Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

No juz panowie, dawać dawać zdjęcia waszych ps3 i gier jakie zakupiliście :D.

 

EDIT: Heat fajny kociak, od razu się domyślił do czego warto podejść ^^

Edytowane przez Ditz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicho , najpierw musze kabelek kupic ;]

 

No chyba , ze hardcorowo przez Euro ? :lol:

 

btw: zestaw mozliwych gier do kupienia jest chyba jeszcze bardziej żenujący niz to co bylo dostepne na X0 <_<

 

Aha i co do rozchwytywania PS3 i preorderow - wolne zarty... Maja tego tyle , ze pewnie ta dostawa im do Swiat starczy... ale Bozego Narodzenia :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis o 7 wyruszylismy z kumplami po nasze czarnulki. O 9.30 stalismy sie ich wlascicielami. :-) Od razu po powrocie ok. 11 pierwszy raz ja uruchomilem. Szybka konfiguracja i pupa. Bez updateu nie da sie zarejestrowac konta. Odpalilem aktualizacje i musialem ponownie do kielc jechac. :'( teraz siedze sobie w tesco i cholera mnie bierze, ze nie moge sie pobawic nowa zabawka. ;-) pierwsze wrazenia super. Menu szybko dziala, czytelne no i co wazne, konsolka jest nieporownywalnie cichsza niz X kolegi. Nie wiem jak podczas grania ale wieczorem sie wyjasni. :-) jesli chodzi o design to dla mnie jest to majstersztyk. Wyglada cudnie. :-D pokazalem ja pracownikowi to zatkalo go z wrazenia. Powiedzial, ze po wygladzie widac, ze to potezna maszyna. :-) Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Nie moge sie doczekac powrotu do domu. A obiecalem dziewczynie, ze dzisiaj do niej przyjde hehe. Zaraz chyba ide kupic dla siebie Cod3 i Resistance koledze. :-D Juz dawno tak sie nie cieszylem. Pozdrawiam :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec mam już ps3 :)

 

o 9 rano poszedłem z preorderem do empiku, mieli tylko trzy sztuki i wszystkie były zarezerwowane...

 

Do konsoli nie dostałem żadnej gry czy filmu :mad:

 

 

Wkur..... pojechałem do domu. Wziełem sie za rozpakowanie pudełka, wszystko ładnie i solidnie zapakowane. Sama konsola naprawdę robi wrażenie, błyszczący plastik i chromowane wstawki wygladają bardzo elegancko.

 

Wykonanie konsoli to najwyższa klasa, poprostu perfekt i widać za co się płaci.

 

Podłączyłem wszystko, dotykowym przyciskiem ją ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m i myśle co jest popsuta czy co? konsola jest niesamowicie cicha i po właczeniu prawie nic nie slychać. Teraz konsola chodzi już ładnych kilka godzin i jest połowe cichsza od xboxa 360.

 

 

Dołączona grafika[/url

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokazalem ja pracownikowi to zatkalo go z wrazenia. Powiedzial, ze po wygladzie widac, ze to potezna maszyna. :-)

poległem :D

ktoś już grał? cisza jest podczas grania czy tylko w menu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poległem :D

ktoś już grał? cisza jest podczas grania czy tylko w menu?

 

zupełna cisza jest tylko około 5 minut, jak konsola się nagżeje to wentyl rozkręca troche obroty, na moje ucho konsola pracuje podobnie głosno jak ps2, wiec bardzo cicho.

 

Czytnik jest niesłyszalny.

 

Porównując do xboxa 360 jest błoga cisza i aż nie można uwierzyć jak oni rozwiazali to chłodzenie...

