Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sie wtrące ale nie gadajcie że potrzeba kompa za 4000zł żeby grać w nowe gry. Z kuzynem kompy kupiliśmy 2lata temu za 2tysiace. I ja część częsci pozmieniałem on nie, ale gra w hl2 i dooma może nie na full detalach ale mu to wystarcza. Więc takie gadanie jest z [gluteus maximus]...

1318290[/snapback]

Tak kupi 2 lata temu za 2000 kompa z windowsem, monitorem itp itd? I do dzisiaj gra w Doom3?

 

HAHAHAHAH

 

Śmiem wątpić!

 

Ba powiem nawet ze wątpe ze gra w Doom3 a jesli sie odpala gra to tylko aby pokazwyać kilka klatek na jeszcze wiecej sekund. Bo niby co takiego zeście legalnie za 2000 zł mogli kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy cytat z gry.wp.pl

 

PS3 przyjaźniejsze dla developerów

Snake; czwartek, 10 marca 2005

 

Konsola PS2 jest zabawką, którą developerzy nie bardzo lubią, bo tworzenie gier jest dość uciążliwym zajęciem. Powodem jest skomplikowana architektura tej maszynki.

 

Dziś jednak Sony oznajmiło, że developerzy nie muszą się obawiać procesora Cell, bo tworzenie gier będzie znacznie łatwiejsze. Do prac zostaną wykorzystane specjalne, zupełnie nowe narzędzia programistyczne, które są bardzo podobne do obecnych, jednak ich obsługa stanie się znacznie prostsza. Sony specjalnie się o to postarało, wysłuciach!ąc wcześniejszych narzekań.

 

Narzędzia zawierać mają Colladę, specjalną wersję XML, który została stworzona przez inżynierów Sony, we współpracy z twórcami wiodących narzędzi developerskich. Ma się ona stać standardowym formatem używanym do pracowania nad grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kupi 2 lata temu za 2000 kompa z windowsem, monitorem itp itd? I do dzisiaj gra w Doom3?

 

HAHAHAHAH

 

Śmiem wątpić!

 

Ba powiem nawet ze wątpe ze gra w Doom3 a jesli sie odpala gra to tylko aby pokazwyać kilka klatek na jeszcze wiecej sekund. Bo niby co takiego zeście legalnie za 2000 zł mogli kupić.

IMHO 2 lata temu mogłby sobie kupic kompa (bez windy ofkoz, z monitorem) za 2000 na którym pograłby w dooma na low/medium - athlonik 1700, 512 ram ddr jakies mobo na kt 400 za 150 zł :lol: + gf 3 ti 200/gf 4 mx 440/radek 9200 :lol:/fx 5200

tak mi sie wydaje :wink: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO 2 lata temu mogłby sobie kupic kompa (bez windy ofkoz, z monitorem) za 2000 na którym pograłby w dooma na low/medium - athlonik 1700, 512 ram ddr jakies mobo na kt 400 za 150 zł :lol: + gf 3 ti 200/gf 4 mx 440/radek 9200 :lol:/fx 5200

tak mi sie wydaje  :wink:  :unsure:

1320848[/snapback]

W doom 1 czy doom 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

a ja mam pytanko, czy PS3 bedzie mial karte sieciowa?? Tzn czy bedzie go mozna podlaczyc do internetu poprzez osiedlowa siec lan, bo ja wlasnie mam siec na osiedlu i nie mam zew IP, bede mógł mieć neta na PS3? BO chyba bedzie mozliwosc podlaczenia tej konsolki do neta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko, czy PS3 bedzie mial karte sieciowa?? Tzn czy bedzie go mozna podlaczyc do internetu poprzez osiedlowa siec lan, bo ja wlasnie mam siec na osiedlu i nie mam zew IP, bede mógł mieć neta na PS3? BO chyba bedzie mozliwosc podlaczenia tej konsolki do neta?

1329651[/snapback]

 

Raczej na pewno bedzie mieć możliwość łączenia się z siecią... jak PS2 ma to i 3 też bedzie mieć....

