Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

No i mi się marzy, że DS2 będzie można podłączyć pod PS3. Na dev-kit'ach można, ale w konsoli chyba wejścia na DS2 nie będzie. Oby pad był podobny.

Skoro DS2 można podłączyć do PC korzystając z przejściówki USB, to chyba taki sam manewr przejdzie w przypadku PS3. Choć najlepiej jak wypowie się jakiś specjalista od gamepadów :wink:

 

W mojej opinii jednak nowy kształt pada jest (pomijając gusta) bardzo odpowiedni. Myślę, że wielu przesadnie boi się nowego. Sony na pewno nie popełni błędu na tym polu. Może nigdy nie zwracaliście na to uwagi, ale Dual Shock mimo iż dobrze leży w dłoniach, to na dłuższą metę nie jest za bardzo ergonomiczny. Występują lekkie wygięcia nadgarstków. W sumie dobrze jest to zaprezentowane poniżej (pewnie część z Was już to widziała):

 

Dołączona grafika

 

Fajnie gdyby Sony umieściła na nim przycisk do włączania/wyłączania konsoli. Niewiadomą nadal pozostaje kwestia wibracji. Sprawa rozbija się o patenty. Microsoft sobie z tym poradził (kasa). Zobaczymy co zrobi Sony.

 

Oraz pozytywna informacja odnośnie analiz Merrill Lynch, będąca uzupełnieniem tego, co już pisał Gladiac.

 

Rest assured everyone because despite what the Merrill Lynch reports says, Sony backs up their word by saying that the PlayStation 3 is still on target for a Spring 2006 launch in Japan. A PR Rep from Sony had this comment to say "We cannot comment on analyst reports. At the present, we're aiming for a Spring 2006 launch, just as planned." A SCE PR agent also adds "If we cannot finalize the specifications, we cannot release the PS3," also "We're currently waiting until the last minute for the specifications to be finalized." When he was asked what would Sony do if they did decide to delay the PS3 due to specifications finalizations he had this to say "We'd end up selecting the best time and releasing it. However, we cannot comment yet."

 

So the Merrill Lynch reports did prove to be false and Sony at this time has no plans of delaying the PlayStation 3. Currently the PS3 is still on target to be released in Japan in Spring of this year.

Powyższe info zaczerpnąłem z Playstation 3 Portal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......

Mam nadzieje ze nowe czytniki bluray bedą mniej podatne na awarie i moze sony odzyska w moich oczach pod tym wzgledem.

......

oj żebyś się nie zdziwił :blink:

pamiętaj że Blu-ray jest nowością i trochę czasu minie aż producenci dopracują proces produkcji jak i same odtwarzacze :-|

 

a tu macie przewidywaną cenę PS3

 

Dołączona grafika

 

 

 

Blu-ray może kosztować Sony aż 350$ :lol: (wolałbym aby Sony przeznaczyła więcej kasy w GPU, MEM, HDD niż w czytnik)

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj żebyś się nie zdziwił :blink:

pamiętaj że Blu-ray jest nowością i trochę czasu minie aż producenci dopracują proces produkcji jak i same odtwarzacze :-|

 

a tu macie przewidywaną cenę PS3

 

Dołączona grafika

 

 

Blu-ray może kosztować Sony aż 350$ :lol: (wolałbym aby Sony przeznaczyła więcej kasy w GPU, MEM, HDD niż w czytnik)

bardzo chciałbym sie nie zdziwic ;). Ale kto wie. Jesli projektanci wezmą doświadczenie zdobyte na napedach dvd a ta technologia by się powiedzmy mało różniła od właśnie dvd, to i napedy takowe bedą niezle dzialac. Trzeba liczyc ze to jest as w rekawie sony i wlasnie sony jak i my bardzo dobrze wie, ze tu plamy dac nie moze i moze przez to postaraja sie dopracowac czytnik w najdrobniejszym szczegoliku. A jak bedzie naprawde - zobaczymy.

