Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

"W końcu premiera PS3 coraz bliżej (ba, podobno nawet gdzieniegdzie miała już miejsce, chociaż mało kto to widział i jest w stanie potwierdzić)"

 

Profesjonalizm pełną gębą.......

IMHO tak - nie wiem, czy zauwazyles, ze nie jest to jedyne miejsce w newsie, w ktorym dyskretnie jada po Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje urodziny 28.07 ;)

 

juz sie nie moge doczekac

 

Zestawik sobie zapodaje, jakis LCD 32' samsunga i albo XO albo PS3. Teraz pytanie. Czy jesli wezme PS3 i bede chcial grac na tym LCD to on raczej 1080p nie ma, bo na taki to mnie nie stac. Czy obraz bedzie gorszy? Bedzie sie skalowal w dol? Czy poprostu PS3 bedzie mialo poprostu opcje output na 720p ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO tak - nie wiem, czy zauwazyles, ze nie jest to jedyne miejsce w newsie, w ktorym dyskretnie jada po Sony.

Jada po sony juz od jakiegos czasu, tak samo jak snake jechal i gladiac tutaj.

Ale czy to oznacza jakakolwiek profesjonalnosc skoro dosc spory serwis nie potrafi zachowac bezstronnosci?

Poza tym jak by nie patrzec konsola wyszla w japonii wiec jak by nie patrzec juz nie wypada takiemu serwisowi pisac tego co napisali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Czy obraz bedzie gorszy? Bedzie sie skalowal w dol? Czy poprostu PS3 bedzie mialo poprostu opcje output na 720p ?

skalowanie w dol i otuput na 720p, ewentualnie odpalisz w 1080i i voila

roznicy na 32" miedzy 1080p a 720p i tak bys nigdy nie zauwazyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skalowanie w dol i otuput na 720p, ewentualnie odpalisz w 1080i i voila

roznicy na 32" miedzy 1080p a 720p i tak bys nigdy nie zauwazyl.

roznica pomiedzy 1080p i 720p jest zauwazalna na korzysc 1080p ale spokojnie mozna sie bez niej obejsc

 

pomiedzy 1080i i 720p jest na korzysc 720p-poniewaz jest to obraz bez skalowania rozdzialki

 

Ogolnie wiele zalezy od samej gry-bo sa i takie ktore sa brzydkie w kazdej

 

 

Osobiscie uwazam ze nie ma co inwestowac jak na razie w 1080p nawet jezeli chodzi o ps3 ,poniewaz wielu developerow moze nie uzywac tej rozdzialki ze wzgledu na wymagania sprzetowe i dodatkowe koszta

Takie wypowiedzi juz sie ukazywaly na internecie -ale kazdy sobie sam wybierze co woli

 

A najwiekszym bledem osob ktore kupuja dobry tv jest kupno taniego kabla np.component ktory zamiast idealnego ostrego obrazu pokaze nam sporo np .znieksztalcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli wezme PS3 i bede chcial grac na tym LCD to on raczej 1080p nie ma, bo na taki to mnie nie stac. Czy obraz bedzie gorszy? Bedzie sie skalowal w dol? Czy poprostu PS3 bedzie mialo poprostu opcje output na 720p ?

nie. Ta druga rozdzielczość jest po prostu dla wyświetlaczy o większych przekątnych, dlatego nie należy się dziwić że wyśweitlacze poniżej czterdziestu-kilku cali bardzo rzadko mają 1080p. Dwa, konsola normalnie wyśweitla obraz 720p bez żadnego skalowania. A jeśli nawet, to w dół nie tracisz na jakości w porównaniu do obrazu od początku wyrenderowanego w 720p. Edytowane przez Malsumis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę nieścisłość datową ;)

 

"moje urodziny 28.07"

 

tzn 28stycznia2007 czy 28.07.2007 ?

