Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

sie niepotrzebnie unosic-bo jesli mowimy o grze ktora juz wyszla wczesniej np.na x360 a pozniej wychodzi poprawiona wizualnie np. na ps3 to jak juz napisal TrueVanDal wykorzystuje sie oprostu juz wczesniej napisany kod (co skraca bardzo czas tworzenia gry!) dopracowywuje sie kilka efektow i juz widac roznice!

A to ze ps3 bedzie wypasionym sprzetem nikt nie neguje tylko mozna przy kreowaniu wlasnych opini brac wiecej czynnikow pod uwagie niz "jaki to wspanialy sprzet to ps3"

Gladiac to samo moze tyczyc sie Ciebie, ale w druga strone.

Ty po prostu wolisz 360-tke i zawsze nawet podswiadomie bedziesz ja bronil, ja z kolei ps3.

Choc jesli chodzi o mnie to nie do konca.

We wczesniejszych moich postach mozesz poczytac, ze nad ps3 sie tez zbytnio nie zachwycalem, a wrecz przeciwnie!

Jednak gdybym mial cos kupic to nie bylby to napewno xbox 360)chyba, ze po super okazynej cenie), bo ta konsola zostala wypuszczona za szybko z czym sie chyba zgodzisz??

 

Nie bede juz wypominal o problemach wieku dzieciecego, ktore notabne w tej postaci i ilosci nie mialy prawa bytu w 360-tce(przeciez to jest podobno dzialka piecow :blink: ), ale nawet teraz nie jest tak rozowo ja mialo byc.

Dlatego klocka uznaje co najwyzej za middle-end, a z wieksza ciekawoscia wpatruje sie w PS3 czy Wii.

Heh w sumie to zadne nie powinny zyskac miana next-gena, ale to juz tylko moje zdanie.

Ostatnie dwie z wymienionych przez mnie konsol jesli przy starcie nie beda sprawiac takich problemow jak 360-tka, to juz beda w jakis sposob wygrane.

Bedzie to dowod, ze producent rzeczywiscie cos robil przez ten czas, ze choc po czesci wywiazal sie z obietnic, i ze zalezy im na potencjalnym kliencie :wink: .

Choc ostatnich slow nie interpretuj zbyt doslowanie, bo jak wiadomo kazdej firmie chodzi o kase, tylko ze M$ chcial ja za szybko zgranac.

Wystarczy wspomniec o tylnym panelu ps3, ktory w 2005 roku wygladal imponuajco, a teraz to smiech.

Po co te sciemy? :blink:

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrueVanDal a widziales gameplay fullauto2 z ps3 ? chyba wlasnie nie widziales ona chodzi tak samo jak na x360 ( tzn tak samo szarpie )

Nie widziałem to fakt, mogę co najwyżej zacytować innych którzy GRALI w tą grę (wczesną wersję), SEGA PS3 Days:

 

http://ps3.ign.com/articles/725/725845p1.html

 

Esencja:

 

(...)The game was running on final dev kits of the PS3 hardware, and we were informed that the build we were playing was an alpha build that was essentially feature complete, albeit without optimization. However, even at this early stage, the persistent slowdown that plagued the original wasn't really a problem until the destruction in multiplayer became extremely massive. Neither was the lag between the eight dev kits, which were actually running live over the PS3 network connection.(...)

To pogrubione zrozumiałem że zwolnienia które nękały oryginał (X360) tutaj (PS3) nie stanowią problemu chyba że przy bardzo duzej zadymie w MP.

 

Oraz z E3 2006 (a gra się rozwija):

 

http://ps3.ign.com/articles/707/707455p1.html

 

Znowu esencja:

(...)The framerate is running much better than in the Xbox 360 original too; it's already at 60fps with a couple of pauses, but should be steady by the time it launches.(...)

To co wcześniej napisałem to właśnie w oparciu o te teksty. Ale masz rację, oblookałem pierwszy lepszy filmik z tej gry i ścinki są prawie co chwilę :blink: . Hmm, IGN kłamie ? ;). Jeżeli tak jest to sorka za ewentualne wprowadzenie w błąd.

