Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Mozesz podac mi oficialne dane techniczne RSX ?

CELL moze nie jest rewolucja, ale jest rewelacja.

A może powiesz mi co to ma do rzeczy?

Sądzisz ,że NV wyciągnie jakąś niesamowitą grafikę jak królika z kapelusza?W tej chwili rozpatrując możliwości kart graficznych w konsolach nie można ich oceniać w oderwaniu od kart graficznych obecnych na rynku PC.

Wszystkie next geny bazują na mozliwościach DirectX 9c (czasem znacznie je wyprzedzając),równierz RSX.

Co prawda NV twierdzi,że oddelegowała 50 inżynierów do projektu RSX,ale nie jest tajemnicą ,że Sony troche późno zgłosiła się do chipzilli ze zleceniem zbudowania procesora grafiki.

Trudno sobie wyobrazić ,że nagle pokaża coś całkowicie nowego,skoro ledwo udało im się dogonić ATI(7900GTX vs X1900XTX)-no dobra NV miała przez dłuższy czas przewagę(shader model 3).

ATI miała znacznie więcej czasu na opracowanie Xenosa(do X360) i nad zunifikowanymi shaderami równierz pracowała znacznie wcześniej.Oczywiście Xenos a X1900 ,to zupelnie inne konstrukcje(choć wiele cech z X1900 ma wspólnych).Z RSX jest troche inaczej-w mniejszym lub większym stopniu bazuje na G71 ale w przeciwieństwie do wersji PC będzie odpowiednio przycięty-szyna danych 128bit (jak w Xenosie),obcięte ROP-y.Nie znaczy to że bedzie gorszy-nie -dzięki takim patentom jak TEN mogą uzyskać swietną wydajność(zunifikowany quad jednostek cieniujących,z połączonymi jednostkami TMU, i możliwością przełączania się potoku pomiędzy wieloma wątkami -powinno dac niezły wzrost wydajności ).

Ale nie ma się co łudzić ,że sprzęt tej samej generacji co X360 będzie dużo lepszy -bo ukaże się póżniej.Lepszy będzie na pewno ,ale naprawdę nie ma co oczekiwać dużych różnic.

A Cell?-ilość zamówień i wątpliwe zainteresowanie tym chipem o czymś świadczy.

Także CELL-ani rewolucja ani rewelacja.SONY ma inne zdanie na ten temat-ale to zrozumiałe.

Oczywiście daleki jestem od twierdzenia ,że PS3 bedzie słabsze od X360.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu bardzo ciekawy link->CELLjako odzielna karta PCI-E.Taki proc-i tu już muszę przyznać-że w pewych okolicznościach Cell moze byc bezkonkurencyjny jeśli chodzi o bardzo specyficzne zastosowania/obliczenia.

Posiadacze PC musieliby mieć kartę z akceleratorem fizyki-a tu PS3 ma coś takiego jako standard(bo jest Cell).

Fajnie mieć na biurku MOC,która jest wykorzystywana w medycynie*,ale nie przesadzajmy z tą rewolucyjnością Cella.

 

*GeForce 2 Go są wykorzystywane w F-16 Falcon-ale to nie znaczy ,że są to świetne karty-robią po prostu co do nich należy.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezdomny - IMO moc PS3 do X-box'a 360 bedzie w takim samym stosunku jak X-Boxa do PS2. Moze ciut bardziej, ale nie znacznie. Chodzi mi tu o grafe ofkorz, bo z fizyką to sie zobaczy ile dadzą to wsparcie dla cząsteczkowych efektow, ktorych podobno X360 nie wspiera. Pozdro.

 

Tu ciekawy news z przedwczoraj

John Davison, editorial director for Ziff Davis Media's Game Group, penned three predictions for the PlayStation 3 launch in the April edition of Official PlayStation Magazine. Here's a quick summary:

 

1. Launch: "November in the United States" and "it won’t be a penny more than $399.99." (Because Sony's in big trouble if it cedes two holiday seasons to the Xbox 360. Plus, Microsoft has created a strong pricing precedent with the Xbox 360.)