Do tego wszysto jest tak perfekcyjnie wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując do xboxa 360 jest błoga cisza i aż nie można uwierzyć jak oni rozwiazali to chłodzenie...

nie wiem jakie/jakiego ty iksy/iksa miales

 

gralem na 2 egzemplarzach i oba byly praktycznie nieslyszalne (oczywiscie jak naped byl nieuzywany, bo po wsadzeniu plytki to masakra)

 

jeden kupiony jakos we wrzesniu 06, drugi w grudniu 06

 

 

@kucyk:

może jak siedzisz pół metra od konsoli to coś słychać

 

grałem w nocy, cisza w mieszkaniu

odpalone demka z hdd, jakies 1,5-2m od TV siedziałem

specjalnie głos wyciszyłem i nic nie bylo slychać, a głuchy raczej nie jestem

 

 

edit2:

sorry, moj błąd

właśnie spytałem znajomego - mówi, że wymienił jakieś 2 wentylatory w konsoli ;)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacOSek - co do glosnosci x360 to sie calkowicie z toba nie zgadzam, wedlug mnie konsola jest wyraznie slyszalna, jezeli ps3 pracuje tak samo glosno jak ps2 to mozna spokojnie powiedziec ze jest duzo cichsza

 

a co do rockersa i jego x-ow to mial ich z 5 [;

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na xboxach 360 zjadłem chyba wszystkie zęby :)

 

Jeżeli dla kogoś xbox 360 jest cichy to ps3 będzie niesłyszalna.

 

Dla mnie np. xbox pierwszy miał hałas nie do zniesienia, ps2 model 39004 tak samo.

 

dopiero jak kupiłem model 50004 byłem zadowolony z ciszy. Ps3 pracuje podobnie głosno własnie jak najnowsza ps2 z grubasów :)

 

moge nagrać filmik i porównamy głośność xboxa 350 i ps3

 

 

tu maciie filmik kiedyś nagrałem, niestety z płytą w napędzie.

 

http://www.youtube.com/watch?v=iq-K9B-HLew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gratuluję Wam zakupu i życzę aby wasze nowe konsolki służyły wam bezproblemowo aż do schyłku tej generacji konsol a do tego dostarczyły Wam masy radości :). Przy okazji czekam na jakieś recki gierek, uwagi, spostrzeżenia itp.

 

Przy okazji moje pierwsze pytanie: czy w pudełku znajduje się jedynie kabel EURO czy może Sony "rzuciło się" i daje przynajmniej componenta (wiem ze HDMI poskąpili :( )?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo, czy ktos jeszcze po za dwoma osobami z forum kupil konsole? Powiem szczerze ze nie tego spodziewalem sie po tym temacie, cicho jak makiem zasial i chyba informacje w necie o malym zainsteresowaniu premiera ps3 maja tutaj swoje odzwierciedlenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem pare sitów i znalazłem pare komentarzy. Mam nadzieje że ich autorzy się nie obrażą jeżeli je tutaj zamieszcze :)

 

A więc - kontynuując swoją relację z wątku o preorderze w Empiku - sprzęt mam już podłączony. Co jest w zestawie każdy pewnie wie. Przestraszyłem się, że instrukcja jest w jakiś bliżej nie określonych językach. Na szczęście na dnie pudełka znalazłem drugą książeczkę w części napisaną po polsku. Z podłączeniem żadnego problemu nie było. TV - tak jak PS2, net przez wifi, dźwięk kablem cyfrowym z wzmacniaczem. Nie mogłem uruchomić konsoli ponieważ przycisk POWER jest bardzo bajerancki. Z pomocą instrukcji udało się. Pierwsza rzecz do zrobienia - podłączenie pada kablem USB. Kto wymyślił, żeby ten kabel miał 1,5 m ? Nic tam, konfiguracja: język, data, użytkownik i coś tam jeszcze. Net znajduje przez wifi bez problemu. Uruchamiam od razu update systemu do 1.6. Mam więc chwile żeby napisać te kilka zdań.

Ogólnie: konsola wygląda Z-A-J-E-B-I-Ś-C-I-E. Bałem się że będzie wyglądała kiczowato, ale prezentuję się pięknie. Wielka jest za to jak cholera. PS2 slim gdzieś tam leżała i nikt jej nie widział. Żona jak rano wstanie i TO zobaczy to dopiero będzie się działo. Pad - hmm. Wygląda jakoś tandetnie ale to może złudzenie i zmęczenie. Jest bardzo lekki.

