Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Elo mam pytanko jak myślicie warto zamówić pre-ordera PS3 z ultima .pl czy lepiej poczekać do premiery i kupić, np w mediamarkecie?? Co o tym myśłicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koima i jego....wypowiedz

gram.pl

oczywiscie sony nigdy nic nie skopiowalo - a stwierdzenie:"Najlepsza byłaby PS3 z kontrolerem w stylu Wii" - stwierdza przytomnie . I ktos powie ze ten tekst nie bedzie przykladem kopiowania pada Wii-bynajmniej w jakies czesci przez sony??

A gdzie tu masz coś o kopiowaniu??? Kojima powiedział że dla niego najlepsza byłaby PS3 z padem al'a Wii a Ty już widzisz tu gdzieś teksty o kopiowaniu :blink: . Albo ten tekst: "oczywiscie sony nigdy nic nie skopiowalo"; znowu, gdzie tu masz jakiś tekst który nakazuje Ci coś takiego pisać? Czy KTOKOLWIEK w tym info napisał że Sony jest czyste jak łza? Czy Kojima napisał że SONY nic nie skopiowało? On powiedział swoje a Ty dorabiasz do tego jakieś teorie...Gladiac, sorka ale czasami to Ciebie nie rozumiem ;). Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koima i jego....wypowiedz

gram.pl

oczywiscie sony nigdy nic nie skopiowalo - a stwierdzenie:"Najlepsza byłaby PS3 z kontrolerem w stylu Wii" - stwierdza przytomnie . I ktos powie ze ten tekst nie bedzie przykladem kopiowania pada Wii-bynajmniej w jakies czesci przez sony??

no chyba raczej wypowiedz Kojimy potwierdza, ze pad do PS3, a pilot do wii to zypelnie inne urządzenia... Wykorzystanie podobnej technologi do zrealizowania innego pomyslu to juz zasluguje na krzyczenie ze kopia! plagiat! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że zakłócę waszą nader interesująca dyskusję. przeczytałem ten temat od początku - cały [omg] i powiem, że o ile na początku nic nie wiedziałem o ps3, tak teraz wiem dużo więcej. wasze wypowiedzi były i są bardzo konstruktywne, ale...

 

mam jedno pytanie: dlaczego wszyscy łapiecie się za słówka? temat ten spokojnie mozna by skrócić do 20 stron... a konsola jeszcze nie jest dostępna na rynku (poza pre-order, ale to sie nie liczy)

 

sorki za OT

 

pozdrawiam

mystery

 

ps. news jest tylko newsem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

przepraszam, że zakłócę waszą nader interesująca dyskusję. przeczytałem ten temat od początku - cały [omg] i powiem, że o ile na początku nic nie wiedziałem o ps3, tak teraz wiem dużo więcej. wasze wypowiedzi były i są bardzo konstruktywne, ale...

 

mam jedno pytanie: dlaczego wszyscy łapiecie się za słówka? temat ten spokojnie mozna by skrócić do 20 stron... a konsola jeszcze nie jest dostępna na rynku (poza pre-order, ale to sie nie liczy)

 

sorki za OT

 

pozdrawiam

mystery

 

ps. news jest tylko newsem... ;)

jak najbardziej Cie popieram w tej kwesti,widac poprostu ze mimo faktu ze jest to forum wlasne osady moga wcale nie byc mile widziane , i ocenia sie zamiast newsa osobe przedstawiajaca go , no ale takie jest to forum wlasnie ;)

 

TrueVanDal- uwielbiam teorie ,szczegolnie dorabiac do newsow , tak dla informacji dodam jeszcze ze bede to staral sie kontynuowac abys mogl dalej pisac swoje komentarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

TrueVanDal- uwielbiam teorie ,szczegolnie dorabiac do newsow , tak dla informacji dodam jeszcze ze bede to staral sie kontynuowac abys mogl dalej pisac swoje komentarze

Przynajmniej wiem że nie będę się nudził ;). C ya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wstecznej kompatybilnosci

 

Jak donosi Tom Reeves, jeden z kierowników firmy IBM, wsteczna kompatybilność PlayStation 3 może dotyczyć każdej oryginalnej gry wydanej na konsole PSOne oraz PS2.