2. The Dualshock 3: The boomerang ain't gonna fly. It's got no room for a battery pack. The new controller will likely look a lot like the PlayStation 2 controllers.

3. The games: Only a few games will be available at launch. Most of them won't utilize the full potential of the PS3. (We'd say that none will. It's just not possible until developers have more practice creating software for the PS3.) Davison writes, "the real jaw-droppers on the system aren’t going to be shown until E3 in 2007."

source: http://www.joystiq.com/2006/03/12/three-bi...tions-from-opm/

 

Ej. Czy ktos zechce mi kupic pół litra, jesli cena jednak bedzie wynosic 399$ tak jak to mowie od początku dyskusji o nextgen'ach? ;)

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Ej. Czy ktos zechce mi kupic pół litra, jesli cena jednak bedzie wynosic 399$ tak jak to mowie od początku dyskusji o nextgen'ach? ;)

Jesli uda mi sie zakupic PS3 za cene nie przekraczajaca 350 GBP to masz u mnie litr London Dry Gin. Bez sciemy.

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli uda mi sie zakupic PS3 za cene nie przekraczajaca 350 GBP to masz u mnie litr London Dry Gin. Bez sciemy.

350£? Doloze drugi literek... (biedna watroba Snake'a :P)

Trzymam za słowo :rolleyes: Bez sciemy - bede sie dopominał jak cos ;P

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Trzymam za słowo :rolleyes: Bez sciemy - bede sie dopominał jak cos ;P

Ja Ci go nawet kurierem wysle (pewnie taniej wyjdzie zakupic w jakims polskim sklepie z dostawa do domu :D) - bo jak cena do 350 Funciakow okaze sie byc prawdziwa, to PS3 zakupie w dniu zbierania pre-orderow. W co niestety mocno watpie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@.:Solid_Snake:.: nie ma problemu, o ile po niego przyjedziesz :P

moge oplacic przesyłke ;D

 

 

After months of speculation and rumor concerning the PlayStation 3's projected launch, we may finally get some official answers from Sony as soon as this Wednesday. According to Koei CEO Kiyoshi Komatsu, Sony is planning a press conference for March 15 that may reveal long-awaited details of the console's availability. Ferrago is also reporting that a Taiwanese manufacturer won't begin assembling the PS3's circuit boards until the summer.

Czekamy do jutra.

 

Jednak data premiery prawdopodobnie bedzie dopiero podana w przyszlym tygodniu, tak jak pisalem wcześniej, tj na konferencji Phila Harrisona na GDC keynote w kolejną środe, tj 22 marca.

 

Ja Ci go nawet kurierem wysle (pewnie taniej wyjdzie zakupic w jakims polskim sklepie z dostawa do domu :D) - bo jak cena do 350 Funciakow okaze sie byc prawdziwa, to PS3 zakupie w dniu zbierania pre-orderow. W co niestety mocno watpie :(

sony chyba sypnie wystarczającą ilosc konsol na rynek. Jednak ja bym z pro-ordera jednak nie kupowal z prostego powodu - patrz X360 ;) Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

moge oplacic przesyłke ;D

Czekamy do jutra.

 

Jednak data premiery prawdopodobnie bedzie dopiero podana w przyszlym tygodniu, tak jak pisalem wcześniej, tj na konferencji Phila Harrisona na GDC keynote w kolejną środe, tj 22 marca.

sony chyba sypnie wystarczającą ilosc konsol na rynek. Jednak ja bym z pro-ordera jednak nie kupowal z prostego powodu - patrz X360 ;)

Po to jest gwarancja :) Poza tym mieszkam na zachod od Odry i tutaj realizacja gwarancji wyglada nieco inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.:Solid_Snake:.jak się wszystko sprawdzi to będziesz musiał zmienić na Solid Bania :lol2:

nie zebym miał coś przeciwko ;)

 

Ja mam nadzieje tylko, ze bumeranga rzeczywiscie nie bedzie.