Które to będą, 17? heheh ;)

powątpiewam w Twoja umiejetnosc logicznego myslenia - urodziny zazwyczaj są co roku :lol: wiec chyba bezsensem byloby podawanie w dacie nr roku -_-

 

ale widze ze musiales zrobic maly, zaczepny OT. Ale dobrze ze sam sie tym osmieszyles :D

 

 

 

kolejny zauwany allegrowicz sprzedaje PS3 - nic tylko brać :)

http://www.allegro.pl/item142401562_nowa_p...3_60gb_hdd.html

 

najnowsze demo motorstorm.

Juz konkretnie przypomina render z E3. Do tego do premiery zostalo jeszcze 3 miecha.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po kiego pytasz o rzeczy które ulegną całkowitej zmianie do twoich urodzin, czyli do lipca? Za 8 miesięcy wszystko się zmieni, pewnie również twoje zakupy...

Zaczepne ot? Widzisz uśmieszek na końcu? OT? W temacie jak najbardziej, nie pytaj co będzie lepsze za 8 miesięcy, nikt tu z fusów nie wróży.

Zakładam, że z wiekiem przesadziłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po kiego pytasz o rzeczy które ulegną całkowitej zmianie do twoich urodzin, czyli do lipca? Za 8 miesięcy wszystko się zmieni, pewnie również twoje zakupy...

Zaczepne ot? Widzisz uśmieszek na końcu? OT? W temacie jak najbardziej, nie pytaj co będzie lepsze za 8 miesięcy, nikt tu z fusów nie wróży.

Zakładam, że z wiekiem przesadziłem?

chyba nie uwazasz, ze technologia ktora teraz wchodzi, czyli HDTV za 8 miesiecy sie zmieni? NextGena tez nie widze jakiegos 4tego na horyzoncie co by zmienil oblicze rynku i moje zakupy ;) A i w lipcu tak kasy na pstrykniecie palcow nie wyczaruje zeby se HDTV kupic i next'a. To trzeba zbierac. Zeby zbierac trzeba wiedziec na co i ile tej kasy. Dlatego sie pytam teraz. Z wiekiem przesadziles o 3 lata.

 

I uprzedzam juz Twoja odpowiedz - nie, nie mam 14 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

roznica pomiedzy 1080p i 720p jest zauwazalna na korzysc 1080p ale spokojnie mozna sie bez niej obejsc

na przekatnej ponizej 40" i z odleglosci powyzej 1 metra roznica jest NIEZAUWAZALNA. chyba, ze masz przekatna ~50" i ogladasz to z odleglosci max 1metra - wtedy faktycznie COS mozna dojrzec. zaufaj mi, mam znajomego ktory handluje takim sprzetem :)

z normalnej odleglosci - czyli siedzac jakies 2-3 metry od TV fizyczna niemozliwoscia jest dostrzec roznice miedzy 720p a 1080p na matrycy 40". w kazdym razie mnie to sie nie udalo. aha - jeden warunek - musi to byc natywna rozdzielczosc danej matrycy.

 

pomiedzy 1080i i 720p jest na korzysc 720p-poniewaz jest to obraz bez skalowania rozdzialki

tu juz dobrze prawisz - powodem jednak nie jest samo skalowanie, a raczej interlace, ktory przy szybkich scenach moze powodowac powstawanie duchow na matrycy LCD. ktos, kto oglada filmy na DVD na LCDku bez progressive scanu bedzie wiedzial o czym mowie.

 

Osobiscie uwazam ze nie ma co inwestowac jak na razie w 1080p nawet jezeli chodzi o ps3 ,poniewaz wielu developerow moze nie uzywac tej rozdzialki ze wzgledu na wymagania sprzetowe i dodatkowe koszta

tutaj raczej kwestia poznania mozliwosci konsoli i sposobow jej programowania. ICO dzialal bodajze w rozdzielczosci 400x300 (!), a juz SOTC hula w 480p. a jak wiadomo, obie gry maja klopoty ze stalym framerate ;)

 

A najwiekszym bledem osob ktore kupuja dobry tv jest kupno taniego kabla np.component ktory zamiast idealnego ostrego obrazu pokaze nam sporo np .znieksztalcen

nawet najtanszy komponent jest lepszy od najdrozszego compozyta ;)

 

edit:

 

Komplett.ie ma ciekawa oferte na PS3. wersja 60GB za 629 Euro + przesylka, platne dopiero w momencie wystawienia faORT: ORT: ORT: ktury, co oznacza marzec. az sie skusilem i wstepnie zamowilem :)

w najgorszym razie opchne na allegro - przy tych cenach to nie moge stracic ;)

Edytowane przez SamoDobro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 8 miechów tak stanieją tiviki, że kupisz większy/lepszy.

