Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

bez komentarza... :mur:

 

uważasz że gra z przeciętną grafiką nie może być wybitna?.Czyli tylko gry z super grafiką mogą być wybitne?

jeśli tak twierdzisz to szkoda mi czasu na dyskusję z Tobą.....

 

Ponownie odbiegam od głównego tematu, mam nadzieję, że wybaczycie. Najwyżej troszkę później posprzątam po sobie.;)

 

Wskaż mi takie tytuły. Tylko pamiętaj o czasach , w których powstały.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra ICO na PS2

 

gra Fahrenheit na PC

 

seria Pro Evolution Soccer

 

to tak na szybkiego....

 

nawet na swoje czasy te gry miały przeciętną grafikę

Dobra Ralfi :rolleyes: chyba nie rozumiesz co ja do Ciebie piszę, ja akurat nie zgodzę się z tym co napisałeś. ICO to rok 2001(przynajmniej na screen'ach widniała ta data), zresztą wszystkie gry na "stare" konsole, co tu się będziemy oszukiwać, mają jakość grafiki bardzo przeciętną(W OBECNYM CZASIE) ale nadrabiają stworzonym, poprzez tę właśnie przeciętniastą grafikę, klimatem. Farenheit, wydaje mi się, że większość opinii na temat grafy w tej grze było pozytywnych, wliczając w to moją. Soccer? Daruj sobie. Nie wydaje mi się.

Na dodatek, jak by nie było jest to temat o konsoli nowej generacji i oczekiwania urastają do gigantycznych rozmiarów a w niektórych przypadkach(jak nie w większości) przerastają one oferowane walory czy cechy, tak to nazwijmy, gier.

Może jeszcze ktoś się wypowie na ten temat? Wszyscy uważają, że to ja się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika jest jednym z elementow skladowych gry, ktore decyduja o tym czy gra bedzie przecietna czy wybitna. Trudno jest dyskutowac jaki wplyw ma na ogolny odbior gry bo to zalezy od rodzaju gry i gustu gracza. ;]

Jednak od next genow wymaga sie by oprawa wizualno-dzwiekowa stala na bardzo wysokim poziomie i od PS3 tego oczekujemy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nie masz otwartego umysłu na takich właśnie ludzi. Powinieneś bardziej ważyć słowa zanim postanowisz je wklepać na forum.

 

Grafika zawsze się liczyła i będzie liczyć w ogromnym stopniu. Nie przytaczaj mi tu starych tytułów, które w dzisiejszych czasach wyglądają biednie bo za czasów ich świetności pewnie wybijały się ponad gry już istniejące. Przemyśl jeszcze raz wszystko i odpowiedz sobie na pytania: które gry odnoszą sukces? Wokół których jest więcej szumu? Czy gry z przeciętną grafiką są wybitne pod innymi względami i czy to jest w ogóle możliwe?

taaak? to dlaczego Nintendo DS sie sprzedaje o WIELE lepiej niż PSP? Mimo ze cena jest dokladnie taka sama po wypuszczeniu Base Pack'a?

 

A ICO byl mierny graficznie - mało detali, beznadziejne tekstury... ale calosc byla poprostu tak stworzona, okraszona sztuczkami programistow, ze koncowy wynik wygladał bajecznie.

 

Grafika to tylko dodatek do gry. Na PC przez ostatnich kilka lat widac tendecje ze grafika i ilosc szejderow i poligonow jest najwazniejsza. Przez to producenci na tym sie skupiaja, nierzadko pomijajac inne aspekty gry jak fabułe, zarys charakteru postaci, innowacyjnosc.

 

Niedlugo tak samo bedzie z fizyka. Grafika osiagnie kres, to bedą sie skupiac na fizyce. Własnie dlatego tworcy np. gry CrySis w zapowiedziach pisza tylko o grafice, fizyce, ewentualnie wielkosci terenu. Niczym innym sie pochwalic nie mogą.

