Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

na żywca RR wygląda zdecydowanie lepiej niż na fotce od Aran'a :)

 

Sony Playstation 3 - trzy konsole z USA, 60 60 20

Aktualna cena 10 000,00 zł

http://www.allegro.pl/item143359338_sony_p...a_60_60_20.html

 

Mieszkam w Chicago, USA i od trzynastu lat i handluje elektronika na internecie.

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych zdjeciach z pr widac ze na ps3 jest duzo mniej shaderow (woda, wiezowiec) oraz oswietlenia realtime - jednolita

scena w przeciwienstwie do cien na x-e.

to jest do wytlumaczenia poniewaz ps3 ma duzo mniej do powiedzenia w shaderkach niz x360.

jezeli taka tendencja sie utrzyma to ps3 jest ....

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w shaderach PS3 ma trochę do powiedzenia

Przynajmniej tak sądzę po obejrzeniu gameplayu z LAIR

ma tyle samo co seria 7 vs 580.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RR na iksa ma strasznie cukierkowe kolory. Wyglada to ohydnie i bardzo nienaturalnie.

 

Woda wyglada na iksa raz gorzej, a raz lepiej, a sam wiezowiec wyglada znacznie lepiej znowu na iks360.

 

Tak samo asfalt na iksie wygalda lepiej, bo na ps3 jest jakis rozmazany tak samo jak cyfry na gorze ekranu co juz jest dziwne blink.gif

 

odpowiedz co najmniej dziwna :)

 

prawie każdy TV ma regulacje kolorów, dodatkowo niektóre mają nawet ich temperature :)

 

Nie widze problemu, żeby w wersji na xboxa 360 zmniejszyć nasycenie kolorów...

 

 

Zdecydowanie w kwesti tych skrenów wygrywa xbox 360.

 

Niestety jak zwykle Sony przechwalało swoją maszynke. Gry na ps3 narazie graficznie nie powalają.

Podobna sytuacja była z ps2 i Geteway. Chyba każdy pamiętał te screny :lol: a co potem wyszło .....

 

Moge się założyć, że w kwesti fizyki ps3 bedzie zdecydowanie lepsza od xboxa. Jednak 7 rdzeniowy proc...

Oczywiście w grafike się nie gra, i napewno ps3 wygra tą całą konsolową wojne. Ale teraz xbox 360 zblizy się bardziej do pozycji lidera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o

Moge się założyć, że w kwesti fizyki ps3 bedzie zdecydowanie lepsza od xboxa. Jednak 7 rdzeniowy proc...

Oczywiście w grafike się nie gra, i napewno ps3 wygra tą całą konsolową wojne. Ale teraz xbox 360 zblizy się bardziej do pozycji lidera...

zgadzam sie za tym.

sony od poczatku wiedzialo ze to jedyna mocna strona jej maszyny.

dlatego zakupila od ageia jej biblioteki do liczenia fizyki.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czemu Sony jak i MS postawili na CPU, a nie na GPU?

Wydawało mi się, że do gier to ważniejszy jest GPU... :unsure:

Jakiej fizyki by nie zrobili to i tak coś będzie musiało to wyświetlić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykuł porównujący xbox 360 i ps3 od strony sprzętowej :

 

http://dpad.gotfrag.com/portal/story/35372/?spage=1

 

 

szczególnie polecam stronę 4 na której mozna poczytać ;D o osławionych gigaflopach :D , o które toczyła sie gdzieś w tym temacie niemała wojna ;D

 

-----------------------

 

Do Arana: Tylko cpu, który może liczyć kilka wątków jednoczesnie bedzie w stanie pociagnąć gry nowej generacji. Co znaczy nowej ? Lepsza fizyka, więcej wrogów, większa interakcja z otoczeniem, bardziej zaawansowane ai wrogów, sceny z dużą ilością postaci z których każda będzie zachowywać się inaczej - generalnie na ekranie bedzie sie działo wiecej i do tego bedzie potrzebne więcej "mądrej" mocy obliczeniowej - czyli nie idziemy w jednowątkowy cpu dodatkowymi ghz , tylko dajemy programistom cpu, który liczy kilka rzeczy równocześnie. Jeden wątek liczy fizyke, drugi ai wrogów itd .....