 

Reeves, biorący udział w wywiadzie zorganizowanym przez redakcję serwisu Electronic News, powiedział, że Sony z wielką troską i zainteresowaniem podchodzi do takich kwestii, jak wsteczna kompatybilność i jakość. Pracownicy japońskiej firmy chcą, by wszystko, co jest związane z owymi pojęciami, było zrobione dobrze. Testują grę za grą. Nawet kiedy okazało się, że tylko czterdzieści spośród wszystkich gier na PSOne nie uruchamia się na PS3, to nie spełniło to norm jakościowych narzuconych przez Sony.

 

Jeżeli słowa Reevesa znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, to przyszli posiadacze konsoli PS3 otrzymają już na starcie naprawdę potężną bazę gier, liczącą ok. 10.000 pozycji. Dla porównania – wsteczna kompatybilność Xboxa 360 obejmuje jedynie 200 tytułów.

 

Reeves wspomniał również o możliwości wprowadzenia na rynek znacznie tańszej wersji PS3, pozbawionej kilku rdzeni, z których ma się składać procesor Cell. Dodał jednak szybko, że nie wydaje mu się, aby Sony zdecydowało się na taki ruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to chcę zobaczyć :lol2:

10.000 tytułów...ciekawe jak je sprawdzą.Zrobią na szybko 1000 ps3 i na każdej sprawdzą po 10 gier?I moze jeszcze będą przechodzić całe?

...konsoli jeszcze nie ma a oni już testują :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słowa Reevesa znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, to przyszli posiadacze konsoli PS3 otrzymają już na starcie naprawdę potężną bazę gier, liczącą ok. 10.000 pozycji. Dla porównania – wsteczna kompatybilność Xboxa 360 obejmuje jedynie 200 tytułów.

i co z tego ? ludzie zaczną kupować PS3 za 599$ zeby grać w gry z PSOne czy PS2 ktore to mozna za grosze kupić ? :lol2:

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Jestem ciekaw jak im ta emulacja wsteczna wyjdzie bo z PS2 rozowo nie bylo.

Silent Hill 1 i Tekken 3 dzialaly swietnie. Reszta mnie nie interesowala ;)

Byly jakies gry, ktore nie dzialaly? Z tego co wiem, to klopotem mogla byc opcja szybszego czytania danych z plyty CD, ale pewnosci nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to chcę zobaczyć :lol2:

10.000 tytułów...ciekawe jak je sprawdzą.Zrobią na szybko 1000 ps3 i na każdej sprawdzą po 10 gier?I moze jeszcze będą przechodzić całe?

...konsoli jeszcze nie ma a oni już testują :blink:

a co? moze maja testowac dopiero po tym, jak konsole wypuszczą na rynek? A stwierdzenie ze konsoli nie ma... hmmm.. pracujesz w SONY ze masz takie info? Fajnie - to podaj odrazu kolejną date premiery PS3, bo wg tego, to listopad napewno juz nie bedzie. A o 10000 gier to sie nie martw. Ludzi maja sporo od takich testów.

 

Jestem ciekaw jak im ta emulacja wsteczna wyjdzie bo z PS2 rozowo nie bylo.

Znowu bijesz piane tekstami z zerową argumentacją? Co to jest "emulacja wsteczna"? Chyba kompatybilność jak już. PS2 nie mialo co emulować, bo mialo bebechy PSX'a. A jesli to nie bylo rozowo, to moze jakies argumenty, bo ja jakos nieraz gram w tytuly z PSX'a i nie ma zadnych problemow.