 

A z tą siecią osiedlową to na pewno coś wymyślą... wiem że jest jakaś opcja aby w PS2 można było się połączyć z siecią kożystająć z siecie osiedlowej, a nie jakiejś Neostrady... .bynajmniej kiedyś o tym czytałem na sieci... gdzie to można znaleźć to już nie pamiętam, ale wiem że gdzieś tam jest...

 

 

Pozdrawiam...

 

P.S.

Wyobraźcie sobie takiego Tekkena 6 przez inet, lub Gran Turizmo 5 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej fake... bo jakoś nie mogłem znaleźć oficjalnego potwierdzenia tego zdjęcia od sony..... a tak propo.. kto by chciał aby pod jego TV stał taki hmm toster..... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsoli jeszcze nie ma a ty juz pytasz czy ktoś pomyslał ...pomysl najpierw sam zanim cos napiszesz  :wink:

1278847[/snapback]

sam sobie myśl ... mnie to sprawia ollbrzymią trudność i cierpienie fizyczne :)

 

a co do poważnego komentarza :) ale PSOne, PS2 i inne konsole dawno są a nikt nie próbowałpisać programów na nie :)

 

nie ma PS3 ale procesor dla PS3 znany jest od dawna - moze dałoby się napisać w assemblerze jakiś program wykorzystujący pełnie mocy teg oprocka do oblicze typu Seti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma PS3 ale procesor dla PS3 znany jest od dawna - moze dałoby się napisać w assemblerze jakiś program wykorzystujący pełnie mocy teg oprocka do oblicze typu Seti?

1350877[/snapback]

A na cholere to komu??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z gry.wp.pl

 

PS3 wystartuje jako pierwsza

Snake; poniedziałek, 11 kwietnia 2005

 

Microsoft już wie, że kto pierwszy wypuści kolejną platformę, ten prawdopodobnie wygra wyścig konsol. Przykładem może być chociażby batalia pomiedzy Xbox'em, a PS2. Dlatego właśnie gigant z Redmond zamierza wyprzedzić konkurencję i jeszcze w tym roku rozpocząć sprzedaż Xbox'a 2.

 

Na razie jednak, ani PS3, ani Xbox nie miały swych oficjalnych prezentacji. Jednak to właśnie Sony może pokazać nową zabawkę jako pierwszą. Koncern już ogłosił, że oficjalnie zaprezentuje PS3 na konferencji jaka będzie mieć miejsce 16 maja przed E3. Ma się ona odbyć o godzinie 15.00. Tego samego dnia, lecz trzy godziny później, z następcą Xbox'a wystąpi Microsoft.

 

cytat z gry.wp.pl

 

Xbox 2 na MTV!

Snake; wtorek, 12 kwietnia 2005

 

Od paru dni piszemy o zbliżających się premierach nowych platform wielkiej trójki, czyli Sony, Microsoftu oraz Nintendo. Wcześniej pisaliśmy, że to Sony pokaże jako pierwsze swą PS3, tymczasem Microsoft zaskoczył wszystkich oświadczając, że zorganizuje pokaz, transmitowany przez amerykańskie MTV.

 

Już 12 maja o godzinie 21.30 czasu USA zostanie wyemitowany program "MTV Presents: The Next Generation Xbox Revealed". W innych kanałach tej sieci obejrzymy go 13 maja, a prowadzącym będzie aktor Elijah Wood, znany m.in. z Władcy Pierścieni.

 

Poniżej czasy i daty pokazów programu

 

