Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno nie takie jak magiczna ANA i FullHD! :lol2: :lol2:

sorki ze praktycznie jeszcze raz to samo, ale musze ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

jeden obrazek to render w 1080p, a drugi to ta sama scena w 720p przeskalowana do 1080p

niech ktoś postronny, tak z ręką na sercu powie mi czy jest naprawdę, aż taka duża przepaść dzieląca oba te obrazki?

 

a teraz wyobraźcie sobie to samo w ruchu, tak z 30 klatek na sekundę - kto z was zauważyłby różnicę? (kojak_ct sie nie liczy :lol2: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacOSek wlasnie nadzieja w tym ukladzie ze bedzie robil cos podobnego jak uklady dla videofili ;)

BTW przeczytalem dzisiejsze psx extreme (nie znalazlem nigdzie wersji z dvd) i mam mieszane uczucia.

NIe skreslam w pda ps3 z listy zakupow. Pewnie beda dobre gry warte kupna ale irytuja mnie slowa kutariego sprzed roku - ps3 bedzie centrum domowej rozrywki a cell bedzie w kazdym sprzecie agd i beda wykorzystywane wg danych potrzeb. Sony wie ze marke playstation ma najsilniejsza na swiecie lecz w tej generacji polemizowalbym czy aby najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojak_ct - za chwile zarobisz wolne za trollowanie z takimi tekstami. Pelne dwa tygodnie, bedzie jak znalazl zeby sie do sesji pouczyc 9jeslis student, oczywiscie).

Praktycznie wszystko pozaliczane! :) Została praca do napisania i obrona! Druga już. ;)

PS. Nie wiem co tak Cię uraziło ale odpowiedziałem tylko na przyjazne "podbudowanie". :)

 

sorki ze praktycznie jeszcze raz to samo, ale musze ;)

 

niech ktoś postronny, tak z ręką na sercu powie mi czy jest naprawdę, aż taka duża przepaść dzieląca oba te obrazki?

 

a teraz wyobraźcie sobie to samo w ruchu, tak z 30 klatek na sekundę - kto z was zauważyłby różnicę? (kojak_ct sie nie liczy :lol2: )

Jedno pytanko. Skąd wziął się oryginał w 1080p skoro konsola renderuje tylko w 720p?

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziął się oryginał w 1080p skoro konsola renderuje tylko w 720p?

bo to jest render, a nie screen z gameplayu

na dodatek nie był oryginalnie w 1920x1080px tylko w 2694x3000px i został przezemnie przycięty do odpowiedniego rozmiaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie :] proszę jaśniej + konkretne dowody

ale co tu mozna jasniej. Przed premierą były pogłoski, że Gears of War ma problemy z płynnością animacji. Wszystko ładnie wyprasowali i jest git, chociaż nadal w fiinalnej wersji są dropy tu i tam(o czym wspominają w pierwszej z brzegu recenzji: http://xbox360.gamespy.com/xbox-360/gears-.../744635p1.html). Co tu można jasniej lol :P

 

PS: http://www.gaming-age.com/cgi-bin/reviews/...game=gearsofwar

While earlier versions of Gears had some animation and framerate issues, Epic has ironed nearly every single problem out.

PS2: To nie temat o Gears :P Za to można wrzucać Motorstorm. Nowe fotki:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Malsumis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co tu mozna jasniej. Przed premierą były pogłoski, że Gears of War ma problemy z płynnością animacji. Wszystko ładnie wyprasowali i jest git, chociaż nadal w fiinalnej wersji są dropy tu i tam(o czym wspominają w pierwszej z brzegu recenzji: http://xbox360.gamespy.com/xbox-360/gears-.../744635p1.html). Co tu można jasniej lol :P

pogłoski ?? moze jakis link :-|

 

 

Page Not Found!

 

nie wiem moze ja mam jakąś inną ver. GOW, ale u mnie nie występują żadne dropy :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogłoski ?? moze jakis link

Czytaj co piszę :P Mowa o buildach przedpremierowych gry. Przecież nie napisałem, ze sklepowa wersja Gears ma jakieś problemy z płynnością, pomijając (podejrzewam, że) naprawdę sporadyczne dropy.