 

Btw. Podobno ma byc lekko zmieniona obudowa PS3

 

Krążą tez spekulacje, ze sony zrobi cos na kształt nintendowskiego retro, czyli przez specialną usluge bedzie mozna sciagnąc do PS3 gry z PSOne i PS2 ;)

 

Po to jest gwarancja :) Poza tym mieszkam na zachod od Odry i tutaj realizacja gwarancji wyglada nieco inaczej.

Ja wole jednak te 2 miecha poczekać i sobie kupic na spokojnie. Bedzie juz troche gierek i nie bedzie to pierwsza partia. Bujac mi sie nie chce z naprawa, nawet jak na gwarancji. A jak padnie po gwarze, to juz w ogole pasztet zajęczy.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

info z gram.pl

 

 

O PlayStation 3 jutro rano!

Wtorek, 14 marca 2006, godzina 17:42

W dniu jutrzejszym odbyć ma się w Tokio konferencja, na której Sony ujawni swoje plany dotyczące PlayStation 3. Zaproszeni są na nią zarówno współpracujący z japońską korporacją wydawcy jak i przedstawiciele mediów i analitycy.

 

Nieprawdziwe okazały się pochodzące z zeszłego tygodnia informacje, że wspomniana konferencja dostępna będzie wyłącznie dla twórców gier, a przedstawiciele prasy nie zostaną nań wpuszczeni. Czyżby Sony postanowiło w końcu zakończyć długie milczenie i naprawdę podzielić się ze światem kompletem faktów na temat PS3? Nie wszyscy analitycy są wprawdzie przekonani, że na konferencji ujawnione zostaną kluczowe informacje, takie jak data premiery czy cena urządzenia, no ale "coś" powiedziane być musi.

 

Szczególnie, że jutrzejsza konferencja (odbędzie się o 6 rano naszego czasu) może być dla Sony ostatnią okazją do podania szczegółowych planów dotyczących PS3 przed końcem fiskalnego roku firmy (31 marca). Pojawiły się też sygnały, że Sony oficjalnie zapowie jutro przynajmniej część gier, jakie zadebiutują z ich nową konsolą. O wszystkim dowiemy się za nieco ponad 12 godzin, kiedy Ken Kutaragi (prezes Sony Computer Entertainment) zakończy swoją przemowę.

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio by wyglądało ustawienie konsoli w poziomie. Ale to oczywiście kwestia gustu. Koncept do zaakceptowania, choć bardziej podchodzi mi aktualny. Inna sprawa, że firma Sony mogłaby zmniejszyć swoją przyszłą konsolę, tak aby była bardziej mobilna (niestety gdzieś te "ciepłe bebechy" trzeba upchnąć :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 News

 

"Unless there is a simultaneous release in the US, as well, domestic gamers may not see the PS3 until 2007"

 

Pogubiłem sie juz, choć z jednej strony sony sie pewnie nie za bardzo spieszy,robiąc to celowo z przyczyn profitowych,a na marketingu to sie oni znaja dobrze,PS2 nadal sie sprzedaje dzieki m.in. dzięki takimi cudeńkami jak Black(z tej konsoli mozna jednak jeszcze cos wycisnac),PSP przynosi krocie...chociaz może brakuje mu jescze do DS'a jeżeli chodzi o sprzedaż...a po co mieszać na rynku skoro nich ludzie sie oswoja z psp, czekajac na PS3 niech sobie umila czas męcząć tego handhelda (nie dotyczy to oczywiście osób które nie zwlekająć kupili nowego X), a PS3 wejdzie sobie na rynek w nowym roku i sony rozpocznie nowy rok na "boomie dochodowym", bo nie watpliwie tak bedzie(przykład PSP),z jednej strony to dobrze bo sony bedzie miała wiecej czasu na dopracowanie wszystkiego i odda produkt dopracowany w każdym szczególe(pomijam narazie te wszystkie problemy hardware'owe) i nie popełni błedu microsoftu z przed wczesnym lunchem XPudła,a z drugiej strony gracze jarajacy sie coraz nowszymi trailerami czy screenami,moga sie wkońcu zirytować i kupić zabawke TheBilla,jak narazie mozna sobie popatrzeć i ma nadzieje ze bedzie dobrze, pomijajac chwyt któremu na imię Killzone(chociaz nie wykluczone ze sie szybciutko takiego powera doczekamy),czyli mamy dwie strony medalu albo marketing, albo ręka w nocniku z powodu problemów sprzętowych,mówia ze polacy to z natury narzekaja daltego starałem sie tego unikać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej, jak pisze w obu newsach ze november 2006, to sie potwierdza jedna z 3 wiadomosci o PS3 z newsa kilka postow wczesniej. A tym samym rosna szanse ze nie bedzie boomeranga i ze cena to około 399$! Szczescie w nieszczesciu? oby! :D

