Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dziwcie sie tym co bylo oczywiste. Sony przeciez zawsze tak robilo. Oklamywanie klientow i forsowanie swoich rozwiazan to jest norma.

Ps3 jako odtwarzacz BluRay nadaje sie tak samo jak ps2 jako odtwarzacz dvd. Nie da sie sensownie uzywac na pewno.

 

.:Solid_Snake:. na dreamcascie najwieksze gry to chyba shenmue, po 4 plyty gd. Mi nie przeszkadzalo to w zabawie kompletnie. Wkladalem plyte z danym rozdzialem i po sprawie.

 

Co do konsoli to jest chyba jednak lepiej niz na premierze ps2, tam startowe gry byly dopiero tragiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

.:Solid_Snake:. ja bym tak tego nie uogolnial. Przeciez na konsole sklada sie nie tylko naped. Najdrozsza jest produkcja chipw i proces developerki jaki pochlonal pieniadze firmy i musi byc przeniesiony teraz na klientow w postaci ceny konsoli. Opracowanie standardu blueray wcale nie bylo takie kosztowne (juz chyba bardziej sposoby zabezpieczenia dyskow) tym bardziej ze opracowywaly go rowniez firmy niezalezne i nie jest to stricte pomysl sony od poczatku do konca.

 

ps.

ciekawy jestem ile pieniedzy sony stracilo na proces sadowy o wibracje w padzie.

 

ps2.

natomiast sony bedzie napewno wiecej zarabial na grach bo zabezpeczenia blue ray nie padna tak szybko jak padl x-box360 (tak mi sie przynajmniej wydaje :-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdrozsza jest produkcja chipw i proces developerki jaki pochlonal pieniadze firmy i musi byc przeniesiony teraz na klientow w postaci ceny konsoli.

to x360 jest bez chipów i nikt go nie projektował? czy może w tym przypadku koszt ten nie musial byc przeniesiony na klientów?

 

ps2.

natomiast sony bedzie napewno wiecej zarabial na grach bo zabezpeczenia blue ray nie padna tak szybko jak padl x-box360 (tak mi sie przynajmniej wydaje :-) )

juz od jakiegos czasu krążą torrenty/etc z grami z PS3 ;) chwila moment i zhaczą ps3 całkowicie ;) Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hooded man na pewnych stronkach ;) można już zassać kilka kopii zapasowych gier na ps3 :D więc skopiowanie ich nie jest zbyt trudne :D (teraz trzeba tylko czekać na hacka:D )

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.:Solid_Snake:. ja bym tak tego nie uogolnial. Przeciez na konsole sklada sie nie tylko naped. Najdrozsza jest produkcja chipw i proces developerki jaki pochlonal pieniadze firmy i musi byc przeniesiony teraz na klientow w postaci ceny konsoli. Opracowanie standardu blueray wcale nie bylo takie kosztowne (juz chyba bardziej sposoby zabezpieczenia dyskow) tym bardziej ze opracowywaly go rowniez firmy niezalezne i nie jest to stricte pomysl sony od poczatku do konca.

 

ps.

ciekawy jestem ile pieniedzy sony stracilo na proces sadowy o wibracje w padzie.

 

ps2.

natomiast sony bedzie napewno wiecej zarabial na grach bo zabezpeczenia blue ray nie padna tak szybko jak padl x-box360 (tak mi sie przynajmniej wydaje :-) )

1. niebieski promyk ;) w czołówce

Dołączona grafika

 

2. no zabezpieczenie wg mnie padnie o niebo szybciej niż miało to miejsce w xklocku ;) , gdyż na ps3 mamy linuxa i wymienny dysk twardy, na którym zapene można będzie przechowywać gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

w czolowce ale jak podliczyc reszte elektroniki to juz nie tak w czolowce

Na 840$ calej konsoli blue ray to "tylko" 120$

Poza tym ta tabelka nie uwzglednia kosztow developingu tylko koncowe koszta produkcji.... wtedy reszta by o wiele mocniej odsadzila niebieski plomyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps3 jako odtwarzacz BluRay nadaje sie tak samo jak ps2 jako odtwarzacz dvd. Nie da sie sensownie uzywac na pewno.

