Polski (media markt, empik), a dwa, ze ce na nie jest 2,5-3k , tylko 1,5k za CORE. Gwarancje sie realizuje w tych sklepach, gdzie sprzet został zakupiony i wtedy to, ze nie ma oficialnej dystrybucji, Ciebie jako klienta nie obchodzi. To juz zmartwienie tych co to sprzedają.

Przepraszam, zapomniałem o tym.

Nie zanizylem . Po takich cenach XBOX jest sprzedawany w europie. tylko w polsce cena jest jakos dziwnie zawyzona. bylem w czechach ostatnio i widzialem tam xboxy po takich wlasnie cenach. w niemczech jest podobnie. a co do ps3 to jeszcze zobaczymy jaka bedzie cena. proponuje odkopac stary topic o ps2 i zobaczyc jak to wtedy wygladalo icon_lol.gif

No ja tu ciągle mówie o cenach w Polsce (zarówno jeśli chodzi o X360 jak i o PS3). A cena nie jest "dziwnie zawyżona", jak ty byś coś kupił w dajmy na to, Czechach, po to by sprzedać w to w Polsce, to chyba też byś podbił cenę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500zl za Core to ciut przydrogo, ale dochodzi tez cena nowosci i brak oficjalnych kanalow dystrybucji. Zreszta nie jest to cena az tak z sufitu jak w przypadku premiery PS2 (2.5-3k zlociszy).

 

Notabene, tutaj wersja Core kosztuje w MM 319 Euro.

 

Z innych ciekawostek, tym razem juz zwiazanych z produktem Sony - w sklepie z pamiatkami na stadionie Benfiki mozna kupic PS2 w okolicznosciowym opakowaniu (i chyba z jakas gierka w komplecie). Nie byloby w tym nic dziwnego, gdyby nie to ze jest to stara PS2 (znaczy "grubas") :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych nędznych shootów z gry o rycerzyku z ktorych sie nabijacie (bo jest z czego :lol2: ) to zwiazana jest z tym ciekawa historia:

 

Serwis GameRevolution.com opublikował pierwsze oficjalne kadry z Untold Legends: Dark Kingdom, gry pisanej specjalnie dla Playstation 3. Jednak ciekawiej od ich zawartości, przedstawia się historia z nimi związana.

 

Kilka godzin po tym jak zostały pokazane światu, Sony Online Entertainment nakazało serwisowi ich usunięcie, tłumacząc swoje postępowanie zakazem ujawniania wszelkich informacji dotyczących konsoli przed zaplanowanym na 15 marca pokazem. Smaczku całej historii dodaję fakt, iż nad grą pracował Josh Robinson - programista który za swoje niepochlebne opinie na temat PS3 został zwolniony z Sony.

źródło: www.gameonly.pl

 

znowu ten typ... ej. Za czesto jego nazwisko sie powtarza zeby to był przypadek ;f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na necie ze ta gra to sieciowy MMORPG.

 

 

Za kilka dni mozemy sie spodziewac waznych informacji o PS3

http://www.next-gen.biz/index.php?option=c...d=2457&Itemid=2

 

http://www.gamesindustry.biz/content_page.php?aid=15266

 

15 marca odbedzie sie PlayStation Meeting (duzo sobie po nim nie obiecujcie), ale...20 marca startuje GDC. Na 22 zapowiedziana jest konferencja Sony, tu juz powinno zostać powiedziana bardzo wiele.

Edytowane przez PanKleks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

microsoft dobrze zrobil ze zaplanowal premire x360 wczesniej a sony popelnilo blad (pewnie niezaplanowany i chcieli wydac konsole jak najszybciej) i sie ociaga - dlaczego? Microsoft kosi hajs na nowej zabawce i do czasu wyjscia ps3 zdazy obnizyc juz cena znaczaco zeby jezscze odciagnac od kupna ps3 a co zrobi sony? Ano nie bedzie mialo innego wyjscia jak dowalic cene okolo 2300zl (pewnie cena bedzie wyzsza - trzeba zarobic) minimum podczas gdy pewnie microsoft obnizy cene na jakies 1200zl i wtedy wiekszosc wybierze x-boxa i 19" LCD panoramiczny za 1000zl a nie ps3.

 

Tylko ze ps3 moze sie okazac w efekcie dlugowafowym bardziej przyszlosciowa konsola (jak bedzie ZAUWAZALNIE lepsza od x-box360) i za np. rok od premiery ps3 to wlasnie ta ostatania sie bedzie lepiej sprzedawac, pewnie sony sie nastawia na koszenie siana w pozniejszym terminie, ale sony musi wypuscic niezlego potwora zeby to osiagnac a jakos mi osobiscie sie nie wydaje zeby sie na to zanosilo, mysle ze sony ma sporo problemow ze swoja zabawka.