Po 8 minutach....

Update systemu zakończony. Wszystko przebiega bez problemu. Mam wrażenie, że konsola nie działa - tak cicho pracuje

O motorstormie:

 

"2 wyścigi offline, 2 wyścigi online. Bomba. Czujniki ruchu rewelacja. Coś pokręciłem z dźwiękiem i mam go tylko przez wzmacniacz. Przez TV cisza."

Ja właśnie przeglądam Waszą stornke siedząc na PS3. Przerwałem sesyjke w Motor Storm (rozjechał mnie tryb online...RZEŹ!!!) i wszedłem tutaj. Poczytałem i wracam do gry. Pozdro all. Jestem very HAPPY! :D:D:D

wlasnie na chwile przestalem grac w resistance, jak narazie jestem zachwycony ta konsola, przedewszystkim jest bardzo cicha, nie ma tego odglosu malego odkurzacza ktory to towarzyszy x360, nabylem tez jeden film na blu ray , jakosc tego obrazu odpowiada mi na 100% nastepna sprawa to kompatybilnosc, jak do tej pory wyprobowalem swoje dwie gry Devil may cry 3 i legacy of kain defiance i okazalo sie ze dzialaja , najwiekszym zaskoczeniem bylo jak odpalilem stara ge z ps1 shadow man , to byl dla mnie szok ... gra dziala , dla pelnego zrozuminia dodam ze gra ukazala sie w 1999 roku.

Teraz chciałbym się podzielić moimi przeżyciami co do PS3... Od kilku miesięcy zbierałem pieniądze na tą konsolke... do wczoraj po podliczeniu wyszło mi że naskładałem całe 2895zł (spodziewałem się że sama konsola wyniesie mnie około 3000zł). Dziś rano (lało jak z cebra) o godz 9.00 pobiegłem do centrum Sony w moim mieście(Nowy Sącz) wszedłem do sklepu a tam jakże ładna piramidka pudełek z PS3.. mój wybór padł na tą z samej góry... zapłaciłem 2399zł czyli mogłem sobie pozwolić jeszcze na 2 gry.. mój wybór padł na MotorStorm i Resistance: Fall of Men potem pobiegłem do domu z Gazetą Wyborczą na głowie(dalej lało) :/ Wszedłem do domu wyjąłem pudełko z reklamówki i tak do końca jeszcze nie wierzyłem że naprawde mam ją w domu... mam konsole o której przez ostatnie kilka lat marzyłem... (to trwało z 10 min) potem otworzyłem pudełko i wyciągłem wszystko.. ten zapach nowości jest lepszy niż wszystkie blanty razem wzięte! Aż ciarki mnie przechodziły gdy wszystko podłączałem... po przeczytaniu instrukcji włączyłem sprzęt... gdy na ekranie pojawiło się logo PSX a w głośnikach dookoła usłyszałem charakterystyczną melodyjke znów ciarki mnie po całym ciele.. znów czułem się jak dziecko które cieszyło się jakby dostało gwiazdkę z nieba... NAPRAWDE WSPANIAŁE UCZUCIE!!

Ogólnie ludzie są chyba zadowoleni :lol2:.

Edytowane przez Ditz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc...... :wink:

 

Nie nie kupiłem PS3 ;) aleeeee byłem pograć B-)

 

Właśnie wróciłem z MM u nas w Bydgoszczy. Wchodzę na piętro, patrze, jest. PS3 + 32" LCD Samsunga. Podchodzę bliżej a tu zero osób przy stoisku. Ogólnie pudeł z konsolami z boku stało z 20? 30? Coś koło tego. No to hop pada w rękę i jechane ;) Akurat był puszczony Motorstorm.