Wręcz przeciwnie, odtwarzacz był już testowany przez serwisy zajmujące się audio video i wypadł zdecydowanie lepiej niż konkurencja Panasonica i Samsunga (2 x droższa nadmieniam)

 

http://www.soundandvisionmag.com/hd-dvd-bl...sc-players.html

 

 

Co jeszcze... Szerszy opis możliwości PS3 jako odtwarzacza Blue ray

 

http://www.beyond3d.com/forum/showthread.php?t=36188

 

I parę pozytywnych recenzji dla odmiany:

 

http://money.cnn.com/magazines/fortune/for...sion=2006112906

 

http://games.kikizo.com/news/200611/101_p3.asp

 

 

Moim zdaniem Microsoft uprawia małą wojnę podjazdową wobec Sony, tzn. nie atakuje wprost, lecz na każdym kroku "niezależne" amerykańskie serwisy wyciągają jakieś bzdurki w rodzaju:

- Blue ray to wada nie zaleta;

- co z tego, że Motorstorm wygląda nieziemsko, jak nie dorównuje renderowi

- co z tego, że konsola jest kompatybilna 2 generacje wstecz jak nie da się odpalić trzech gier (btw. nie wiem, który dzisiejszy pc odpali bez problemu gry pc z 1995 roku i to pomimo teoretycznej zgodności sprzętowej)

- niektóre gry wyglądają lepiej na xO bo jest lepszy, gry wyglądające lepiej na PS3 mają sfabrykowane screeny

- co z tego, że infrastruktura sieciowa za darmo jak lepiej jest płacić

- kierowcy w gran tourismo HD nie mają oczu (!!!!)

- Linux jest na odwrócenie uwagi od faktycznych wad konsoli

- konsole się psują, grzeja i są głośne (już ze dwa przypadki opisano w całym internecie)

- w ogóle sprzęt do [gluteus maximus]

 

Propaganda w stylu Goebelsa, a masy łykają i ogólnie powstaje samonakręcająca się spirala narzekania na Sony

Spróbujcie teraz sami pomyśleć i nie powtarzać po the Inquirer i 1up - czy Playstation 3 to zła konsola? Czy gry startowe mają obiektywnie złą grafikę?Czy sprzet nie jest wart swojej ceny?

Czy Sony nie zasługuje na odrobinę zaufania i szacunku za swe poprzednie konsolki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.:Solid_Snake:. na dreamcascie najwieksze gry to chyba shenmue, po 4 plyty gd. Mi nie przeszkadzalo to w zabawie kompletnie. Wkladalem plyte z danym rozdzialem i po sprawie.

 

Co do konsoli to jest chyba jednak lepiej niz na premierze ps2, tam startowe gry byly dopiero tragiczne.

jak fantavison xD Do dzisiaj nie wiem o co kaman w tej grze. A co do ilosci cd - w przygodowkach typu shemue, rpg'ach jak final itp, to mi to tez nie przeszkadza, ale np. gry sportowe, w ktore lubie grac, samochodowe itp. Zmieniasz druzyne na inna i sie okazuje ze musisz zmienic plyte, lub co gorsza chcesz zagrac jakimis dwiema druzynami przeciwko sobie i sie okazuje w koncu ze sie nie da, bo kazda jest na innym krązku ;) Oczywiscie da sie zmiescic na upartego wszystkie druzyny na jednym krazku, no ale kosztem innych rzeczy jak np. tekstury, filmy etc.. z BD wydaje sie ze nie bedzie z tym problemu

 

 

natomiast sony bedzie napewno wiecej zarabial na grach bo zabezpeczenia blue ray nie padna tak szybko jak padl x-box360 (tak mi sie przynajmniej wydaje :-) )

Tak jak juz pisali poprzedni userzy - wcale nie bedzie trudno. Tzn moze plyty puste BD jak i wypalarki mogą kosztować majatek, ale pewnie bedzie to wygladac tak, ze ludzie sobie bedą kupowac powiedzmy 250GB hdd (lub nawet 500 jesli te stanieja) i sciagac z internetu za pomocą kompa lub linuxa w konsoli, obraz z torrenta na hdd i potem jakimś devhockiem jak na PSP bedzie odpalany ten obraz na konsoli.

+oszczednosc na nosnikach

+oszczednosc lasera

minusy (a moze to i nawet plusy, zalezy jak sie patrzy :P) beda takie, ze sobie nie da rady zrobic x-set piratow, bo poprostu beda one na hdd, z ktorego bedzie trzeba zwolnic miejsce na inna gre, kasując jakas inną, denną/gorszą/ukończoną.

 

@ Nierealny

Pierwszy odtwarzacz dvd od Toshiby ukazał sie w Listopadzie '96 - to jest 3,5 roku przed PS2

Pierwsza nagrywarka BD (od JVC i Samsunga) została wprowadzona na japoński rynek już w Kwietniu 2003 roku - to jest... 3,5 roku przed PS3 :)

 

Fakt jest tylko taki, ze B-D nie jest tak rozpowszechniony jak wtedy było DVD (HD-DVD tez nie co prawda, ale na dzien dzisiejszy BD ma przewage u roznych koncernow. Nie duża, ale jednak ma) , ale tez technologia ma podobny wiek dla konsoli.