 

Pewnie ze wszyscy liczą na piekna grafe na konsolach. Ja nie mowie ze ładna grafika mi sie to nie podoba - podoba i to czasem bardzo. Ale inne walory gier są dla mnie wazniejsze. Dla wiekszosci konsolowcow tak samo. A poniewaz sa przyzwyczajenie ze jest sporo tytułow zaspokajajacych te inne "potrzeby" wlasnie na konsolach, wiec oczekują ze wraz z next-genami otrzymają wszystko - ekstra grywalnosc, fabułe, muzyka i do tego piekna grafe - gra znakomita. Ja to otrzymałem po kupnie PS2 - Tekken TT łaczył grywalnosc, muzyka i wymagał umiejetnosci tak samo jak Tekken 3, a do tego był piekny wizualnie. Jak & Dexter przypomniał mi czasy Crash'a, a tez był piekny... teraz oczekuje sie tego samego. Proste. Ale nadal grafika najwazniejsza nie jest. Bo jesli by tak bylo, to wszyscy posiadacze PS2, iX boxow itd, sprzedali by je odrazu i pobiegli rok temu po xO do sklepow. Dlaczego tego nie zrobili? bo na Current Genach, a szczegolnie PS2 jest w co grac. Ja tez nie kupie odrazu PS3. Kupie dopiero jak wyjdzie MGS4 - lipiec 07. Ale jak sie okaze ze oprocz MGS'a reszta gier to bedą gry z syndromem "SUPERHIPER_FIZYKO_GRAGIKA_I_NIC_POZATYM" tak jak pustak pokroju FarCry w ktorych nastawiono sie tylko bezmyslne trzymanie fire i okraszony ZEROWĄ fabułą, to podziekuje, konsole sprzedam i rozejrze sie za inną.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie najbardziej wkurza ocenianie gier i konsol na podstawie grafiki jaką będzie reprezentować.

 

Gier jak gier, ale grafika w przypadku platformy ma i miala duze znaczenie, wiec rezygnowanie z tego kryterium jest po prostu dziwaczne. Na kazda konsole mozna zrobic gre interesujaca i grywalna, a jezeli na np. ps3 bedzie dodatkowo wyjatkowo ladna, to jest mamy zwyciezce. Zreszta, sama grafika tez moze miec spory wplyw na grywalnosc.

 

Poza tym ostatnio pojawilo sie duzo ortodoksow, dla ktorych grafika sie nie liczy. Ciekawe dlaczego jako RPG nie wybieraja mudow czy innych rougelike.

 

 

edit:

@SolidSnake "A ICO byl mierny graficznie - mało detali, beznadziejne tekstury... ale calosc byla poprostu tak stworzona, okraszona sztuczkami programistow, ze koncowy wynik wygladał bajecznie."

 

Czyli byl mierny graficznie czy wygladal bajecznie? Mniej wiecej rozumiem co chciales napisac - osiagnieto piekna grafike prostymi srodkami. Ale przeciez nikt nie napisal, ze tak nie mozna. Co wiecej sam przyzales ze grafika wazna jest. A co do samego ICO - czy ta gra przypadkiem nie sprzedala sie wyjatkowo slabo?

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam. każdy ma inne spojrzenie i tyle.

Powiem tak obrazowo.

Jeśli jakiś cukierek ma ładne opakowanie to nie znaczy że będzie tak samo dobrze smakował i możemy dostać rozstroju żołądka (chociaż może też dobrze smakować i wtedy mówimy że te cukierki są wyśmienite). Z kolei inny cukierek w brzydkim opakowaniu pewnie nie zainteresuje wielu z obawy przed złym smakiem (jak tak jest mówimy że to crap) ale może on też smakuje dobrze albo i jeszcze lepiej niż ten w ładnym opakowaniu (i wtedy mamy bardzo dobre cukierki albo wręcz wyśmienite, tak jak te w ładnym opakowaniu). Gdzie jest problem? Człowiek raczej wybierze ten w ładnym opakowaniu niż ten w brzydkim ale dopóki nie spróbuje nie będzie wiedział czy to w ogóle zjadliwe jest. A może trzeba było kupić te brzydsze cukierki?

 

Chyba kumacie o co chodzi. Papierek to grafa a sam cukierek to cała gra w sensie mechaniki, fabuły, rozwiazań i pomysłów. Developerzy wiedzą że gra z ładna grafiką bardziej przyciąga niż ta z brzydką. Tyle tylko że czasami grafika jest tylko złudnym dodatkiem maskującym przeciętne produkcje (przeciętne bo jeszcze nie widziałem gry przepięknej ale dennej w którą aż odechciewa się grać, chyba że Wy znacie ;) ). Są natomiast gry ze słabą (relatywnie) grafiką ale naprawdę przemyślaną np. fabułą, fajnymi rozwiązaniami albo klimatem w którą pomimo pewnych niedociągnięć gra się świetnie.