 

@luki2

Mogę się zgodzić ze zbyt szybkim wypuszczeniem konsoli i z problemami jakimi niektóre egzemplarze się borykają. Ale uważam że sama konsola ma potencjał i to spory. Do tej pory gry nie zachwyciły? Może i nie ale na pewno ulegnie to zmianie. Z PS3 pewnie też na początku nie będzie różowo, trzeba będzie czekać na te gierki wykorzystujące w dużym stopniu np. proc (bo grafike chyba umieją opanować w niezłym stopniu). Słabe gry to nie jest problem sprzętu tylko programistów. No bo jak wytłumaczyć że do tej pory sprzęt z trzyrdzeniowym procem po 3.2 GHz każdy nie doczekała się gry z naprawdę porządną fizyką (tu mam na myśli spore mozliwości rozwałki wszystkiego i do tego nie oparte na skryptach)? IMO ten sprzęt (tak jak PS3) będzie potrafił zadziwić ale trzeba poczekać aż programiści przestaną się opier****ć i wezmą się do roboty. Druga generacja gier na iXa niedługo się zacznie i na pewno będzie już lepiej. PS3 ma nieco trudniej bo MUSI startować z wyższego pułapu (rok obsuwy). Nikt niechciałby grać dzisiaj w takie gry jak te, które mieliśmy okazję zobaczyć przy launchu X360 (nie żeby były one złe czy coś tylko że mało powera wykorzystują i nieczym szczególnym się nie wyróżniają). IMO trochę za wcześnie skreśliłeś ten sprzęt ale to twoja decyzja i szanuje ją.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam x360 za dość udaną, a gdyby nie te awarie bardzo udaną konsolę, przynajmniej microsoft nie słodził nam swoim cudownym dzieckiem tak jak sony tylko wypuścił sprzęt, który ma ogromne możliwości a problemy techniczne zdarzają się każdemu producentowi i nie ma tam co cudować. Co do gier to też nie mam zastrzeżeń, poziom nowych tytułów (może z pewnymi wyjątkami) jest bardzo dobry i tu słówko do TrueVanDal, co do tego opier****nia się programistów, grafików itp. to nawet nie wiesz co mówisz. Na dzisiejszy dzień proces produkcji jest tak skomplikowany i czasochłonny, że zrobienie udanej gry naprawdę jest sztuką. To nie są czasy psx'a gdzie wymodelowanie postaci czy auta zajmowało parę godzin a proces renderingu był na tak śmiesznym etapie, że szkoda gadać. Teraz procesy renderingu takie jak testowanie environment czy indirect illumination pożerają ogromną ilość czasu a przecież gra idealna nie może być robiona w nieskończoność. Chyba nie chcemy drugiego duke nukem forever ?

Edytowane przez luisam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Gladiac to samo moze tyczyc sie Ciebie, ale w druga strone.

Ty po prostu wolisz 360-tke i zawsze nawet podswiadomie bedziesz ja bronil, ja z kolei ps3.

Choc jesli chodzi o mnie to nie do konca.

We wczesniejszych moich postach mozesz poczytac, ze nad ps3 sie tez zbytnio nie zachwycalem, a wrecz przeciwnie!

Jednak gdybym mial cos kupic to nie bylby to napewno xbox 360)chyba, ze po super okazynej cenie), bo ta konsola zostala wypuszczona za szybko z czym sie chyba zgodzisz??

 

Nie bede juz wypominal o problemach wieku dzieciecego, ktore notabne w tej postaci i ilosci nie mialy prawa bytu w 360-tce(przeciez to jest podobno dzialka piecow :blink: ), ale nawet teraz nie jest tak rozowo ja mialo byc.

Dlatego klocka uznaje co najwyzej za middle-end, a z wieksza ciekawoscia wpatruje sie w PS3 czy Wii.

Heh w sumie to zadne nie powinny zyskac miana next-gena, ale to juz tylko moje zdanie.

Ostatnie dwie z wymienionych przez mnie konsol jesli przy starcie nie beda sprawiac takich problemow jak 360-tka, to juz beda w jakis sposob wygrane.

Bedzie to dowod, ze producent rzeczywiscie cos robil przez ten czas, ze choc po czesci wywiazal sie z obietnic, i ze zalezy im na potencjalnym kliencie :wink: .