Takie moje przemyslenia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

microsoft dobrze zrobil ze zaplanowal premire x360 wczesniej a sony popelnilo blad (pewnie niezaplanowany i chcieli wydac konsole jak najszybciej) i sie ociaga - dlaczego? Microsoft kosi hajs na nowej zabawce i do czasu wyjscia ps3 zdazy obnizyc juz cena znaczaco zeby jezscze odciagnac od kupna ps3 a co zrobi sony? Ano nie bedzie mialo innego wyjscia jak dowalic cene okolo 2300zl (pewnie cena bedzie wyzsza - trzeba zarobic) minimum podczas gdy pewnie microsoft obnizy cene na jakies 1200zl i wtedy wiekszosc wybierze x-boxa i 19" LCD panoramiczny za 1000zl a nie ps3.

Błagam kurek, nie pisz takich bzdur

chyba jeszcze nie ogarniasz zbytnio rynku konsol

 

PS2 sie lepiej sprzedaje niż X-box360 to raz

Dwa. SONY do kazdej sprzedanej konsoli nie musi doplacać tak jak to robi M$. Analitycy wyliczyli ze do sprzedanego X360, M$ doplaca około 200$.

 

Jesli powszechnie wiadomo, ze w tym interesie zarabia sie na grach, nie na konsolach, a konsol PS2 jest sporo, a na kazda konsole ludzie kupuja gry, na ktorych sony zarabia. To co?

Wiecej konsol PS2 niz X'a360 = wiecej sprzedanych gier = wieksze przychody pieniedzy,

brak doplacania do PS2 = mniejsze rozchody pieniedzy niz w przypadku x'a

I bedzie tak to utrzymywac az do momenty, ze zauwazy ze spada sprzedaz PS2 i rosnie X'a. Wtedy dopiero udezą z PS3. Poki co to wlasnie oni maja kase i poki taki uklad jest stabilny to bedą doić kase z PS2 jak dlugo sie da. Wiec nie pisz ze to M$ trzepie hajs, bo tak nie jest.

 

IMO M$ popełnił bład SEGI, ktora tez chciała byc pierwsza na rynku, a mimo to ludzie nadal kupowali PSX, a jak wyszło PS2 to Dreamcast zdechł. X360 to nie grozi, bo stoi za nim zbyt duża ilość fosry w postaci koncernu M$ jak i samego konta pana Gate'sa. Co nie zmienia fakty, ze poki co SONY lepiej wyszlo na przedwczesnej premierze X360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo moim zdaniem to Microsoft doi chajs a nie Sony. nie mam tu na myśli rynku konsolowego a ogólnie całą branże obu firm. więc nie pisz ze sony trzepie chajs bo tak nie jest. ogólnie chyba teraz jest w małym kryzysie.

a z tego co wiem to Microsoft już zarabia na konsolce, a sony będzie dopłacać 300$ (nie jestem pewny ile dokładnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo moim zdaniem to Microsoft doi chajs a nie Sony. nie mam tu na myśli rynku konsolowego a ogólnie całą branże obu firm. więc nie pisz ze sony trzepie chajs bo tak nie jest. ogólnie chyba teraz jest w małym kryzysie.

a z tego co wiem to Microsoft już zarabia na konsolce, a sony będzie dopłacać 300$ (nie jestem pewny ile dokładnie)

odpowiadałem na to:

microsoft dobrze zrobil ze zaplanowal premire x360 wczesniej a sony popelnilo blad (pewnie niezaplanowany i chcieli wydac konsole jak najszybciej) i sie ociaga - dlaczego? Microsoft kosi hajs na nowej zabawce

czyli dyskusja o konsoli, a nie o całym rynku telewizorow, oprogramowania itd. Wiec nie pisz "wiec nie pisz ze sony trzepie chajs bo tak nie jest" bo niby nagle rozmawiamy o całej brańzy obu firm -_- Fakt, ze sony jest w kryzysie, ale to wlasnie w innych dziedzinach, a oddział SONY odpowiadajacy za PS ma sie najlepiej w calej firmie.

 

"Microsoft juz zarabia na konsolce" Moze jakies argumenty?