 

Ogolnie fajne podejscie :F Pozytywna informacja, ze full super fajnych gier bedzie dzialac z poprzednich konsol, a niektorzy nawet w pozytywnej informacji musza jakies "ale" znaleźć.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solid Snake:

Takie testy mają tylko sens przy finalnej wersji konsoli (na ps2 mieliśmy przykład że nie wszystkie gry chodzą na każdej wersji).

A Ty masz info że jest już ps3 na 100% skończone?Chyba nie.

10000 gier wg Ciebie to nie problem?Sprawdzenie czy się odpala to masa czasu a co dopiero całej gry(bo co z tego że się odpala jak się skaszani lub zawiesi po 4 levelu).

Piszesz o ludziach ,których mają wielu.O kogo Ci chodzi o betatesterów?I co zostawią swoją robotę czyli testowanie softu na ps3 i zajmą się grami z ps2?Czy chodzi Ci o to że znajdą bo chetnych jest tysiące?A co ze sprzętem który mieliby dostać do testów przed premierą?Jak to chcesz wytłumaczyć?

ps.Fakt pozytywna informacja (cieszę się na każdą taką o ps3)ale mało wiarygodna liczba tytułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emulatory software'owe maja to do siebie (a wlasnie taki bedzie w PS3, bo wszystko na to wskazuje), ze jesli gra sie odpala, to na 99% dziala bez problemu do samego konca (przynajmniej tak bylo z emulatorami psx na PC, czy innych starszych plaform. Jak gra mi ruszyla to nigdy crasha nie mialem) i ze rowniez to, iż mozna emulator testowac nawet na nie dokonczonym sprzecie, na zblizonej specyfikacji - a takie coś maja na bank - DEV KIT! Bo idąc tym tokiem rozumowania, to zadna gra nie powinna dzialc do konca poprawnie, bo przeciez finalnej konsoli nie ma, a MGS4 to pewno mistyfikacja ;) Wazne zeby pozniej dostosowac dzialajacy juz soft, do sprzetu. Uwazasz, ze typy z sony nie wiedzą co robią?

 

a co do ps2 to byly problemy z grami do PS2, ale z czego to wynikalo to tez kazdy wie... z roznic np. w laserze. Ale jesli byly problemy z grami na PS2 nawet po kilku latach od pojawienia sie konsoli, to tylko potwierdza, ze testowanie na finalnej wersji konsol nie ma tu rzadnego wplywy na pozniejsze poprawne dzialanie, dontcha??

 

a jesli nawet znajdzie sie kilka tytułów co bedą grymasic (a pewnie sie znajdzie, bo suma wszystkich elementow jest tak duza, ze sprzyja to jednak jakimś niedociągnieciom), to bedzie to istny margines, gry w ktore pewnie nikt i tak by nie zagral, bo albo badziew, albo w ogole nie znana, albo tylko na rynek japonski (np symulator samobierznej kosiarki do trawy, czy przygody gąbki do mycia pleców itd.) i nikt sie nie przejmie tym nawet.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Ja nadal czekam na potwierdzone info, ze gry z PS2 beda sie odpalac w HD i nie beda gubic klatek. Bo jak na razie nikt z SONY oficjalnie tego nie powiedzial. ICO, Shadow of the Colossus, MGSy, Killer7 (!) - w te gry BARDZO bym chcial zagrac w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solid podobna sprawa była z X360.Czemu na nią jest "tylko" 200 tytułów z X-a?Bill też mógł zastosować emulację programową.Miał mało czasu?Sony ma mniej.Pewnie jest problem z dostosowaniem do HD ale bebechy są bardzo podobne (podzespoły pecetowe).A teraz ps2 i ps3 gdzie wszystko jest inne...

I może być tak że część gier będzie się odpalać w HD a część nie.A komu się będzie chciało grać w jakości takiej jak na ps2?