North America: czwartek, 12 maj, 21.30

Japan/Asia: piątek 13 maj, 11:30

Europe: France: piątek 13 maj, 19:00

Germany: Friday, piątek 13 maj, 19:00

Italy: Friday, piątek 13 maj, 23:30

Netherlands: piątek 13 maj, 19:30

Poland: piątek 13 maj, 21:00

Portugal: piątek 13 maj, 20:00

Romania: piątek 13 maj, 20:00

Scandinavia: piątek 13 maj, 22:00

Spain: piątek 13 maj, 21:30

U.K.: piątek 13 maj, 20:00

Australia: piątek 13 maj, 19:00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest czytać o wysokich wydajnościach "wielkiej trójki" ale mam małe zapytanko. Kiedyś słyszałem (albo czytałem), że ps2 odpala gierki na psx. Wiecie może, czy ps3 będzie odpalał gierki swoich poprzedników (po co chwalić się konsolą kupioną nieco po premierze, na którą jest jedna gierka na rynku :D , a zaś nikt nie chce czekać :lol: )? Acha jeszcze jedno! Przeczytałem że Xbox 360 (głupia nazwa :lol: ) ma mieć TYLKO 256 mb ram :angry: . No cóż nie bez powodu chcą dać tej konsoli głupią nazwę :D , a jak pod tym względem stoi ps3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xaon... 256 MB dla konsoli to nie to samo co 256 dla kompa...popatrz na PS2 - ma 32 MB a jakie gierki wychodzą. A jeszcze trzeba pamiętać że to będzie pamięć szybsza niż ta w kompach (wg zapowiedzi).

 

Ale miało być o PS3 - z różnych doniesien wynika że będzie miała między 256 a 512 MB pamięci...wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo konsole są zazwyczaj lepiej zoptymalizowane do tego co mają robić(gry)ale w szerszym zakresie radzą sobie dużo gorzej...

1389958[/snapback]

Ale o jakie szersze zakresy chodzi ? :blink:

Glownym i jedynym zadaniem konsoli jest to, abys mogl pograc. Nic wiecej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xaon... 256 MB dla konsoli to nie to samo co 256 dla kompa...popatrz na PS2 - ma 32 MB a jakie gierki wychodzą. A jeszcze trzeba pamiętać że to będzie pamięć szybsza niż ta w kompach (wg zapowiedzi).

 

Ale miało być o PS3 - z różnych doniesien wynika że będzie miała między 256 a 512 MB pamięci...wystarczy :)

1389626[/snapback]

Dzięki raven, ale widzisz, zawsze uwarzałem, iż kompy są lepsze iiiiiiiiiii........ dopiero od tygodnia tak na serio zacząłem się nimi interesować :razz: . Ale tak na serio. szperałem troche na temat Xbox-a i tam pisało, że zrombali z ramem dając tylko 256. A poza tym kochanej pamięci nigdy za mało :D , nie chcemy chyba sprzętu z alchaimerem (czy jak to tam szło) :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEE...Devil - to jest chyba fake. Tej fotki czasem na WP nie było ??

Swoją drogą mi się podoba...choć lepsza byłaby konsolka na wzór PS2 - wyglądająca jak część kina domowego...

 

Xaon...kochanej pamięci nigdy za mało...w Xpudle 2 ma być pamięć DDR3 bądź nawet DDR4... podwojenie pamięci z 256 na 512 obciążyłoby kieszeń klienta - to po pierwsze... a po drugie - uwierz - oni lepiej wykorzystają te 256 MB niż my 1 GB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem RAVEN, że pamięć w konsoli jest o niebo lepiej wykorzystywana (przynajmniej jeśli chodzi o gry :) ). Ale przyzwyczajenie z kompa. Niemoge się przestawić, że 256mb ram gdziekolwiek wystarczy. A tak właściwie, to ktoś tutaj kiedyś pisał, że nieopłaca się inwestować w kompa. Mam gazetki z 96. Wtedy też mogłeś kupić playa (1 jakby ktoś się jakimś cudem nie domyślił) za 999zl, albo kompa nieodpalającego takiej grafy za 5000zl. A jednak teraz w Polsce więcej ma kompy niż konsole. To skacze, raz się to opłaci, a raz to. Al ei tak chce na gwiazdke PS3 :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NoToKlops

A na cholere to komu??!!

1351580[/snapback]

a na cholerę komukolwiek jakiekolwiek programy skoro wszystko może: pisać ręcznie, liczyc na liczydłach, malować pędzlem ?????

 

to że Tobie nie wiele trzeba nie znaczy, ze nie ma na świecie pasjonatów którzy robię różne rzeczy dla zabawy ....