Pierwsze wrażenie? Mój boże co jest z tym padem??!! :huh: Nie mam dużych rąk, normalne, ewentualnie palce troszkę dłuższe niż przeciętnie ;) , ale pad po prostu nie leżał mi w rękach. Miałem wrażenie jakbym trzymał w ręku jakiś kontroler od samochodzika na baterie. A to wszystko sądze przez...te cholerne triggery!! Toć one są okropne. Przyzwyczajony do imho IDEALNYCH triggerów z X360 nie potrafiłem utrzymać go w ręku. Po jakimś czasie grało sie lepiej, ale nadal bardzo trudno. Jakoś tak nienaturalnie musiałem wyginać paluchy, aby równocześnie trzymac pada, triggera mieć wciśnietego i jeszcze jakiś button. Porażka :?

Od razu co mi się rzuciło w oczy to grafa. A jest ona...zwyczajna :unsure: Ktoś kto ma/widział X360 w akcji ten nie uswiadczy opadu szczęki. Grafika ładna, ale już np. tekstury podłoża tragiczne. Z wyjątkiem tych gdzie mamy błoto i koleiny. I tu znowu. jakoś nie musiałem wycierać twarzy z błota ;) Nie wiem gdzie się podział ten kurz i błoto na ekranie monitora/tv. W pewnym momencie (w sumie do teraz) mam wrażenie, iż ktoś powyłączał detale i efekty w opcjach gry :lol2:

 

Podsumowując:

 

Dla gracza chcącego zamienić X360 na PS3 nie widzę żadnego sensu.

 

Dla gracza mającego X360 i chcącego dokupić PS3 nie widze róznież sensu CHYBA ŻE ( ;) ) bardzo lubi nowinki techniczne. Sam nie powiem też bym kupił chetnie bo lubie, nawet bardzo lubie, takie rzeczy. Ale opamiętuje mnie na razie po prostu brak gier na PS3 :( (albo są multi - mam je róznież na X360, albo są po prostu zwyczajne - jak Motorstorm)

 

Dla gracza kupującego pierwszego "nextgena" jest juz sens. Po prostu niech wybierze czy woli dopłacić 900 zeta i mieć markę SONY pod stolikiem czy nie. Na razie będzie czerpał takie same korzysci co posiadacz Xboxa 360

 

Tyle B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzet z pewnoscią jest mocny, konkretnie wykonany, cichy, ładnie wygladajacy z wieloma opcjami i konkretnym powerem

 

ale co z tego, jak jedynymi grami jakie bym kupił na premierze byłby motorstorm i Resistance, a to i tak nie dałoby mi full opadu szczeki. Dlatego tak jak mowilem... ja czekam do lipca ;)

 

Jade do irlandii, dozbieram reszte kasy i zdecyduje co kupie x360+WII, czy PS3 (moze +wii). Raczej sie nie zdecyduje na oba "power-next-gen'y" bo wtedy bym zgłupiał od ilosci gier. Poki co sklaniam sie do x360 - wiecej gier, tańsze, no i piraty. Jesli SONY straci MGS4 to sie raczej ani sekundy nie bede zastanawiał ;)

 

Wiem napewno jedno! Musze sobie najpierw kupic jeszcze jednego DS'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że obraz po HDMI z ps3 jest strasznie jasny, przy xboxie 360 TV miałem ustawiony na 55 % jasności, a przy ps3 mam na 30%

 

TV to samsung N71B

 

u was też jest jaśniejszy obraz?

 

jeszcze jedno pytanie

 

jak włączam dema gier to przy ich uruchamianiu na moment wyskakuje zaśnieżony obraz (tak na 1 sekunde) też tak macie?

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziwie, że nikt nic nie wspomina o Virtua Fighterze. Podobno taki hit, a jakoś nikt w Polsce nie chce w to grać.

polska jest zdominowana przez scene tekkena. IMO ssie ta gra i wole VF zdecydowanie. Mialbym PS3 i kase, to pewnie kolejna grą byłoby wlasnie VF, a ze nie mam to... klops xD

 

