Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa...aparycja potrafi zdziwić. Niby wygląda jak lodówka ale w środku wcale chłodno nie jest ;). Mają czas więc sobie z tym poradzą ale coraz mniej ciekawie to wygląda. Same problemy. Mam nadzieję że nie pójdą po najmniejszej lini oporu i nie dadzą bubla co się przegrzewa po godzince grania tylko po to by sprostać terminom. Ja mam czas, poczekam ale za to oczekuję dobrego produktu. Sony już pierwszą potyczkę przegrało z MS (kto pierwszy wyda NG) i dlatego teraz uważam że lepiej żeby się nie spieszyli bo mogą się na tym tylko przejechać. Ale czekanie boli niestety :(. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze ten kto pierwszy wygrywa:] - Saturn vs PSX, Dreamcast vs. PS2

 

zawsze konsolki segi wychodzily pierwsze, byly troche wolniejsze (DC troche wiecej niz troche) ale zawsze przegrywaly:[

 

a wedlug mnie sony ma jeszcze troche czasu i na pewno sie uporaja z przegrzewaniem - moze jeszcze nie osiagneli zamiezonego procesu technologicznego

 

ps. cos mi sie stalo i na "starosc" zaczely mnie bardziej wciagac oldschoolowe gierki z MegaDriva niz fura gierek lezacych kolo PS2

i coraz bardziej chodzi mi po glowie GC

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czego wy sie przejmujecie na zapas. To dobrze że okazało sie że system chłodzący nie spełnia swego zadania, przynajmniej pomyślą nad innym rozwiązaniem, które okaże sie skuteczniejsze. Sony wie co robi. Oni siedzą na tym rynku od 10 lat więc wiedzą jak na nim postępować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha.Choćby mieli wypuścić 3 nowszej generacji konsole w trakcie prac nad PS3 to i tak będę czekał na tę jedną jedyną.Proste. Fan będzie fanem na wieki wieków amen. Na PlayStation wychodza tytuły których przeciez nie zobaczycie na innych platformach.Toć to oczywiste (niech chcociaz kupi Ps3 milion fanów zagorzałych gran turismo i juz milion sprzedanych konsol).W xboxa napewno nie będę inwestował, wszystkie te "gierki" są na PCta, a tych których na PCta nie ma , będą rownież na PlayStation, jesli chodzi o nintendo to pociąga mnie ta firma ale tylko do generacji konsol game boy color.3D mnie wogóle nie interesi.Póki co kupiłem PlayStation portable...mam duuuużo czasu żeby poczekać sobie na PS3 (czego oczywiscie fanom nie zyczę, mam nadzieję że konsola pojawi się w ustalonym okresie wiosny 2006, najpozniej LATA 2006).Pozdrawiam

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze ten kto pierwszy wygrywa:] - Saturn vs PSX, Dreamcast vs. PS2

 

zawsze konsolki segi wychodzily pierwsze, byly troche wolniejsze (DC troche wiecej niz troche) ale zawsze przegrywaly:[

 

a wedlug mnie sony ma jeszcze troche czasu i na pewno sie uporaja z przegrzewaniem - moze jeszcze nie osiagneli zamiezonego procesu technologicznego

 

ps. cos mi sie stalo i na "starosc" zaczely mnie bardziej wciagac oldschoolowe gierki z MegaDriva niz fura gierek lezacych kolo PS2

i coraz bardziej chodzi mi po glowie GC

1731169[/snapback]

Co racja to racja, lecz jak człowie przesadnie się przyzwyczai do ładnej grafy, to potem jest mały zgryz odpalając starego HIT-a (zwłaszcza na kompie, nowsza k.grafy potrafi zmienić, często niekożystknie wygląd starej gry i wogóle grafa zawsze kiedyś, przy dobrej gierce wydawała sie niebiańska, choćby 8 kolorów w 2d :) ). Gdyby ktoś wydawał stare legendy TYLKO poprawiając grafę, ech....