 

 

w ogole policzylem, to mi sie nie oplaca kupowac wersji 60GB, jesli 20stka tez ma HDMI... Dysk i tak bym wymieniał jesli juz ;) A roznica 400 zł to juz mozna sobie 120stke spokojnie zafundowac :) 20stke sprzedac i kupic sobie te jakies moduły do kart czy to wi-fi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ktoś, kto już wydał ciężko zarobione pieniążki na Xa nie powie. Cholera. PS3 jest lepsze bo jakby to wyglądało? Lepiej powiedzieć tak: PS3 jest do [gluteus maximus] bo ma BlueRaya. Przypomniała mi się dyskusja w temacie o Wii, gdzie userzy obrazili się na Wii, że ma DVD i nie pozwala odtwarzać filmów. Wielkie N wyszło z założenia, że konsolka jest do grania a nie do filmów. A teraz sytuacja się odwróciła. PS3 ma BD więc po co to komu? Filmy na tym będzie oglądał? Wystarczy DVD bo przecież Bill to wstawił i narazie wystarcza. Przecież konsola jest do grania! :D

 

Przypomnę poraz drugi. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. ;) Ja tam do sony nic nie mam. Mam ich drugi telefon i jestem zadowolony mimo, że obiecali trochę więcej. Ale to co zrobili bardzo mi się podoba i go kupiłem. Wiele osób sądziło, że odbiło mi wydając 1500zł na telefon. No ale co ja mogłem zrobić jak mnie zauroczył? :) Oglądałem MotorStorm i Genji (tak to się pisze?) i chyba zdecyduję się na plejkę (mimo, że już na Xa byłem zdecydowany). Gry z klocka są podobne do tych pecetowych, wiele tytułów się powtarza a na PS3 robi wiele japońców a ich gierki uważam za najlepsze. Zawsze to jakaś zmiana klimatu. ;) O wielkim "N" zapomniałem całkowicie mimo ich superowego kontrolera. ;)

 

Pozdrawiam

 

PS. No i będę mógł komunikować się telefonem z PS3 i pewnie oglądać zrobione zdjęcia, słuchać muzyki i grać tak jak to ma miejsce z PC. Odpalam w telefonie odpowiednie skrypty i z telefonu robi się bezprzewodowy pilot i pad do PC na BT. ;) (taka ciekawostka)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Microsoft uprawia małą wojnę podjazdową wobec Sony, tzn. nie atakuje wprost, lecz na każdym kroku "niezależne" amerykańskie serwisy wyciągają jakieś bzdurki

hahaha ty masz cos z PiSem wspolnego? :D te same teksty normalnie :D nie ma niezaleznych mediów, wszytkie są w układzie (tutaj wszystkie naleza do MS) :lol2: :lol:

 

Spróbujcie teraz sami pomyśleć i nie powtarzać po the Inquirer i 1up - czy Playstation 3 to zła konsola?

nie, ale za droga

 

Czy gry startowe mają obiektywnie złą grafikę?

nie taką jakiej się spodziewaliśmy. Dlaczego się takiej spodziewaliśmy? To wina marketingu Sony!

 

Czy sprzet nie jest wart swojej ceny?

sprzęt jako konsola - nie

sprzęt jako "Media Center" - raczej tak

 

Czy Sony nie zasługuje na odrobinę zaufania i szacunku za swe poprzednie konsolki?

ROTFL oczywiście że nie! za konsole moze tak, ale za to jak traktuje potencjalnych klientow zaden szacunek sie nie nalezy Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no avatar miałem jeszcze przed wyborami i nawiązuje do prezentacji Sony z kaczuchami z targów e3

Na temat klonów się nie wypowiadam bo musiałbym użyc słów niecenzuralnych a to przeciez sprzeczne z regulaminem forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co mamy doliczać?? przeciez konsole kupuje się do gier a nie do oglądania filmów. od tego jest odtwarzacz br a nie konsola. takie porównania są śmieszne i do niczego nie prowadzą.

1. Sony projektując konsolę zadecydowało, że napędem stosowanym w PS3 będzie BR - ty decydujesz czy chcesz to kupić. Proste? Firmę nie interesuje czy ty chcesz czy nie chcesz dopłacać. Firma ma koncepcję, ideę, pomysł i chce go wdrożyć oraz ostatecznie na tym zarobić. Dalej następuje twój ruch - albo to łykasz albo nie.

 

ale jak sony wprowadza taki naped to po co my mamy dopłacać do interesu?? to nie moja wina że koszty produkcji br są takie jakie są. ja kupuję konsolę do gier a nie do oglądania filmów. i jak sony nie wystarcza dvd dl to niech samo płaci za wprowadzenie standardu.

najważniejsze ps2 w dniu premiery nie kosztowało JP¥49,980 tylko JP¥39,800 (japonia), 299.99$ vs 499$ (USA).

edit. mały błąd się wkradł :D

2. To nie moja wina, to nie moja wina...a kogo to interesuje? Firma ma koncepcję, ideę, pomysł...(patrz punkt pierwszy)

 

Nie dziwcie sie tym co bylo oczywiste. Sony przeciez zawsze tak robilo. Oklamywanie klientow i forsowanie swoich rozwiazan to jest norma.