Choc ostatnich slow nie interpretuj zbyt doslowanie, bo jak wiadomo kazdej firmie chodzi o kase, tylko ze M$ chcial ja za szybko zgranac.

Wystarczy wspomniec o tylnym panelu ps3, ktory w 2005 roku wygladal imponuajco, a teraz to smiech.

Po co te sciemy? :blink:

to nie jest tak ze ja wole 360 ,poprostu podejscie Billa bylo z mojego punktu widzenia w stosunku do gracza bardziej ucziwe,nigdy nie lubilem jak ktos ciagle mydli mi oczy (caly zeszly rok sony°) i leci sobie w kule, uwazam ze gracz zasluguje na szacunek producenta konsoli bo to on nam ma sprzedac konsole a nie my jemu, i wlasnie w zwiazku z calym balaganem jaki zaczelo sony tak bardzo zniechecilem sie do tej firmy, ze jawnie to okazywalem i nadal okazuje choc z sama konsola nie ma to nic wspolnego, bo nie jest przeciez ona winna polityki sony

Przyznaje ze x360 zostal wypuszczony za szybko czego nastepstwem sa poczatkowe problemy techniczne konsoli-jednak jesli ktos pisze ze Bill wypuscil x360 tak szybko dla kasy to chyba to wiedze czerpie z kosmosu bo to z kasa nie mialo nic wspolnego!-poprostu dla wyjasnienia tej sprawy powiem ,ze to byl zabieg ktory mial pozwolic nowej konsoli Billa zdarzyc sie zadomowic przed startem ps3 i w miare zdobyc rynek,bo nie ukrywajmy ze gdyby obie startowaly jednoczesnie to musialby sie zmierzyc z legenda sony a ta jak wiadomo przez ostatni rok sporo ucierpiala jesli chodzi o opinie graczy-dzieki czemu spora czesc graczy zaczela myslec o x360 jako konsoli docelowej

Nie bede tez rozwijal tamatu o tym co mialo byc w 2005 roku bo to konsekwencja zachowan sony w stosunku do graczy i ich lanie na nich

 

Reasumujac-uwazam ze Billowi nalezy sie podziekowanie ze zrobil tak a nie innaczej, bo sworzyl dobra konkurencje dla sony ktora zmuszona!!!! zostala do stworzenia poteznej maszynki oraz do wypracowania wrescie mam nadzieje dobrego servisu on-line , o Wii nie bede pisal bo napewno znajdzie swoja nisze na polce z konsolami i rzesze fanow i choc jako jedyna jest tak naprawde konsola next-genowa w moim mniemaniu to nie przebije ani ps3 ani x360 dlatego ze poprostu to troche inny rodzaj rozrywki

 

I pamietajmy ze im wieksza konkurencja tym wiecej korzystaja na tym gracze-czyli my! :)

 

ps.spodziewasz sie ze ps3 i Wii bedzie idealem technicznym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony lansuje konsolę PlayStation 3, jako tani odtwarzacz filmów Blu-ray, ale może się okazać, że będą z tym problemy. Zwłaszcza jeśli ktoś ma w domu odpowiedni telewizor i chciałby oglądać filmy w rozdzielczości 1080p. Może być niemile zaskoczony, gdy dowie się, że nie zrobi tego na tańszej wersji urządzenia.

 

Jak donosi oficjalna strona PlayStation 3, możliwość odtwarzania filmów BD w 1080p została zarezerwowana wyłącznie dla droższego modelu PS3 z tego względu, iż tańszy nie posiada złącza HDMI. Tymczasem jest ono konieczne dla odtwarzania materiałów w najwyższej rozdzielczości. Wiąże się do z standardem ochrony danych, tzw. HDCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony lansuje konsolę PlayStation 3, jako tani odtwarzacz filmów Blu-ray, ale może się okazać, że będą z tym problemy. Zwłaszcza jeśli ktoś ma w domu odpowiedni telewizor i chciałby oglądać filmy w rozdzielczości 1080p. Może być niemile zaskoczony, gdy dowie się, że nie zrobi tego na tańszej wersji urządzenia.

krótka piłka z mojej strony

 

jesli kogos stać na telewizor potrafiący generować obraz w 1080p to ja wątpie, zeby dla niego robiło roznice 100$ w tą czy w tą -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótka piłka z mojej strony

