Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sialala

:blink: :lol2:

bez komentarza

A jakies zrodlo?

 

Co do listy gier podanej w poscie wyzej: GTA4? Mialo byc ponoc tylko na XO? Killzone 3?? A gdzie 2?? Sequel to Shadow of the Colossus? Sorki, ale nie wierze. No i ten Silent Hill 5, skoro nie ma jeszcze SH na PSP :| Jak dla mnie bzdura, choc jesli to by sie potwierdzilo... Na X360 na dobra sprawe widze dla siebie na razie tylko TD:U.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez komentarza

bez komentarza, bo nie masz pojęia na temat produkcji układów scalonych. Wybacz, ale 20% w przypadku procesora o takiej złożoności, to sporo. Twój procesor w PC(K8, P4?) osiąga niewiele lepsze rezultaty. Biorąc pod uwagę, ze IBM dodaje redundatną logikę do Cella prawdopodobnie wyjmuje z wafla jakieś 30-40% sprawnych procesorów. A stare P4 wyciagały ledwie 70% przy dobrym wietrze. A były znacznie prostsze. Najprawdopodobniej najnowsze CoreDuo mają jeszcze gorsze wyniki niż 70%, bo prawda jest taka, że im większy procesor, tym trudniej uzyskać duży procent sprawności.

 

@Sialala: to z DailyTech przedruk i do tego bezsensowny. http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=3295

Edytowane przez Malsumis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Co do listy gier podanej w poscie wyzej: GTA4? Mialo byc ponoc tylko na XO? Killzone 3?? A gdzie 2?? Sequel to Shadow of the Colossus? Sorki, ale nie wierze. No i ten Silent Hill 5, skoro nie ma jeszcze SH na PSP :| Jak dla mnie bzdura, choc jesli to by sie potwierdzilo... Na X360 na dobra sprawe widze dla siebie na razie tylko TD:U.

GTA4 będzie ina PS3 i na X360. X360 dostanie exlusive "online content" cokolwiek to by miało oznaczać. Kilka tytułów jest rzeczywiście zastanawiających. Ale to ponoć wyciekło od jednego z pracowników SONY, tylko ile w tym prawdy, w tym że to ktoś z SONY i prawdy w tym co powiedział. Skupmy się jednak najpierw na GC w Lipsku. Targi bliżej i iście "europejskie". Ciekawe czy Kojima znowu wpadnie i pokaże co tam naskrobali. Podobno lubi Europę (i dlatego dostajemy jego gry w kilkumiesięcznym poślizgiem :lol: ). Może by się tam wybrać raz? Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z innego forum:

 

---------------------------------------

 

 

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=3295

X_X

Kilka cytatów...

Wspaniałość Cella

Cytat:

The Cell processor is so complex that IBM even accepts chips that have only four out of the eight cores working. Not all cores end up functional says Reeves

 

Zatwierdzanie Celli dla PS3...

Cytat:

Reeves says that the PlayStation 3 requires at least seven of the eight cores operational.

 

Możliwość że obniżą jakość Celli dla PS3...

Cytat:

According to Reeves, IBM is still debating whether or not to discard the processors that have

only six or less cores operational

 

Czy będziesz miał "pełnego Cella", czy też 7-0rdzeniowego zależy od szczęścia...

Cytat:

some with all eight cores operational and some with just seven.

 

Celle są tak dopracowane że jeden z rdzeni może "po prostu przestać działać"

Cytat:

In the interview, Reeves also talks about failure rate as there is a possibility that one of the cores in the Cell will "blow" at any given time.

 

I oto najlepsze. Jeśli któryś z rdzeni ci padnie, muszą ci wymienić konsolę. ALE! Jeśli już będzie po gwarancji, PS3 is dead. Nie ma tak jak z PS2 że kupisz sobie nowy laser. PS3 zamienia się w wielką nieruchoma cegłę

Cytat:

When asked what would happen if a 7-core PlayStation 3 ends up losing another core during operation, Reeves stated that the user would simply send the unit back for replacement. Unfortunately, this only applies if the console is still under warranty -- if it isn't, the console is dead.

 

 

Cudownie O_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakies zrodlo?

 

Co do listy gier podanej w poscie wyzej: GTA4? Mialo byc ponoc tylko na XO? Killzone 3?? A gdzie 2??

GTA 4 nie jest exclusive na X360 - tylko tryb online ma byc wylacznie na konsoli Billa.

 

A Killzone 2 bedzie jeszcze na PS2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

PS3 dev kit BSOD... sorta

For the Develop Conference in Brighton, Sony (who was the primary sponsor of the conference) set up a booth equipped with multiple PSP "pods" and a couple of large widescreen LCDs showing PS3 tech demos. One of the demonstrations was a large shoal of different types of fish swimming around a large space, and the other was a 3D water simulation with semi-realistic waves.