Ps3 jako odtwarzacz BluRay nadaje sie tak samo jak ps2 jako odtwarzacz dvd. Nie da sie sensownie uzywac na pewno.

 

.:Solid_Snake:. na dreamcascie najwieksze gry to chyba shenmue, po 4 plyty gd. Mi nie przeszkadzalo to w zabawie kompletnie. Wkladalem plyte z danym rozdzialem i po sprawie.

 

Co do konsoli to jest chyba jednak lepiej niz na premierze ps2, tam startowe gry byly dopiero tragiczne.

3. Jak Sony nadal będzie mnie okłamywać tak jak to robi od czasu PS1 to będę im wdzięczny. Do tego dziękuję im za telewizor, który od wielu lat działa bez zarzutu (Philips był już naprawiany ze 2 razy - choć jakie to ma znaczenie), dziękuję im za discmana, który sprawuje się świetnie mimo że ma już swoje lata, dziękuję za aparat DCS-V1, który dość często mi towarzyszy i sprawdza się w praniu. Więcej sprzętów nie pamiętam, za wszystkie raz jeszcze dziękuję.

 

A teraz zdanie "Ps3 jako odtwarzacz BluRay nadaje sie tak samo jak ps2 jako odtwarzacz dvd. Nie da sie sensownie uzywac na pewno"

 

Widzę, że już korzystałeś. Świetnie - może podzielisz się spostrzeżeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie przesadzajcie, że BRD jest niechcianym dodatkiem. Skoro konsola ma być na 5-6lat (chyba, że już tak nie sądzicie i max życia będzie 2-3lata) to z czasem programiści wykorzystają to miejsce. 50GB to wcale nie tak dużo jak by się wydawało. Zobaczcie na SCDA czy Dark Messiah. 9GB już wielkiego wrażenia nie robi. To dopiero początek. A co będzie za 3lata? Jeszcze docenicie ilość dostępnego miejsca. Co do filmów BR to systuacja jest taka sama jak przy Wii. Skoro jest BRD to dali możliwość oglądania filmów w tym formacie. Co byście powiedzieli, gdyby sony ogłosiło, że BRD jest tylko do gier a jak ktoś będzie chciał oglądać filmy w tym formacie to musi dokupić zewnętrzny player za 2tyś zł? Nierealny o tym wspomniał? Tak. PS3-2000zł + Player BR-2000zł = 4000zł! Nie lepiej mieć wszystko za 2000zł? I nie sądzę, żeby film odpalony na PS3 i Playerze był różnej jakości. To nie jest sprzęt za 200zł tylko za 2tysiaki (realna cena ponad 800$) i sądząc po pełnym wsparciu 1080p obraz będzie kryształ. Słaba ta konsola też nie jest więc czemu ma mieć gorszą jakość skoro powstała do 1080p? Nie rozmumiem tego. Ta smama sytuacja jest w dziale o nV8800GS/GTX. Ludzie się czepiają, że te karty dzisiaj są nie potrzebne i Ci co je kupili to idioci. Heh. Ciekawe podejście do sprzętu tym bardziej dziwne, że jest to forum tego typu. ;) Więc może czas zakończyć te przepychanki i podyskutować trochę o grach? Bo to chyba o nie najbardziej się rozchodzi? :D

 

Pozdrowionka ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że sam nie padłeś ofiarą marketingu Microsoft

 

Przecież Sony oferuje konsolę co najmniej tak samo wydajną jak xO, dodatkowo wyposażoną w czytnik BlueRay w cenie 2 x razy mniejszej niż najtańszy czytnik Blue ray konkurencji. Ponadto konsola faktycznie jest w pełni kompatybilna wstecz, w przeciwienstwie do xO, w którym na obietnicach się skończyło.

Cena również nie jest najgorsza - porównaj xO premium (konsola + 20 GB hdd+ pad bezprzewodowy) ok 1600zł z tańszą wersją PS3 (konsola +20 GB HDD + blue ray+ pad bezprzewodowy) ok 2000 zł

 

Teraz sam powiedz, kto jest ofiarą marketingu...

 

Jeszcze uwaga do Costiego - mając na uwadze, że ewidentnie nie przepadasz za Sony , a jednocześnie pełnisz na forum zaszczytna funkcję moderatora, rozumiem, że mogę liczy na twoją bezstronnośc w rozdawaniu warnów po nieuniknionych pyskówkach, do których dochodzi w tym temacie???