 

W przypadku kazdej konsoli początkowy okres jej zycia to doplacanie i tym samym UTRATA pieniedzy (a ja nigdzie nie napisalem ze do PS3 sony doplacac nie bedzie), wiec nie pisz ze zarabia na konsoli a jesli juz to poprzyj to argumentami.

Tu chodzi o to, ze sony nie odpuszcza zysku, jaki moze uzyskac z przetrzymywania obecnej generacji konsoli na rynku. Jak widac PS2 jest raz ze dluzej niz X-Box na rynku, a dwa, nadal jest dochodowe i sony czerpie z niej zyski, gdy MS wszedl szybciej w okres doplacania. Obrazuje to rysunek. Legenda jest. Mejd by pajt wiec prosze o wyrozumialosc

 

Dołączona grafika

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wczesniej pisał ze Sony dobrze robi ze nie spieszy sie z wypuszczeniem PS3.

PSP i PS2 ciagle bardzo dobrze sie sprzedaja X360 w Japonii wiadomo...tragedia a sprzedaz w Stanach, prosze bardzo...

 

http://www.gamespot.com/news/6145806.html

 

1. PlayStation 2 - 300,000

2. PSP - 170,000

3. Xbox 360 - 160,000

4. Nintendo DS - 150,000

 

Jezeli w Stanach X360 sprzedaje sie słabiej od PSP i PS2! to w ogole sie nie dziwie ze Sony spokojnie jeszcze pracuje przy PS3 i w cale sie nie spieszy z premierą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

a jak ma sie sprzedawac 360 jezeli konsola tak naprawde dopiero raczkuje a gry zaczynaja sie z wolna ukazywac ,najblizszy czas pokaze czy sytuacja ulegnie zmianie jesli chodzi o 360 ,tym bardziej ze takie ps2 jest po smiesznie niskiej cenie w stosunku do nowej konsoli ,wiec to nie jest takie dziwne no i jest takze sporo ciekawych tytulow caly czas sie ukazujacych, jednak tak jak pisalem najblizsze miesiace moga bardzo zmienic to sytuacje , a osobiscie to uwazam zeaby punktu widzenia finansowego i strategocznego Microsoft nie mial innego wyjscia niz wypuscic wczesniej nowa konsole bo o ile Sony mialo juz swoja pozycje i fanow ps2 to xbox sprzedawal sie owiele slabiej , jednak wydanie nowej konsoli i gier nowej generacji zwolna powinno zmienic ta sytuacje tymbardziej kiedy Sony boryka sie z problemami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ma sie sprzedawac 360 jezeli konsola tak naprawde dopiero raczkuje a gry zaczynaja sie z wolna ukazywac ,najblizszy czas pokaze czy sytuacja ulegnie zmianie jesli chodzi o 360 ,tym bardziej ze takie ps2 jest po smiesznie niskiej cenie w stosunku do nowej konsoli ,wiec to nie jest takie dziwne no i jest takze sporo ciekawych tytulow caly czas sie ukazujacych, jednak tak jak pisalem najblizsze miesiace moga bardzo zmienic to sytuacje , a osobiscie to uwazam zeaby punktu widzenia finansowego i strategocznego Microsoft nie mial innego wyjscia niz wypuscic wczesniej nowa konsole bo o ile Sony mialo juz swoja pozycje i fanow ps2 to xbox sprzedawal sie owiele slabiej , jednak wydanie nowej konsoli i gier nowej generacji zwolna powinno zmienic ta sytuacje tymbardziej kiedy Sony boryka sie z problemami

Dla tego Sony musi się śpieszyć z premierą PS3, by zdąrzyć przed ostatecznym zadomowieniem się konkurencji. Błędne koło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego Sony musi się śpieszyć z premierą PS3, by zdąrzyć przed ostatecznym zadomowieniem się konkurencji. Błędne koło...

Jakie błedne koło. Poprostu, jak zauważą, że sprzedaż X'a 360 zbliza sie do poziomu PS2, to wtedy wypuszczą PS3.

 

W brew pozorom, to kazde info o PS3 powoduje, ze spadła by sprzedaz PS2, a nie zalezy im na tym, dlatego tez tak mało sie mowi o PS3. Pokaz był na E3 w zeszłym roku, bo musiałbyć. Gdyby go nie było, nic by nie było wiadome o PS3 i wtedy X 360 pewnie by sie sprzedawał o wiele lepiej, bo ludzie nie czekali by na nowe dziecko sony.