 

Cena jest 800$ ale to tyle SONY bedzie placic za sprzet. Ciekawe ile bedą "refundować". Jak 300$ to cena by sie zgadzała z tym, ze PS3 ma kosztowac 500$.

 

@Largoon

Skoro DS2 można podłączyć do PC korzystając z przejściówki USB, to chyba taki sam manewr przejdzie w przypadku PS3. Choć najlepiej jak wypowie się jakiś specjalista od gamepadów icon_wink3.gif

No wlaśnie nie wiem. Ja jak podłączałem kiedyś do PC, to coś takiego jak analogowe przyciski, to nie działało. Poprostu - przyciski zamienily sie w cyfrowe. Albo wcisniete, albo nie. O stopniach nacisku korzystajac z przejsciowki mozna bylo zapomniec. Nie wiem jak jest teraz z tymi nowymi, ale jesli jest tak nadal, to raczej nie pogram na tym DS2+przejsciowka w gry z PS2 czy PS3. Jest jednak nadzieje, bo na PS2 wychodziły tez pady z wtyczka USB, tak jak np. też kierownice do PS2 itp zachowujace wlasciwosci zwykledo DS2, tj m.in. analogowe przyciski... wiec moze da rade poprostu jakoś zmodować DS2, wstawic do srodka uklad scalony jakis mały, polutować, do tego kabel na usb i jazda. Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy jestescie dziwni. Sony wymyslilo DS tak jak bumeranga i wy myslicie, ze ten pad bedzi mniej wygodny?

Chyba inż sony maja leb na karku i wiedza co robia. pozatym powyzszy przyklad wszystko wyjasnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy jestescie dziwni. Sony wymyslilo DS tak jak bumeranga i wy myslicie, ze ten pad bedzi mniej wygodny?

Chyba inż sony maja leb na karku i wiedza co robia. pozatym powyzszy przyklad wszystko wyjasnia.

Nie mowie ze nie bedzie wygodny, bo nie mam do tego prawa - nie trzymałem go w ręce. Jednak chciałbym, aby sony zostawiło furtke tak w razie czego, jesli by był jakis pro gracz obczajony na kazdy milimetr kształtu DS2. ;) Rozumiesz ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominajac o tym, ze siadajac w kilku do konsoli nie tzreba bedzie zabawy zaczynac od zakupu padow ;)

 

Co do wypowierdzi podanej przez Largoona, a konkretnie:

"We're currently waiting until the last minute for the specifications to be finalized."

Jak oni teraz czekaja na dopracowanie specyfikacji, to jakos nie wyobrazam sobie wyprodukowania slusznej ilosci sztuk w ciagu dwoch miesiecy. Obym sie mylil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

No wlaśnie nie wiem. Ja jak podłączałem kiedyś do PC, to coś takiego jak analogowe przyciski, to nie działało. Poprostu - przyciski zamienily sie w cyfrowe. Albo wcisniete, albo nie. O stopniach nacisku korzystajac z przejsciowki mozna bylo zapomniec. Nie wiem jak jest teraz z tymi nowymi, ale jesli jest tak nadal, to raczej nie pogram na tym DS2+przejsciowka w gry z PS2 czy PS3.

Moze to kwestia sterownikow czy cos? Anyway ja mam przejsciowke na USB, pad jest wykrywany automatycznie i w demku NFS:MW przyciski dual shocka dzialaly analogowo. Przejsciowka firmy Joytech - 12 GBP :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to kwestia sterownikow czy cos? Anyway ja mam przejsciowke na USB, pad jest wykrywany automatycznie i w demku NFS:MW przyciski dual shocka dzialaly analogowo. Przejsciowka firmy Joytech - 12 GBP :(

Aha, czyli ty używasz tej przejściówki za 12GBP. Jak sie nie myle to około 70 zł tak? No moze wtedy by działało bo ja grałem na tej marnej przejsci manty za 30 zł. Jakby te przejściówki były tańsze to może taki "myk" byłby opłacalny bo jakby nie patrzeć to za 70 zł to ja całego, nowego, oryginalnego DS2 kupuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Aha, czyli ty używasz tej przejściówki za 12GBP. Jak sie nie myle to około 70 zł tak? No moze wtedy by działało bo ja grałem na tej marnej przejsci manty za 30 zł. Jakby te przejściówki były tańsze to może taki "myk" byłby opłacalny bo jakby nie patrzeć to za 70 zł to ja całego, nowego, oryginalnego DS2 kupuje ;)