 

I spent a few seconds playing with the surprisingly light Dual Shake controller -- my first time, I didn't attend E3 -- and pressed select. For whatever reason, and this is why development kits are generally never shown to the public, the demo slowed to a halt, with the nice blue picture jerking away at 3fps continuously in the frame. In a technical sense this isn't a blue screen of death, but it did die displaying a blue screen, so therefore I proudly claim the title of "world's first non-developer to cause a PlayStation 3 to display a blue screen of death". It's certainly the most pretty pseudo-BSOD that I've ever seen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem Xbox 360 Premium nie kosztuje 399$ ??

 

To i tak nadal bedzie wiecej niz PS3 ale ...

Po co mi te wszystkie bajerki ?? adaptera wifi nie mam i przez dlugi czas mi nie bedzie potrzebny, kabelek do ladowania przez usb nie posiadam ( kupilem akumulatorki AA), hd dvd tylko do filmow niepotrzebne mi. live nie mam bo wole grac single niz multi ( ale moglo by byc darmowe)

 

W tym calym zamieszaniu o cene glownie chodzi o to ze trzeba kupe kasy i nie do kazdego przemawiaja dolaczane bajerki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

A czy czasem Xbox 360 Premium nie kosztuje 399$ ??

 

To i tak nadal bedzie wiecej niz PS3 ale ...

Po co mi te wszystkie bajerki ?? adaptera wifi nie mam i przez dlugi czas mi nie bedzie potrzebny, kabelek do ladowania przez usb nie posiadam ( kupilem akumulatorki AA), hd dvd tylko do filmow niepotrzebne mi. live nie mam bo wole grac single niz multi ( ale moglo by byc darmowe)

 

W tym calym zamieszaniu o cene glownie chodzi o to ze trzeba kupe kasy i nie do kazdego przemawiaja dolaczane bajerki

Widzisz - Tobie nie sa potrzebne. Jednak pozwol, ze przedstawie Ci moja sytuacje.

WiFi absolutnie niezbedne. Mieszkam w starym budownictwie, gniazdko od telefonu mam na dole, tam tez lezy modem/router od broadbandu. Ciagac kabelkow po calym domu przez schody i pokoj nie mam zamiaru. Przebijac scian tez nie planuje (bo nie moje). Zostaje mi wylacznie wifi.

Akumulatorki to fakt - jednak w Twym przypadku tak czy siak doszla cena tych akumulatorkow - nie wnikam ile dokladnie.

HD DVD Tobie jest niepotrzebne, mi jednak na tym bajerze zalezy.

Live Ci niepotrzebne, ale jednak fajnie zassac demka gierek czy chocby update'a dashboardu, prawda?

Mozna zyc bez tych dolaczanych bajerkow, to prawda - jednak dla niektorych te bajerki sa po prostu czyms niezbednym. No i to wszystko przy zalozeniu, ze kupisz XPremium. Przy wersji core roznice cenowe bylyby znacznie wieksze. BTW - roznica w pojemnosci dysku tez nie robi zadnej roznicy?

W sumie ciekawe podejscie do sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zassania dem gierek, czy update dash'a nie potrzeba subskrypcji GOLD Xbox Live. Wystarczy SILVER, ktory jest za darmo. GOLD potrzebnyjesttylko do gry online z innymi uzytkownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Live Ci niepotrzebne, ale jednak fajnie zassac demka gierek czy chocby update'a dashboardu, prawda?

Mozna zyc bez tych dolaczanych bajerkow, to prawda - jednak dla niektorych te bajerki sa po prostu czyms niezbednym. No i to wszystko przy zalozeniu, ze kupisz XPremium. Przy wersji core roznice cenowe bylyby znacznie wieksze. BTW - roznica w pojemnosci dysku tez nie robi zadnej roznicy?

W sumie ciekawe podejscie do sprawy.

Zacznijmy od tego sialala, że żeby zasysać demka i robić update'a dasha wystarczy pakiet silver na Live! który jest bezpłatny i ma go każdy kto jest tylko na Live! zarejestrowany. Do grania z innymi potrzebujesz płatnego golda. Osobiście tak jak PawelDK nie korzystam z dobrodziejstw gold, bo wolę grę na singlu.

 

Co do różnicy pojemności dysku, na pewno lepiej jest mieć więcej, ale mi jak narazie te 20GB spokojnie wystarcza i nie czuje sie jakoś specjalnie pokrzywdzony.