 

Całe szczęście że w dobie internetu mamy coś takiego jak łatwy dostęp do demek. W ten sposób możemy sami sprawdzić w praktyce czy programisci nie próbują nam wcisnąć kitu w ładnej oprawie. Ale też to co jednemu się podoba nie musi komuś innemu. Ja nie lubię czekolady deserowej ale inni ją uwielbiają. Nic na to nie poradzę. Wy też nic na to nie poradzicie. Nara.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SolidSnake "A ICO byl mierny graficznie - mało detali, beznadziejne tekstury... ale calosc byla poprostu tak stworzona, okraszona sztuczkami programistow, ze koncowy wynik wygladał bajecznie."

 

Czyli byl mierny graficznie czy wygladal bajecznie? Mniej wiecej rozumiem co chciales napisac - osiagnieto piekna grafike prostymi srodkami. Ale przeciez nikt nie napisal, ze tak nie mozna. Co wiecej sam przyzales ze grafika wazna jest. A co do samego ICO - czy ta gra przypadkiem nie sprzedala sie wyjatkowo slabo?

No chodzilo mi o to, ze teraz sie wszyscy podniecają szejderami, rozdzialka tekstur itp... jak gra ma Aliasing, to wszyscy odrazu "co za goowno", jak ma kiepskie tekstury to tak samo :) Bajecznie wygladała bo była kolorowa, bo klimat scenerii tworcy ładnie stworzyli, niezapomniany wiatrak np. :) Dla mnie nawet Streef Fighter Alpha 3 bajecznie wyglada mimo ze to 2d i sprite'y :) Chodzi mi o to, ze grafika moze byc ladna, a wcale nie musi wykorzystywac AA, AZ, Szejdery, dx10 (niktorzy są osrani ze szczescia na mysl o crysis), bumpy i inne bzdury, a glownie zwraca sie wlasnie na to uwage ogoladajac screeny z next-genow, zamiast na to co innego moze ta gra ze sobą nieść.

 

a ICO sie sprzedało z dwoch powodow marnie - ZEROWA kampania marketingowa, przed wydaniem gry cisza praktycznie była, tak samo w reklamach jak w artykułach w pismach branzowych... no i to byla jedna z nielicznych gier w 2001 roku co były jeszcze na CD, a nie DVD... mozna było wtedy grac na CD na piratach, a na DVD było trudno (trzeba bylo miec jakies inne oryginalne DVD, Acion Replay itp itd), a sama gra była dosc droga, wiec sie ludzie rzucili na pirata... Za to teraz, po premierze SotC sprzedaz gry z 2001 roku WZROSŁA. Gry starej na 4 lata. SONY zrobiło ponownie wydało tą gre i duzo ludzi kupilo. Chcialbym zobaczyc, zeby ludzie dzisiaj kupili np. Max'a Payne'a na PC po normalnej cenie, jak z przed 4 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie problem?.Kazdy ma wybor i kazdy go podejmuje.

Dyskusje na temat "waznosci " lub "nie" grafiki byly juz tutaj poruszane przy byle okazji, jednak powtorze cos co juz tutaj mowilem niejednokrotnie.

To nie grafika czyni gre dobra czy popularna ,jednak nie zmienia to faktu ze w obecnej erze zaawansowanej elektroniki norma jest wykorzystywanie drzemiacej w niej mozliwosci.

Pozatym ja chce aby swiat mi przedstawiany byl ladnie i estetycznie podany i pomagal utozsamic sie z fabula i warunkami gry, poniewaz znudzilo mi sie przez ostatnie 20 lat grania wyobrazac sobie ze te pare pixelow na ekranie to moja postac itp itd.