Z tym "oryginalny" to bym nie przesadzal ;)

Poza tym ja akurat jestem przyzwyczajony do DualShocka i nawet pady Logitecha (kupilem specjalnie do PC) mi jakos nie podchodza az tak jak DS2. Niby lapska mam wielkie, ale jednak ten ksztalt DualShocka mi pasuje. No i jest chyba niezniszczalny :rolleyes:

BTW: cos przedwczoraj bodajze czytalem chyba na game.net, ze jutro na jakichs targach w Londynie byc moze zostanie podana pelna specyfikacja PS3 (ostateczna) i byc moze zaprezentuja dzialajaca konsole (i jej menu). Slyszal ktos cos na ten temat? Nie moge znalezc zrodla w tej chwili, najwyzej jak wroce do domu to kukne do historii i moze wkleje cytat. Chyba, ze ktos cos juz wie wiecej na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu jutrzejszym w Londynie odbędzie się konferencja IGDA (International Game Developers Association), konferencja poświęcona tematom growym. George Bain, manager SCEE Technology Group powiedział, że Sony pojawi się na konferencji z pokazem konsoli PS3. Zostanie omówiona architektura konsoli, zaprezentowany procesor Cell, chip graficzny RSX oraz nośnik Blu-ray.

i jeszcze to:

 

Rzecznik Nvidii na zorganizowanej kilka dni temu konferencji prasowej poinformował, że chip RSX, serce graficzne konsoli PS3, został już zakończony. Koncern jest gotowy do rozpoczęcia masowej produkcji chipa.

 

Informacja została potwierdzona przez Jen Hsuna, szefa Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym "oryginalny" to bym nie przesadzal ;)

Wierz mi ze oryginal, bo ostatnio dwa kupowalem. Jak chcesz kupic, to Ci dam namiary. Dokladna cena 74 zł. Tu nie zareklamuje bo nie wolno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Wierz mi ze oryginal, bo ostatnio dwa kupowalem. Jak chcesz kupic, to Ci dam namiary. Dokladna cena 74 zł. Tu nie zareklamuje bo nie wolno ;)

I tak nie wierze ;) a poza tym to z kosztami przesylki do UK wyszloby i tak 2x tyle, a za 20 Funtow mam oryginalnego DS2 ze sklepu wiec IMHO gra niewarta swieczki.

Swoja droga - uzywal ktos tych seledynowych DualShockow? Gralem na tym w sklepie i jakis taki dziwny material mi sie wydaje... Taki "nieSonowy" ;)

Mam nadzieje, ze bumerang bedzie rownie mily w dotyku jak pierwsze DS2 (nawet te, co ja mam to juz nie to...) Rozklad klawiszy pozostal ten sam, wiec z przestawieniem sie nie powinno byc problemow. A o co chodzi z tymi patentami na wibracje? Bo nie kumam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Deckard

 

Pod tym newsem jaki dałeś z gry.wp.pl był jeden fajny komentarz, który obrazuje to co sobie teraz myślę.

Jutro prezentacja PS3?

 

W dniu jutrzejszym w Londynie odbędzie się konferencja IGDA (International Game Developers Association), konferencja poświęcona tematom growym. George Bain, manager SCEE Technology Group powiedział, że Sony pojawi się na konferencji z pokazem konsoli PS3. Zostanie omówiona architektura konsoli, zaprezentowany procesor Cell, chip graficzny RSX oraz nośnik Blu-ray.