 

Odnośnie krytycznego artykułu w Time, to przypominam, że jest to gazeta amerykańska, która z założenia będzie popierać rodzimy produkt. Identycznie jak AutoŚwiat promuje niemiecką myśl motoryzacyjną.

"porównaj xO premium (konsola + 20 GB hdd+ pad bezprzewodowy) ok 1600zł" średnio stówkę można odjąć i tak, różnica 1500 (1600)zł a 2000zł jeżeli nie interesuje mnie oglądanie filmów na BD lub inne funkcje to ogromna różnica.

Lecz jestem jednym z tych, którzy potrzebują postawić dodatkowego kompa (a raczej wymienić swego grata na coś działającego), a z filmami to się zobaczy, czy na polski rynek trafi wkońcu anime, wtedy to będzie OGROMNA zaleta. 1 minus - czytnik BD jest, ale w razie czego raczej nie będzie się dało go wymienić na nagrywarkę.

MS vs Sony 1:1

 

PS. apropo marketingu, to wszyscy w jakimś stopniu jesteśmy ofiarami, a amerykańskie źródła informacji będą je (być moża nawet nie świadomie) nieco naginać w stronę amerykańskich produktów (choć nie wiem czy troche, gdyż ponoć duża rzesza amerykanów jest nastawionych "ameryka only") i dokładnie tak samo będzie w przypadku Japonii i japońskich prodóktów. Dokładnie tak samo.

 

tylko czy ten blu-ray jest ci tak niezbędny w konsoli? równie dobrze można do konsoli wsadzić cyfrowy tuner satelitarny, nagrywarkę DVD, amplituner, itd i odpowiedno podnieść cenę, "przecież macie tu tyle możliwości, ta konsola jest warta tych 5000zł"

 

taka analogia:

wybierając lodówkę masz 2 oferty:

- firma A - 2000zł i gratis dostajesz mikrofalówkę kosztującą 600zł

- firma B - 1600zł i nie masz mikrofalówki

co wybierasz? jedna i druga tak samo będzie chłodzić[główna funkcja lodówki], tak jak X360 i PS3 tak samo pozwala ci grać [główna funkcja konsoli]

W tym przypadku mikrofalówkę kosztującą 1000zł. Imo bym brał jeżeli nie miałbym przynajmniej porównywalnie dobrej (ewentualną starą bym oddał rodzince ;) ). Lecz podałeś zły przykład, gdyż mikrofalówka jest częściej wykorzystywana. Pomyślałem o porównaniu zwykłej lodówki do porównywalnej lodówki, lecz z tv, ale to by było przegięcie w drugą stronę ;)

MAM. Tutaj jest dylemat między normalną (lecz dobrą) lodówką z tak samo dobrą lodówką z tym bajerem do kostek lodu. Wiadomo, wybierzesz przedewszystkim wg kasy jaką dysponujesz na tę jedną rzecz.

Sony vs MS 2:2

 

PS. No i będę mógł komunikować się telefonem z PS3 i pewnie oglądać zrobione zdjęcia, słuchać muzyki i grać tak jak to ma miejsce z PC. Odpalam w telefonie odpowiednie skrypty i z telefonu robi się bezprzewodowy pilot i pad do PC na BT. ;) (taka ciekawostka)

To tylko Twoje przypuszczenia jak widzę, iż będzie można cóś takiego zrobić, narazie bym się nie "napalał".

Wynik jak wyżej ^..^

 

A jak wrócić do marketingu obu firm, no cóż MS sobie lepiej radzi z wybrnięciem ze swych błędów i tyle, polityka obu firm jest okropna i tyle. Mi np. teraz rybka iż PS3 nie spełnia wszystkich oczekiwań, lecz tylko dlatego gdyż było o nich głośno, natomiast przy XO zostaliśmy pozbawieni kilku szczegułów które są imo naturalne, lecz o nich się nie mówi.

Acha, co z tego iż na XO jest robiona dystrybucja Linuxa, jeśli nie ma on oficjalnego wsparcia, czyli dużo paprania się, a w dodatku będzie można kożystać z myszki i klawy tylko "made by MS". Ja chcę mieć wybór, a że go mam to na pewno pominę XO jako MediaCenter.

Sony vs MS 3:2

 

Pewnie się poplątałem w zeznaniach, jak zawsze robie, lecz myśl miałem jedną.

Batalia o wyższość jednej konsoli nad drugą nigdy się skończy wraz z końcem istnienia konsol, tak samo jak się zaczęła wraz z konsolami pierwszej generacji.

 

Na zdjęciach pokazanych na http://www.1up.com/do/blogEntry?bId=766119...cUserId=4561231 faktycznie wygląda jakby PS3 niedomagało (imo nie rzuca się to w oczy, ale jednak).