Nie mozna krytykowac developerow za to ze wkladaja wiele pracy w wizualizacje przedstawianego nam swiata ,to ich obowiazek oraz wymagania samych graczy!, to dlatego na calym swiecie uzytkownicy pc kupuja super karty grafiki, co napedza cala koniunkture i przeklada sie na prace grafikow . Jesli cala gra posiada grafikie i fabule(grywalnosc) na odpowiednim poziomie to czego wiecej wymagac.

 

Wiekszosc przebojow konsolowych czy pc okraszone bylo zawsze dobra albo ponadprzecientna grafika co jest potwierdzeniem :ze dobra grafika powinna byc i jest oczekiwana jako "na plus gry" i porownywanie starych tytulow z polaczeniu z twierdzeniem ze "nie musialy miec dobrej grafy" jest bledne ,poniewaz adekwatnie do swoich czasow wykorzystywaly uwczesna technologie maxymalnie.

 

 

Solid Snake

SONY zrobiło ponownie wydało tą gre i duzo ludzi kupilo. Chcialbym zobaczyc, zeby ludzie dzisiaj kupili np. Max'a Payne'a na PC po normalnej cenie, jak z przed 4 lat icon_smile3.gif

Takie porownywanie nie ma sensu ,poniewaz nawet jesli ktos ma w domu pirata "Ico" a po kliku latach reaktywacji-wznowienia gry kupi oryginal to z pewnoscia nie bedzie to tylko kwestia samej gry ale i ceny, poniewaz jest zasadnicza roznica pomiedzy nowoscia a reedycja czy platyna .A fan takiej gry z wieksza latwoscia wyda pieniadze bo jednak lepiej miec ukochana gre w ladnym pudeleczku ;)

Co do gier z pc to osobiscie kupuje sporo gier z serii tanie gry mimo ze kiedys posiadalem hmm.....piraty ,tak wlasnie dawno temu kupilem "Gotica" i wiele innych gier RPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solid Snake

Takie porownywanie nie ma sensu ,poniewaz nawet jesli ktos ma w domu pirata "Ico" a po kliku latach reaktywacji-wznowienia gry kupi oryginal to z pewnoscia nie bedzie to tylko kwestia samej gry ale i ceny, poniewaz jest zasadnicza roznica pomiedzy nowoscia a reedycja czy platyna .A fan takiej gry z wieksza latwoscia wyda pieniadze bo jednak lepiej miec ukochana gre w ladnym pudeleczku ;)

Co do gier z pc to osobiscie kupuje sporo gier z serii tanie gry mimo ze kiedys posiadalem hmm.....piraty ,tak wlasnie dawno temu kupilem "Gotica" i wiele innych gier RPG

wlasnie ze jest, bo cena ICO w reedycji ma cene normalnej gry... :)

 

Jeszcze do dyskusji odnosnie grafy...

 

Powiedzmy są dwie gry...

 

NHL2K7 od SEGI na PS2

NHL2007 od EA_S na X360

 

wiekszość graczy i recenzentow twierdi ze gameplay jest lepszy w NHL od segi. Cos jak by NHL od segi to byla PES, a NHL od EA_S to FIFA

 

Jesli teraz powiedzmy mielibysmy na X'a tylko wersje z EA, a na PS2 obie wersje to ja posiadajac obie platformy stawiałbym gry w takiej hierarchi

 

1.NHL2K7 (PS2)

2.NHL2007 (xO)

3.NHL2007 (PS2)

 

czyli wybrałbym bardziej grywalną, a nie bardziej ładną z wieksza iloscia detali (tak samo zrobie PES6 na PS2 i FIFĄ 07 na Xo)

 

jesli jednak jest i na Xo NHL od segi, to oczywiscie wtedy by to wygladało w takiej kolejnosci

 

2.NHL2K7 (xO)

2.NHL2K7 (PS2)

3.NHL2007 (xO)

4.NHL2007 (PS2)

 

czyli lepiej jak grafa jest lepsza. Nawet super - pod warunkiem ze gameplay, fabuła, klimat itp itd zostają zachowane. Tzn dla mnie tak przynajmniej jest. Rozumiem ze są tzw "szejderowi fetyszysci" i niech sobie są jak to jest ich pasja. Ale dla mnie wtedy graczami pełną gebą nie są... raczej "gapiami" bo sie gapią w ekran :)

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podane przyklady tylko wykazuja co zreszta sam sam twierdze: ze milo jest popatrzec na dobra grafe ale do grania potrzeba takze odpowiedniego gameplay'u , czyli tego "cos " co przyciaga do gry.