Pozatym, gdyby nie to forum, to chyba do końca życia bym porównywał Dreamcasta z psx-em i gdybym miał okazję, to bym kupił parę lat temu Dreama... porównując z ps1-ką to grafa była bardzo klawa, lecz nie ma co porównywać do ps2, ot brakujące ogniwo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z forum ign.com:

 

SCE has secured the patent for a new disc technology that, if used, would not allow the PS3 to read used games for that platform. The technology was invented by Kutaragi himself, as well as two others

 

Details regarding the patent are featured here: http://www.ipdl.ncipi.go.jp/homepg.ipdl

 

It is indicated specifically that the technology is to prevent the use of used as well as pirated software

 

The technology involves actually rendering a authentication code originally encrypted on the game disk unreadable to other machines once the disk it is used

 

This would mean that Net-based and other such games will not be the only ones to be affected by the technology

 

Naturally third software developers would embrace this technology, and it would ensure sales of the inevitable "Best series" for the PS3, but used games shops would be put out of business if the PS3 were to become the primary platform in the next generation

 

While information regarding the patent does not specify outright that the technology will be used in the PS3, Kutaragi has gone on record saying that copy management is absolutely necessary in order to endure that no "Napsters" of the game industry create problems in the future.

 

This is terrible. Something like 70% (a statistic I got from a friend who works there) of Gamestation's profits are through selling second hand games. Admittedly, Sony aren't saying that it's a move against the used software market, merely a move against 'piracy'. However, if there is code on a disc that is readable only once on a game disc, and only by one console, then it prevents you from playing already used games on your PS3, or even taking your games to a friend's house.

 

What if your PS3 breaks down (highly likely, when you look at the PS2's history of shoddy build quality)? You'll have to buy all your games again! This could be a rather grave day for gaming, if this kind of 'copy protection' takes hold in the industry. As far as I'm concerned, this form of control is more than a step too far, and is just one more reason, in a long list of reasons, why not to buy a PS3. You'll be able to play second-hand games (if you so wish) on your Xbox 360 and Nintendo Revolution

Co prawda do takich newsow zazwyczaj podchodze z duza rezerwa, ale jesli Sony wykreci taki numer gracze ich metaforycznie powiesza na najblizszej latarni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z forum ign.com:

(...)

Co prawda do takich newsow zazwyczaj podchodze z duza rezerwa, ale jesli Sony wykreci taki numer gracze ich metaforycznie powiesza na najblizszej latarni.

Lepiej żeby to się nie znalazło w PS3 bo sam powieszę Kutaragiego za "cohones"...o ile oczywiście ma ;). Szczególnie ta opcja z uszkodzeniem konsoli i koniecznoiścią kupna wszystkiego od nowa nie wygląda różowo. No i gry z drugiej ręki nie byłyby dostepne. Normalnie mam wrażenie, że Kutaragi rzeczywiście robi wszystko żeby tylko przypadkiem nie kupić jego konsoli :mur:....Ręce opadają. Zresztą nie wyobrażam sobie takiego "wymyślnego" pomysłu w akcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawdę sony robi wszystko jak może żeby ludzie nie kupili ich super maszynki.

szkoda że na XBOXA nie wychodzi żadna F1 (kiedy się kończy licencja dla sony na gry z pod znaku F1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kazdej plycie przy pierwszym uruchomieniu bedzie wypalany kod urzadzenia. Jesli potem kod wyppalony na plycie nie zgodzi sie z kodem odtwarzajacej konsoli, to sobie nie pograsz.

 

Osobiscie odnosze wrazenie, ze to kaczka dziennikarska. Choc z drugiej strony, pamietajac niedawna afere z zabezpieczeniem antypirackim stosowanym przez Sony Music* jakos ta rewelacja mnie nadmiernie nie zdziwila...

 

 

Z bardziej optymistycznych wiesci: SOny prawdopodobnie zrezygnuje w PS3 z blokad regionalnych (tak jak w PSP), dzieki czemu bedzie mozna bez problemu grac w gry z USA na konsoli kupionej w Europie i vice versa.

