Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

przeciez to jest cytat z PurePc ,wiec wina lezy po stronie servisu :lol2:

Edytowane przez SkyFox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że późno to czytam, ale nie rozumiem podkreślonego zdania. Starsze telewizory obsługujące (tylko!!!) 1920px1080p, a jednocześnie wyświetlające zaledwie 720px480p. Brzmi trochę jak "masło maślane" - przeczytam to jutro raz jeszcze :wink:

co to za bzdury ?

symbole

720p i 480p w nomenklaturze hd to nie rozdzielczosc x-y

ale liczba lini w trybie progresiv scan czyli bez wybierania miedzyliniowego (cala ramka na raz).

Wiec jezeli ktos mial na mysli rodzielczosc 720 x 480 powinna ona byc oznaczona jako 480p.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zmysły zostały połechtane w momencie, gdy na ogromniastym ekranie pojawił się obraz w rozdzielczości 1080p. Szczegółowość i nasycenie barw sprawiło, że po opuszczeniu budynku stwierdziłem, iż „obraz generowany przez konsolę był bardziej rzeczywisty niż rzeczywistość”. Jest to w pewnym stopniu zasługa odbiornika, jednak bez potężnego sprzętu do grania, uzyskanie takiej jakości nie byłoby możliwe.

:lol2: Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

:lol2:

To trzeba kupić PS3 bo nasza rzeczywistość jest mało rzeczywista :lol:

 

@Solid A ten screen to z GT ile?

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do testu na WP, to trzeba przyznać, że wygląda na obiektywny. Konsola została przedstawiona, oceniona - wynotowano plusy i minusy. Bez zbędnych uniesień czy drastycznej krytyki - norma. I chyba wszyscy trzeźwo myślący tego się właśnie spodziewali. No chyba, że ktoś żyje marketingiem potentatów rynkowych i czuje się zawiedziony. Dla mnie jest ok. Choć chciałbym zobaczyć tytuły wyłącznie dedykowane konsoli Sony. Szczególnie "to coś" od Naughty Dog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się-panowie z WP stanęli na wysokości zadania.Widać różnicę w podejściu do tematu.

To co zaprezentował onet to że tak to nazwę- polerowanie czyjegoś goowna(bezkrytyczne przyjmowanie i powtarzanie tego co przekażą PR-owcy).

 

Mnie konsolka Sony generalnie wisi-natomiast to co mnie wq...rwia,to podejście do konkurencji ,konsumentów i robienie z nich idiotów.Po prostu jestem przewrażliwiony na punkcie marketingu i PR.W wykonaniu każdej firmy.A SONY, to modelowy przykład uprawiania krętactwa.Dlatego napisąłem to co powyżej...za stary jestem na żale.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FanboY?

Wystarczy ,że nie kupię ich ukochanej zabaweczki.A takich ja na świecie może być(będzie?)całkiem sporo.

Co to ma niby znaczyć-pozwać ich do sądu-straciłem coś na tym?

 

Aa-a tu LINK do magazynu TIME(znalazłem to niemalże przed chwilą).Tytuł" Sony's Playstation 3 is Not Worth the Hype "

kilka cytatów:

"And Sony's launch line-up just isn't that interesting. Almost all the PS3's outstanding games — F.E.A.R., Madden NFL '07, Need for Speed: Carbon, Call of Duty 3 — are available on the Xbox 360, and most (all except F.E.A.R.) are out for the Wii, too. There just isn't the leverage there to make buying a PS3 de rigeur.

 

The only exclusive Playstation 3 title I'm really excited about is Resistance: Fall of Man.

...so is Gears of War, the stunning shooter just out for the Xbox 360. Resistance isn't enough to drive sales of a $600 console, or it shouldn't be. Playstation 3 doesn't have a battle-tested, feature-rich online service the way the Xbox does. It doubles as a Blu-ray player (that's the main reason for the high retail price), but guess what? Nobody cares. And did I mention Playstation 3 controllers don't rumble? Whose genius idea was that? Without rumble, it just ain't a jungle."