 

Jutro rano pierwsze konkretne info o PS3 - stay tuned

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Ja wole jednak te 2 miecha poczekać i sobie kupic na spokojnie. Bedzie juz troche gierek i nie bedzie to pierwsza partia. Bujac mi sie nie chce z naprawa, nawet jak na gwarancji. A jak padnie po gwarze, to juz w ogole pasztet zajęczy.

A mi zalezy na odtwarzaczu Blue-Ray i filmach w HD ;)

I ciagle mam nadzieje, ze PS3 bedzie pozwalac uruchamiac gry z PS2 w wyzszej rozdzialce i jakims AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi zalezy na odtwarzaczu Blue-Ray i filmach w HD ;)

I ciagle mam nadzieje, ze PS3 bedzie pozwalac uruchamiac gry z PS2 w wyzszej rozdzialce i jakims AA.

Mówisz, masz

PS Biz Brief '06: High-Def PS2 and PSOne Games

Legacy titles to be displayed in high-definition.

by Chris Roper

 

March 14, 2006 - Sony today announced that not only is the PlayStation 3 to be 100% backwards compatible, but all legacy titles played on the system will be displayed at high-definition resolutions. The Xbox 360 currently does the same thing and the result on that end is much sharper image quality for older games.

Tłumacze: Gry z PS1 i PS2 bedą kompatybilne w pełni i wyświetlane w rozdzielczości HD - WSZYSTKIE GRY KTÓRE PS3 DOSTANIE W SPADKU PO PREV-Gen'ach!

 

SCEA Confirms Worldwide Simul-Launch

Sony's next-gen console to hit Japan, US and Europe come this November.

by Chris Roper

 

March 15, 2006 - Sony Computer Entertainment announced today that its PlayStation 3 will see a simultaneous worldwide release in early November 2006. Hitting shelves in Japan, North America and Europe simultaneously, this marks the first time the computer giant has released any of its PlayStation products to multiple regions at the same time.

 

While a more specific date other than "early November 2006" wasn't given, it's obvious that Sony aims for the system to hit stores before the holiday shopping period begins. At its recent PlayStation Business Briefing 2006 in Tokyo, the company said it plans to ship one million units per month after launch and will ship a total of six million released solely before year's end.

 

Featuring high-definition graphics, Blu-ray support for games and movies, broadband connectivity and more, Sony aims to recreate the PlayStation and PlayStation 2's massive success a third time.

W skrócie - wczesny Listopad premiera światowa i lunch konsoli w USA, JAP i EU jednocześnie! Bedą miesiecznie produkować 1mln konsol, zeby zapewnic dostateczną ilosc konsol gdy popyt bedzie duzy. Do marca 2007 maja byc wyprodukowane 6mln konsol.

 

PS Biz Brief '06: Final PS3 Dev Kits in June

Kits coming sooner than we thought.

by Jeremy Dunham

 

March 14, 2006 - In one of several compelling announcements made in Tokyo at the 2006 PlayStation Business Briefing today, SCE president Ken Kutaragi confirmed that the final PS3 development kits will be shipping out to production houses in June. Additionally, there are 15 different companies making tools and middleware for the SDK.