Skoro będzie 20(?), to nie "przesadziłeś" tylko "dołóż" :)

nie no w lipcu to juz bedzie 21. Planuje miec 3k na hd'ka. Pewnie nie bedzie wiekszy. Mysle ze poprostu samsung wyda nowy model z jakimis duperelami jak wieksze egzemplarze - czytnik kart sd i inne badziewia. Przekatne chyba nie stanieja, chociaz dobrze by było. Jesli za 3k kupie wiekszego samsunga to sie zastanowie, czy wziac, czy kase zostawic, dozbierac i kupic drugiego next'a Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przekatnej ponizej 40" i z odleglosci powyzej 1 metra roznica jest NIEZAUWAZALNA. chyba, ze masz przekatna ~50" i ogladasz to z odleglosci max 1metra - wtedy faktycznie COS mozna dojrzec. zaufaj mi, mam znajomego ktory handluje takim sprzetem :)

Oj nie zgodzę się z tym. Byłem w niedziele w MM i oglądałem Xa w promocji 1399zł z PGR ;). Pomyślałem sobie, że zobaczę też LCDki do niego. Stały obok siebie 37'' i 40'' LCD, jeden był 1080p a drugi 720p i na obydwu leciało to samo. I widać z daleka, że obraz jest bardziej ostrzejszy z większą liczbą detali. Może jestem wybredy ale byłem zachwycony 1080p. Jakoś te 720p nie zrobiło na mnie wrażenia widząc 1080p obok, więc pisanie, że między 1080p a 720p nie ma różnicy jest nie na miejscu. I nie trzeba się wpatrywać. Widać to gołym okiem. Ale do Xa pewnie wystarczy te 720p. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Stały obok siebie 37'' i 40'' LCD, jeden był 1080p a drugi 720p i na obydwu leciało to samo. I widać z daleka, że obraz jest bardziej ostrzejszy z większą liczbą detali.

spoko. skoro lecialo to samo, to znaczy, ze najprawdodpobniej sygnal byl w 1080p konwertowany przez slabszy TV do 1080i - a 1080i wyglada gorzej niz 720p na TVkach HD Ready. albo nawet co innego: sygnal byl w 720p ale ten slabszy (i tanszy) TV byl podlaczony gorszej jakosci kabelkiem. zwykla technika sprzedawcow.

ja te telewizory ogladalem u znajomego w domu, na spokojnie i moge powiedziec tyle: z odleglosci powyzej 1m roznicy nie ma zadnej. tym bardziej na takich malenstwach jak te 37-40". padles ofiara zwyklego marketingu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tymi tv to dajcie spokoj bo:" tajny glos z wanny" sie odezwie i bedziecie mieli %%%, procenty bynajmniej nie te z piwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, na tą chwilę jakoś PS3 nie zaskakuje z grami (ich jakością) :|. To pewnie się zmieni za jakiś czas ale mały niedosyt jest. Natomiast podoba mi się możliwość wymiany dysku na DOWOLNY (nawet 3,5 calaki idzie podłączyć). Tutaj spory plus dla Sony. Trochę to dziwne że to co było mocną stroną pierwszego Xboxa, w XO nie ma miejsca a ma miejsce w PS3 ;). Z tego co wyczytałem na IGN wychodzi, że gry można zgrywać na HDD i z nich grać. Tak przynajmniej wyczytałem ale pewien nie jestem więc się zapytam tutaj: czy to prawda jest? Może coś pokręciłem... :rolleyes:. Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast podoba mi się możliwość wymiany dysku na DOWOLNY (nawet 3,5 calaki idzie podłączyć).

można, ale się do kieszeni nie zmieszczą.