 

 

*w duzym skrocie: z plyty instalowal sie odtwarzacz, ktory wciskal jakies pliki gleboko do systemu w sposob niewidoczny dla uzytkownika, ktorych nie dalo sie usunac i ktorych nie wykrywal zaden antywirus; problem polegal na tym, ze z pomoca tychze plikow mozna bylo wprowadzic do komputera pliki bez wiedzy i zgody uzytkownika, a co wazniejsze zaden antywirus ani anty-spyware by na to nie zareagowal; w efekcie po wlozeniu do kompa takiej plyty zostawalismy z dziura w zabezpieczeniach wielkosci wrot od stodoly, ktorej nie bylismy swiadomi.

Dla zainteresowanych caly news na PW (spory kawalek tekstu, ktorym nie chce zasmiecac tego topicu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kazdej plycie przy pierwszym uruchomieniu bedzie wypalany kod urzadzenia. Jesli potem kod wyppalony na plycie nie zgodzi sie z kodem odtwarzajacej konsoli, to sobie nie pograsz.

To nie będzie można odsprzedać oryginałów? To by było nielogiczne a wręcz samobójcze (kto bedzie kupował gry by potem zalegały mu na półkach bo nie bedzie mozna ich sprzedać). Mam nadzieje że to tylko takie straszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna polityke prowadzi Sony na rynku konsol. Jak beda tak straszyc to ludzie zrezygnuja z zakupu ich PS3. Sporo graczy po roku sprzedaje jakas gierke za pol ceny ,bo po co mu jak juz przeszedl ja z 10 razy.Sami sobie wielki dol kopia w ktory moga wpasc ,a MS tylko to wykorzysta ze swoim nowym Xbox'em.

 

Jedyne w tym wypadku wyjscie to sprzedac po czasie konsole z ow grami ,bo innego pomyslu bym nie widzial skoro gry na innej konsoli nie rusza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie ciekawi co im wyjdzie z tej konsoli, ponieważ już ponad połowa dochodu koncernu to konsole! Reszta się im tragicznie posypała (TV, DVD itp) szkoda by stracić tak ciekawą firmę z rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kondycje finansowa Sony bym sie nie martwil. Pamietajcie ze inwestuja duze pieniadze w robotyke. Labolatoria Sony sa nr. 1 jesli chodzi o roboty humanoidalne i to jest wedlug mnie przyszlosc tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiac mi sie chce i to bardzo. Czy Wy naprawde myslicie, ze Sony takie cos wywinie?? sorry ale jak wy wierzycie w kazda bzdure to nie mam pytan :mur:

 

A jak slysze glosy o bankructwie Sony to mnie naprawde krew zalewa!!! :mur: :mur: :mur: Ludzie to jest jedna z najbogatszych firm na swiecie telewizorki robi cycus glancus(coraz to nowsze modele wychodza chyba, ze wy jestescie slepi i zatrzymaliscie sie na rozwoju firmy z przed 5lat) a to, ze duze udzialy ma firma w rynku konsol to niby jakis minus?? Zapewniam, ze kazda firma by chciala miec takie udzialy w tej brazny rozrwywki tylko nie kazdej sie udalo vide Panasonic czy Philips(pewnie nawet nie wiecie, ze te firmy tez probowaly z konsolami?) Pozatym rynek elektronicznej rozrywki w dzisiejszych czasach mozna porownac chyba tylko do Hollywood jest to poprostu kura znoszaca zlote jaja. Pokazcie mi firme ktora stac wlasnie na takie inwestycje jakimi sa konsole, filmy i muza(i nie gadac mi tu bzdur o problemach finansowaych z columbia itd. bo jakis tam kryzys kazda firma przezywa)Problem polega na tym, ze czym wieksza firma tym jakies tam jej potkniecia sa mocniej rozwiewane przez media ale to chyba logiczne?? Pozatym WaWrzOL dobrze prawi, Sony jest firma ktora zajmuje sie rowniez robotyka a osiagniecia maja nie byle jakie oczywiscie zwiazane z robotyka i sa w tej dziedzinie rowniez pionierami. No ale skonczmy te wywody przeciez to jest firma ktora niedlugo zbankrutuje a takie kosmiczne inwestycje jakie oni robia to tylko fikcja wyssana z palca bo jak wiadomo dla niektorych dobra firma ktora jest o wiele lat w rozwoju technologicznym za innymi to firma do [gluteus maximus] ktora niedlugo zbankrutuje :lol2: :lol2: Przeciez licza sie tylko firmy takie jak Samsung ktore jak wypuszcza komore z 8mpix aparatem to lojej ale wypas. Dobra koncze ten OT bo rece opadaja.