 

PS: link wyżej poprawiony już od 5 minut :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba 1min. nie odświeżam forum co 5 s :]

i raczej w twoim wcześniejszym poście nie chodziło o framerate, a o grafikę bo chyba o tym rozmawialiśmy wcześniej. i na pewno nie można napisać że gow przed premierą był cienki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i raczej w twoim wcześniejszym poście nie chodziło o framerate, a o grafikę bo chyba o tym rozmawialiśmy wcześniej. i na pewno nie można napisać że gow przed premierą był cienki.

nooo, a framerate nie ma nic wspólnego z grafiką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo, a framerate nie ma nic wspólnego z grafiką?

w pewnym sensie ma , ale rozmawialiśmy o stronie wizualnej :] (nie o prędkości działania danej gry)

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co komu po grze która generuje najładniejsze obrazki ever skoro działałaby w 10 fpsach?? Żeby nie było, NIE mówię teraz o GoW tylko chcę zwrócić uwagę, że gdyby w finalnej wersji pojawiały się dropy to nie byłoby fajnie (każdy by bluzgał - "Mam piękny slide show! Grać się nie da ale jakie widoki!!"). EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malsumius, ale czego wlasciwie chcesz dowiesc wersja przedpremierowa? Chyba wazniejsze jest to, cogracze dostali do reki?

no właśnie do tego zmierzałem, odpisując na okrzyki zawiedzionych screenami z jakiejś hiperstarej wersji, żeby z wydawaniem osądów poczekać do końca, aż gra zostanie wydana. Edytowane przez Malsumis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co Ty przecież to full hd :lol:

No tak zapomniałbym :damage_wall: , hehe :)

Co nie zmienia faktu, iż te same obrazki wyglądały imo cudnie przed powiększeniem :?

 

sorki ze praktycznie jeszcze raz to samo, ale musze ;)

 

obrazek

obrazek

jeden obrazek to render w 1080p, a drugi to ta sama scena w 720p przeskalowana do 1080p

niech ktoś postronny, tak z ręką na sercu powie mi czy jest naprawdę, aż taka duża przepaść dzieląca oba te obrazki?

 

a teraz wyobraźcie sobie to samo w ruchu, tak z 30 klatek na sekundę - kto z was zauważyłby różnicę? (kojak_ct sie nie liczy :lol2: )

Zaraz po powiększeniu wiesz który to render, ale musisz się przyjrzeć, by się zoriętować czemu masz rację.

W ruchu by już było gorzej zauwarzyć.

 

w pewnym sensie ma , ale rozmawialiśmy o stronie wizualnej :] (nie o prędkości działania danej gry)

Czepianie się.

 

Malsumius, ale czego wlasciwie chcesz dowiesc wersja przedpremierowa? Chyba wazniejsze jest to, cogracze dostali do reki?

I co ma GoW wspolnego z PS3?

Pomijając to, iż zaczęło się od stwierdzenia, iż każda gra wyglądała (potem doszło działała) gorzej w wersjach przedpremierowych.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Yellow_Dog_Linux

"Yellow Dog Linux partially supports the Sony PlayStation 3, without offering any support for the graphics hardware" :mur:

Jeśli do 1,5 roku wykombinują wsparcie grafiki, to może rodzice zgodzą się na innego kompa, niż początkowo planowaliśmy :rolleyes: . Pobożne życzenia.

 

EDIT -> im więcej czytam o tej dystrybucji, tym bardziej uważam, iż nie warto brać jej pod uwagę. Z drugiej strony, przy mojej karcie grafiki, tez nie mam zabardzo wsparcia dla Pingwinów.

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwiecej konflikow, spinania sie itd, ktore wyniaką w tym jak i o xO temacie, wynika nie z róznicy zdań, a z braku wzajemnego zrozumienia, ktore wynika z tego, ze kazdy z nas pisze w inny sposob, czasem uzywa innych słow, a czasem nawet te same słowa czy sposob napisania zdania ma dla dwoch roznych osob odmienne znaczenie. Smutne ze zamiast normalnie sprobowac sie nawzajem zrozumiec, to pierwsze co sie zaczyna to podjazdy, docinki, "lol"e, "sciany" itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

no właśnie do tego zmierzałem, odpisując na okrzyki zawiedzionych screenami z jakiejś hiperstarej wersji, żeby z wydawaniem osądów poczekać do końca, aż gra zostanie wydana.

to po co wstawiasz czy ktokolwiek inny fotki z takich wersji???-a potem placz ze gra sie nie podoba i tlumaczenia ze stara wersja,zenada

Jak dla mnie takim dziadostwem wypelnia sie ten temat jak juz nie ma o czym pisac ,bo o samej ps3 juz dlugo cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę ciekawostek:

http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3

"The PlayStation 3's default background color changes depending on the current month of the year, as follows:

styczeń - szary, luty - żółty, marzec - jasno zielony (bodajrze to turkus jest), kwiecień - pastelowy różowy, maj - ciemnozielony, czerwiec - fioletowy, lipiec - jasnoniebieski (seledynowy), sierpień - niebieski, wrzesień - różowy/fioletowy, październik - oranż, listopad - brąz, grudzień - czerwień."