Ja chcę wszystkie killery w HD( jak dziecko :lol2: ) i tyle.Ale co mi da Sony?Trzymam kciuki że większość.A jeszcze bardziej liczę nie na emulację z ps2 tylko na prawdziwe killery na ps3.Mogą być kolejne części byle dopasione-na rewolucję nie liczę.A za soczysty remake green beret,pang,commando,1942...(tutaj się trochę zagalopowałem bo jest tego tyle w pamieci :rolleyes: ) moge sobie tatusa sony na ramieniu walnąć.

 

ps.ostatnio na telefonie u kumpla grałem w jet set willy w odmłodzonej oprawie i jak goniła mnie muszla klozetowa to tak usmiechniętej dyni już dawno nie miałem(wiem to jest cos z głową ale to stało się dawno temu :huh: )

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solid podobna sprawa była z X360.Czemu na nią jest "tylko" 200 tytułów z X-a?Bill też mógł zastosować emulację programową.Miał mało czasu?Sony ma mniej.

Czemu niby Sony ma mniej czasu? Z tego co wiem między X a X360 jest znacznie mniej czasu niż między PS2 a PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy były te screen'y ale wiem, że była o tej grze zażarta dyskusja podczas jej pierwszej prezentacji. Pamiętacie filmik? Miał być renderowany w czasie rzeczywistym.

Gra to motostorm.

http://games.tiscali.cz/clanek/screen.asp?id=10971&a=1

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak były juz te screeny. wiecie, nie zachwycaja mnie one. być moze dlatego ze robione w niskiej rozdzielczości, albo innych wzgledów, ale te widoczne pixele na krawędziach... no chyba tego nie powinno być, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu niby Sony ma mniej czasu? Z tego co wiem między X a X360 jest znacznie mniej czasu niż między PS2 a PS3.

Dlatego że bill miał dużo wcześniej gotowy sprzęt w porównaniu do sony a do tego różnice w budowie są mniejsze.Myslę ze sony jeszcze długo by zwlekało z nowym sprzętem gdyby nie wcześniejszy lunch x360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A YEAR AND A HALF ago, Sony asked Nvidia to provide a graphics chip to power its PS3 console, after the graphic performance of its own complex Cell chippery proved pretty disastrous.

 

Having got itself in a bit of a pickle, Sony didn’t have much choice other than turn to Nvidia. Microsoft and Nintendo were already working with ATI for the chips for their graphics consoles. There was no-where else to turn.

 

Nvidia told Sony that its best chip for the job would be its G71 - a G70 manufactured on 90 nanometre process - and that it would be able deliver the volumes of these chips by shipping date.

 

And, knowing the bind Sony was in, Nvidia was able to extract a great price from the Japanese giant, our sources claim.

 

Nvidia has been solidly producing G71 chips for a quarter now and many of these chips are reserved for Sony. The mighty Sony might be set to launch its console by the end of the year and Nvidia will have to ramp as many chips as Sony needs.

 

According to our whisperers, is that instead of two to three bucks per RSX, G71 chip, which is Nvidia's usual rate, Nvidia got seven - or more - bucks per chip. It means that Nvidia really wants to sell its G71 chips to Sony and that it will be making much more money on the consoles than ATI with its Xenos chip for the Xbox.

 

And Nvidia has plans to shrink the G71 die to 65 nanometres in the second half of 2007. That will allow it to make even more money on the chips, as you can put more 65 nanometre chips on a 300 millimetre wafer.

 

So suddenly, after finding the troubles with Cell became a blessing for Nvidia, the graphics chip firm will now be praying Sony can ship its Playstation 3 consoles on time, or thereabouts

Źródło: The inquirer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że bill miał dużo wcześniej gotowy sprzęt w porównaniu do sony a do tego różnice w budowie są mniejsze.Myslę ze sony jeszcze długo by zwlekało z nowym sprzętem gdyby nie wcześniejszy lunch x360.