 

ps. powyzszy tekst jest moim pogladem na zaistniala sytuacje i jak ktos ma znowu zamiar wypalic z tekstem o upadajacej firmie to niech to poprze rzetelnym faktami i porownamiami, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kondycje finansowa Sony bym sie nie martwil. Pamietajcie ze inwestuja duze pieniadze w robotyke. Labolatoria Sony sa nr. 1 jesli chodzi o roboty humanoidalne i to jest wedlug mnie przyszlosc tej firmy.

 

A jaki zysk maja z tych robotow? ;) Jak sam piszez, poki co laduja w nie pieniadze...

 

luki2: niestety nie masz do konca racji, bo Sony jest w bardzo zlej kondycji finansowej... praktycznie tylko dzialy konsol i filmow ciagna te firme do przodu, reszta albo wychodzi prawie na zero, albo wrecz przynosi straty. Do tego jeszzce dochodzi archaiczne zarzadzanie i polityka kadrowa...

 

Fajnie, ze inwestuja, robia nowe zabawki itd. A stare prawidlo rynku mowi, ze wyprodukowac to kazdy glupi potrafi - ale potem trzeba to jeszcze sprzedac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki zysk maja z tych robotow? ;) Jak sam piszez, poki co laduja w nie pieniadze...

 

luki2: niestety nie masz do konca racji, bo Sony jest w bardzo zlej kondycji finansowej... praktycznie tylko dzialy konsol i filmow ciagna te firme do przodu, reszta albo wychodzi prawie na zero, albo wrecz przynosi straty. Do tego jeszzce dochodzi archaiczne zarzadzanie i polityka kadrowa...

 

Fajnie, ze inwestuja, robia nowe zabawki itd. A stare prawidlo rynku mowi, ze wyprodukowac to kazdy glupi potrafi - ale potem trzeba to jeszcze sprzedac.

No ale pzreciez zeby inwestowac trza miec kase bo chyba sony nie jest takie glupie zeby ladowac ja w bloto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby miec jakas podkladke do dyskusji:

 

http://news.ft.com/cms/s/575c833e-474e-11d...000e2511c8.html

 

http://www.forbes.com/associatedpress/feed.../ap2302567.html

 

http://www.forbes.com/associatedpress/feed.../ap2303025.html

 

Szczegolnie polecam lekture tego ostatniego. Cytat stamtad:

 

Sony kept its forecast for its full fiscal year, which runs through March, at a loss of 10 billion yen ($86 million).

Przewidywane 86 milionow dolarow straty - jeszcze jakies watpliwosci co do ich kondycji finansowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że niemam ochoty czytać tych linków, ale sony nie rezygnuje CHYBA z żadnych ze swoich inwestycji, więc jeśli tak jest, to ciekawe ile oni mają kaszuby w zapasie, skoro ich "stać" na takie straty. Lecz jeśli się mylę i jednak zamykają jakieś niedochodowe działy, to mnie poprawcie.