 

jeśli powstał projekt łączący kilkaset konsol PS2 w klaster do obliczeń typowo naukowych - a po co to komu? powstał tylko dlatego, żeby udowodnić tym którzy się głupio pytają po co to komu? że moze powstać i działać wydajniej niż klaster ze zwykłych kompów :) ..... to równie dobrze mógłby powstac projekt Seti dla PS@ lub innych konsol ... dla zabawy, satysfakcji i udowodnienia, ze moze działać :)

Edytowane przez NoToKlops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

jest kasa są gry

kasa=gry

proste

1405902[/snapback]

Ale nie ma Gran Turismo i Tekken czyli to po co sie kupuje PS :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym stwierdzeniem ze niby mialby szybciej działac niz klaster ze zwykłych kompów to byłbym ostrozny ..zalezy to przeciez od wielu czynników..takich jak: kiedy ten klaster z ps2 powstał a co za tym idzie jak mocne wtedy były superkomputery oparte o Pentiumy/Xeony, Athlony/Opterony i inne procesory ...druga kwestia to do czego porównano jesli porównano .. taki klaster oparty o ps2 ..do klastra pecetowego o podobnej cenie czy do klastra o podobnej ilosci procków itd..itd...

 

ale zostawmy temat PS2 bo to juz niedługo przeszłosc

 

-------------------------------

 

http://www.psinext.com/forums/viewtopic.php?t=6022

 

czyli wyscig "kto pierwszy publicznie pokaze konsolę" nabiera rozpędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gazetki z 96. Wtedy też mogłeś kupić playa (1 jakby ktoś się jakimś cudem nie domyślił) za 999zl, albo kompa nieodpalającego takiej grafy za 5000zl. A jednak teraz w Polsce więcej ma kompy niż konsole...

1405208[/snapback]

Bo Polska to ciemnogród i to jest przykre. U nas ludzie mają kompy do grania, bo tak naciagaja rodziców. Mówią "kupcie mi PC, bede się uczył, słuchał lekcji angielskeigo itp itd" a w rezultacie gra i gra i gra... przecież rodzicie by nie poszli na układ "kupcie mi konsole bo chce sobie pograć". Jesteśmy w tyle tymbardziej ze duża ilość rodziców uważa ze gry to szatanski wynalazek i nie potrafią pojąc ze następstwo Książka-->teatr-->kino--> gry video wlasnie wchodzi w ostatnią fazę. I to jest powod dla czego nie idą na układ nr 2 przedstawiony powyżej. A wystarczy wyjechać do najbliższego kraju na zachod i sie przekonac ze tam rynek gier konsolowych to 90% (okolo 45% PS2 30% X i 1%5 GC) a PC ma ledwo 10 %. Bo tam rodzice zrozumieli ze gry wideo to sposob rozrywki jak kazdy inny, a w ciemnogrodzie jak to w ciemnogrodzie...Samo PS2 zeszlo w ilosci 100mln sztuk to sobie to uświadomcie.

 

A dlaczego mało się sprzedaje wśród dojrzałych graczy i dorosłych ludzi? Bo u nas wciaz panuje stereotyp, że konsole są dla dzieci, ze sie gra jakimis pluszakami o wielkich glowach, wąsatym hydraulikiem Marianem z jego spedalonym bratem w zielonym kaftanie itp itd... Przykre... -_-

 

Powiem szczerze ze IMO dla mnie jest idiotą człowiek kupujący komputer za 5000 zł pod gry, bo tą moc wykorzystają 3-4 gry jak D3 czy HL2, zamiast kupić kompa za 2500 zł, móc grać we wszystkie klasyki jak Diablo 2 czy fallout, jakby tego mało grać we wszystkie gry z przed roku, pół roku, a na konsoli ciosać we wszyskie hity, ktore wyjdą na PC (oprocz takich jak D3 czy HL2), a do pracy ma nadal kompa. I teraz podsumujmy.

 

PC do super gier 5000 zł

PC za 2500 zł + CurrentGen = 3400 zł (w porywach)

PC za 2500 zł + NextGen = 4000 zł.