 

Moge sie zalozyc, ze jesli za ten przeszlo tydzien co bedzie podana dokladna data wypuszczenia PS3, to po tym info, sprzedaz PS2 poleci na ryj, bo ludzie juz beda wiedziec co, gdzie i kiedy i wlasnie na PS3 beda odkladac kase. W koncu muszą to zrobić, ale tak, zeby nie było za wczesnie, tj zeby wyciagnąc jeszcze troche kasy z PS2, ale i zeby nie bylo zapozno, tj, X360 zdominuje rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie błedne koło. Poprostu, jak zauważą, że sprzedaż X'a 360 zbliza sie do poziomu PS2, to wtedy wypuszczą PS3.

Źle ująłęm, chodziło mi oto, że będą musieli mieć gotowego, dopracowanego, ze wszystkimi bla bla bla PS3 zanim się X zadomowi. I wtedy ewentualnie mogą poczekać ze spokojem. Błędne koło, to chyba też było źle powiedziane, ale chodziło mi o to, że muszą przeciągać aby zarabiać [teraz na ps2], a zaś nie mogą spoczywać na laurach i muszą (przypuszczam że dość prężnie) dopracowywać ps3, aby wepchać się na rynek i zarobić gdy już next-geny będą "normą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano nie bedzie mialo innego wyjscia jak dowalic cene okolo 2300zl (pewnie cena bedzie wyzsza - trzeba zarobic) minimum podczas gdy pewnie microsoft obnizy cene na jakies 1200zl i wtedy wiekszosc wybierze x-boxa i 19" LCD panoramiczny za 1000zl a nie ps3.

Prawie jak prognoza pogody na TVN - niby ma być słońce, ale i tak trzeba zabrać parasol :wink:

 

Bądźmy szczerzy marka Sony sprzedaje się sama. W produktach tej firmy wszelkie wady można wytykać palcami jak w każdej innej. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to potentat na rynku elektroniki użytkowej, który obecnie trzyma się ogólnie dobrze. Weźmy na przykład telewizory lcd i aparaty cyfrowe. Urządzenia te cieszą się dużym uznaniem wśród klientów i sprzedają się całkiem nieźle. Playstation 3 zrobi swoje, w przeciwnym razie firma nie skupiałaby się finansowo nad tym projektem. Trzeba bowiem pamiętać, że opóźnianie premiery w sensie finansowym jest dla firmy stratą (pomijam tu aspekt obecności PS2 na rynku jako kategorii zysku). Przeciąganie badań, testów, doskonalenia procesu produkcji, konstruowania usługi on-line, oczekiwanie na ostateczne zatwierdzenie wszelkich standardów związanych z napędem blu-ray - to wszystko ma oddźwięk negatywny w firmie, więc Sony niezaprzeczalnie ostro pracuje, by dopiąć każdą rzecz na ostatni guzik i stanąć w szranki z rywalem. Hasło czas to pieniądz jest wciąż aktualne, a jego istota w tym przypadku niepodważalna.

 

Wracając jeszcze do metody marketingowej obranej przez Sony - "Nic nie mówimy, nic nie zdradzamy. Naturalnie przyjeżdżajcie na każde targi, wystawy, konferencje, bo a nóż ktoś puści parę z ust...". Sprytne, tanie i skuteczne. Pomijając, że Nintendo robi to samo, a nawet mniej - to właśnie Sony przyciąga największą uwagę i jest na ustach spragnionych graczy. Nie odkrywając wszystkich kart, pobudza naszą wyobraźnię. O tym cały czas rozmawiamy, a Sony osiąga swój cel :wink: Widać więc, że słowo playstation jest na swój sposób elektryzujące. I nie stało się to samoistnie - ludzie w Sony trochę popracowali, aby taki stan osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia ile bedzie kosztowalo ps3 w pl. Bo jak powyzej ~2300 to ja bym wolal x360+ekran LCD i mozliwosc puszczenia od czasu do czasu pirata :ph34r:

Bedzie kosztować tyle co w całej UE.

 

A jak bedzie mozliwość puszczania piratow, to watpie, abys to robił "od czasu do czasu" -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze, najciekawsze dyskusje toczą się w Alternatywnych platformach".

Wtrące swoje trzy grosze.

To ,że Sony jeszcze nie ma swojej zabawki na rynku nie wynika z tego,że jest to firma świetnie przewidująca przyszłe trendy,chcąca dopracować swój produkt tak bardzo jak tylko się da ,a w ogóle to ma PS2 i nie musi się martwić.

Głowe daje, że jeśli by mogli ,to PS3 znalazła by się w sprzedaży choćby jutro.