P.S. CO do robotów, to niewiem, czy to same straty przynosi. Wprawdzie nieznam sytuacji polityczno-gospodarczej w Japonii, lecz wydaje mi się, że tak jak w Ameryce są ulgi na "ekologiczne" samochody itp, to w Japoni tymbardziej powinni dokładać do projektów związanych z robotyką. To jest przecież bogaty kraj, a jak to kiedyś na dyskawery mówili, że roboty są tam bardzo potrzebne, ponieważ za mało osób tam emigruje i nie mają roboli. Ale to tylko moje przypuszczenie, że rząd tam dokłada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi

 

Odnosze wrazenie, ze Ty mnie nie zrozumiales bo widzisz kazda firma boryka sie z jakimis problemami finansowymi. Ostatnio firma Samsung musiala zaplacic 300mln$ za nielegalne praktyki windowania cen kosci pamieci i co nie slychac narazie zeby firma upadala. Dla mnie gadanie o bankructwie Sony sa nadal bzdura i jeszce raz pisze, ze jak dajesz cos o sytuacji finansowej jednej firmy to postaraj sie dac dla porownania tez drugiej i trzeciej(panasonic, sharp, philips itd.) bo napewno maja problemy ale nikt o tym tak jakos nie trabi bo firmy powyzszy maja duuzo mniejszy udzial w rynku elektroniki w ogole. Caly ten belkot bierze sie pewnie tez stad, ze kiedys Sony moze mialo same zyski a teraz kiedy sie sytuacja zmienila, weszly inne firmy(kiedys byly ale sie nie liczyly)sony napewno stracilo klientow i to tyle. Teraz troche z innej beczki gdyby mnie bylo stac na dobry telewizor LCD\plazma to wybralbym wlasnie Sony bo wiem, ze ta firam bubal nie wypusci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, przeczytaj ostatniego linka, ktorego podalem - dowiesz sie stamtad, ze zauwazalne zyski przynosza tylko konsole i gry - dzial filmow wtopil kase w Stealth, ktory okazal sie kompletnym niewypalem, sprzedaz TV plazmowych lezy, sprzedaz playerow MP3 lezy, dzial TV LCD odnotowal znaczacy spadek zyskow wskutek obnizki cen spowodowanej konkurencja.

 

Co do mniejszego udzialuw rynku elektroniki innych firm to bym tak nie szalal - biorac poprawke na powyzsze, wcale bym sie nie zdziwil, gdyby np na rynku plazm Sony bylo blizej konca niz poczatku...

 

Nie mowie, ze Sony bankrutuje - ale jesli po raz pierwszy w swojej historii Sony powolalo na dyrektora generalnego nie-Japonczyka (Amerykanin Howard Stringer) w nadziei, ze wyciagnie on koncern z kryzysu, to chyba cos jest na rzeczy?

 

A kondycja finansowa Samsunga czy Philipsa zacznie nas w tym topicu obchodzic, jak wypuszcza oni na rynek konsole do gier ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra koniec co bedzie to bedzie ale mysle, ze firma da rade z konsola i nie popelni zadnego glupstwa. Szkoda tylko, ze Sony nie raczy nas zadnymi nowymi informacjami przeciez do teraz chyba nie wiadomo jaki bedzie pad i czy wyglad konsoli jest ostateczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, co by sie nie dzialo, na PS3 to im kasy na pewno starczy :)

 

Gdyby nie starczylo, to glowy kierownictwa wynoszono by z glownej siedziby koszami :lol: Nie wspominajac o tym, ze firma by naprawde zbankrutowala.

 

A jakies informacje powinni zaczac wypuszczac, bo ostatnie krazace po Internecie plotki i artykuly sa dla nich wybitnie niekorzystne (mam wrazenie, ze poprzez brak informacji i krazace po necie plotki chcieli wzmoc zainteresowanie konsola - jesli tak, to chyba powinni czesciej do Internetu zagladac, bo ten plan zaczyna przynosic odwrotny skutek :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie to, o czym bylo w newsie z ign.com podanym przeze mnie ;)

 

Jak widac, news calkowita bzdura nie byl... fakt, ze jeszcze tego nie zastosowano, ale dziwnym tarfem postepowanie patentowe zbiega sie z przygotowaniami do premiery nowej konsoli.

Jak sam napisales, moze byc nieciekawie, szczegolnie, ze Sony BMG Music ostatnio wyladowalo w sadzie za stosowanie w zabezpieczeniach plyt audio wlasnej produkcji trojana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...