 

Plusy?

-Dostęp prawie do 95% gier na rynku (w przypadku samego PC do jakiś 40%)

-Możliwość przeniesienia konsoli

-Stacjonarny DVD za free

-Mozliwosc pracowania na kompie i robienia wszystkich innych rzeczy jak mp3, wypalanie itp

-używanie analogowych sterowników <--- moge sie zalozyc ze przynajmniej 70% z Was nie wie ze każdy przycisk na pardzie PS2 ma 260 stopni nacisku, gdy na klawiaturze przycisk ma cały JEDEN stopień:P

-bardzo duzo innych (teraz nie wymienie bo chce mi sie spac)

 

Minusy?

-Nie pograsz na full detalach albo wcale w gry jak D3 czy HL2 (i ten minus wystepuje tylko w przypadku tzw Current Gen'ów czyli na dzien dzisiejszy PS2 czy Xbox -czytaj, konsol, które są na rynku od kilku lat. W przypadku Next-Genow jak PS3 ten minus nie wystepuje.)

 

Odpowiedz? Kupujesz PS3 lub X'a, do tego kompa za 2500 zł (jeśli nie masz kompa ofkorz :P) i ten układ nie ma minusów :D Przez 4-5 lat cieszysz sie grami w pełnej jakości detali i płynnosci, a po 4-5 lub 6 latach kupujesz PS4 lub X3 :P

 

Tak się robi we wszystkich cywilizowanych krajach, ale Polska jest zawsze inna, u nas każdy Wie lepiej, nie mowiac o konsolowym rasizmie jaki panuje wsrod niektorych PC'towców, ktorzy nie chca kupic konsoli tylko dlatego ze jest konsolą i wyzywajacy ją bo na nią juz jest GTA SA a na PC nie ma. :F Nasi gracze muszą do tego dorosnąć. Chociaż juz coraz wiecej jest ludzi, ktorzy przejrzeli na oczy.

 

A jak nie wierzycie? Wezcie kalkulator w ręce, wezcie CDA i PSXExtreme z ostatnich 5 lat (od premiery PS2), przejrzyjcie wszystkie tytuły, jakie mialy oceny, jakie to gatunki, policzcie ceny i wam wyjdzie. Sami sie przekonacie. Mówie to ja, osoba, która ma i PC i konsole, a nie tylko PC i wypowiadająca się na temat konsol jak to dużo ludzi lubi robić, mimo ze ten sprzet znają tylko ze standów z Empika -_-

 

ufff.. się rozpisałem... :P Zapraszam do wątku obok, gdzie pokazuje, jak wygladać bedzie Madden nowy na Next-Gen'y. Pozdrawiam!

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały Swiat developerski przechodzi obecnie na konsole , to widać gołym okiem ze na konsole jest duzo więcej hitów , mimo słabszych mozliwosci hardwarowych wysiska sięz konsol ostatnie soki ..nie to co na pececie gdzie taki MOH-PA nawet na super sprzęcie się slimaczy.

 

Wielu pecetowców zatwardziałych nawet nie zdaje sobie sprawy jak wiele swietnych gier im umyka z powodu braku konsoli. Pecetowiec wydaje kupe kasy na hardware jara się iloscią cyferek w 3 dmarku i na tym swoim cudownym sprzęcie gra moze(optymistycznie zakładając) w 10 niezłych tytułów w roku(w tym 3 naprawdę HITYy) z czego 2-3 tytyły pokazują w 70% mozliwosci jego karty a reszta tytyłów, inne są albo konwersjami z konsol (o czym zatwardziały pecetowiec nie wie cżesto (jak np BiA) albo są zle napisane lub brzydkie.

 

Przyczyna tego ze swiat developerski przechodzi na konsole jest w sumie jedna..z gier na konsole są duzo większe zyskii dlatego to własnie na konsole robi się głównie HITY które funkcjonują na takiej konsoli albo jako exclusiv albo po dłuuugim czasie są konwertowane na pieca (jak MGS2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...