 

A co do Gpu :) - ja bym sie nie martwił. Miałem kiedyś PSX i pamiętam co było gdy porównywało się grafikę Tekkena 1 , 2 i 3. Skok jakościowy grafiki był olbrzymi. W konsoli nieważne jakiej , dobre jest to, że mamy jeden hardware - deweloper jest tym ograniczony i wydając nową grę nie powie nam: "kup se Pan nowa karte graficzną bo stara nie udźwignie tej gry" :) Deweloperzy dopiero zaczynają poznawać możliwości konsoli i myslę że będzie tak jak w przypadku PSX - czekają nas dwa skoki jakościowe jeżeli chodzi o gry. Na początek wyjdą tytuły startowe - zobaczymy 33% mocy konsoli, potem bedzie przełom i zobaczymy znaczny skok jakościowy wydawanych gier. Potem będzie drugi skok jakościowy i zobaczymy pełną moc konsoli - będzie to prawdopodobnie, gdy na horyzoncie pojawi się PS4 :D -

Edytowane przez elf_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te foty nie są dziwne, tylko ty jesteś dziwny, próbujesz wszystkim wmówić, że zaprezentowane przez ciebie screeny są bardzo podobne pod względem graficznym

sorry, ale ja tego podobieństwa nie dostrzegam :huh:

 

pozdrawiam

czytaj ze zrozumieneim. Napisalem nie ze odpada tyle czesci i detali co w renderze, ale tez nie odpada tak malo jak na screenie, ktory niby jest porownaniem do rendera, bo są sytuacje gdzie cały samochod sie rozpada w drobny mak a nie na 5 odpadajacych elemntow.

 

Pozatym nie rosumiem tych screenow , bo one nic nie porownuja - pokazuja dwie zupelnie inne sceny. Przeciez w trailerze tez byly wstawki, gdzie wyscig byl pokazany tak jak podczas gry - kamera zza samochodu. Jesli tylko takie sceny z gry potrafią wstawic do tych screenow porownawcych to czemu z trailera tez ich nie wstawia, tylko porownuja dwie zupelnie inne sceny. Np. w jednej kamere z kabiny i motocykliste, a w drugiej z gry motocykliste zza plecow. Jakie to jest porownanie 0_o

 

nie mowie ze wyglada to identycznie jak pre-render, ale zbliza sie powoli, szczegolnie do tych scen zza samochodu, ktore byly w trailerze. Nawet na IGN napisali ze to juz prawie to co pokazali na e3 05. Pozatym nie wiem o co chodzi, ze szydzisz ze zmiekczenia obrazka - trailer ma ewidentnie taki filtr (jak wiekszosc pre-renderow). No i jeszcze mnie zastanawia jakosc tych screenow z gry niby. Nie znam sie na grafice, fotoszopach itd, ale zdawalo mi sie zawsze, ze jak obraz w duzych rozmairach ma ekstra jakosc, wysoka rozdzialke, to jak sie go pomniejszy to moze wygladac jeszcze lepiej... a tu chyba jest na odwrot, bo wyglada jakby screen najpierw zmniejszono do rozdzialki mniejszej niz rozmiar tego screena, a potem rozciagnieto.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyjdzie Crysis i DX 10 to.... :D

 

Co do R580 V seria GF7 -to inne karty i w tu ogóle nie ma dyskusji.Xenox w X360 to nie R580.

 

Natomiast co do tego porównania screenów ,które wrzucił elf,no cóż ,rzekłbym ,że screeny z PS3 wyglądają na bardzo wybiedzone,z tego co widzę PS3 dodali trochę obiektów tu i ówdzie,mniej widac aliasing, ale za to widać gorsze tekstury,kiepski normal/bump mapping, można nawet powiedzieć ,że nie występuje w wersji PS3 ,brak HDR-przynajmniej tak wynika z tych scrennów,bo przejścia między ciemnymi a jasnymi miejscami sa wyrażniej widoczne na X360 .

 

Ale IMHO ,to dla mnie tylko wypadek przy pracy,niedlugo nikt o tym nie będzie pamiętał.Pomimo ,że trochę wyżej stawiam kartę XO niż RSX-a,ale nie dlatego, że jest jakoś wyraznie szybsza,tylko dlatego ,że zapewnia devom większą elastyczność.