 

jesli kogos stać na telewizor potrafiący generować obraz w 1080p to ja wątpie, zeby dla niego robiło roznice 100$ w tą czy w tą -_-

 

dokladnie!

ja napewno kupie tańzza wersje, bo nigdy nie ogladalem filmów na konsolach, no i nie stać mnie na taki TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luisam

 

Może z tym opier*****iem przesadziłem ale po prostu na dzień dzisiejszy programiści "idą w grafę" zapominając o innych aspektach jak np. fizyka czy pożądne AI. Wiem że nie jest to łatwe ale też MS i SONY robią co mogą żeby tą pracę ułatwić. Są pewne narzędzia które pomagają programistom dzisiaj a których nie było kiedyś więc może jednak aż tak dużo trudniej nie jest? Nie wiem. Chyba po prostu mam za duże wymagania co do NG :). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony lansuje konsolę PlayStation 3, jako tani odtwarzacz filmów Blu-ray, ale może się okazać, że będą z tym problemy. Zwłaszcza jeśli ktoś ma w domu odpowiedni telewizor i chciałby oglądać filmy w rozdzielczości 1080p. Może być niemile zaskoczony, gdy dowie się, że nie zrobi tego na tańszej wersji urządzenia.

 

Jak donosi oficjalna strona PlayStation 3, możliwość odtwarzania filmów BD w 1080p została zarezerwowana wyłącznie dla droższego modelu PS3 z tego względu, iż tańszy nie posiada złącza HDMI. Tymczasem jest ono konieczne dla odtwarzania materiałów w najwyższej rozdzielczości. Wiąże się do z standardem ochrony danych, tzw. HDCP.

 

News z dluga broda, dyskusja na ten temat byla juz pare stron temu, jak tylko pokazala sie specyfikacja obu wersji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumie , ze PS3 podlaczysz pod swoj zwykly TV tak ? :lol:

 

mam zamiar kupić tego kineskopowca co obsługuje wysokie rozdziałki, lub poprostu kupie duży monitor 24 calowy od sony też CRT.

 

bo po co mi droższa wersja z HDMI jak i tak będe grał w rozdziałkach 720p

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Elo mam do was pytanko jak uważacie na TGS na byś 27 grywalnych wersji gier na PS3 jak myślicie ile z nich wyjdzie na premiere PS3 lub do 2006 roku ??

Mysle ze nie wiem.

Elo jol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Sony lansuje konsolę PlayStation 3, jako tani odtwarzacz filmów Blu-ray, ale może się okazać, że będą z tym problemy. Zwłaszcza jeśli ktoś ma w domu odpowiedni telewizor i chciałby oglądać filmy w rozdzielczości 1080p. Może być niemile zaskoczony, gdy dowie się, że nie zrobi tego na tańszej wersji urządzenia.

 

Jak donosi oficjalna strona PlayStation 3, możliwość odtwarzania filmów BD w 1080p została zarezerwowana wyłącznie dla droższego modelu PS3 z tego względu, iż tańszy nie posiada złącza HDMI. Tymczasem jest ono konieczne dla odtwarzania materiałów w najwyższej rozdzielczości. Wiąże się do z standardem ochrony danych, tzw. HDCP.

rozumiem ze podales tego "newsa" poprostu dla utrwalenia sobie wzrokowo info z netu-pewnie tak latwiej ;) ale z drugiej strony to starzy forumowicze tego topica zapewne tylko westchneli,a ja za Costim powtorze ze burzliwe rozmowy w tym temacie byly juz naprawde dawno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

06/09/2006 06:40

 

Sony Computer Entertainment Europe Announces New March 2007 date for European Launch of PLAYSTATION 3

 

 

 

Sony Computer Entertainment Europe Announces New March 2007 date for European Launch of PLAYSTATION 3

No change in launch date for Japan and North America

 

London, Wednesday 6 September 2006 – Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) today announced that it would revise the launch date of its PLAYSTATION® 3 computer entertainment system in the PAL territories of Europe, Russia, Middle East, Africa and Australasia from 17th November 2006, as previously announced to March 2007.

 

Launch dates for Japan and North America will remain the same, which are November 11th and November 17th respectively.