 

lexus771 - wtorek, 21 lutego 2006, 16:34

I pokażą Duke Nukem Forever, a tak wogole to beda rozdawac Stalkera... :D

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Egzeqiutor: hehe, nie widzialem wczesniej tego komentarza - ale zdanie mam takie samo... Juz nie raz mowilem, ze szybko PS3 sie nie spodziewam, ale coz - nadzieja na lepszy czas czlowiek zyje ;)

Swoja droga czytalem ostatnio o znaczacych postepach przy DNF (hehehe)

 

EDYTa dopowiada:

i studzimy zapal

 

Blu-ray winien

21.02 / 11:06

Sony przyznaje, że premiera PlayStation 3 może ulec opóźnieniu. Japońska firma zapowiada co prawda, że chciałaby rozpocząć wiosną sprzedaż swojej konsoli, obawia się jednak, że dotrzymanie tego terminu może być niemożliwe.

Wszystko za sprawą spóźniającego się zatwierdzenia mechanizmów ochrony w technologii Blu-ray. Jak już informowaliśmy, Advanced Access Content System nie wydał Blu-ray odpowiednich certyfikatów. Nie ujawniono przy tym, o jakie konkretnie mechanizmy zabezpieczeń chodzi.

Niedawno firma inwestycyjna Merrill Lynch stwierdziła, że debiut PS3 poza Japonią może się opóźnić nawet o rok. W odpowiedzi Sony zauważa, że nie poinformowała, w której części świata konsola zadebiutuje po raz pierwszy.

Prace nad AACS nadzorowane są przez AACS Licensing Administrator, stworzone przez Sony, Disneya, IBM, Intela, Toshibę i Panasonica.

Edytowane przez Deckard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RSX ukończony

Snake; wtorek, 21 lutego 2006

 

Rzecznik Nvidii na zorganizowanej kilka dni temu konferencji prasowej poinformował, że chip RSX, serce graficzne konsoli PS3, został już zakończony. Koncern jest gotowy do rozpoczęcia masowej produkcji chipa.

 

Informacja została potwierdzona przez Jen Hsuna, szefa Nvidii.

Co do newsa deckarda to jeszcze takie uzupelnienie

Podczas ostatniego spotkania, które odbyło się w zeszłym tygodniu, planowano ukończenie specyfikacji Advanced Access Content System (AACS) - systemu ochrony przed kopiowaniem dla urządzeń Blu-ray i HD-DVD. W dalszym ciągu, problemem jest sposób integracji AACS z dodatkowym zabezpieczeniem nośników Blu-ray, a konkretnie BD+. Kolejne spotkanie odbędzie się 23/24 lutego.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

CYTAT("chip.pl")

 

Blu-ray winien

21.02 / 11:06

Sony przyznaje, że premiera PlayStation 3 może ulec opóźnieniu. Japońska firma zapowiada co prawda, że chciałaby rozpocząć wiosną sprzedaż swojej konsoli, obawia się jednak, że dotrzymanie tego terminu może być niemożliwe.

Wszystko za sprawą spóźniającego się zatwierdzenia mechanizmów ochrony w technologii Blu-ray. Jak już informowaliśmy, Advanced Access Content System nie wydał Blu-ray odpowiednich certyfikatów. Nie ujawniono przy tym, o jakie konkretnie mechanizmy zabezpieczeń chodzi.

Niedawno firma inwestycyjna Merrill Lynch stwierdziła, że debiut PS3 poza Japonią może się opóźnić nawet o rok. W odpowiedzi Sony zauważa, że nie poinformowała, w której części świata konsola zadebiutuje po raz pierwszy.

Prace nad AACS nadzorowane są przez AACS Licensing Administrator, stworzone przez Sony, Disneya, IBM, Intela, Toshibę i Panasonica.

najsmieszniejszy tekst ktory mnie rozbawil do lez " japonska firma chcialaby rozpoczac wiosna sprzedaz" z wyszczegulnieniem slowa "chcialaby" poprostu rozwalili mnie!!