 

Jakoś reporterzy tego magazynu doszli do podobnych wniosków.

 

Są tacy ,którzy wybierają świadomie,znając swoje potrzeby,są też tacy za których wybierają spece od marketingu.Sztuką jest nie znaleźć się w tej drugiej grupie.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Linuxa jest zdaje sie jedno jajko (to glowne, bez jednostek podrzednych), taktowane w dodatku 1.6 GHz - marnie na tym SPI widze.

 

CELL nie jest siedmiordzeniowym prockiem w takim samym sensie jak X2, C2D czy procek X360, bo jednostki w nim nie sa rownouprawnione - jest jednostka nadrzedna i 6 podrzednych, ktore bez instrokcji od "mastera" nie sa w stanie zrobic nic. W dodatku ich rzekoma scicsla specjalizacja ogranicza ich zastosowania w aplikacjach nie zwiazanych z graniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CELL nie jest siedmiordzeniowym prockiem w takim samym sensie jak X2, C2D czy procek X360, bo jednostki w nim nie sa rownouprawnione - jest jednostka nadrzedna i 6 podrzednych, ktore bez instrokcji od "mastera" nie sa w stanie zrobic nic. W dodatku ich rzekoma scicsla specjalizacja ogranicza ich zastosowania w aplikacjach nie zwiazanych z graniem.

Dokladnie. Ale podobno ta oficialna dystrybucja od Sony bedzie wspierac wszystkie 1+6 ;) Moze byc ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EA CEO says holiday sales met forecast

panowie może mi ktoś napisać jak się ma usługa live w ps3 ?? :D bo nie jestem w temacie :-|

z tego co tak:

Serwery zapewniają producenci gier i gra jest bezplatna

Są dema do sciagania tak samo jak na x'a, w tym gier ktore sie jeszcze nie ukazały, jak MotorStorm

Odpowiednik Archivementsow czyli Entitlecośtam bedą raczej tylko w grach 1st partnerow, czyli gier z pod skrzydel Sony i developerow nalezacych, czyli np. Polyphony, Guerilla

 

 

Tak to wyglada na dzien dzisiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tacy ,którzy wybierają świadomie,znając swoje potrzeby,są też tacy za których wybierają spece od marketingu.Sztuką jest nie znaleźć się w tej drugiej grupie.

Skąd wiesz, że sam nie padłeś ofiarą marketingu Microsoft

 

Przecież Sony oferuje konsolę co najmniej tak samo wydajną jak xO, dodatkowo wyposażoną w czytnik BlueRay w cenie 2 x razy mniejszej niż najtańszy czytnik Blue ray konkurencji. Ponadto konsola faktycznie jest w pełni kompatybilna wstecz, w przeciwienstwie do xO, w którym na obietnicach się skończyło.

Cena również nie jest najgorsza - porównaj xO premium (konsola + 20 GB hdd+ pad bezprzewodowy) ok 1600zł z tańszą wersją PS3 (konsola +20 GB HDD + blue ray+ pad bezprzewodowy) ok 2000 zł

 

Teraz sam powiedz, kto jest ofiarą marketingu...

 

Jeszcze uwaga do Costiego - mając na uwadze, że ewidentnie nie przepadasz za Sony , a jednocześnie pełnisz na forum zaszczytna funkcję moderatora, rozumiem, że mogę liczy na twoją bezstronnośc w rozdawaniu warnów po nieuniknionych pyskówkach, do których dochodzi w tym temacie???