"When PS2 released a year after Dreamcast, Sony demanded that games ported to its new system would be significantly enhanced over the rival platform counterparts (in most cases visually, in others in terms of gameplay or content offering). It also largely prevented 2D games from being released to help maintain the PS2's cutting edge image. Microsoft had a similar policy when the original Xbox released a year after the PS2 - all multiplatform games were required to look better on its new system."

Słuszna uwaga.

Sony vs MS 3:3

 

Chyba już starczy. Trzymta się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jestem po zakupie tv lcd do przyszlej konsoli.

wielu tutaj rajcuje sie tym czy ps3 ma czy nie ma 1080p

ile gier itp.

Pytanie czy stac was na odpowiednia matryce do wyswietlenia tej rozdzielczosci ?

Drodzy mam jeszcze jedno pytanie czy zaraz po premierze w ue kupujecie ps3 ?

Jezeli tak to oznacza ze bedzie was stac na lcd lub plazme ze wsparciem dla trybu 1080p.

A jezeli nie to rozwazania sa czysto hipotetyczne poniewaz ceny tv mimo duzego postepu

nie leca az tak aby 32 cale z matryca ktora ma fizyczna rozdzielczosc 1920 x 1080

kupic w cenie przystepnej dla kowalskiego.

Do tego proponuje zobaczyc jakie pamieci ma rsx w ps3. Moim zdaniem ta przepustowosc

jest za mala do skaplikowanej grafy w tej rozdzielczosci. O ile poprzednia generacja konsol

potrafila wyswietlac podobna jakosc siatki czy efektow jak pc, nie musiala martwic sie o to co

zawsze martwil sie pc czyli wysokie rozdzielczosci, aa, anizo ktore na zwyklym tv byly nie do uzyskania.

Obecnie nowe konsole maja mozliwosci wyswietlania rozdzielczosci takich samych jak pc

ale nie maja jednego - odpowiedniej przepustowosci pamieci.

Tutaj nie pomoze zunifikowany sprzet, triki programistow itp oraz moc cell.

Dlatego uwazam ze z 2 powodow tryb 1080p to jedynie chwyt reklamowy.

1. cena matrycy z ta rozdzielczoscia

2. wydajnosc pamieci w ps3.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nowe konsole maja mozliwosci wyswietlania rozdzielczosci takich samych jak pc

ale nie maja jednego - odpowiedniej przepustowosci pamieci.

no iks ma to swoje eDRAM, dzięki któremu niby:

Thanks to the daughter die, the Xenos can do 4x FSAA, z-buffering, and alpha blending with no appreciable performance penalty on the GPU.

The eDram internal logic to its internal memory bandwidth is 256 GB/s. The high bandwidth is used primarily for z-buffering, alpha blending, and antialiasing; it saves time and space on the GPU die. Between the eDram die and the GPU data is transferred at 32 GB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem ten 10minutowy filmik z Genji2.

Gierka naprawdę daje radę.

Plusy:

+ grafika (w tym desing)

+ animacje

Minusy:

- naliczyłem 5 minimalnich zwolnień animacji (nie liczyłem przy zabiciu przeciwnika), pierwsze 2 podczas pierwszej walki jak zbliżał się do płonącej kolumny, ale na szczęście spadki nie dłuższe niż 0,5sek (na oko).

- gdy przeciwnik dobił postać (katana przeszła na wylot) stracił tyle życia co przy normalnym trafieniu :/

 

O gameplayu się nie wypowiadam, gdyż oklepany jak nie wiem co, lecz od czasu do czasu miło jest zagrać w takiego slasha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2409283[/snapback]

A teraz zdanie "Ps3 jako odtwarzacz BluRay nadaje sie tak samo jak ps2 jako odtwarzacz dvd. Nie da sie sensownie uzywac na pewno"

Kwintesencja tego zdania jest "na pewno"

Zwalilo z nog, ale przyjmijmy, ze test rozwiazal watpliwosci.

 

 

EDIT>>literowki

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze .

Co do rzekomej małej przepustowości pamięci,to nie martwiłbym się tym w przypadku X360.Wbudowana pamięć służy tylko i wyłącznie do zapewnienia FSAA w wysokiej rozdzielczości.Więcej szczegółów u najlepszych fachowców w tej branży-> Beyond3D-xenos.

RSX to stary chip ze wszystkimi tego konsekwencjami (brak HDR z FSAA na przykład).Wydajny-ale jeśli miałbym stawiać na któryś z GPU ,to-> Xenos is the winner.

 

Co do artykułów na różnych stronkach-to z jednym trzeba się zgodzić,są stronnicze ,ale poruszają sedno problemu.Strony amerykańskie czy brytyjskie mają jedną przewagę nad np. polskimi.Jaką?w przypadku polskiego portalu,niepochlebny artykuł może spotkać się z reperkusjami ,jak groźby wytoczenia sprawy , blokada informacyjna,czy też odmowa przyszłej współpracy.Zagraniczne portale mają ten komfort ,że mogą "pojechać" równo i niewiele im zrobią.Bogatszy rynek,bogatszych krajów ma nieco inne prawa,stąd takie -niemalże agresywne- arty.