 

Z tego co wyczytałem na IGN wychodzi, że gry można zgrywać na HDD i z nich grać. Tak przynajmniej wyczytałem ale pewien nie jestem więc się zapytam tutaj: czy to prawda jest? Może coś pokręciłem... . Nara.

Prawda to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajwan dostanie Playstation 3 .... 500 sztuk

 

Tajwański oddział Sony Computer Entertainment Hong Kong ogłosił, że podczas premiery (17 listopada) dostępna będzie zastraszająco mała liczba konsol. 500 sztuk, nie pięćdziesiąt tysięcy, ani nie pięć tys., tylko pięćset egzemplarzy najnowszej konsoli Sony trafi na tajwańskie półki sklepowe.

 

150 z nich sprzedanych będzie podczas ceremonii w centrum miasta, pozostałe 350 rozwiezionych do firm dystrybutujących konsolę. Do kupienia będzie tylko wersja z dyskiem 60 GB, której cena ma wynosić 425 euro.

 

Tego samego dnia premiera PlayStation 3 ma odbyć się w Ameryce Północnej.

Zrodlo: gry.wp.pl

No niezle, czyli chyba dalej maja problemy z produkcja.

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

 

1. US PS3 Shipment Halved??

 

2. Bledy graficzne w RR7:

post-126236-1163636699_thumb.jpg

post-126236-1163636717_thumb.jpg

post-126236-1163636727_thumb.jpg

 

Zrodlo: Gamebrink.com

Edytowane przez .:RoGeR:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 Downscales 720p on Incapable TVs

 

If your TV doesn't support a specific resolution, expect to go low-res.

by Jeremy Dunham

 

November 15, 2006 - As final PlayStation 3 units continue to trickle into more and more hands, additional details about how the system works and what it can and can't do are hitting the web. The latest (rather major) tidbit is how the console treats the upscaling and downscaling of 720p titles on televisions that don't support that resolution -- specifically those that are only 1080i capable.

 

As it turns out, gamers who own older HD sets that feature only 480i, 480p, and 1080i resolution input capabilities will have to settle for the display quality being downsized as the game boots in its 480p mode rather than upscaling the image from its more desirable 720p mode to the TV's 1080i. We tested this development on older HDTV sets with games designed for 720p but not 1080i -- Resistance: Fall of Man, NHL 2K7, Tiger Woods PGA Tour 07, and Need for Speed Carbon. Sure enough, the system downshifted all four titles to 480p rather than moving up to 1080i.

 

The PlayStation 3's competitor, Microsoft's Xbox 360, does upscale 720p games to 1080i if the HD set supports the latter resolution but not the in-between and commonly-employed 720p resolution.

 

IGN contacted Sony representatives for comment regarding this feature, but SCEA spokespeople have yet to return our phone calls as we went to press (we'll update this story when they do). It is not known yet if this is purely a software issue or a deeper technical problem and whether or not this lack of upscaling might be resolved on launch PS3 systems in future updates of the hardware via downloadable firmware patches.

 

For the laymen, 720p is a high-definition format that offers a complete 720-pixel line frame on the screen at 24 to 60 frames per second (progressive), while the 1080i signal is presented as two 540-pixel fields that when displayed back to back look like a complete image (interlaced). The difference being that a 720p picture offers quicker refresh rates while 1080i offers more detail with stationary imagery. The maximum resolution of the PlayStation 3 (and currently the maximum for available HDTV sets) is 1080p. It is thus capable of displaying all major standard-definition and high-definition video outputs wherever HD standards are employed (in PS3 games and Blu-Ray Movies, most commonly), but as has already been reported about PS1/PS2 games and DVD playback, it does not currently upscale any lower resolution images to higher image standards.