 

Kto gra na PC ,wie jak działają karty NV w openGL,a działaja dużo szybciej niż odpowiedniki ATI(AMD).Na przyklad FarCry uruchomiony na GeForce 4Ti(cztery) w wymuszonym trybie openGL ,pomyka jak dziki osioł na HIGH(w 1024x768).Przełączenie renderera na DX 8/9 powoduje konieczność zjazdu z ustawieniami na Medium .To taka analogia -specjalnie dla wielbicieli kolejnego hitu CryTEK ;) RSX+openGL może dużo.

 

Pozostaje mieć nadzieję ,że takich wpadek już nie będzie,bo dojdzie to sytuacji ,że ludzie może i będą kupować PS3, ale grać będą na X360(czy ja już o tym nie pisalem..?) .

 

A każde takie porównanie ,zostanie bezlitośnie wykorzystane przez konkurencję, prędzej programiści /wydawcy zdecyduja sie na przesunięcie premiery niż wydanie niedopracowanego tytułu,bo to z kolei, może miec bardziej dalekosiężne skutki.

 

Także SONY bardziej zacznie kontrolować poziom gier-na razie może jeszcze nie mają na to zbyt wielkiego wpływu,ale już niebawem, gra niereprezentująca odpowiedniego poziomu, może być skutecznie blokowana i niedopuszczona do sprzedaży.

Sony ma jeszcze pare atutów (linux),ale to w końcu konsola-do GIER,a opóźnienie premiery w EU wszystkim wyjdzie na dobre... w szczególności graczom.By takich obrazkow jak na górze nie musieli już oglądać.

A i skoro już elf podal lika do X360 Vs PS3 to proponuje raczej stronę 8-9

"hings get even better when you factor in the Xenos’ MEMEXPORT ability which allows it to enable streamout” which opens the door for Xenos to achieve DX10 class functionality"

to mialem na myśli pisząc o elastyczności.Także pod względem grafiki Xenos to solidny kawał sprzętu -nawet w arykule zwrócili uwagę ,że prawdopodobnie M$ przeszacował wydajność RSX-a,i przygotował monstrum.

Art opiera sie w dużej częścii na arykule ,który już u nas zagościł-to ten usunięty z jakiejś strony...nie spodobal się specom od marketingu.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ja mysle ze RR7 to poprostu konwersja RR6 + nowe mapy i inne menu. Namco ostatnio przycina i to jest fakt (tak jak lukk pisal RR2 na PSP, to jest to samo co RR1 praktycznie)

 

Pozatym te gry, ktore wyszyly na obie platformy widac ze gozej chodza/wygladaja na PS3 bo podobno tez to byly konwersje. Activision praktycznie robil wszystkie swoje gry najpierw z mysla o X360, a potem je konwertowal na PS3. To na wersjach na x'a sie skupial, bo np, na targach to tylko wersje na x'a wystawiali - tak bylo na E3, GC. Dopiero na TGS pokazano jakies gry na PS3, lecz gry activison nadal byly pokazywane na x360.

 

LINUX NA PS3 - SCREENY.

 

Hmmm... to normalnie PC sie zrobił nam z PS3 :) Ktoś sobie fedore zainstalował :)

 

Tak sie zastanawiam czy ten linux nie pomoze w piraceniu chociazby gier z PSX i PS2 by odpalaly sie na PS3

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

to jest jakas fedora dla dwoch jajek przeznaczona chyba. Szkoda ze nie wypuscili dla 7miu ;) Moze ten oficialny linux od SONY bedzie mial wsparcie dla 7dmiu jąder

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak propo tego RR... Nie wiem czemu nikt tego nie zauwazyl, ale przynajmniej dla mnie gołym okiem widać że te z x360 to sa screeny, a z PS3 zdjęcia ekranu... I o co ta wojna w tym wypadku...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komus moze zalezy, zeby ps3 wyszlo bardzo slabo juz na samym starcie?

Zamiast wysnuwac pochopne wniski wole zaczekac na rozwoj wydarzen.

 

A ci podatni na byle go***ne info niech sie ciesza, ze iks 360 jest lepszy.