A tak swoja droga ciekawe czy Sony przygotowywuje nastepne oprogramowanie szpiegowskie tak jak wczesniej tego dokonala instalujac razem z oryginalnymi plytami trojany ,a nawet abstraciach!ac od trojanow to te ich wynalazki nie mogly oddtworzyc niektore wieze hi fi, i to wszystko rowniez zgadazalo by sie takze z wypowiedziami tworcow Sony ze ich duzym zmartwieniem jest piractwo ,oby nie zrobili tego samego z softem na ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z tymi patentami na wibracje? Bo nie kumam.

Chodzi o firmę Immersion Corporation, która jest w posiadaniu praw do tej technologii. Trzeba się było więc upomnieć o swoje i tak zaczęła się walka z Sony i Microsoftem. Gigant oprogramowania poradził sobie z tym problemem w typowy dla siebie sposób (chyba nie muszę rozwijać tej kwestii :wink: ). Sony poszło inną drogą i nie ugięło się pod naciskami Immersion. Niestety prawo nie było łaskawe dla Japończyków. Posypały się milionowe kary, a biedny Dual Shock stanął w obliczu zagłady. Były dwa wyjścia - "kastracja pada" lub dalsza walka. Firma poszła w zaparte i złożyła odwołanie. Finał?....c.d.n.

 

Zainteresowanych zapraszam tu:

 

Immersion VS Sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cwane gnoje. Przeciez powinni tez zakarzyc takie firmy jak: media-tech, logitech, manta, apollo itd. Nie robia tego bo chyba mysla, ze sa wstanie wyludzic od sony profity ze sprzedazy ps3, ale raczej sie im to nie uda. Nie zdziwilbym sie gdyby w tym wszytkim thebill maczal paluchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luki2: sorry za wulg, ale rozj*ebales mnie tym tekstem... Tak, wszystkiemu bill winien, a to, ze sony wesolo uzywalo opatentowanej przez kogo innego technologii to czyni ich swietymi? Przeczytaj arykul do ktorego link podal Largoon i pomysl troche...

 

a i jeszcze news z wp

 

Na zakończonych wczoraj targach Taipei Game Show, jednemu z zachodnich serwisów wywiadu udzielił Tetsuhiko Yasuda, szef azjatyckiego oddziału Sony Computer Entertainment.

 

Zdradził bardzo interesujący pomysł dotyczący konsoli PS3. Polegałby on na dystrybucji gier na tą platformę poprzez sieć, czyli mówiąc inaczej, ściąganie ich na dysk. Usługa działałaby na razie jedynie w Korei, a gry w ten sposób oferowane, miałyby być dużo tańsze niż pudełkowe wersje znajdujące się na sklepowych półkach.

 

Pomysł tylko pozornie wydaje się ciekawy, bo jego głównym celem jest walka z rynkiem używanych gier, któremu Sony jest przeciwne.

 

Posiadacze konsoli, mieliby dostęp do specjalnego serwisu, skąd mogliby pobierać gry, płacąc za nie mniej niż w sklepie. Sony chce w tym celu stworzyć ogromną infrastrukturę, która zajęłaby się cyfrową dystrybucją oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze news z wp

Opcja wg mnie dobra, bo np. z takiego steam'a to jestem w pełni zadowolony i full wygoda... ale!

 

No wlasnie! Ale jest takie, ze jak to maja być gry na BluRay'ach, czyli po kilkanaście(dziesiąt) GB, to ja juz widze jak ściągam jedną grę moją ścierwostradą 256 kb z limitem 5GB na miecha. BA! Nawet moim drugim łaczem z ICP o predkosci 2MBit nie bedzie różowo ;F

 

Następne pytanie - gdzie to trzymac? Jakby była wypalarka w PS3, ktora by mi wypaliła powiedzmy grę, którą odpale tylko w tej konsoli to luz... no i światłowód w kazdym domu - inaczej odpada.

 

no lecz tu jest kolejne "ale" - co sie stanie jak konsola padnie? Wszystkie gry kupować od nowa?

 

Wiec pytajników jest troche, wiec pomysł zły nie jest ale trzeba go jakoś zmyślnie wypracować.