Lukk, na forum PE pisza ze w MM, jesli chodzi o motorstorm to nie maja zapodanej gry z pudełka tylko te denne dema niedorobionej wersji co kiedys jezdzily podczas promocji w tej ciezarowce. Jutro sam pojade sobie pograc do MM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polska jest zdominowana przez scene tekkena. IMO ssie ta gra i wole VF zdecydowanie. Mialbym PS3 i kase, to pewnie kolejna grą byłoby wlasnie VF, a ze nie mam to... klops xD

 

Lukk, na forum PE pisza ze w MM, jesli chodzi o motorstorm to nie maja zapodanej gry z pudełka tylko te denne dema niedorobionej wersji co kiedys jezdzily podczas promocji w tej ciezarowce. Jutro sam pojade sobie pograc do MM ;)

Hmmm no ja widziałem leżące pudełko od Motorstorma (bez ceny) obok konsoli więc nie sądze B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no ja widziałem leżące pudełko od Motorstorma (bez ceny) obok konsoli więc nie sądze B-)

luz... nie mowie, ze tak jesty, tylko ze takie cos przeczytalem, ze ktos tam od kogos uslyszal, ze inny uslyszal od pracownika MM itd ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minął już prawie dzien premierowy ps3, na forach konsolowych i nie tylko :) full tematów dzisiaj się namnożyło.

 

Po premierze xboxa 360 też było tyle tematów, jednak wiekszość dotyczyła problemów z tą maszynką. Z ps3 jest inaczej czyżby po awaryjnej ps2 sony poszło po rozum do głowy?

 

niektóre żródła mówią o 500000 sprzedanych ps3 w europie, ciekawe czy to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to teraz ja .

 

Pierwsze co rzeczywiscie rozbraja na poczatku to wyglad i glosnosc a raczej jej brak .

 

Uruchamiamy... Pierwszy zonk to kabel usb do ladowania Six-asis'a -> dluzszy jest nawet ten , ktory jest w zestawie do k800i :lol: IMO konsola dla Japonczykow to i kabel dopasowali do ich rozmiarow .

 

Kolejna sprawa to menu/os czy jak to sie tam zwie . W ogole nie przypadlo mi do gustu z reszta to samo mialem z psp . Zdecydowanie X0 w tym przypadku rzadzi . Podziekowania dla ekipy SONY , ze dali mozliwosc zmiany MAC karty . Milo jest miec ps3 z netem i nie miec do niego dostepu...

 

Playstation Store -> dlaczego nie dziala ? Gdzie k***a moge sciagnac GT HD ? Bo albo jestem slepy albo sie nie da... :blink: Skad mozna zassac dema ? <_<

 

Update softu to kolejny zonk . Rozumie , ze samo download mogl trwac dlugo (jakies 15min) bo pewnie serwery sa strasznie obciazone , ale juz sama instalacja , zeby trwala tyle samo ? :lol:

 

Bluetooth -> fajnie , ze jest . Szkoda , ze nie ma zastosowania poza pilotem i czyms jeszcze . Myslalem , ze bede sobie mogl np foty z telefonu przerzucic a z tego co widze , nie da sie.. :huh:

 

Tak wiec po okolo godzinie rzucania k*** i innymi olalem zabawe z bajerami ps3 i zabralem sie za MotorStorm .

 

Pierwsze co rzucilo mi sie w oczy to czas loadingow... Nie wiem , moze przerwazliwiony juz bylem po update'ach , ale wedlug mnie za dlugo to trwa . Kolejna rzecz to poszarpane czcionki . Wiem , ze jakiegos wypasu HD nie mam , ale w 720p obraz jest jakos dziwnie poszarpany...

 

OK ale przejdzmy do samej rozgrywki .

 

Jest dobrze a nawet bardzo dobrze . Gra mnie wciagnela co bylo dla mnie szokiem bo kupilem ja raczej z mysla o malym ;) Przyjemnie sie jezdzi , wypadki sa efektowne , muza konretna . Tylko od razu uprzedzam , ze jesli ktos spodziewa sie rewelacji graficznej to niech od razu swoje wymagania podzieli przed 2 . Graficznie jest "ok" ale bez rewelacji . Widac brak aa , szczegolnie jak siadzie sie blizej LCD (a siedzi sie przez pierwsze godziny grania bo sixasis sie laduje <_< )

 

Druga sprawa to plynnosc , ktorej rzeczywiscie tej grze nie brakuje , ale dla mnie jest jakby "zbyt wolna" . Nie wiem , moze to przez te otwarte tereny ale jakos nie czuje sie tej predkosci .

