Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Jakże chciałbym, żeby się okazało, iż to info o CELL=Pentium było wyssane z palca. No cóż i tak trzea czekać do premiery jeśli chce się mieć 100% pewność. Najwyżej w pokoju będzie stało Revo lub iX, trudno się mówi i żyje się dalej, ale i tak mam nadzieję, że się uporają ze zwiększeniem mocy CELL'a, za dużo w niego wpakowali, by teraz okazało się to zupełną kichą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili tak naprawde to mozemy do tgo dorobic dowolna filozofie, majac tylko zdanie wyjete z kontekstu.

 

Ale chyba naturalnym zalozeniem jest, ze chodzi o moc obliczeniowa procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytalem, ze ps3 moze pojawic sie dopiero pod koniec 2006 roku i bardzo mozliwe, ze to prawda. No do cholery sony ani jednego shota z gry nie dalo od czasow E3 juz nie mowiac o potwierdzeniu wygladu ps3 czy chocby pada.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ze sony sprzeda 200mln konsol PS3 w 5 lat to moze to być możliwe i to bardzo, jesli spojzymy na te dane...

 

PS1: 30 milionów 5 lata i 10 lata 100 milionów

PS2: 100 milionów 5 lata

??? PS3: 200 milionów 5 lat :blink:

 

A co do mocy Cell do Intela... moze to jest porównanie jednego rdzenia do jednego proca intela np 3,2 GHz. I teraz taki cell bedzie miał takich kilka ;) Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze brakuje nas dwóch :lol2:

A tak na serio to sam nie wiem co na ten temat myśleć, najlepiej zapomnieć o tym, zająć się czymś na rok i wrócić do tematu jak będzie wszystko jasne (i ja to pisze...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Cell i Pentium? Ludzie bądźcie poważni i nie rozpylajcie głupot, bo się czytać odechciewa. Totalna bzdura, zresztą nie pierwsza i nie ostatnia. Takich rewelacji pojawi się zapewne wiele. A tak na chłopski rozum, jak można przyrównywać biurowo-multimedialne Pentium do wielordzeniowego procesora, który od podstaw projektowany był do obsługi multimediów, grafiki i wysoko złożonej sztucznej inteligencji świata wirtualnego. Naturalnie jedynie czas zweryfikuje czy The Cell dysponuje tym czym chwalą się jego twórcy. Mimo wszystko polecam zachować trzeźwość umysłu i nadmiernie nie podniecać się bajkami wyssanymi z palca...Udanego Sylwka:) i Szczęśliwego Nowego Roku. I nie zapominajmy, że podczas nadchodzących targów CES (Consumer Electronics Show) 2006 w Las Vegas wiele się wyjaśni (5-8 stycznia).

 

Consumer Electronics Show 2006

 

Sony zapewnia, że wszystko będzie grywalne i namacalne:) i ja w to wierzę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pospolity pentium jest dopracowywany przez 10 lat.

A tak na serio, to trezymam kciuki za cella i PS3 ( chociasz i tak mam zamiar kupić X360) konkurencja dobra żęcz !!

 

A tak na marginesie to zastanawiałem sie na tym i pokojarzyłem fakty... P4 jest od A64 lepszy w operacjach zmienno przecinkowych, a o wiele słabszy w grach... Cell specjalizuje się właśnie w tych operacjach zmienno przecinkowych... więc może brakuje mu powera w tych "innych" operacjach które są najbardzej wykorzystane w grach... ale czy Toshiba i sony popełniliby taki błąd ???? nie sądze. Może to wina leż u programistów, którzy nie potrafią wykorzystać mocy procka. A tak na drugim marginesie to wie ktoś co to są te " inne" operacje ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Cell i Pentium? Ludzie bądźcie poważni i nie rozpylajcie głupot, bo się czytać odechciewa. Totalna bzdura, zresztą nie pierwsza i nie ostatnia. Takich rewelacji pojawi się zapewne wiele. A tak na chłopski rozum, jak można przyrównywać biurowo-multimedialne Pentium do wielordzeniowego procesora, który od podstaw projektowany był do obsługi multimediów, grafiki i wysoko złożonej sztucznej inteligencji świata wirtualnego. Naturalnie jedynie czas zweryfikuje czy The Cell dysponuje tym czym chwalą się jego twórcy. Mimo wszystko polecam zachować trzeźwość umysłu i nadmiernie nie podniecać się bajkami wyssanymi z palca...Udanego Sylwka:) i Szczęśliwego Nowego Roku. I nie zapominajmy, że podczas nadchodzących targów CES (Consumer Electronics Show) 2006 w Las Vegas wiele się wyjaśni (5-8 stycznia).