Problem w tym,że konsola-jej poszczególne koponenty-zaliczają kolejne obsuwy(o czym wiadomo),a to RSX jeszcze nie gotowy,a to nie mogą uzyskać akceptacji dla sposobu zabezpiecania krążków B-Ray(w dużym uproszczeniu).

Ale Sony ma rzesze fanów i świetny marketing ,który -gdy trzeba- nagłasnia wszystko ,co w jakikolwiek sposób pośrednio lub bezpośrednio wiąże się z PS3.

-wytwórnia xxx wybrała BR dla filmów High Definition-jednocześnie akceptuje HD DVD-ale o tym już nie trzeba wspominać.

-IBM do swoich serwerów Blade zaczyna używać procesorów Cell-większość serwów i tak wykorzystuje CPU Intela/AMD ,ale ten raz gdy Cell (wreszcie)znalazł gdzieś zastosowanie trzeba podkreślić.

-gry będą wykorzystwać silnik NovodeX(Ageia)-X360 też.

Argument ,ze mają PS2 i nie mają się czym martwić jest chybiony,bo bardzo szybko developerzy zapomnieliby o niej gdyby PS3 był na rynku -każdy lubi nowe zabawki .

 

Sytuacja X360 jest nieco inna-fakt M$ dopłaca,ale nowsze wer.GPU/CPU X pudła będą wykonane w mniejszym procesie technologicznym.Dążęnie do tego ,to jeden z warunków przetrwania na rynku półprzewodników(o czym wspomina na porzedniej strinie NV).Także z biegiem czasu M$ zacznie coraz mniej dopłacać do konsoli,a tymczasem Sony znajdzie się na początku tej drogi-tzn.drogie komponenty: Blue-Ray,Cell(który jest bardzo drogi bo nie bardzo może znależć nabywców).

Dla Sony ,PS3 ma duże znaczenie-ta firma (o czym już gdzieś pisałem) od dawna przynosi straty,jedynie dział PS2 wychodzi na plus,ostatnio coś dobrego urodziło się z "małżenstwa" z Ericssonem (po dwóch latach strat).Także sytuacja tej firmy wbrew pozorom nie jest tak różowa.

 

Co do gier-na nowego X-sa nie ma tytułów ,które zachęcają do kupna i co by dużo nie mówić tak sprawy wyglądają.Okres wysypu nowych tytułów dopiero przed nami.Ale to nie znaczy ,że PS3 bedzie miał od razu masę świetnych tytułow-wielu co bardziej wymagających graczy też może nie znależć swojego "must have" w początkach istnienia konsoli.Czy tak będzie-zobaczymy.

A jeśli chodzi o róznice w jakości gier-nie spodziwałbym się znaczących róznic między grafiką PS3 a X360,wszystko jest w rękach developerów,to ile będą potrafili wykrzesać z silnika gry będzie zależało w dużej mierze od ich umiejętności-bo nawet najlepszy sprzęt nie zastąpi ich braku.

Poza tym, ze względu na koszty tworzenia tytułu, gry w większości wypadków będą korzystać z tych samych enginów jak np.Unreal Engine 3 .Także to nie specyfikacja sprzętu będzie decydować o sprzedaży konsoli(choć to też-)tylko DOBRE gry-o czym wielu zdaje się zapominać.

 

W swoim wywodzie chciałem zwrócić uwagę tylko na bełkot specjalistów od marketingu-bo jestem na niego uczulony.

A tak na marginesie-w PL raczej nie wrożę sukcesu PS3 na miarę PS2.

pomimo tego ,że sony ma naszym kraju wielu fanów,to w dużej mierze dzięki szalenie rentownym przeróbką(wiadomo jakie są zarobki w kaczolandzie).PS3 przy cenie wyższej od X360(a wcale się nie zdziwię jak M$ w dniu premiery obniży cenę ),i przy grach na krążkach BR które przez dłuższy czas będą raczej niekopiowalne-nie spopularyzuje się tak szybko.

No chyba ,że powstaną wypożyczalnie gier-to już by było coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wredny OT:

No chyba ,że powstaną wypożyczalnie gier-to już by było coś.

no to by było moje marzenie, aby wyporzyczać gierki na konsole za niedużą kasę (jeżeli nagrywarki BlueRay będą przez dłuugi czas drogie, to byłaby taka możliwość), tak jak kiedyś to robiłem z grami na nes-a (a tak włąściwie "polystation" :D )

OffOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam doklanie takie samo podejscie do tego jak BezbronnyPL. Po czesci napisalem to kilknascie postow wyzej ze takie opoznienie z ps3 nie wrozy dobrze.