Jednak osobiscie mam nadzieje ze grafika bedzie caly czas sie rozwijala a gameplay zalezy juz tylko od scenariusza gry za co odpowiedzialni z pewnoscia nie sa graficy.

To raczej za niedoskonalosci fabularne gry powinnismy obciazac wydawce lub producenta gry ktory z roznych powodow nie dopieszcza produktu i wypuszcza za wczesnie,bo czasem o wiele latwiej stworzyc grafike do gry niz dobra warstwe fabularna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podane przyklady tylko wykazuja co zreszta sam sam twierdze: ze milo jest popatrzec na dobra grafe ale do grania potrzeba takze odpowiedniego gameplay'u , czyli tego "cos " co przyciaga do gry.

Jednak osobiscie mam nadzieje ze grafika bedzie caly czas sie rozwijala a gameplay zalezy juz tylko od scenariusza gry za co odpowiedzialni z pewnoscia nie sa graficy.

To raczej za niedoskonalosci fabularne gry powinnismy obciazac wydawce lub producenta gry ktory z roznych powodow nie dopieszcza produktu i wypuszcza za wczesnie,bo czasem o wiele latwiej stworzyc grafike do gry niz dobra warstwe fabularna.

no bo najlepsza jest gra, ktora ma wszystko - i fabule i grafike i grywalnosc i muzyke git itd... . Tylko ze ja sie osobiscie boje, ze moze dojsc do wyscigu zbrojen w ktorym glownie beda sie skupiac wydawcy na grafice i reszta pojdzie na dalszy plan. Boje sie, bo niestety jest duzą ilość gracz zwiazanych dotychczas glownie z PC, a nie z konsolami kupuje next geny i Ci gracze w dość duzym odsetku porzucili by np. PES z PS2 na rzecz Fify z xO tylko dlatego ze ta druga ma wiecej szejderow.

 

Mam jednak nadzieje ze tak sie nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fani Sony wyczekujący kolejnej, pełnoprawnej odsłony serii Gran Turismo dostaną najpierw podrasowaną wersję ostatniej części z PS2, i to w dwóch odsłonach - Gran Turismo HD: Premium oraz Classic.

 

Gra ma być prologiem (tak, jak wiemy Polyphony lubi takie zagrywki) do właściwego GT5. W edycji Premium dostaniemy do dyspozycji 30 samochodów oraz dwie trasy do objechania. Drugie tyle wozów i torów pociągniemy z Internetu w bliżej nieokreślonym terminie.

 

A co z Classic? Gracz rozpoczyna tutaj swoją samochodową przygodę z tytułem nie mając nic - ani wozu, ani tym bardziej gdzie nim jeździć. Trzeba będzie kupić sobie (za prawdziwą kasę) furki oraz miejscówki. Jedno autko to jakieś 50 centów do 1 dolara, a trasa od niecałych dwóch zielonych do nawet blisko pięciu. Ostatecznie w sklepie znajdziemy 750 wozów oraz 50 torów.

 

Wersja z dwiema trasami i 30 autkami oraz edycja bez absolutnie niczego. To się nazywa „wybór”…

 

 

źródło gry.wp.pl

 

MGS 4 TGS Trailer

 

http://www.gamespot.co.kr/vidoes/0,39048625,39235400,00.htm

 

http://www.gamespot.co.kr/vidoes/0,39048625,39235401,00.htm

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fani Sony wyczekujący kolejnej, pełnoprawnej odsłony serii Gran Turismo dostaną najpierw podrasowaną wersję ostatniej części z PS2, i to w dwóch odsłonach - Gran Turismo HD: Premium oraz Classic.

 

Gra ma być prologiem (tak, jak wiemy Polyphony lubi takie zagrywki) do właściwego GT5. W edycji Premium dostaniemy do dyspozycji 30 samochodów oraz dwie trasy do objechania. Drugie tyle wozów i torów pociągniemy z Internetu w bliżej nieokreślonym terminie.