 

Tylko że np. komentarze 1UP(nieznałem tej stronki) są w wydźwięku identyczne z tym co napisałem wcześniej(nieraz aż dosłownie).Jak widać wystarczy trzeźwe spojrzenie by wyciągnąć właściwe wnioski.

 

BluRay jest niewątpliwie zaletą-ale powtórze po raz kolejny intencją SONY jest upiec dwie pieczenie na jednym ogniu-rynek konsol,i filmów HD.Ze szkodą dla graczy. Z DVD była o tyle dobra sytuacja ,że oferowała znaczący skok jakościowy w stosunku do VHS, w przypadku HD jest podobnie,ale problem w tym ,że wielu wystarcza jakość DVD.Chcą GRAĆ!

 

Porównanie lodówka+ mikrofala?Może podsunę inne.Mamy kasę na samochód -niech będzie to SUV(X360 z DVD),lubimy takie niby terenówki,wyobrażamy sobie,że fajnie byłoby pojechać czasem gdzieś w "knieje".

Ale jest problem-ciągnie nas do prawdziwej terenówki,droższa zabawka ale oferuje większe doznania w terenie(PS3 z BR).No ale właśnie -jest droższa.I tu pojawia się pytanie-czy aby na pewno będziemy jeździć w teren(oglądać filmy HD)?Jeśli tak to jak często?I czy jest to warte dodatkowych pieniędzy-bo może płacimy tylko za potencjał,którego nigdy nie wykorzystamy...

 

Co do marketingu-wszyscy go uprawiają.Zgoda.Nie jestem fanem M$-potrafię dostrzec ich kuriozalne działania(np.zestaw "UOryginalniający" WinXP kosztuje więcej niż płytka z oesem kupiona w sklepie.) Ich ZUNE to IMHO będzie niewypał.

 

Ale to SONY uprawia absurdalną wręcz jego odmianę-bzdurne i nierealne obietnice itp.itd.

Ja tego nie łykam.Nie mam -przynajminiej na razie-zamiaru kupić XO-bo nie będę kupował X-kloca dla jednej gry ,która mnie zainteresowała(GoW)-.

Ale z pewną satysfakcją czytam recenzje gier -GoW działa w 60FPS na XO,a Fall of Mann na PS3 w 30 FPS przy gorszej oprawie graficznej.Nie ukrywam ,ze od jakiegoś czasu stawiam na Xa w wojnie konsol nowych generacji.Ale poczekajmy-niech ukażą się nowe gry na PS3.Zobaczymy nowe oblicze gier na PS3-mam nadzieje ,że się nie przestraszymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego ladowareczka, dodatkowy zestaw aku do pada(akurat najdrozsze rzeczy :-P ) no i mamy super tania konsole.

Tak wlasnie dziala marketing.

Każdy z nas może wybrać i jeśli nie chce wiekszości dodatków, wybierze iXa, jeśli chce, to PS3 gdyż wyjdzie taniej i śmiem twierdzić iż lepiej niż iX + wszystkie bajery.

Tutaj nie ma się co sprzeczać, ani wyśmiewać.

CYTAT(Largoon @ 30 lis 2006, 20:07)

 

A teraz zdanie "Ps3 jako odtwarzacz BluRay nadaje sie tak samo jak ps2 jako odtwarzacz dvd. Nie da sie sensownie uzywac na pewno"

Kwintesencja tego zdania jest "na pewno"

Zwalilo z nog, ale przyjmijmy, ze test rozwiazal watpliwosci.

Hehe.

 

Edit: 5 minut mi zeszlo na odpalenie tematu i napisanie posta? :blink:

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas może wybrać i jeśli nie chce wiekszości dodatków, wybierze iXa, jeśli chce, to PS3 gdyż wyjdzie taniej i śmiem twierdzić iż lepiej niż iX + wszystkie bajery.

Tutaj nie ma się co sprzeczać, ani wyśmiewać.

Dokladnie, ale jednak jest to cholernie dobrze dzialajacy marketing, bo w koncu ludzie i tak kupia dodatkowy dysk czy co tam jeszcze.

Combo aku plus ladowara to "must have" czyli ok 100zł w plecy.

Swoja droga wersja core jest wg mnie lekka parodia jesli chodzi o mozliwosci okolo growe, i w ogole miano konsoli next-gen.