 

BezbronnyPL sony tez zarobi na ps3, kto wie moze nawet wiecej niz microsoft na x-box360. ps3 bedzie zarabial po prostu w pozniejszym okresie i na tym ze przezyje delikatnie x-boxa poprzez zawarte technologie, a patrzac na to co wyczyniaja programisci z ps2 to mozna przypuszczac ze ps3 jak bedzie tak udana konstrukcja jak ps2 to bedzie zarabial jeszcze dlugo po tym jak x-box360 przestanie sie tak dobrze sprzedawac jak ps3.

 

A z ostatania czescia wypowiedzi BezbronnyPL odnosnie sukcesu konsoli w PL zgadzam sie wybitnie. Tylko ze sony nawet nie zwroci uwagi na nasz kraj tylko tyle ze puszcza konsolki na rynek machinalnie - to wszystko. Kase konsola bedzie robic jak zwykle w krajach wysoko rozwinietych.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BezbronnyPL:

"IBM do swoich serwerów Blade zaczyna używać procesorów Cell-większość serwów i tak wykorzystuje CPU Intela/AMD ,ale ten raz gdy Cell (wreszcie)znalazł gdzieś zastosowanie trzeba podkreślić"I co w tym dziwnego?Każdy na miejscu Sony zrobiłby to samo.Można być tylko zadowolonym z faktu że te procki są montowane w serwerach.

 

 

"Argument ,ze mają PS2 i nie mają się czym martwić jest chybiony,bo bardzo szybko developerzy zapomnieliby o niej gdyby PS3 był na rynku -każdy lubi nowe zabawki"-Developerzy myślą tylko o kasie a właśnie ps2 im przynosi najwięcej kasy a do tego nauczyli się pisać soft pod ps2 .Ps3 jest bardzo drogie jeśli chodzi o tworzenie gier więc gadka o nowych zabawkach może być rozpatrywana tylko pod względem "jaki to super sprzęt i jaka fajna grafika" a nie "jak dużo nam kasy przyniesie" bo na to trzeba jeszcze długo poczekać.

 

A Sony bardzo dużo kasy pakuje w badania nad A.I. (roboty).

Edytowane przez dustone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezbronnyPL - congrats :) Jeden z nielicznych UARGUEMNTOWANYCH wywodów, co jest niestety zadkoscia.

Fakt, ze nie ze wszystkim sie zgadzam, ale to normalne w wymianie zdań. Jednak Ciesze sie ze popierałeś argumentami, bo to jest potrzebne w dyskusji, a nie rzucanie pustch haseł.

 

Nie zgadzam sie głównie z tym, ze jakby juz mieli to by wypuscili odrazu.

Zobacz, ze PS2 np w USA sprzedaje sie w 2krotnie wiekszej liczbie egzemplarzy niz X-360. Tak jest na dzień dzisiejszy.

I wlasnie na dzien dzisiejszy, jesli developerzy maja wiekszy rynek zbytu, a gry sie robi o wiele taniej niz na nextgena, przy cenach sprzedazy wcale nie duzo nizszych, bo są prawie takie same miedzy NextGen'em a Current (pomijając ofkorz liczne promocje, ktore maja miejsce w ostatnim czasie), to samym developerom oplaca sie jeszcze ciupać kase z obecnej generacji. Jesli wiecej jest konsol, to wiecej jest nabywcow gier czyli wiecej sprzedanych gier, a z kazdej gry Sony dostaje kase. IMO ja osobiscie na miejscu sony, nawet jakbym mial wszystko dopiete na ostatni guzik, to bym poczekał te kilka miecha, az do momentu krytycznego, czyli ze sprzedaz PS2 spadnie na rzecz X360 i wtedy puscił PS3 na rynek.

 

Co do NovodeX(Ageia) - to jest fakt, ale X360 nie bedzie miał wsparcja dla wszystkich efektow, szczegolnie tych, co mialy w ostatnim czasie wprowadzic taka rewolucje w fizyce. Chodzi chyba o gazy i ciecze i inne cząsteczkowe, ale reki nie dam uciac bo pewny nie jestem. Wiem jednak ze info, iż X360 nie ma pełnego wsparca, ukazalo sie swego czasu.

 

Co do przerobek to jest fakt niezaprzeczalny, jednak jakby nie patrzeć jeśli chodzi o current geny, to X z tym problemow tez nie mial ;)

W przypadku BR jednak moze sie to odbic na sprzedazy w takim kraju jak Polska, bo zabezpieczenia maja byc mocne.