 

A co z Classic? Gracz rozpoczyna tutaj swoją samochodową przygodę z tytułem nie mając nic - ani wozu, ani tym bardziej gdzie nim jeździć. Trzeba będzie kupić sobie (za prawdziwą kasę) furki oraz miejscówki. Jedno autko to jakieś 50 centów do 1 dolara, a trasa od niecałych dwóch zielonych do nawet blisko pięciu. Ostatecznie w sklepie znajdziemy 750 wozów oraz 50 torów.

 

Wersja z dwiema trasami i 30 autkami oraz edycja bez absolutnie niczego. To się nazywa „wybór”…

źródło gry.wp.pl

 

No no to się nazywa super rozwiązanie na drogie gry na PS3...

 

Troche to wszystko jakieś nie tego... hmm

Edytowane przez boro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee i ta premium z 30 samochodami i 2 trasami bedzie po normalnej cenie gier na ps3? O_o

 

 

Jedno autko to jakieś 50 centów do 1 dolara, a trasa od niecałych dwóch zielonych do nawet blisko pięciu. Ostatecznie w sklepie znajdziemy 750 wozów oraz 50 torów.

czyli policzmy:

750 wozów * 0,5$ = 375$

750 wozów * 1$ = 750$

50 torów * 2$ = 100$

50 torów * 5$ = 250$

czyli full wypas pakiet = od 475$ do 1000$

 

pozostawie to bez komentarza

 

 

omg... bijecie piane bez powodu...

475$-1000$ (1472,50zł-3100zł) za pełną wersję gry to imho nie jest bez powodu <_< Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg... bijecie piane bez powodu...

 

prologe byl takim samym wyciagaczem kasy jak teraz to. Demo w cenie gry. No i ok. Na polce lezy - nikt spluwy do skroni nie przystawia Wam, abyscie to kupili. Ja zaczekalem na premiere i sie jakos obylem bez GT4 prologe az do tego czasu. Kto ma za duzo kasy, albo lubi ją marnowac - jego sprawa. Niech kupuje prologue'i od Poliphony... mnie to nie kreci, dlatego dolara odemnie nie dostaną na to. Poczekam az juz wyjdzie pełna gra, w ktorej all bedzie na plycie. Stawiam ze cena tej gry bedzie taka sama jak innych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde.Jakiś dziwny ten nowy trailer MGS 4.Snake powala mecha na ziemię pojedyńczą serią z karabinu albo załatwia wrogów tocząc się w beczce.

Mecha mozna przelknac... mogl stracic rownowage, trafic w jakas kamerke czy inne urzadzenie pelniace funkcje 3ciego ucha or sth... ale beczka to dla mnie zagadka xD Jak on sterowal w lewo i w prawo nią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Pclab znalazlem takie info:

 

Obniżka tylko dla Japończyków. Firma zapowiedziała podczas targów Tokyo Game Show plany obniżenia ceny swojej najnowszej zabawki o 20 proc. To ruch skierowany przeciw Microsoftowi i jego konsoli Xbox 360, ale też sposób na zwiększenie zainteresowania urządzeniem PlayStation 3, które do tej pory dzierżyło miano najdroższej konsoli z grupy sprzętu tzw. nowej generacji. Niestety o ile Sony chce obniżyć cenę konsoli w Japonii, na razie nie jest pewne czy podobne kroki zostaną podjęte na innych ważnych rynkach gdzie debiutować będzie sprzęt, w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie.

 

Dzięki obniżeniu ceny, konsola PS3 wyposażona w 20-gigabajtowy dysk twardy i złącze HDMI będzie oferowana za około 410-430 dolarów (źródła podają różne kwoty). Cena droższej wersji konsoli PS3 jak na razie nie została zmieniona. Nowa cena zabawki ustawi ją niemal na równi z nieodległa ofertą Microsoftu, tańszą wersją konsoli Xbox 360 z zewnętrznym napędem HD DVD.