 

W sumie to i tak jest sukces, bo wg niektorych madrych inaczej w ogole ps3 nie mialo ujrzec swiatla dziennego.

 

Oczywiscie jest prawdopodobne(ale malo), ze gry na 360-tke beda lepsze graficznie(tylko jak?), ale ogolnymi mozliwosciami ps3 zapowiada sie lepiej.

 

Sam Xenos pewnie jest wydajnieszy(bo lepszej grafy niewygeneruje) od RSX, ale znowu w ps3 jest lepszy CPU i moze odciazyc w znacznym stopniu GPU.

 

Czas pokaze.

 

 

 

ps. Bill czuwa... :wink:

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie jest tak ze aktualnie ps3 graficznie blizej pc niz nextgenowi ( chodzi mi o strone graficzna brak jakis nowoczesnych rozwiazan czegos co sprawia ze widac skok ze cos nowego mozna na niej zrobic itp )

Tak samo jest z 360-tka, ale to bylo wiadomo juz od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze kilka tytulow jest conajmniej o generacje kart lepsza nic pctowe gry... PGR3, Fight Night Round 3 a juz chyba najlepszym przykladem sa sportowki ea i segi mimo iz nazwa taka sama np fifa czy nba a na pc to calkiem innczej wyglada... moznaby jeszcze sporo wymienic ... ostatnio wyszedl GOW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze kilka tytulow jest conajmniej o generacje kart lepsza nic pctowe gry... PGR3, Fight Night Round 3 a juz chyba najlepszym przykladem sa sportowki ea i segi mimo iz nazwa taka sama np fifa czy nba a na pc to calkiem innczej wyglada... moznaby jeszcze sporo wymienic ... ostatnio wyszedl GOW

 

No jedynie to, ale wynika to tylko z tego, zeby na piecowe sportowki bylo wiecej odbiorcow.

 

Wyobrazasz sobie minimalne wymagania fify 07 gf7800/rX1800??

 

Jeszcze co do tych sportowek to raczej tak samo wygladaja jak na ps3, a miales podac przelom jednej generacji w grafice miedzy ps3, a X360.

 

Poplatales sie w zeznaniach.

 

Pzdr

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat porownywania grafiki pc-ps3/x360 uwazam za wyczerpany, bo narazie grafike tych konsolek jest w stanie przeskoczyc tylko zabka z dema technologicznego 8800, ale co z tego :lol:

w zabki sie nie gra, a grafika w terazniejszych grach pc wola o pomste do nieba, do tego nie przypomina tej z dem technologicznych sprzed dwoch epok kart graficznych (Ruby) wiec lol :lol:

rzeczywistosc jest okrutna, ale pc to zabawka do 3dmarkow, a konsola do gier B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no -czy wspominalem coś o crysis?

żabkę musze zobaczyć-kto wie może niepotrzebnie poluję na konsolkę-zobaczę żabę i po raz kolejny upgrade kompa...może wyjdzie w międzyczasie nowy 3dmark i będzie WRESZCIE bedzie w co grać ...yyy-patrzyć :lol2:

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy twarze w trailerze VF5 gdy są pokazane na zoomie, to nie pre-render. Są IMO za piekne... ;/

oczywiscie ze tak ,w danym momecie podczas najazdu kamera(gra) przeskakuje do wczesniej przygotowanego skryptu -takie sztuczki stosuje sie dosyc powszechnie (czesto na bazie silnika gry)

 

Solid-zadziwiasz coraz bardziej , z jednej strony upartcie obstajesz przy swoim jesli chodzi o "Motorsport" a z drugiej wypatrujesz renderow w VF5 ;)

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

A odnosnie framerate 360-tki to zobaczcie sobie do tematu GOW.

360-tka nie daje rady w tej grze, do tego bardzo biedne tekstury psuja caloksztalt, wiec skad tak gra dostala 9.3??

ke?

framerate spadl moze kilka razy do granicy plynnosci. gdyby na moim kompie gry przycinaly tak, jak przycinal mi GoW to bym w zyciu na konsole nie spojrzal. dropy w plynnosci byly moze w 2-3 misjach - i to tylko dlatego widoczne, ze przez 95% gry jest ULTRAPLYNNIE. w takiej sytuacji kazdy spadek framerate sie dostrzega - a ze jest to spadek do FPSow z ktorych kazdy posiadasz PC bylby bardzo zadowolony, wiec pfffffffffffffff!