 

"Linux

 

Originally Sony stated that they were going to pre-install Linux on the PS3's hard drive, but current units shipping do not include Linux pre-installed. Instead, Sony has made an option in the XMB menu to install other operating systems.[46]

 

Among other Linux distributions, Fedora Core 5 and Gentoo have been run on the PS3[47][48]. Fedora Core 5 has, however, not been optimized for the relatively low amount of RAM. A PS3 customized version of Debian is also available as an installable Live CD[49]. A Sony-sponsored version of Yellow Dog Linux for the PS3 was released on November 27, 2006 to the YDL.net community, and was released on DVD on December 11, 2006, and finally as a publicly available image in late December.[50]

“ Because we have plans for having Linux on board [the PS3], we also recognize Linux programming activities… Other than game studios tied to official developer licenses, we'd like to see various individuals participate in content creation for the PS3. ”

 

—on the presence of the Linux in the PS3."

Naczej mówiąc - niezalezni dystrybutorzy próbują spełnić po części obietnicę Sony. Chociaż lepiej tak, niż wogóle ;)

 

PS. Przetłumaczy mi ktoś: to ?

 

http://playingdaily.com/2006/11/22/ps3-linux-arkadowy-raj/

"PS3 + linux = arkadowy raj

0:23 22nd November 2006

 

Pamiętacie jak swego czasu Sony walczyło o uznanie PS3 za “komputer” a nie tylko konsolę? Oczywiście, wtedy chodziło w dużej mierze wyłącznie o pieniądze, bo podatek w UE nałożony na PS3 jako komputera byłby mniejszy ale … no właśnie. Sąd Sony nie dał wiary i PS3 to konsola tyle, że konsola, która działa bez problemu na Linuxie! Czyli co właściwie? Pewnie bój zacznie się niedługo od nowa, bo pieniądze są spore tymczasem gracze mogą cieszyć się z uruchomienia [brzydkie określenie na linuksa]a na konsolce. Czemu? Bo dzięki dostępnym na ten system emulatorom mogą sobie uruchomić najbardziej oldschoolowe, arcadowe gierki. Pacman na PS3 wymiata ;) Prawdziwy nextgen :P"

 

Jak na razie nie znalazłem wieści, jak się Linux sprawuje na PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://en.wikipedia.org/wiki/Yellow_Dog_Linux

"Yellow Dog Linux partially supports the Sony PlayStation 3, without offering any support for the graphics hardware"

wsparcie dla akceleracji grafiki jest celowo niedostępne.

 

PS. Przetłumaczy mi ktoś: to ?

za rok, mój japoński jest w powijakach :P Edytowane przez Malsumis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

wsparcie dla akceleracji grafiki jest celowo niedostępne.

oczywiscie-dzieki temu mamy tylko pol klamstwa zamiast calego, i pol komputera z ps3 zamiast calego :lol2: :lol2:

 

ps.dlatego Kuternoga siegac mi bedzie zapewne do pasa ;)

 

za rok, mój japoński jest w powijakach :P

jak juz sie "naumiesz" to powiedz Kuternodze i calej rescie z sony co o nich "mysle" :)

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda. Jakby mozna było CS'a odpalic na tym linuxie to bym chyba desktop'a sprzedał, bo i tak nie robie na nim nic oprocz grania w cs'a. A www, maile, pisanie, drukowanie, gg itd to bym mógł robic na PS3. Czy nagrywarka zewnetrzna działa i wypala pod tym linuxem - to jest pytanie. Jakby tak to by był czad. Jak taką czarną skrzynke postawić obok LCD do PC w pionie, to ładnie się prezentuje :) No i cichutko by chodziło :) Ale ze CS'a nie mozna to nie sprzedaje desktopa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nagrywarka zewnetrzna działa i wypala pod tym linuxem - to jest pytanie.

ja byś miał stery to jasne że tak. Niby dlaczego miałaby nie działać? :D Zresztą, znając linuksa to moduł do większości sprzętu jest w defaulcie. Jest duża szansa, że obsługuje bez niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie stawiam krzyżyka na wsparciu dla grafiki. Na pewno nie osiągną pełnej wydajności, bez wsparcia od NV, czy Sony, ale głupia akceleracja 3D wystarczy to takiego CS'a i kilku gier, z którymi nie chcę sie rozstawać, a tyle raczej wyciągną B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie stawiam krzyżyka na wsparciu dla grafiki. Na pewno nie osiągną pełnej wydajności, bez wsparcia od NV, czy Sony, ale głupia akceleracja 3D wystarczy to takiego CS'a i kilku gier, z którymi nie chcę sie rozstawać, a tyle raczej wyciągną B)

już są podejmowane próby rozebrania sterowników nvidia na części pierwsze w nadziei na uruchomienie RSX pod linuksem. Spoko wodza, w końcu się uda. Pytanie brzmi tylko, czy sony będzie na tyle sprytne, żeby wyprzedzić hakerów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...