 

EDIT: .:RoGeR:. mnie już uprzedził.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz - Tobie nie sa potrzebne. Jednak pozwol, ze przedstawie Ci moja sytuacje.

WiFi absolutnie niezbedne. Mieszkam w starym budownictwie, gniazdko od telefonu mam na dole, tam tez lezy modem/router od broadbandu. Ciagac kabelkow po calym domu przez schody i pokoj nie mam zamiaru. Przebijac scian tez nie planuje (bo nie moje). Zostaje mi wylacznie wifi.

Akumulatorki to fakt - jednak w Twym przypadku tak czy siak doszla cena tych akumulatorkow - nie wnikam ile dokladnie.

HD DVD Tobie jest niepotrzebne, mi jednak na tym bajerze zalezy.

Live Ci niepotrzebne, ale jednak fajnie zassac demka gierek czy chocby update'a dashboardu, prawda?

Mozna zyc bez tych dolaczanych bajerkow, to prawda - jednak dla niektorych te bajerki sa po prostu czyms niezbednym. No i to wszystko przy zalozeniu, ze kupisz XPremium. Przy wersji core roznice cenowe bylyby znacznie wieksze. BTW - roznica w pojemnosci dysku tez nie robi zadnej roznicy?

W sumie ciekawe podejscie do sprawy.

Odejmij 100$ z ceny X'a, cene headset'a (ten bajerek pewnie Cie nie interesuje :P), kupno zwyklej ladowarki zamiast P&CK, zmniejsz cene odtwarzacza HD-DVD i cena wychodzi taka sama. ;) Nie wspominajac juz o grach, ktore maja byc bardzo "tanie" na PS3. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że mnie 2 osoby uprzedziły i poinformowały o live silver :)

 

@sialala - koszt akumulatorków 12 zł

 

Widzisz tobie pasuje ps3 bo potrzebujesz te bajerki ale spokojnie sony mogło to jakoś rodzielić lepiej. Bo jakby nie patrzeć każda rzecz dodatkowa zwiększa cenę. A tak płacą mniej mamy już konsolę gotową do grania ( a chyba głownie o to chodzi). Na resztę rzeczy przyjdzie czas i nawet jeśli sumując zapłacę więcej to moja kieszeń nie odczuje tego tak jak jednorazowy zakup "wszystkiego".

Nie została tu podana cena gier. Jesli wg przewidywań gry na ps3 będą kosztować więcej to skończy się na tym, że mocno przekroczymy cenę xbox 360 z dodatkami i grami. Obecnie w hurtowni w której zaopatruje się firma w której pracuję są czyste płytki BR. Cena 1 szt 25 GB to wydatek 70 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tu się rozpisywać. Każdy ma inne priorytety i tyle. Live Gold jest płatny ale przynajmniej porządnie zrobiony co też jest sporym plusem (ciekawe jak teraz zrobi to SONY). Sam również wolę grać w Singla ale net też się przydaje czasem (z tym że to "czasem" u mnie to właśnie ściaganie demek itp. nie gra po sieci). No i X360 kosztuje 399 a nie 499$ (wersja premium), chyba że im chodzi o tego Headseta który o ile mi wiadomo też jest w wersji Premium :unsure: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie patrzy na to że w ps3 wszystko jest w środku a nie podłączane na zewnatrz?Antenki ,hd dvd i co jeszcze?Wygląda to wręcz tragicznie i przypomina czasy atari 800xl z napędem dyskietek.Żeby nie było sam design x360 jest ok ale bez dodatków w stylu "encyklopedia DVD" i antenka "microbee".

Jeśli chodzi o "zbędne bajerki' to moga się przydać a z drugiej strony co miało sony zrobić?Każdy marudzi że to mu zbedne i po co tamto?A po to aby potem się nieokazało że czegoś brakuje a mogło być tylko wcześniej nie było potrzebne.To że ktos teraz nie używa neta nie świadczy o tym że go nigdy nie będzie używał.Dysk to samo-zawsze na początku jest ok ale bardzo szybko okazuje się że jest za mały.Wiecie co bedziecie robić za rok i w co grać?Ja nie wiem ale wolę być przygotowany B-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox 360 premium = 399$

Wireless Networking Adapter - ktos sie orientuje czy zwykly adapter wifii na usb przypadkiem nie bedzie dzialac pod iksem ? :) cena takowego to ok 100zł (niech bedzie ok. 30$)

Play & Charge Kit - taniej można kupic akumulatorki i ładowarke - przynajmniej kabel nas nie bedzie ograniczal podczas ładowania (powiedzmy 10$)