 

Odnośnie krytycznego artykułu w Time, to przypominam, że jest to gazeta amerykańska, która z założenia będzie popierać rodzimy produkt. Identycznie jak AutoŚwiat promuje niemiecką myśl motoryzacyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena również nie jest najgorsza - porównaj xO premium (konsola + 20 GB hdd+ pad bezprzewodowy) ok 1600zł z tańszą wersją PS3 (konsola +20 GB HDD + blue ray+ pad bezprzewodowy) ok 2000 zł

+HDMI do PS3

 

Teraz doliczmy do klocka naped HD to juz wychodzi drożej niż tańsze PS3, ktore przeciez ma tez naped nowej generacji, a X360 i tak nie bedzie mieć HDMI. Do tego bedzie sie skladać sie z 3 czesci ;)

 

Poprostu - punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia :razz:

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Sony oferuje konsolę co najmniej tak samo wydajną jak xO, dodatkowo wyposażoną w czytnik BlueRay w cenie 2 x razy mniejszej niż najtańszy czytnik Blue ray konkurencji.

tylko czy ten blu-ray jest ci tak niezbędny w konsoli? równie dobrze można do konsoli wsadzić cyfrowy tuner satelitarny, nagrywarkę DVD, amplituner, itd i odpowiedno podnieść cenę, "przecież macie tu tyle możliwości, ta konsola jest warta tych 5000zł"

 

taka analogia:

wybierając lodówkę masz 2 oferty:

- firma A - 2000zł i gratis dostajesz mikrofalówkę kosztującą 600zł

- firma B - 1600zł i nie masz mikrofalówki

co wybierasz? jedna i druga tak samo będzie chłodzić[główna funkcja lodówki], tak jak X360 i PS3 tak samo pozwala ci grać [główna funkcja konsoli]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+HDMI do PS3

 

Teraz doliczmy do klocka naped HD to juz wychodzi drożej niż tańsze PS3, ktore przeciez ma tez naped nowej generacji, a X360 i tak nie bedzie mieć HDMI. Do tego bedzie sie skladać sie z 3 czesci ;)

 

Poprostu - punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia :razz:

 

a po co mamy doliczać?? przeciez konsole kupuje się do gier a nie do oglądania filmów. od tego jest odtwarzacz br a nie konsola. takie porównania są śmieszne i do niczego nie prowadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy ten blu-ray jest ci tak niezbędny w konsoli? równie dobrze można do konsoli wsadzić cyfrowy tuner satelitarny, nagrywarkę DVD, amplituner, itd i odpowiedno podnieść cenę, "przecież macie tu tyle możliwości, ta konsola jest warta tych 5000zł"

 

taka analogia:

wybierając lodówkę masz 2 oferty:

- firma A - 2000zł i gratis dostajesz mikrofalówkę kosztującą 600zł

- firma B - 1600zł i nie masz mikrofalówki

co wybierasz? jedna i druga tak samo będzie chłodzić[główna funkcja lodówki], tak jak X360 i PS3 tak samo pozwala ci grać [główna funkcja konsoli]

na dzien dzisiejszy nie jest potrzebny, ale nie warto zapominac, ze w dniu premiery PSX'a tez CD potrzebne nie bylo, bo gry by sie zmiescily na kart'cie jak do N64, a dniu premiery PS2 DVD nie bylo potrzebne bo wszystkie ówczesne currentgeny korzystały z CD, jak i pierwsze gry na czarnule były na CD. Poki co, w stacionarnych konsolach, Sony nigdy nie wyszlo zle na korzystaniu z nowego formatu, ktory sami promowali.

 

a po co mamy doliczać?? przeciez konsole kupuje się do gier a nie do oglądania filmów. od tego jest odtwarzacz br a nie konsola. takie porównania są śmieszne i do niczego nie prowadzą.

ale to ze M$ nie wykorzystuje napedu nowej generacji do gier, a tylko do filmow, nie znaczy ze sony ma robic to samo. Sami zresztą mowia, ze bedzie wykorzystywane do gier by mogly zajmowac wiecej miejsca. W dniu premiery PS2 przeciez moglibysmy powiedziec to samo. Po co mi DVD, niech obniza cene do 300 dolarow i niech dadzą naped jak w Dreamcascie.

 

Sam wtedy chcialem miec odtwarzacz DVD i nawet przez mysl by mi nie przyszlo ze kupie osobny DVD do filmow, bo mnie poprostu nie było na niego stac gdyz kosztowalo majatek, tak jak teraz BluRay. A w PS2 dostalem jedno i drugie.