Dla przykładu. Zamiast np. przypisywania płycie jedną konsole, to przypisać jej konto z hasłem i loginem jak steam. Konto takie odpalimy na kazdym kompie wiec jakby nam jedna PS3 sie zepsuła, lub zalała, lub etc... to nie było by stracha, ze nasza kolekcje powiedzmy 30 gier musielibyśmy od nowa kupować.

Druga rzecz, to w biednych krajach jesli chodzi o neta, jakim niewątpliwie narazie jest polska, to zamiast sciagac, szlo by sie do jakiegoś punktu sony, w ktorym stałby serwer z kilkuset GB hdd i obrazami gier i nagrywali by panownie na nasze własne płyty te obrazy dopisując odrazu je tylko do naszego konta i hasła.

 

Wiem, ze troche zmyslam, ale mysle ze byloby to mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źródło - Chip:

 

Advanced Access Content System Licencing Administrator zatwierdziło ostateczną specyfikację technologii zabezpieczeń, która zostanie zastosowana w standardach Blu-ray i HD DVD. AACS LA doszło do porozumienia w sprawie licencji, która da wytwórcom płyt i urządzeń pracujących w wymienionych formatach dostęp do kluczy szyfrujących.

Uzyskanie tego dostępu jest konieczne, by móc tłoczyć dyski i rozpocząć sprzedaż czytników. Jedną z głównych przeszkód na drodze do zatwierdzenia licencji był spór wokół problemów dotyczących "managed copy", czyli prawa do wykonywania kopii płyt chronionych systemem AACS na komputerach typu Media Center.

Osiągnięcie porozumienia usuwa jedną z przeszkód, która stała na drodze premiery konsoli PlayStation 3.

A więc Sony "traci" kolejny argument do planowanych opóźnień. Zobaczymy, co tym razem naszym magikom z Sony stanie na drodze, co nie pozwoli na rozpoczęcie produkcji. Tylko jak do powyższej sytuacji mają się słowa Pana Kutaragiego:

 

“I can produce the PS3 anytime. We are in a position to put pressure [on others].”

Kutaragi "radzę i proszę... proszę i radzę... nie markuj kroku... tylko zrób i to nawet nie jeden tylko, dwa ...albo trzy ..." i przemień słowa w czyny :wink:. W końcu wystarczająco długo i cierpliwie na to czekamy...

Edytowane przez Largoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luki2: sorry za wulg, ale rozj*ebales mnie tym tekstem... Tak, wszystkiemu bill winien, a to, ze sony wesolo uzywalo opatentowanej przez kogo innego technologii to czyni ich swietymi? Przeczytaj arykul do ktorego link podal Largoon i pomysl troche...

Pytanie - kiedy pojawil sie patent, a kiedy pierwsze pady z wibracja?

Bo mam wrazenie, ze ktos opatentowal cudza technologie i teraz probuje od autora technologii wyciagnac kase za patent...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi padami to może i być tak że BigN wprowadził wibracje jako pierwszy. Chociaż konsola N64 startowała z rok po starcie PSX to o ile wiem początkowo coś takiego jak DualShock w ogóle nie istniało i PSX był sprzedawany ze zwykłymi padami pozbawionymi nawet drążków analogowych. Dopiero chyba przy modelach SCPH-5xxx pojawiły się DualShocki w zestawach + oddzielnie w sprzedaży. Pamiętacie np. "Residenta 2" a później wersję "DUAL SHOCK EDITION" ? Powstała bo dopiero po RE2 wyszedł ten DeeSik...Ale mogę się mylić :unsure: .