 

ja tam na razie ciesze sie, ze nie czekalem na PS3, bo raz, ze bym sie nie doczekal, a dwa, ze i tak nie ma na razie w co grac. jak wyjdzie VF5 czy jakis nowy Silent Hill, to moze, a na razie - XO jest najlepsza (? na pewno generujaca najefektowniejsze wizualia) zabawka na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam na razie ciesze sie, ze nie czekalem na PS3, bo raz, ze bym sie nie doczekal, a dwa, ze i tak nie ma na razie w co grac. jak wyjdzie VF5 czy jakis nowy Silent Hill, to moze, a na razie - XO jest najlepsza (? na pewno generujaca najefektowniejsze wizualia) zabawka na rynku.

powiem tak: Gdybym mial w domu HDTV, to x360 juz by u mnie stał pod nim, a na PS3 bym zbytnio nie czekał. x ma sporo fajnych gierek i ciagle nowe wychodzą i są zapowiedziane. Jednak nie mam. Bede mial najwczesniej w lipcu i wtedy bede kupował next'a. Jesli PS3 okaze sie "X-Boxem next genow", a xO "ps2 next genow", to oczywiscie biore xO.

 

Jest jeszcze jedno wyjście.

 

Sprzedam mojego desktopa i zostane tylko przy lapku. Bede mial wtedy na PS3 (czyli dwa nexty na chacie). Moglbym na nim siedziec na linuxie jak na domowym kompie :) Internet, mail itp.

 

Zastanawia mnie tylko czy do PS3

-bedzie mozna podpiac drukarke - w koncu to usb. Ale ciekawe czy da sie drukowac z linuxa

-podpiac nagrywarke USB :) Kieszen USB juz mam do hdd, a z nia problemow nie ma z tego co slyszalem :)

-czy jest wersja steam'a z cs'em 1.6 na linuxa? Chyba nie ma... ;/

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

x ma sporo fajnych gierek i ciagle nowe wychodzą i są zapowiedziane.

2 must have'y, 1 fajna i 2 w zapowiedziach to IMO troche malo ;)

plus multiplatformery, w ktore niekoniecznie musze zagrac...

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

TD:U, GoW, Table Tennis, Lost Planet, Viva Pinata

Edytowane przez SamoDobro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 must have'y, 1 fajna i 2 w zapowiedziach to IMO troche malo ;)

plus multiplatformery, w ktore niekoniecznie musze zagrac...

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

TD:U, GoW, Table Tennis, Lost Planet, Viva Pinata

viva pinata dla mnie ssie - grałem na targach.

 

Ale ma tez gry z tego co i na PS3 - R6:Vegas, NBA 2k7, NHL 2k7, FN3, GRAW, do tego z exów ma Dead Rising aka "premiera PS3" xD

 

dobra, nie gadamy jzu o x w temacie o ps3 ;)

 

UWAGA!

 

Ktoś postawił Gentoo na PS3

 

http://whitesanjuro.googlepages.com/

 

 

0_o

 

 

a najlepsze jest to, ze dzieki niemu mozna odpalac kopie bezpieczeństwa z PS1 i PS2 (ale pod warunkiem ze są to kopie gier wydanych w US, bo np. PAL nie działają)

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadziwia mnie to RR 6 i 7, kupilem RR6 jako tytul startowy na x0, odpalilem i stwierdzilem ze szkoda kasy bylo, grafa lipa, wnocy swiatla ma wlaczone tylko samochod gracza przeciwnicy jezdza po OMACKU !!!!

wiec stwierdzilem ze gra lipa. Po roku wychodzi super hiper power PS3 patrze RR7, sciagam filmik patrze..F*&K tak samo szpetne albo jeszcze bardziej, ktos tej konsoli wylaczyl szadery i HDR :))))))))))) wiec gra byla brzydka a na super hiper Blureyowej konsoli jest jeszcze gorsz................ ludzie ktos se jaja robi czy co ??

 

pozro 4@ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...