 

Nie jest powiedziane ze akurat to jest duzy plus dla developerow, ze przez bluray'a sony wygra wojne, ale tez nie mozna odrazu mowic ze to jest niepotrzebne, bo to bedzie mozna stwierdzic dopiero za kilka miesiecy.

 

Dzis moge za to smialo stwierdzic o PS2:

Nie wyobrazam ząglowania 7dmioma cd'kami grajac w Nba 2K7, albo co gorsza włączając tor seatlle w Gran Turismo 4, zeby pokazywał mi się napis <Włóż dysk nr 11 i kliknij X>

 

;D

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest powiedziane ze akurat to jest duzy plus dla developerow, ze przez bluray'a sony wygra wojne, ale tez nie mozna odrazu mowic ze to jest niepotrzebne, bo to bedzie mozna stwierdzic dopiero za kilka miesiecy.

najszbyciej za kilka lat, gdy X360 i PS3 będą kończyć swój żywot będzie można stwierdzić czy "brak BD/HD DVD" w przypadku gier na iksa będzie znacznie obniżał ich jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co tak:

Serwery zapewniają producenci gier i gra jest bezplatna

Są dema do sciagania tak samo jak na x'a, w tym gier ktore sie jeszcze nie ukazały, jak MotorStorm

Odpowiednik Archivementsow czyli Entitlecośtam bedą raczej tylko w grach 1st partnerow, czyli gier z pod skrzydel Sony i developerow nalezacych, czyli np. Polyphony, Guerilla

Tak to wyglada na dzien dzisiejszy.

z tego co wiem to producenci gier buntują się i nie chcą płacić z własnej kieszeni za mp

to jak w końcu jest ??

czyli jak kupie konslole PS3 i podłączę do intrernetu to będę mógł od razu grać w online (np w Resistance: Fall of Man), ściągać wszystkie dema i "Entitlecośtam" za darmo ??

 

porównanie gier

Xbox 360 vs. PS3

What the Cell is Going On?

We're paying $200 extra dollars for what again?

 

Ken Kutaragi says:

"Microsoft is trailing behind us, but they are not a threat. They are good at improving [on products], but we will be advancing to the next level with revolutionary technology...Microsoft shoots for the moon. Sony shoots for the sun."

Ken Kutaragi says:

"With the PS3, our intentions have been to create a machine with supercomputer calculation capabilities for home entertainment...You can experience the 4D world."

Ken Kutaragi says:

"We want for consumers to think to themselves 'I will work more hours to buy one'. We want people to feel that they want it, irrespective of anything else...The PS3 will instill discipline in our children and adults alike. Everyone will know discipline."

:lol:

 

Call of Duty 3

Xbox 360 vs. PS3 vs. Wii Comparison HD

Download

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzien dzisiejszy nie jest potrzebny, ale nie warto zapominac, ze w dniu premiery PSX'a tez CD potrzebne nie bylo, bo gry by sie zmiescily na kart'cie jak do N64, a dniu premiery PS2 DVD nie bylo potrzebne bo wszystkie ówczesne currentgeny korzystały z CD, jak i pierwsze gry na czarnule były na CD. Poki co, w stacionarnych konsolach, Sony nigdy nie wyszlo zle na korzystaniu z nowego formatu, ktory sami promowali.

ale to ze M$ nie wykorzystuje napedu nowej generacji do gier, a tylko do filmow, nie znaczy ze sony ma robic to samo. Sami zresztą mowia, ze bedzie wykorzystywane do gier by mogly zajmowac wiecej miejsca. W dniu premiery PS2 przeciez moglibysmy powiedziec to samo. Po co mi DVD, niech obniza cene do 300 dolarow i niech dadzą naped jak w Dreamcascie.

 

Sam wtedy chcialem miec odtwarzacz DVD i nawet przez mysl by mi nie przyszlo ze kupie osobny DVD do filmow, bo mnie poprostu nie było na niego stac gdyz kosztowalo majatek, tak jak teraz BluRay. A w PS2 dostalem jedno i drugie.