A co nas, zwykłych użytkowników to obchodzi? Bill miał sprzęt szybciej, bo się o to postarał. Naprawdę nie interesuje mnie ile czasu w produkcji konsoli zabiera im zrobienie proca, opracowanie emulacji czy zaprojektowanie ulotek reklamowych. Ogólnie Sony miało więcej czasu "na wszystko".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli...

Gadka jest o emulacji ps1 ips2 na ps3 tak?

Napisałem że jest mało wiarygodne że będzie 10000 tytułów które będą działały na ps3 bo to masa roboty.Tak?

Potem podałem dlaczego tak myślę.Tak?

Piszesz że Bill się postarał i miał wcześniej gotowy sprzęt.

Sony dało ciała i mają relatywnie mniej czasu a wiecej do roboty...

I nie wiem co mają do tego użytkownicy -mogą jedynie psioczyć na sony.

I nie czaję o co Ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rumored TGS Game List

 

Recently a Sony employee from Tokyo came out and leaked a list of games that Sony will be showcasing at this years Tokyo Game Show. The employee asked to be unnamed due the fact he would be fired for such a statment. So since there is no actual name to back this source we must say that this is only speculation and that there is the possiblity of the source being false information and hype.

 

The games that he listed to show at TGS 2006 are as follows:

- Resident Evil 5

- Devil May Cry 4

- Assassin's Creed

- Grand Theft Auto IV

- Siren 3

- Metal Gear Solid 4

- Final Fantasy XIII

- Tekken 6

- Silent Hill 5

- SpiderMan 3

 

Now for more surprisingly announced titles to show at TGS:

- Killzone 3

- Fatal Frame 4

- Onimusha 5

- Kingdom Hearts 3

- Sequel to Shadow of the Colossus

- Sneak Peak at God of War 3

- Ninja Gaiden 2

- Battlefield 3 or believed to be Battlefield 2142

- Sneak Peak at Zone of the Enders 3

 

Now most of these titles are expected to be seen at TGS since some were non-existant at E3 this year. The Tokyo Game Show is usually a chance for Eastern game developers to show off their new games and Western developers are rarely seen at the event. That is why it's hard to think that titles like Battlefield 3 and Killzone will be shown at the event.

 

However there is confirmation that most, if not all of these titles are in development so to toss out the possibilty of the games being shown at TGS may not be the best way to go. For example, just recently, creative director David Jaffe at Sony Santa Monica hinted on his blog that God of War is a trilogy and that we will perhaps be seeing a third installment. Also the fact that Kindom Hearts 3 is a possibilty, since there is a secret KH3 trailer at the end of beating KH2 in proud mode.

 

Once again though, PS3Land must remind you that this information does not have a direct source and the information was suppossidly leaked as well as this is probably not a complete list of the games that will show, just some. Until further notice from Sony or until TGS actually rolls around everything is a wait and see. And if all this information is true, sorry we spoiled the show for you!

Źródło: ps3land

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IBM jest zadowolony, jeśli uzyskuje w produkcji 10 do 20% sprawnych procesorów Cell.

 

Takie stwierdzenie można było usłyszeć z ust Toma Reevesa, wiceprezesa IBM, podczas wywiadu udzielonego Electronic News. Proces wytwarzania jest tak skomplikowany, że IBM akceptuje nawet układy ze sprawnymi czteroma z ośmiu rdzeni.

 

Montowany w konsoli Playstation 3 procesor musi mieć sprawne co najmniej 7 rdzeni. W procesie produkcji pojawia się wiele procesorów ze sprawną mniejszą ilością podjednostek, IBM ma nadzieję znaleźć dla nich odpowiednie zastosowania. Jednocześnie starannie wyszukuje pełnosprawne procesory - mają być one stosowane w medycynie, lotnictwie i obronie.

 

IBM podwyższa wydajność produkcji przez wprowadzenie do projektu procesora redundantnych bloków logiki - dzięki temu ilość spełniających normę układów wzrasta dwukrotnie.

:blink: :lol2:

bez komentarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...