 

I to na chwile obecna wszystko co moge o PS3 napisac . Podszedlem do niej zupelnie neutralnie nastawiony (no moze nawet liczylem , ze mnie zaskoczy) i na ta chwile mam bardzo mieszane odczucia... Powiem inaczej , jesli ktos dzisiaj spytalby mnie o rade co kupic to na 100% polecilbym mu X0 .

 

Takie na szybko porownanie :

 

1.Lepsze menu/os na X0

2.Lepsze pady w X0 + vibra

3.Motion sensor w PS3 na plus , bardzo przyjemnie dziala

4.Zdecydowanie najcichsza konsola na rynku : PS3

5.Zdecydowanie wiecej grywalnych tytulow na X0 na dzien dzisiejszy (to najwieksza wada PS3 -> nie ma w co grac

 

O grafice nie bede dyskutowal bo mam tylko Motorstorm (jutro bede mial DJ Icon/F1/i moze FNR3 to wtedy porownam) i nie mam do czego to odniesc , martwi tylko brak AA :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heat ty fanboyu! ;)

 

ogolnie rewelacji nie ma, nic nowego, ale nie ma sie co przejmowac, jak to na xboxonline napisali:

"Witamy PlayStation 3 w Europie.

 

Może i nie gorąco

może i nie wylewnie

ale i tak życzymy sukcesów.

 

Zmieścimy się tu wszyscy. Bez obaw"

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SkyFox

jak wystartowala ps3 w Australi i GB- porazka???

 

PlayStation 3 już jest

(23-03-2007)

Oficjalnie, od prawie dziewięciu godzin, gracze mogą kupować najnowszą konsolę koncernu Sony – PlayStation 3.

Dziś miała miejsce oficjalna premiera konsoli PlayStation 3, choć tak naprawdę systemy pojawiły się w sklepach już w środę we Włoszech.

 

W Australii o godzinie 24.00 około 500 sklepów otworzyło swe podwoje, aby dostarczyć klientom nową zabawkę. Niestety zainteresowanie systemem nie było specjalnie duże, zebrano bowiem jedynie 20.000 zamówień w przedsprzedaży, co jak na cały kraj z 20mln mieszkańców, nie jest imponującym wynikiem.

 

Konsola Playstation 3

 

 

Oficjalna australijska premiera, która odbyła się w jednym ze sklepów w Sydney, przyciągnęła zaledwie 40 osób, jak twierdzi Michael Ephraim, tamtejszy dyrektor ds. marketingu w Sony. W porównaniu do zeszłorocznej premiery w USA, gdzie przed sklepami przez kilka dni czekały setki ludzi, można powiedzieć że premiera nie była jakimś szczególnym wydarzeniem, a właściwie była żenująca, gdy producenci prosili zgromadzone osoby o to, by przed kamerami okazywały fałszywą radość z faktu, że kupują konsolę Sony.

 

Pierwszy system kupił Danny Zarka, lat 31, na którego oprócz sprzętu czekał uścisk dłoni Ephraima oraz Bernie Brookera, szefa sklepu.

 

Jeden z klientów powiedział, że jest zaskoczony tak małym zainteresowaniem, bo przybył o godzinie 21.00 w czwartek i był jednym z pierwszych w kolejce. Stwierdził iż liczył, że na premierę przybędzie znacznie więcej osób.

 

W Wielkiej Brytanii nocna premiera była nieco ograniczona, ponieważ sklepy sieci Game oraz HMV mieszczące się przy Oxford Street zrezygnowały z rozpoczynania sprzedaży o północy bojąc się, że klienci mogą zostać obrabowani.