No przeciez sam przewodowy pad wola i pomste, no ale oczywiscie mozna wszytko dokupic(bo tu chodzilo o maksymalne ciecie ceny) tylko, ze argument o taniej konsoli robi sie g**no warty.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga wersja core jest wg mnie lekka parodia jesli chodzi o mozliwosci okolo growe, i w ogole miano konsoli next-gen.

No przeciez sam przewodowy pad wola i pomste, no ale oczywiscie mozna wszytko dokupic(bo tu chodzilo o maksymalne ciecie ceny) tylko, ze argument o taniej konsoli robi sie g**no warty.

a co to niby jak masz kabel to pad gorzej działa niż bez kabla? :mur:

ja tam wole pada z kablem - grając i tak siedzę na kanapie, a nie biegam po pokoju... nie ma przynajmniej problemu z ładowaniem baterii

w sumie to czekam, aż będzie można wsadzić do iksa zwykły HDD i kupuje wersje core (jak znowu będzie za ok. 850zł ;) )

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to niby jak masz kabel to pad gorzej działa niż bez kabla? :mur:

Wiesz w sytuacji gdy ktos sie byczy na kanapie grajac w jakas arcadowe to bezprzewodowy pad jest bardzo dobrym rozwiazaniem.

Sztywna to moge przy kompie siedziec, ale przy konsoli to juz nie.

Pad bezprzewodowy jest jak najbardziej fajna sprawa i potrzebna.

 

ps. bo glowa zaboli i nici z grania

 

ja tam wole pada z kablem - grając i tak siedzę na kanapie, a nie biegam po pokoju... nie ma przynajmniej problemu z ładowaniem baterii

Niby nie przeszkadza, ale jednak sam fakt powinna konsola spelniac no i w sumie spelnia, ale za doplata.

 

jnie ma przynajmniej problemu z ładowaniem baterii

M$ kwestie baterii rozwiazali imho troche gorzej niz sony.

Sony skopalo z brakiem mozliwosci wymiany baterii, ale jak beda wymieniac pady to w sumie zlewka, tylko czy beda?

Biorac pod uwage, ze pad to raczej sprawy groszowe to rzeczywiscie moga wymieniac.

Ostatecznie co kto woli.

w sumie to czekam, aż będzie można wsadzić do iksa zwykły HDD i kupuje wersje core (jak znowu

Sugerujesz, ze na klocka takiego banalu nie mozna dokonac?? :blink:

PORAZKA

będzie za ok. 850zł ;) )

Bedzie jak nie bedzie.

Czyli po prostu wyczerpane zapasy magazynowe :lol2:

Zauwaz, ze takie jednodniowe promocje to dobry zabieg marektingowy.

Ktos sie napali na iksa za 800 stowek, po czym idzie do sklepu i widzie cene 1100zł.

Co robi??

Oczywiscie kupuje, bo juz sie tak napalil, ze ja musi miec.

Co prawda to nie regula, ale kazdy robi co moze by przyciagnac klientow.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Just4Fun

hooded man na pewnych stronkach ;) można już zassać kilka kopii zapasowych gier na ps3 :D więc skopiowanie ich nie jest zbyt trudne :D (teraz trzeba tylko czekać na hacka:D )

Taa... 1 juz nawet dostala nuka;)

 

NFL Madden 2007 USA BLUERAY PS3-PARADOX

 

Nuked Yes (bat.tagged.its.bluray.not.blueray)

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam osobiście wole dokonać samemu wyboru do czego mi będzie potrzebna konsola. Więc rodzielenie funkcji gry - filmy w przypadku Xbox 360 bardzo mi pasuje. Dobre filmy czyli takie które chętnie bym zobaczył w HD na ogół oglądam w kinie i to mi wystarczy, nie mam mani posiadania. Raz zobaczę i już, więc po co mam dopłacać do czegoś co mi będzie zbędne. Kiedyś może zmienię zdanie to dokupię sobie, ale to będzie mój wybór i nikt niczego mi nie będzie z góry narzucał.

 

luki2 gdzie ty takie drogie akumulatorki z ładowarką kupujesz ?? Ja za ładowarkę + 8 akumulatorków zapłaciłem razem 50 zł. Z przewodowym padzikiem też można na kanapie się rozwalić, kabel jest długi. Ja mam oba pady, bo kabelkowy można do Pc podpiąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto tez dodac, ze odtwarzacze stacjonarne moge (choc nie musza, oczywiscie) taniec szybciej, niz konsole uzbrojone w odpowiedni naped. Szczegolnie HD-DVD moze potaniec bardzo szybko, bo jest o wiele prostszy i tanszy w produkcji (brak niebieskiego lasera bardzo upraszcza sprawe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie HD-DVD moze potaniec bardzo szybko, bo jest o wiele prostszy i tanszy w produkcji (brak niebieskiego lasera bardzo upraszcza sprawe).

eee HD DVD tak samo jak Blu-ray korzysta z niebieskiego lasera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...