 

The revision of the launch date in the SCEE territories is caused by the delay in the mass production schedule of the blue laser diode within the Sony Group, thus affecting the timely procurement of key components to be utilised in PLAYSTATION 3.

 

The previously announced PLAYSTATION 3 shipment forecast of 6 million units globally within the fiscal year ending 2007 is not changed.

 

 

Notes to Editors:

 

For further information please contact:

 

Nick Sharples (nick_sharples@scee.net)

Sony Computer Entertainment Europe Ltd

Tel: + 44 207 859 5301 Fax: + 44 207 859 5036

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

haha, wiedziałem, że sony jeszcze coś wykombinuje. I teraz wiadomo jeszcze dokładniej ile znaczą ich słowa - NIC.

Na upartego ktos moze powidziec, ze jest i dobra strona tej sprawy: dostaniemy drugi albo i trzeci rzut konsolek, co z kolei powinno zaowocowac mniejsza awaryjnoscia. Teoretycznie ;)

Jednak marzec 2007 to troche przegiecie jakby nie patrzec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh.

Ciekawe co z preorderami gwarantujacymi otrzymanie konsoli 17 pazdziernika...

Listopada, chciales napisac ;)

 

Na upartego ktos moze powidziec, ze jest i dobra strona tej sprawy: dostaniemy drugi albo i trzeci rzut konsolek, co z kolei powinno zaowocowac mniejsza awaryjnoscia. Teoretycznie ;)

Jednak marzec 2007 to troche przegiecie jakby nie patrzec...

Przesypiaja najbardziej "zakupowy" okres w roku. Ich pieniadze, ich problem.

 

Aczkolwiek w bajki, ze plan 6mln konsol w pierwszym roku zostanie utrzymany, nie wierze, skoro juz teraz musza Europe obsunac o prawie pol roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Listopada, chciales napisac ;)

Przesypiaja najbardziej "zakupowy" okres w roku. Ich pieniadze, ich problem.

 

Aczkolwiek w bajki, ze plan 6mln konsol w pierwszym roku zostanie utrzymany, nie wierze, skoro juz teraz musza Europe obsunac o prawie pol roku...

Europe sobie odpuszcza, zeby zawladnac rynkiem amerykanskim. Proste. To jest najwiekszy rynek, cala Europa przy tym to pikus...

No i Stany to jakby nie patrzec siedziba Billa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pfff Sony kolejny raz pokazało, że ma w [gluteus maximus] Europę

 

z pierwszym PS-em było to samo - Japonia dostała w grudniu 1994, europa pod koniec września 1995 (prawie 9 miesiecy poślizgu), potem z PS2 powtórka tego samego - w Japonii w marcu 2000, w Europie w listopadzie 2000 (7 miesięcy) -.-

 

nic dziwnego ze teraz mamy to samo, a nawet fanboye powinni sie cieszyć bo tym razem "TYLKO" 4 miesiące ~~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H im w D :mur: . Jeszcze do tego badziewny powód, problem z wyprodukowaniem odpowiedniej ilości laserów (Blue laser diode to rozumiem że laser :unsure: ). Ja rozumiem np. za mało CELLi czy coś ale z laserem? Ostatnia rzecz której bym się spodziewał że nie dadzą rady wyprodukować....

Sialala ma nawet rację, że może my przez to opóźnienie dostaniemy nieco nowszą wersję konsoli ale i tak musimy obejść się smakiem. Powraca pytanie, co z zabazpieczeniami regionalnymi gier ? ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

A tak odbiegajac od tematu, to ciekaw jestem, czy jest tu ktos, kto zlozyl preordera, zeby dostac konsole w swe lapki w dniu premiery? ;)

Jesli nie - to co za roznica listopad czy marzec? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak jak ktoś bedzie chciał kupić konsole w dniu premiery to ją kupi. Istnieją rewelacyjne sklepy internetowe i w tym momencie żadnych problemów nie widze. Mozna kupić dużo taniej, własnie z zagranicy.

 

Konsola bedzie miała region FREE.

 

Tylko w razie zgonu konsolki trzeba ją wysyłać, no i zawsze mogą doliczyć cło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

100.000 na Japonie i 400.000 na USA - chyba jednak z dostaniem jej w dniu premiery beda OGROMNE problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...