 

Tu również nie widać było wielkich tłumów i np. pod Virgin Store pod koniec wczorajszego dnia, było jedynie pięć osób czekających na otwarcie sklepu. Jedna z nich oświadczyła, że zamierza kupić sześć konsol, by potem sprzedać je na eBay. Chłopak chyba nie wiedział jeszcze, że jest to towar który na aukcjach słabo się sprzedaje, bo w sklepach jest go pełno.

 

17 letni Ritatsu Thomas zdziwił się, że jest tak mało osób. Powiedział, że gdy był na premierze Wii nie udało mu się kupić konsoli z powodu tłumów oblegających sklep. Dlatego właśnie przyszedł wcześniej nie chcąc powtórzyć tego samego błędu, a tu okazało się, że tłumów nie dowieźli. "Oczekiwałem przynajmniej 20 osób, ale nawet tylu się nie pojawiło. To bardzo dziwne"

Edit:Fanboje Sony zbojkotują Capcom?

 

W Internecie pojawiła się ciekawa petycja, nawołująca do niekupowania produktów firmy Capcom. Co jest jej powodem? Multiplatformowość Devil May Cry 4, ogłoszona niedawno, która okazała się dla niektórych informacją nie do przełknięcia.

 

Zjawisko "fanboizmu" znane jest growej branży od bardzo dawna. Fanboje to ludzie, którzy bez reszty oddani są wychwalaniu jednej rzeczy, nie dopuszczając do siebie konkretnych argumentów, gdyż i tak oczywistym dla nich jest, że: Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Co prawda oryginalnie słowa te odnosiły się do innego kontekstu, ale tutaj też pasują idealnie. Wiele fanowskich wojen przez nich wywołanych już minęło, wiele trwa, wiele zapewne jeszcze przed nami i nie warto się do końca tym wszystkim przejmować. Co jakiś czas jednak wychodzą na jaw kwiatki z nimi związane, którym można przyjrzeć się bliżej. Petycja fanów Sony skierowana do firmy Capcom jest jednym z nich. Jej treść - poniżej.

 

Devil May Cry 4. Oby seria na nowych platformach zyskała sobie wielu nowych fanów, zasługuje na to.

 

"Czujemy się zapomniani i opuszczeni przez was, Capcom, gdyż podjęliście decyzję o zrobieniu z Devil May Cry 4 tytułu multiplatformowego. Niniejszym zgadzamy się na bojkot gier związanych z waszą firmą. To cena, jaką zapłacicie za odwrócenie się plecami do swoich najwierniejszych sojuszników. Przez lata zbieraliśmy owoce waszej współpracy z Sony - powstawały produkcje, które dostarczyły nam wiele radości. Obecna sytuacja jest problemem nie tylko dla graczy, ale również dla samej firmy Sony. Chcemy żebyście wiedzieli, że nie powinniśmy być i nie będziemy obojętni na wasze decyzje. Dlatego też przestajemy kupować wasze produkty. Z poważaniem, niżej podpisani".

 

Prawie 2500 podpisów - mogło być gorzej, choć to pewnie dopiero początek. Czy oni wszyscy naprawdę myślą, że kiedy kolejna część ich ukochanej serii w końcu ukaże się na jedyną słuszną dla niej konsolę, jaką jest PlayStation 3... będą w stanie oprzeć się pokusie? Nie daj Boże, żeby wersja na nią okazała się bardziej dopracowana od tej na Xboksa 360 i późniejszej konwersji na PC. Wtedy zostanie tylko opcja zabrania ze sobą zabawek i powrotu do wspólnej piaskownicy, gdzie wszyscy bawią się w co chcą i na czym chcą. A developerzy zarabiają na tworzonych przez siebie grach.

Edytowane przez SkyFox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co wklejasz teksty pseudonewsmena fidela? Taka porażka, a z nieoficjalnych źródeł wiadomo że poszło już 0,5 mln sztuk.

 

...

 

Czekamy na kolejne wrażenia i fotki, bo konsola wygląda całkiem inaczej w domu, przed telewizorem :).

Edytowane przez Ditz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...