 

Thanks go out to our readers at the IGN message boards for bringing this to our attention.

by http://ps3.ign.com/articles/746/746282p1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unless your tv can take a 720P input or better, if you're tv is native 1080i, the ps3 can only send a 480P signal to your 1080i tv. It cannot send a 1080i signal to your tv.

 

To enjoy a ps3, you'll just have to buy another tv. And yes, this includes some older Sony hdtvs. They really know how to botch a launch, don't they?

 

Playing PS3 in 480P on your hdtv is just insane! But that's what Sony's fine PS3 will do. No 1080i support.

 

Gaming-Age forums is having fun with this fine 'feature'.

 

http://www.gamersrepublic.net/forums/index...c=14982&hl=

Edytowane przez Lazymodder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajwan dostanie Playstation 3 .... 500 sztuk

No niezle, czyli chyba dalej maja problemy z produkcja.

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

 

1. US PS3 Shipment Halved??

 

2. Bledy graficzne w RR7:

[attachmentid=10905

[attachmentid=10906

[attachmentid=10907

 

Zrodlo: Gamebrink.com

bo dla ulatwienia Japonskim gracza arcytrudnej rozgrywki w RR7-developerzy postanowili dac im (autom) mozliwosc przenikania przeszkod ,w ten sposob zaskarbili sobie wdziecznosc graczy do samego konca ;)

Swoja droga ciekawe czy to problem samej gry czy tez przypadlosc techniczna ps3

Czas z pewnoscia obnazy wszystkie niedoskonalosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej przenikanie przez sciany to przypadlosc techniczna konsol??

 

Teoria wrecz reowlucyjna...

 

Z tego co pamietam to w przypadku PSX bylo dokladnie tak samo.

I nie tyle co przenikanie, ale wrecz wpadanie w podloge :lol:

 

Swoja droga namco albo sie wypielo na sony, abo ktos im sypnal kaszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej przenikanie przez sciany to przypadlosc techniczna konsol??

 

Teoria wrecz reowlucyjna...

 

Z tego co pamietam to w przypadku PSX bylo dokladnie tak samo.

I nie tyle co przenikanie, ale wrecz wpadanie w podloge :lol:

 

Swoja droga namco albo sie wypielo na sony, abo ktos im sypnal kaszy

Pisze sie :rewolucyjna jak juz , a ponizej masz masz dwa posty osob ktorzy rozumieja co to moze znaczyc "przypadlosc techniczna konsoli"

i jeszcze jedno:nie uzywa sie zwrotu: "sypnal kaszy" tylko "kasy"-no chyba ze wedlug ciebie "kasza" jest nowym srodkiem monetarnym :lol2: :lol2:

 

Ale to nie jest przenikanie przez obiekty, tylko normalne krzaki, takie jakbym przekrecil pamiec lub rdzen na grafice, ja takie efekty uzyskiwalem gdy przekrecilem pamiec na karcie.

 

Zgadzam sie.

Bardziej to przypomina przegrzewanie sie czegos..... niestety

tutaj sie w pelni zgadzam-aczkolwiek moze byc to tez blad gry ktorego nie mozna wykluczyc.

 

Na wczesniej prezentowanych fotkach ,widac jak bardzo ma upchane bebechy ps3 , do tego ma wewnetrzny zasilacz , moze jednak wydajnosc chlodzenia jest za mala i bedzie sie odbijac na uzytkowaniu ps3?

 

Na razie to czyste spekulacje- po edycji USA gdzie bedzie dostepnych wiecej konsol bedzie mozna ocenic potecjalna "awaryjnosc" ps3

 

 

i jeszcze podam linka do trailerow gry?? -sam nie wiem czy to bedzie gra na 100% ale znajduje sie w dziale ps3 wiec raczej bedzie to gra.

To cos nazywa sie "Afrika" i jak narazie wizualnie poprostu daje po oczach-animacja i wykonanie dzikich zwierzat oraz otoczenia.

 

Az dziw ze nikt tego wczesniej nie zaprezentowal ,no chyba ze przeoczylem ;)

 

polecam 1 trailer

 

AFRIKA

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...