I tu tez jest druga strona medalu. Jak bylo PS2 to na poczatku tez nikt nie myslal o przerobce, piraty na DVD to były normalnie egzotyki tak samo jak nagrywarki, a jesli juz sie dostało pirata na DVD to placiło sie za niego z 50 zł minimum. 2 lata, moze 3 i BluRay bedzie podobnie zadomowiony, jak 3 lata temu DVD i mysle ze sytuacja moze sie powtorzyc.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

I tu tez jest druga strona medalu. Jak bylo PS2 to na poczatku tez nikt nie myslal o przerobce, piraty na DVD to były normalnie egzotyki tak samo jak nagrywarki, a jesli juz sie dostało pirata na DVD to placiło sie za niego z 50 zł minimum. 2 lata, moze 3 i BluRay bedzie podobnie zadomowiony, jak 3 lata temu DVD i mysle ze sytuacja moze sie powtorzyc.

Ja bym obstawial, ze jednak nie bedzie tak do konca. Otoz:

DVD to byl jeden standard. Jeden nosnik, jeden sposob zapisu danych, jeden standard zabezpieczen (w uproszczeniu oczywiscie). A teraz oprocz BR na rynek wchodzi takze HD-DVD (to co ma byc dolaczane do X360). Co za tym idzie: zanim nagrywarki BR sie rozpowszechnia tak, jak nagrywarki DVD, minie nieco wiecej czasu niz w przypadku tych ostatnich. A nie bedziesz trzymac w domowym piecu kilku roznych nagrywarek (BR i HD-DVD maja nie byc kompatybilne) - no, chyba zes desperat. Co za tym idzie - na BR lape pewnie bedzie trzymac Sony i spolka. Ta sama ekipa, ktora te zabezpieczenia opracowuje. I nagrywareczki nie beda sie dawaly tak latwo oszukac, a co za tym idzie - minie jeszcze wiecej czasu w porownaniu do zlamania zabezpieczen gier/filmow na DVD. Plus cena konsoli: nie wiadomo ile, ale wiadomo, ze sporo. Na bank wiecej niz X360. Moze nawet ~600-700 Euro. Ryzykowalbys utrate takiej kasy na rzecz przerobki, ktora moze spowodowac, ze konsola padnie a Ty tracisz gwarancje? Przyklad starego Xa pokazuje natomiast najdobitniej, ze najlepszym zabezpieczeniem jest... usluga XBox Live! - na przerobionej konsoli ni huhu. Nie sadze, zeby w przypadku PS3 bylo inaczej.

 

Samo to, ze pol roku po premierze X360 nadal nic nie slychac o zadnych chipach (nie mowiac o ich dostepnosci) swiadczy o tym, ze nowe zabezpieczenia moga byc znacznie trudniejsze do obejscia. Wiadomo, ze jak X360 zostanie zlamany, sprzedaz wzrosnie - a zostanie zlamany, bo ten, kto to zrobi jako pierwszy zarobi fortune. Podobnie moze byc z PS3. Zanim go zlamia, zanim nagrywarki BR sie rozpowszechnia na tyle, ze wykonywanie kopii gier nie bedzie drozsze niz zakup oryginalu, do tego czas potrzebny na zassanie obrazu takiego BR... Obawiam sie, ze to zmusi graczy do korzystania z oryginalnych gier.

 

Dobra wiadomoscia jest co innego: Oblivion w wersji na X360 w preorderze kosztuje 34.99 GBP. W wersji na PC pre order jest w cenie 39.99. Wiecej info o Oblivionie na X360 w watku o X360 za minut pare ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dustone/.:Solid_Snake:.

Jasne ,że każda firma by to wykorzystała,ale nie mówimy o jakiejś firmie tylko o SONY,która jeszcze niedawno przekonywała nas o tym jaki to RSX będzie potężny-a jeszcze go nie było,jaką to Cell ma moc-a nie jest to żadna rewolucja -początkowo mówiono ,że nie ma odpowiednika wśród procesorów obecnych na rynku,a w rzeczywistości jego moc obliczeniowa nie wyprzedza znacząco P4 i AMD64(materiał o tym został usunięty z pewnej strony-ale wielu zdążyło go skopiować i udostępnić).

Pragnę tylko uświadomić co bardziej napalonym miłośnikom konsol ,żeby troche trzeżwiej spojrzeli na NextGeny ,a nie przez pryzmat sloganów reklamowych.