 

For frequent readers of this site, you may be interested to know that the technology folks in IGN.com's parent company IGN Entertainment (aka GameSpy Technologies) are contributing to the network solution.

Pełny, finałowy dev-kit dla developerów w czerwcu. Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Ken Kutaragi oficjalnie potwierdził, iż Sony planuje wprowadzenie usługi online na podobieństwo sławnego już "Xbox Live!". Wszystkich adeptów sieciowych potyczek ucieszy zapewne to, iż japoński gigant nie planuje pobierania opłat za korzystanie ze swego serwisu noszącego nazwę "PlayStation Network Platform"

źródło GO

 

aha, oprocz newsow z IGN to jeszcze jest taki, ze gry na PS3 bedą tylko na BluRay. Tylko i wylacznie. DVD to tylko gry z ps2.

Najważniejsze!

PS Biz Brief '06: PS3 HDD Required

It's 60GB and Linux too.

by Jeremy Dunham

 

March 14, 2006 - As part of the PlayStation Business Brief today in Tokyo, Ken Kutaragi confirmed that the PlayStation 3 will require the hard drive peripheral and the unit will ship with the system right out of the box.

 

In total, it will be 60GB big, be completely upgradeable, and support Linux OS. Additionally, the peripheral will act as a home server and allow users to store various forms of media to be pulled up elsewhere.

PS3 bedzie miało WBUDOWANY HDD o pojemności 60GB, ktory bedzie można powiekszyć w razie czego. Bedzie tez mozna na nim zainstalowac Linuxa ;)

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Naprawde znakomite informacje, premiera swiatowa w listopadzie, 60GB HDD w standardzie, powazny servis online.

 

 

 

 

Jeszcze taka ciekawostka

 

PS Biz Brief '06: PS3 is "Live"

Kutaragi continues to hype PS3's experience.

by Chris Roper

 

March 14, 2006 - At the PlayStation Business Briefing 2006, Ken Kutaragi has just added another infamous quote to his belt, this time stating that PS3 games are "live" and that the PS3 concept is "4D".

 

He claims that games have gone from 8-bit to 16-bit planes, to the "space" that you saw on the PS1/PS2, and now PS3 will be "live".

Edytowane przez PanKleks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Mówisz, masz

 

Tłumacze: Gry z PS1 i PS2 bedą kompatybilne w pełni i wyświetlane w rozdzielczości HD - WSZYSTKIE GRY KTÓRE PS3 DOSTANIE W SPADKU PO PREV-Gen'ach!

No to odstawiam Gran Turismo na poleczke i zaczynam sie zastanawiac nad zakupem PES5 na PS2 :)

Z X360 problem jest taki, ze gry ze starego Xa czasami dzialaja, czasami nie, czasami wygladaja lepiej, czasami wrecz gorzej. Forza ponoc odpala sie po jakims update z XBox Live, ale kolesiom w sklepie z grami niedaleko mnie nadal sie to nie udalo. Ninja Garden w ogole nie rusza na nowym X360, natomiast Burnouty wygladaja... dziwnie. Niby wyzsza rozdzialka, a efekty specjalne (iskry, particles) wygladaja jakby byly generowane w niskiej rozdzialce. Itp itd. Dlatego sie troche martwilem o PS3 i support dla gier z PSOne i PS2.

Jesli wszystko sie potwierdzi - w listopadzie dostaniesz paczke z ginem. Slowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

czym jesteś zawiedziony? lol normalnie, nie grał, a już ocenia gre.... ludzie co z was za gracze? ocerniają gre po skrenach....... Jak wyjdzie to wtedy zobaczymy i ocenimy :)

 

Filmy też oceniasz po fotkach? bo gra się nie tylko dla grafiki.... tak samo nawet najlepjej wygladające filmy mogą być denne.

 

Nie cytuj obrazkow. Costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...