Live! Gold = ~50$

HD DVD = nie wiem skad ta cena - imho bedzie cos kolo 150$ jak nie mniej

 

podsumujmy 399$ + 30$ + 10$ + 50$ + 150$= 639$

róznica w cenie 40$.... nie wiem skad ktos wzial 900$

nie wspominam juz ze x360 premium mozna juz kupic za 350$, a nie 399$ i juz wychodzi taniej niz ps3 ;)

 

no i oczywiscie, jesli ktos nie potrzebuje np. wifii, czy hd dvd to nie musi tego kupować - w ps3 nie ma mozliwosci by zrezygnowac z czegos, co jest imo minusem :)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Xbox 360 premium = 399$

Wireless Networking Adapter - ktos sie orientuje czy zwykly adapter wifii na usb przypadkiem nie bedzie dzialac pod iksem ? :) cena takowego to ok 100zł (niech bedzie ok. 30$)

Zasmuce Cie, bo sie dowiadywalem - musi byc oryginalny, XBoxowo Microsoftowy.

 

Play & Charge Kit - taniej można kupic akumulatorki i ładowarke - przynajmniej kabel nas nie bedzie ograniczal podczas ładowania (powiedzmy 10$)

Kupujac je chyba w Polsce ;)

Akumulatorki tutaj to koszt 3-5 GBP za sztuke. Plus ladowarka. Wypadaloby miec zapasowe, zeby sie nie zdziwic nagle podczas grania.

 

podsumujmy 399$ + 30$ + 10$ + 50$ + 150$= 639$

róznica w cenie 40$.... nie wiem skad ktos wzial 900$

nie wspominam juz ze x360 premium mozna juz kupic za 350$, a nie 399$ i juz wychodzi taniej niz ps3 ;)

[/qoute]

 

No dobra. Dodatkowy, 40GB dysk do XO to ile kosztuje?

Czytnika kart sie nie dokupi, podobnie jak Blutootha - wiec bezcenne ;)

Poza tym ten obrazek to raczej traktuje jako blyskotliwe zbicie argumentu, ze PS3 jest duzo drozsze niz XO.

 

Podsumujmy:

$399 + jednak te $129 + niech Ci bedzie, ze $10 + Live Gold nam niepotrzebny, wiec $0 + badzmy hurraoptymistami i postawmy te $99 za HD-DVD = $637 + ten nieszczesny dysk (40GB nie kupimy, wiec zadowalamy sie 20GB) za jedyne $99 = $736

Ale w koncu wifi nikomu nie jest potrzebne a 20GB starczy do konca zycia.

Do PS3 trzeba jednak dokupic head set - podejrzewam, ze ten od SOCOMa bedzie pasowac, ostatnio widzialem w promocji za 19GBP - wszak jest na USB. Oh - dyc ja mam bluetoothowego headseta! :unsure:

 

[qoute]

no i oczywiscie, jesli ktos nie potrzebuje np. wifii, czy hd dvd to nie musi tego kupować - w ps3 nie ma mozliwosci by zrezygnowac z czegos, co jest imo minusem :)

A jesli ja nie potrzebuje headsetu? :rolleyes:

Moge zrezygnowac? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasmuce Cie, bo sie dowiadywalem - musi byc oryginalny, XBoxowo Microsoftowy.

no to szkoda...

 

Kupujac je chyba w Polsce ;)

niedawno w jakims markecie kupilem ladowarke + 8 akumulatorkow za bodajze 24,99zł :)

fakt ze nie jakies markowe, ale sprawuja sie wysmienicie w aparacie

 

A jesli ja nie potrzebuje headsetu? :rolleyes:

Moge zrezygnowac? ;)

oczywiście, kupując wersje Core :lol2:

 

 

co do dysku, to czy nie idzie przypadkiem rozkrecic to "opakowanie" i wymienic ten 20GB dysk na jakis inny 2,5" SATA ?

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)co do dysku, to czy nie idzie przypadkiem rozkrecic to "opakowanie" i wymienic ten 20GB dysk na jakis inny 2,5" SATA ?

Niestety "nie idzie" bo ten dysk oryginalny ma jakiś specjalny system plików, ale jest za to takie urządzonko za pomocą którego można podłączyć dodatkowy ("zwykły") dysk komputerowy do naszego X360, wtedy mamy w zasadzie nieograniczone pole manewru.