 

1845273[/snapback]

pospolity pentium jest dopracowywany przez 10 lat.

A tak na serio, to trezymam kciuki za cella i PS3 ( chociasz i tak mam zamiar kupić X360) konkurencja dobra żęcz !!

 

A tak na marginesie to zastanawiałem sie na tym i pokojarzyłem fakty... P4 jest od A64 lepszy w operacjach zmienno przecinkowych, a o wiele słabszy w grach... Cell specjalizuje się właśnie w tych operacjach zmienno przecinkowych... więc może brakuje mu powera w tych "innych" operacjach które są najbardzej wykorzystane w grach... ale czy Toshiba i sony popełniliby taki błąd ???? nie sądze. Może to wina leż u programistów, którzy nie potrafią wykorzystać mocy procka. A tak na drugim marginesie to wie ktoś co to są te " inne" operacje ? :)

Operacje stało przecinkowe (czyli na "całkach" najkrócej mówiąc), wymagają mniej mocy i zarezerwowanej pamięci. Zapewne są (m.in. z tych powodów) częściej wykorzystywane, ale niemoge być do końca pewien.

 

A czy czasem Cell nie jest rozwinięciem PowerPC???

Coś o tym słyszałem, ale słyszałem również, że CELL jest zupełnie nową konstrukcją. Lecz chyba Ty masz rację. Pamiętam tylko, że założenie jest pi razy drzwi takie: procek ma stanowić jakby "ciało", które składa się z "komórek" porozumiewających się ze sobą. Jako że żywy organizm (a może tylko chodziło o mózg) jest puki co niedoścignionym, doskonałym wzorem, to założenie to wydaje się być równie doskonałe. Lecz to jest "troche" wyidealizowany schemat, gdyż nawet nie znamy wszystkich zasad, o które oparta jest praca mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam gdzie, czy na Discovery, czy może w "Poza rok dwutysięczny" oglądałem, że ludzie próbują zbudować sztuczną inteligencję na wzorzec ludzkiego mózgu. Ma to działać w ten sposób, że bardzo duża liczba procesorów ma zostać połaczona w sieć neuronową (jak komórki w mózgu). Zbudowany model z kilku (juz nie pamiętam dokładnie z ilu) procesorów okazał się być wydajniejszy niż klasyczne łączenia tych samych jednostek liczących. Ma to zaowocować przy okazji uczeniem się na błędach, lepszym analizowaniem problemów i podejmowaniem trafniejszych decyzji. B) Więc kto wie jak będą w przyszłości zbudowane procesory? Może będziemy mieli jeden procesor a w nim tysiące małych jednostek liczących? :-P Zobaczymy. :wink:

 

PS. Szkoda, że nie ma już emisji programu "Poza Rok 2000". :sad: Naprawdę wspaniały techniczno-naukowy program TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze rozwoj procesorow bedzie szedl w ta wlasnie strone... w technice kwantowej jest na razie za duzo gdybania, a tradycyjna technologia tez w koncu osiagnie bariere technologiczna/oplacalnosci.

 

Gorzej, jak taka "sztuczna inteligencja" wpadnie w depresje albo sie obrazi... ciekawe, czy gwarancja bedzie obejmowac takie przypadki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichosza w temacie, wiec czas cos napisac/wkleic or sth :)

 

Dołączona grafika

 

 

 

PSX-->PS2-->PS3 :D

 

Dla mnie to jest rewolucyjny skok :)

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichosza w temacie, wiec czas cos napisac/wkleic or sth :)

 

http://www.vaan.is.dreaming.org/otacon.png

PSX-->PS2-->PS3 :D

 

Dla mnie to jest rewolucyjny skok :)

No co ty ale cienko czym ty sie podniecasz?? :wink: A tak serio to rzeczywisice robi wrazenie w porownaniu z grami do klocka 360. Widac, ze twarze sa robione cos w stylu hl2 czyli pelen realizm a nie jakies plastiki z dooma. Oczywiscie nie zrozumcie mnie zle hl2 to oczywsice graficzny archaizm w porownaniu do tego tylko jak bedzie z mimika?

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie zrozumcie mnie zle hl2 to oczywsice graficzny archaizm w porownaniu do tego tylko jak bedzie z mimika?

Jak z mimiką? Poezja. Obejrzyj sobie ten trailerek.