 

Obecnie obowiązujące ceny sprzętu na rynku amerykańskim i europejskim to odpowiednio niemal 500 dolarów/euro za model z dyskiem 20 GB i niecałe 600 dolarów za wersję z dyskiem 60 GB. Europejska premiera zabawki nastąpić ma na początku przyszłego roku.

jesli to prawda to widac ze sony zaczyna kulic ogon pod siebie i wrescie otwierac oczy na konkurencje, ktora mimo slabej sprzedazy w Japoni na swiecie radzi sobie calkiem dobrze- co jest zastanawiajace, to fakt ze taka obnizka powinna bardziej byc skierowana do reszty swiata niz do Japonczykow, ktorzy jak wszyscy przewiduja i tak kupia ps3

 

 

edit:

ponizej jeszcze news z IGN.com

 

TGS 2006: Price Drop For Japanese PS3

The Japanese base model gets a new price and an upgrade.

by Anoop Gantayat

 

September 22, 2006 - You might have already seen this burried in our live report from the Ken Kutaragi keynote address earlier today, but Sony kicked off TGS with a major bang, announcing a price drop and a major spec change for the PlayStation 3.

 

Ken Kutaragi's first bombshell was that the 20 gigabyte PS3 model will now included an HDMI port. Until now, only the 60 Gig model was set to include the next generation port, which is currently available on only a small fraction of televisions.

 

"HDMI compatible televisions are spreading faster than we expected," cited Kutaragi as reason for the change.

 

But this upgrade in specifications is nothing compared to what Kutaragi had in store next. The 20 gigabyte PS3 model is going to break new ground by seeing a price drop before it's even been released! Kutaragi announced that the 20 Gig model, HDMI port and all, will now cost 49,980 yen. This is a drastic drop from the previous 62,790 yen.

 

The 60 gigabyte model is still set at open pricing, meaning retailers are free to price it as they please. However, given that the price drop for the 20 Gig model, the actual retail pricing of the 60 gig model will likely change accordingly.

 

Today's announcements concern Japan only. Sony has yet to issue a statement on the HDMI port and pricing in other territories. For what it's worth, the Japanese system now costs over fifty dollars less than the US system, which is a bit strange for a Sony platform. We wouldn't be too surprised if the US were to see similar pricing changes.

tansza konsola ma posiadac zlacze HDMI!!!- to jest dobra wiadomosc!!

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobre info - wreszcie tansza wersja jest rozsadna alternatywa dla drozszej.

 

Ciekawe tylko, jak bedzie z wersja USA (tu sie nie spodziewam inespodzianek, czyli bedzie to samo co w japonskiej wersji) i europejska (tu moze byc roznie :| )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatal Inertia zaczyna rozwijać skrzydła -> TGS 06 Weapons Trailer

Przyznam, że gdy pierwszy raz zobaczyłem "to" w akcji, pojawił się na mojej twarzy uśmiech politowania. Wizualnie wyglądało to biednie - szczególnie mając na uwadze moc PS3. Ten film pokazuje nam coś zupełnie innego. Grafika jest bardzo plastyczna. Tytuł zaczyna przyjmować konkretne kształty. Ostatecznie liczę na kawałek porządnego softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"konsola jest cicha i nawet po 12 godzinach dzialania nie ma tendencji do przegrzewania;p

zdrodlo:PS3Forums"

 

New PS3 ad campain begins October 1st

http://www.ps3land.com/article-715.php

 

Video of the PS3 in action (sorry jesli było)

http://www.ps3land.com/article-714.php

 

One million PS3s pre-ordered?

http://www.ps3land.com/article-713.php

 

Dla tej gry warto wydać 600 Euro! (teraz juz 500 ;p)

 

http://www.next-gen.pl/index.php?option=co...&Itemid=101

 

qj.net: Mystery PS3 launch title is not Oblivion ninja.gif

http://www.ps3land.com/article-716.php

 

 

 

 

1UP: Ninja Gaiden coming to PS3

 

Ninja Gaiden for the PS3.

Platform: PS3

Publisher: Tecmo Developer: Tecmo

ESRB Rating: Rating Pending Genre: Action

 

http://www.1up.com/do/gameOverview?cId=3153721

 

ale to moze być bład... kto wie... IGN tez cos podobnego pisał

 

UPDATE: Jednak nie:

Nowe Famitsu

 

- Ninja Gaiden Sigma na PS3

- White Knight Story - eRPeG tworzony przez Level 5 (holy sh*t)

http://sylphys.ddo.jp/upld2nd/game2/src/1158728956409.jpg

nowe cieplutke info o White Knight Story

- Tons and tons of HUGE monsters on an unsurpassed scale

- The field and combat engine is like a normal RPG

- Battles with huge monsters have a very great sense of scale

i jeszcze troche White Knight Story - powiecie "wow" smile.gif

 

http://www.theimageplace.net/uploads/337d4c6fa3.jpg

http://www.theimageplace.net/uploads/301a0bc37d.jpg

 