A jak z tym patentem jest to też nie wiadomo do końca bo rzeczywiście wiele róznych "tanich" firm ma w spzredaży pady z wibracjami i co? Płacili też kaskę za patent?? A może jakoś te wibracje inne były.....Jak dostanę "bumeranga" bez "trząsawki" to nie będę lamentował po nocach bo sam zazwyczaj na PSX wyłączałem wibrację ;) ale patrząc na sprawę z punktu widzenia ogółu to głupio byłoby gdyby te nowe pady się nie "trzęsły". Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi padami to może i być tak że BigN wprowadził wibracje jako pierwszy. Chociaż konsola N64 startowała z rok po starcie PSX to o ile wiem początkowo coś takiego jak DualShock w ogóle nie istniało i PSX był sprzedawany ze zwykłymi padami pozbawionymi nawet drążków analogowych. Dopiero chyba przy modelach SCPH-5xxx pojawiły się DualShocki w zestawach + oddzielnie w sprzedaży. Pamiętacie np. "Residenta 2" a później wersję "DUAL SHOCK EDITION" ? Powstała bo dopiero po RE2 wyszedł ten DeeSik...Ale mogę się mylić :unsure: .

A jak z tym patentem jest to też nie wiadomo do końca bo rzeczywiście wiele róznych "tanich" firm ma w spzredaży pady z wibracjami i co? Płacili też kaskę za patent?? A może jakoś te wibracje inne były.....Jak dostanę "bumeranga" bez "trząsawki" to nie będę lamentował po nocach bo sam zazwyczaj na PSX wyłączałem wibrację ;) ale patrząc na sprawę z punktu widzenia ogółu to głupio byłoby gdyby te nowe pady się nie "trzęsły". Nara.

to, ze DS1 od poczatku istnienia PSX nie było to jest pewne na 100%. Teraz tylko nie pamietam czy do N64 tzw Rumble Pack odrazu wszedl czy potem. No i jeszcze pytanie. Niby to i to jest wibracja, ale kto wie, moze SONY wykorzystalo innej techniki wykonania tej wibracji, takiej, ktora ze tak powiem, dawala lepsze efekty wibracji (rozna moc i czestotliwosc w zaleznosci od tego co przedstawia gra na ekranie), ale niestety mieli gdzies patenty i teraz za to mają kuksańca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

@Deckard

 

Pod tym newsem jaki dałeś z gry.wp.pl był jeden fajny komentarz, który obrazuje to co sobie teraz myślę.

Jutro prezentacja PS3?

 

W dniu jutrzejszym w Londynie odbędzie się konferencja IGDA (International Game Developers Association), konferencja poświęcona tematom growym. George Bain, manager SCEE Technology Group powiedział, że Sony pojawi się na konferencji z pokazem konsoli PS3. Zostanie omówiona architektura konsoli, zaprezentowany procesor Cell, chip graficzny RSX oraz nośnik Blu-ray.

 

lexus771 - wtorek, 21 lutego 2006, 16:34

I pokażą Duke Nukem Forever, a tak wogole to beda rozdawac Stalkera... :D

 

:wink:

Nie chce nic mowic, ale to mialo byc wczoraj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie patrząc na listę firm, które korzystają z technologii Immersion nie odnajdziemy na niej Sony. Ciekaw jestem jak ta sytuacja wygląda na chwilę obecną, gdyż do tej pory Sony musiało płacić wysokie kwoty tej firmie, by móc nadal sprzedawać dual shocki. W sumie mogli zrobić to samo co Microsoft i problem z głowy.

 

Immersion

 

I coś poza tematem tego forum. Po długim namyśle zamówiłem słuchawki HQ-2300D firmy Creative. Ich temat poruszyłem tu: HQ-2300D, ale widocznie nikt nie miał z nimi styczności. Postanowiłem więc, że wypróbuję je na sobie :wink: . Jeżeli ktoś będzie zainteresowany, to mogę skrobnąć coś o nich, jak tylko do mnie dotrą. Wspomogą drugiego plejaka w kwestii dźwięku 5.1, gdyż nie mam miejsca na rozstawianie głośników. Przysłużą się też, gdy PS3 znajdzie się już u nas na półkach. Przepraszam za to wtrącenie, ale pomyślałem, że może to kogoś zainteresuje. Pozdrawiam.

Edytowane przez Largoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mowic, ale to mialo byc wczoraj...

nie

 

to miało być "wczoraj + miesiąc"

 

bo jemu się luty z marcem pomyliło ;) prezentacja jest 22 marca ;)

 

wiosna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...