 

Nie jest powiedziane ze akurat to jest duzy plus dla developerow, ze przez bluray'a sony wygra wojne, ale tez nie mozna odrazu mowic ze to jest niepotrzebne, bo to bedzie mozna stwierdzic dopiero za kilka miesiecy.

 

Dzis moge za to smialo stwierdzic o PS2:

Nie wyobrazam ząglowania 7dmioma cd'kami grajac w Nba 2K7, albo co gorsza włączając tor seatlle w Gran Turismo 4, zeby pokazywał mi się napis <Włóż dysk nr 11 i kliknij X>

 

;D

ale jak sony wprowadza taki naped to po co my mamy dopłacać do interesu?? to nie moja wina że koszty produkcji br są takie jakie są. ja kupuję konsolę do gier a nie do oglądania filmów. i jak sony nie wystarcza dvd dl to niech samo płaci za wprowadzenie standardu.

najważniejsze ps2 w dniu premiery nie kosztowało JP¥49,980 tylko JP¥39,800 (japonia), 299.99$ vs 499$ (USA).

edit. mały błąd się wkradł :D

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak sony wprowadza taki naped to po co my mamy dopłacać do interesu?? to nie moja wina że koszty produkcji br są takie jakie są. ja kupuję konsolę do gier a nie do oglądania filmów. i jak sony nie wystarcza dvd dl to niech samo płaci za wprowadzenie standardu.

najważniejsze ps2 w dniu premiery nie kosztowało JP¥39,800 tylko JP¥49,980 (japonia), 299.99$ vs 499$ (USA).

ok, ale wez jeszcze cos pod uwage.

 

6 lat temu PS2 kosztowało 399 dolarów w dniu premiery, a dreamcast kosztował 199 dolarów

 

Dzisiaj konsola microsoftu z praktycznie starym technologicznie napedem tyle samo, co wtedy PS2 promujaca nowy standard. Wtedy tez wlasnie klienci doplacali do interesu, tak samo jak teraz. Bo tak jak mowilem - mozna było do PS2 dać naped taki jak w DC i obnizyc cene np. do 299$.

 

6 lat temu PS2 z nowym napedem kosztowało 2 razy wiecej niz DC ze starą technologią, jednak dzisiaj PS3 nie kosztuje 2 razy wiecej niż x360, mimo ze znow promuje nowy naped. Kosztuje 100$ wiecej, a nie 400$ (bo tyle by musiało byc droższe gdybysmy poslugiwali sie analogią do sytuacji z przed 6 lat). Wniosek? Ogolnie konsole podrożały, bo konsola ze starym napedem kosztuje dzisiaj tyle samo co 6 lat temu z napedem, ktory dopiero sie wtedy promował i był jakąś tam nowością, nie dla wszystkich dostępną. Powod, dlaczego tak wygladaja ceny? - prawdopodobnie pieniadz tracił wartosc przez te 6 lat, inflacja i te pascia.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze uwaga do Costiego - mając na uwadze, że ewidentnie nie przepadasz za Sony , a jednocześnie pełnisz na forum zaszczytna funkcję moderatora, rozumiem, że mogę liczy na twoją bezstronnośc w rozdawaniu warnów po nieuniknionych pyskówkach, do których dochodzi w tym temacie???

Nie przepadam za firmami wciskajacymi ludziom kit w ladnym opakowaniu i uwazajacymi sie za nie wiadomo kogo.

 

Ja jednak licze, ze dyskusje beda utrzymane w bardziej pokojowym tonie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.:Solid_Snake:. no raczej DVD w dniu premiery PS2 nie był nowością :D DVD jest na rynku już od 1997r. ja nawet kupiłem do PC DVD (LG :) ) w 1999r. i nie było nawet drogie. moim zdaniem Sony jednak się trochę pospieszyło z BR (za co my teraz płacimy) i powinno olac tą generację. ciekawe kto na tym więcej straci sony czy m$

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...