 

Ja sie nie moge doczekać. Dlaczego? To co KOJIMA pokazywał w trailerach ZAWSZE wygladalo tak samo w grze i ten sam poziom wykoniania, lub lepszy reprezentowało.

 

Załuje jednego. Ze nie zobacze jak wyglada Snake na takim poziomie wykonania. Chodzi mi o wyglad normalny Snake'a jak w MGS 1 lub MGS 2, a nie tam dziada z wąsem :D

 

Mam jednak nadzieje ze bedą albo retrospekcje w grze, albo Kojima do trailera specialnie go tak postarzal zeby ukazać smarszczki, włosy i tym podobne. Gdzies to wyczytałem w jakimś wywiadzie.

 

Gry z PS2 w real time wygladaja jak pre-renderowane wstawki w grach na PSX... Gry na PS3 w real time bedą wygladać, jak prerenderowane wstawki z PS2 :)

 

Proszę bardzo :P Z lewej screen z pre-rendera, intra Tekken 5, z prawej dziadooo snake :D

Dołączona grafika

 

 

A to sie nazywa przeskok na miare Next Gena, jak to powiedział McDrive...

 

btw... McDrive, widziales to na forum psx-e pewnie, co?

 

Pozdro

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechce Cię poprawiać, ale dziadunio wygląda dużo lepiej od dziadunia, widać to choćby po zmarszczkach. U dziadunia wyglądają jak płaska tekstura, a u dziadunia widać, że są to faktycznie zmarszczki. Inaczej mówiąc dziadunio < dziadunio xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż faktycznie ostatnio mało informacji o naszej konsoli:) Dlatego skorzystam z okazji i zamieszczę odnośniki do co lepszych stron traktujących o tym temacie. Może kogoś to zainteresuje.

PLAYSTATON 3 PORTAL

PLAYSTATION 3 RESOURCE CENTRE

IGN

GAMES RADAR

PS3 STATION

PS3 FOCUS

PS3 NET

 

I naturalnie The Inquirer w dziale konsol:

 

The Inquirer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie moge doczekać. Dlaczego? To co KOJIMA pokazywał w trailerach ZAWSZE wygladalo tak samo w grze i ten sam poziom wykoniania, lub lepszy reprezentowało.

A najbardziej mnie ucieszyło to, że Kojima powiedział w jakimś wywiadzie, że dla X360 osiągnięcie takiego poziomu grafiki z płynną animacją też nie byłoby wielkim problemem :D Edytowane przez kuru87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POJAWIA SIĘ, TO ZNIKA:)

 

A producer for Unreal Tournament 2007 has confirmed that the game will not be released right away as a Sony PS3 game title. However, there will be a PC DEMO version available around the launch of the Sony PlayStation 3.

 

The producer went on to say that they have not scheduled UT2007 to be a PS3 launch title as yet, and they are not certain where some news sites are getting that information from.

 

One gamer asked the launch question to on Atari's message boards. Atari was the publisher of Epic Games' releases until they signed with Midway last year. Since the company's still actively supporting their last Unreal Tournament release, though, there's still an Epic Games presence.

 

Chances are Unreal Tournament 2K7 will be released near Sony PS3 launch date.

ORAZ INFORMACJE ODNOŚNIE TARGÓW CES:

 

San Mateo (California) - A spokesperson for Sony's PlayStation division denied to TG Daily this morning that the company would be making a PlayStation 3 related announcement at CES 2006.

 

"Although we are participating in many CES activities with Sony," said the spokesperson, "we have no new announcements on PlayStation 3 planned at this time." Sony Corporation has planned special announcements on Wednesday evening and Thursday morning, which had been presumed by many in the press and elsewhere to pertain to PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rein went straight to the point. "Do you when the PS3 launch is? Neither do we," he says. "But we know when UT2007 will be done: WHEN IT'S DONE! So the question of whether we're a launch title or not is unanswerable because we don't know if the PS3 will be out before we're done or not."

 

Sony stressed back in May of last year PlayStation 3 would ship this coming spring, but recent interviews suggest the company hasn't decided whether that's a simultaneous launch ala Xbox 360 or a single territory. In all likelihood, PlayStation 3 won't show its face until next holiday season, but who wouldn't love to be surprised?