 

 

 

Rainbow Six: Vegas Multiplayer Hands-on (zapowiada sie ciekawy multi ninja.gif )

http://ps3.ign.com/articles/733/733396p1.html

 

 

oniec wojny formatów ?

http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3153804

 

wywiad z twórcami NaturalMotion

http://www.ps3land.com/article-717.php

 

 

JEDNO WIDAĆ - TGS był początkiem konkretnego wysypu informacji o PS3 i grach na tą konsole.

 

 

KOLEJNY UPDATE TGS:

Czy Kutaragi postawił Itagakiemu sake?? (ciekawy news smile.gif )

http://www.next-gen.pl/index.php?option=co...&Itemid=101

 

Resistance boxart revealed(robi wrazenie smile.gif )

http://www.ps3land.com/article-743.php

 

Warhawk launching in 2007

http://www.ps3land.com/article-744.php

 

New Final Fantasy XIII screens released

http://www.ps3land.com/article-745.php

 

PS3 to support Dolby Digital 5.1 and TrueHD

http://www.ps3land.com/article-746.php

 

Confirmed: PS3 controller called SIXAXIS((pipi)ata nazwa dla pada wacko.gif )

http://www.ps3land.com/article-747.php

 

TGS 06: Sony demos PS3 interface

http://www.gamespot.com/news/6158393.html?...estnews;title;0

 

Sony zapowiedziało kolejna konferencje (Październik USA)

http://www.gamespot.com/events/tgs2006/liv...=event_nav;live

"Sony PlayStation 3 Event Highlights PS3"

 

 

Screeny z Armored Core 4:

 

http://www.playsyde.com/news_3498_en.html

 

Screeny z Virtua Tennis 3:

 

http://www.playsyde.com/news_3504_en.html

 

 

100 gier od SONY dla PS3

http://www.next-gen.pl/index.php?option=co...iew&id=1203

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"konsola jest cicha i nawet po 12 godzinach dzialania nie ma tendencji do przegrzewania;p

zdrodlo:PS3Forums"

Cicha to znaczy? [;

Bo teoretycznie ps2 tez wg wielu czasopism i serwisow jest cicha, czego niestety nie moge powiedziec, zwlaszcza po zainstalowaniu dysku (nie pisze o slimach). A taki hałas irytuje mnie na dluzsza mete, wiec czasu przed konsola spedzam mniej...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"konsola jest cicha i nawet po 12 godzinach dzialania nie ma tendencji do przegrzewania;p

zdrodlo:PS3Forums"

i jak to niby sprawdzili? dostali konsole na 12h i w zupełnej ciszy testowali ją grając w gry których nie ma? czy to informacja od Sony? :lol2: Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak to niby sprawdzili? dostali konsole na 12h i w zupełnej ciszy testowali ją grając w gry których nie ma? czy to informacja od Sony? :lol2:

Teraz jest TGS i standy z grywalnym PS3, wiec nie widze problemu, zeby mozna bylo to sprawdzic ;) Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest TGS i standy z grywalnym PS3, wiec nie widze problemu, zeby mozna bylo to sprawdzic ;)

ja też nie widze problemu w "mierzeniu" poziomu głośności konsoli (zamknietej w "szafie" :P) podczas targów, lecącej w tle muzki, odgłosów tłumu ludzi, krzyków i Bóg wie czego jeszcze...

 

no i co to za problem stać przez 12h przy jednej konsoli i sprawdzać czy się nie zawiesi ;)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicha to znaczy? [;

Bo teoretycznie ps2 tez wg wielu czasopism i serwisow jest cicha, czego niestety nie moge powiedziec, zwlaszcza po zainstalowaniu dysku (nie pisze o slimach). A taki hałas irytuje mnie na dluzsza mete, wiec czasu przed konsola spedzam mniej...:P

 

ps2 jest cichutka jak myszka w porównaniu do xboxa 360, wiec nie ma co nazekac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...