Taka zabawka kosztuje coś w granicach 30$ jeśli się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do wireless?? Tez tego potrzebuje bo router w innym pokoju, na szczescie xbox jest tam gdzie komp i leci necik przez kompa(x podlaczony skretka do PC, udostepnione w XP polaczenie bezprzewodowe do netu). Poza tym cena wireless adaptera'a na xbox'a jest duzo wyzsza niz np. samego routera wireless (bez modemu ADSL), do ktorego mozna podpiac skretka x'a i bedzie Ci za bezprzewodowke robil w podłączeniu do głównego router'a z ADSL.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez .:RoGeR:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Źródło: The inquirer

A ja widze inny niuans miedzy grafika x-a a ps3 ktory mnie osobiscie

zniechecil do ps3.

Zastosowanie w ps3 przerobionej starej dobrej seri g70 ma pewna wade.

Brak hdr + aa. Nie kazdy bedzie mial zaraz plazme czy lcd i sporo bedzie gralo

na ps3 i x-e na zwyklych tv.

X ma 10MB pamieci doklejanej do chipu ati o bardzo duzej przepustowosc tylko

do robienia aa praktycznie bez straty wydajnosci. Przy "zabkowych" czyli zwyklych palowych

rozdzialkach bedzie to wazne. PS3 natomiast na zwyklym tv z gra z hdr moze wygladac

hmm..... Gier z hdr moze byc sporo a te co sa wygladaja duzo ladnie - obli... na x-e.

Konsole to dosyc specyficzny sprzet i czasami o powodzeniu decyduja nie mipsy czy flopy ale

takie [ciach!]lki jak to ze gry na x-e z hdr powinny wygladac poprostu ladniej ze wzgledu na aa.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

I to jest merytoryczny zarzut który można przyjąć, choć już kiedyś był wałkowany....

Dla mnie jako fana sony ważne jest, że ninja theory udało się obejść ten problem i np w Heavenly Sword mamy i HDR i AA

http://psinext.e-mpire.com/index.php?categ...s_articleid=599

Na zwyklym radku 9800 tez mozna uzyskac hdr. Problem jaka metoda i jakim kosztem dla programistow.

Godziny pracy liczone w tysiace fachowcow kosztuja. Gra jak kazdy produkt ma byc tanio zrobiona drogo sprzedana,

nie ma tutaj czasu na sentymenty.

A tzw. triki pojawiaja sie zwykle w okresie dojrzalym platformy a nie na poczatku jej istnienia.

Bardziej ciekawa sprawa jest sam aa na x-e. Dzieki tej dodtakowej pamieci znacznie mniej on traci na szybkosci.

10 mb moze byc za mala ilosca na bufor ramki przy wyzszych rozdzialkach ale do 720p i nizej starczy.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wiceprezes koncernu Sony, Takao Yuhara, poinformował za pośrednictwem agencji Reutersa, że oczekiwane straty finansowe związane z produkcją mikrochipów Cell (serc konsoli PS3) mogą mieć ogromny wpływ na całą firmę w trwającym właśnie kwartale.

 

„Straty mogą osiągnąć taki poziom, że zysk wypracowany w poprzednim kwartale (zakończonym w dniu 30 czerwca) może się okazać niewystarczający do ich pokrycia” – stwierdził Yuhara. Przypomnijmy, że Sony uzyskało w trakcie poprzednich trzech miesięcy blisko 220 milionów Euro zysku. Przyczyniła się do tego głównie świetna sprzedaż telewizorów (m.in. LCD), a także ogólnie rzecz biorąc zwiększony popyt na dobra elektroniczne.

 

Jednakże, oddział odpowiedzialny za rynek gier wideo zanotował w tym samym czasie stratę na poziomie 30% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Przyczyną jest oczywiście produkcja konsoli PS3, pochłaniająca ogromne ilości pieniędzy. Wygląda na to, że sytuacja się nie zmieni. Podobnego zdania jest liczna rzesza analityków. Nieco optymistycznej treści stara się jednak przemycić sam Yuhara. Jest on niemal pewny, że przewidywane straty mogą zostać zniwelowane, jeżeli tylko PS3, a także napęd Blu-ray osiągną oczekiwany sukces. Miałoby się to stać w ciągu 5 lat od momentu premiery nowej konsoli stacjonarnej. Miejmy nadzieję, że wszystko potoczy się według jego myśli."

 

zrodlo: gry-online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać, że tu nie chodzi tylko o PS3 Główny koszt to wypromowanie standardy blueray, do czego kluczem ma być umieszczenie go w konsoli. Dałoby to Sony doskonałą pozycję na rynku elektroniki użytkowej, jako licencjodawcy tej technologii. Mam nawet wrażenie że PS3 jest w tym układzie mniej ważne niż standard b.r.

Pamiętajmy też, że niektórzy producenci konsol dopłacają do interesu przez cały okres obecności konsoli na rynku (khem, khem microsoft) i jakoś żyją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...