 

Co do gier na PS2,panowie zgadza się- rynek jest bardzo duży i trudno go pominąć,podobna sytuacja jest na rynku kart graficznych AGP -miały się nie ukazywać nowości na tym slocie ale większość(od.50-70% ) PC ma jeszcze ten port,więc siłą rzeczy nie można zostawiać takiego rynku.

 

Tylko teraz mamy taką sytuację -brak PS3 -ale jest X360 i PS2.Na X-sa zaczyną pojawiać się świetne tytuły->userzy posiadający PS2 zaczną "zezować" na nielubianą konkurencję->nadal nie ma PS3->pojawiają się kolejne gry-> hmm-"jedźmy na stację benzynową i kupmy to"(w USA) ->WOW! to jest to->dopiero pojawia się PS3->ale konsument już pała "miłością" do pierwszego z netxgenów->"a może by tak kupić PS3" pojawia się pewnego dnia ->jest promocja w Xbox Live -rok za FREE->ok .to zostajemy przy X-sie.

 

Tu nie chodzi o to,że gry na PS2 są i będą,tylko o to ,że stawką jest o olbrzymi rynek,przynoszący z roku na rok coraz większe zyski.Dla developerów przyszłość do nexgen,obojętnie jaki-byle zapewniał zyski .Także PS2 to tonący okręt i z biegiem czasu niewielu na nim zostanie.A SONY wypuściłaby może PS3 pożniej ze względu na niewątpliwy sukces dwójki.Tylko nie może czekać,X już wystartował,niedługo nowe Nintendo,ktore może okazać się sensacją(ale tylko może) .W niedługim czasie dystans może okazać się nie do odrobienia.

Na szczęscie dla Sony -na X360 brakuje jakichś wybitnych gier,więc na razie jeszcze nic się nie stało.

Ale nie znaczy to ,że Sony specjalnie czeka -nie ma wyjścia bo nie ma jeszcze konsoli gotowej do produkcji-gdyby ją mieli -no cóż ...trzeba jeszcze mieć gry i to dobre...ale litości dla PS2 nie będzi,z chwilą gdy już nowy gadźet znajdzie się na rynku,cała marketingowa machina ruszy pełną parą i nie będzie w niej miejsca na Dwójkę,takze nie ma się co łudzić ,że ps2 ma w ogóle jakąś przyszłość przed sobą-tylko tyle ile musi mieć i ani troche więcej.

 

Co do developerów-jak tylko ukaże się nowe Playstation, to jestem niemalże pewien ,że co bogatsze studia natychmiast zapomną o PS2,te mniejsze zostaną(i może jeszcze stworzą coś wybitnego),ale przy pierwszej najbliższej okazji porzucą dwojkę.

 

W ogóle to problem wyboru konsoli jest problemem takich biednych państw jak Polska,w innych krajach nikogo nie bedzie to obchodzić-najwyżej kupią dwie konsole (w Europie) bądź trzy(w USA)- z czego tylko jedna w użyciu, lub dwie(w Japonii) i dwie w użyciu-z czego żadna to X-pudło.

 

Co do zabezpieczeń BR-obawiam się,żę ich poziom zaawansowania skutecznie utrudni kopiowanie.Nagrywarka BR jest i bedzie na pewno drogą rzeczą i pozostanie nią przez dłuższy okres(spadek cen DVD był szybszy -ale dzięki napedom do PC-w dużej mierze).Zresztą to gdybanie-jak będzie zobaczymy. Zastanawiam się ile jaka będzie różnica w cenie między X360 a PS3-bo to moze być przesądzające o wyborze konsoli(przynajmniej na początku jej obecności na rynku).Być może z 3lata ceny bedą identyczne,bedzie mnóstwo gier i wtedy wybór będzie prostszy...

EDIT:

@sialala-podzielam Twoje zdanie -to bardzo prawdopodonby scenariusz.

Pozdrawiam wszysktich.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dustone/.:Solid_Snake:.

Jasne ,że każda firma by to wykorzystała,ale nie mówimy o jakiejś firmie tylko o SONY,która jeszcze niedawno przekonywała nas o tym jaki to RSX będzie potężny-a jeszcze go nie było,jaką to Cell ma moc-a nie jest to żadna rewolucja -

Mozesz podac mi oficialne dane techniczne RSX ?

CELL moze nie jest rewolucja, ale jest rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvidia nie podał oficjalne dane techniczne RSX.

PanKleks w czym CELL jest taką rewelacją?? Jak dla mnie zwykły kawał krzemu tylko dobrze rozreklamowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...