 

Either way, the game's headed to PlayStation 3, but until Sony says more, Epic Games is just keeping their head buried in work. "For now we soldier on with the plan to ship on PC as soon as we're done," says Rein. "Whether that means we can be a launch title for PS3 or not is inconclusive but we won't ship the title on any platform before its done and it is too early to say when that will be."

normalnie brawa dla sony :mur: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym tu się niektórzy podniecają ;). Ja to nawet nie wiedziałem, że UT2007 miał być jakimś tytułem startowym na PS3 :lol: . Zresztą nawet jeśli to jak dla mnie g**no mnie obchodzi start w Japonii i gierki jakie tam wyjdą w dniu premiery konsoli. Mieszkam w Europie i to dla mnie się liczy. Mam wrażenie, że niektórzy chcieliby zobaczyć wiosną tego UTeka ale powiedzmy sobie szczerze, czy Epic będzie zapierniczł byleby zdążyć na premierę japońską PS3 tak aby TYLKO japończycy sobie w to pograli?? Chyba nie. Wielu developerów "z zachodu" olewa start w Japonii i mnie to nie dziwi. Rynek japoński jest "inny" niż europejski czy amerykański, a skoro tam gra się w nieco "inne" gry to na co developerom spieszyć się na premierę wiosenną skoro ich trud i tak pewnie nie zostane doceniony przez graczy z tamtego regionu (i tak wybiorą jakiegoś Harvest Moon'a niż UT2007...przynajmniej większość ;) ).

Także uczulam już niektórych, że owszem start w Japonii choć ważny dla światka konsolowego to dla nas, tych kolesi "z zachodu" będzie to raczej ciekawostka. Dla mnie prawdziwy launch to premiera w USA/Europie. Na pewno pojawi się wiele recek na necie nie tylko konsoli ale i gier a te pewnie nie będą rewelwcyjne (z "naszego" punktu widzenia) i pewnie pojawią się głosy że "lunch PS3 to dopiero padaka w porównaniu z X360" ale znowu zaznaczam, to start in Japan więc trzeba wziąć tą poprawkę w kalkulacje.

Z PS2 też była bieda na starcie w Japonii bo o ile pamiętam to jedyne sensowne dla "nas" tytuły to Ridge Racer i Tekken Tag Tournament (a dla mnie to wcale akurat bo za ścigałkami nie przepadam, a i mordobicia nie są moją domeną ;) jak się mylę to mnie poprawcie...dawno to było).

Więc czekajmy co czas przyniesie i najważniejsze, na wszystkie doniesienia, ploty i inne takie patrzmy przez pryzmat "naszego" świata ;). Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z gry.wp.pl

 

Na CES zabraknie PS3

Snake; środa, 4 stycznia 2006

 

Sony znowu nie dotrzymało słowa, ale już powoli się do tego przyzwyczajamy i w końcu dojdzie do tego, że nikt nie będzie wierzył w zapewnienia tego koncernu. Parę tygodni temu oświadczono, że na rozpoczynających się w piątek targach Consumer Electronic Show, Sony będzie miało swe stoisko, gdzie po raz pierwszy zaprezentuje konsolę PlayStation 3, a być może także grywalne wersje dem (w końcu nie pokazuje się samego pudełka, tylko działające urządzenie).

 

Impreza zapowiadała się bardzo ciekawie, bo była szansa na obejrzenie nowej platformy w akcji. Marzenia się jednak rozwiały i jak donosi rzecznik Sony, PS3 nie zostanie zaprezentowane na CES.

 

i jeden z komentarzy pod newsem

 

megazielarz

 

Sony niczego nie obiecywało. Zarówno gracze jak i serwisy internetowe głosiły iz na CES Sony zaprezentuje PS3. W rzeczywistości nikt o tym nie mówił. Przypuszczano tak min. dlatego, że Sony zajmie najwięcej miejsca ze swoimi wystawami na CES. Konferencje Sony zaczną się wieczorem na tamten czas (u nas to będzie noc/ranek). Sony może jeszcze zaskoczyć. Ta informacja nie jest oficjalnym stanowiskiem firmy. No i tyczy się nowych wiadomości na temat premiery i ceny. samo PS3 będzie. Nie wiemy tylko czy w formie takiej jak na E3 lub lepszej.

 

 

---------koniec cytatu----------

 

....po tych newsach jakie ostatnio dochodzą o PS3. podejrzewam ze Sony ma bardzo powazne problemy z nową konsolą , byc moze składa sie na to kilka czynników (problemy z prockiem(wydajnosc, temperatura wyzsza niz zapowiadano, trudnosc z programowaniu), problemy z GPU..itp itd) :-| :? ....jak narazie kiepsko to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...