Skocz do zawartości
seb4

Wifi+wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem zbudowac taka sieć ale nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac. Posiadam pojecie ogolne bardzo teoretyczne. Ale nie wiem co kupic.

 

To jest moj model. Sorry za jakos to wina Painta :)

Dołączona grafika

 

1. Jaka powinna byc antena na dachu??

2. Jakiego kabla z koncowka uzyc

3. Zalezy mi na tym zeby byla mozliwosc Routingu na AP i zeby bylo to w jednej "maszynce"

4. Caslosc wew. domu bedzie na standardzie 108.11b(taki plan :) )

 

Byl bym bardzo wdzieczny jezeli uzyskal bym wskazania na konkretny sprzet(firma,typ)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Antena na dachu najlepiej parabola 22 dBi jak jest czysta strefa to moze byc yagi 19 dBi - powinno dzialac na full speedzie

2. Kabel H-155, koncowka zalezy od tego co jest na antenie, do apeka i do karty koncowka RP SMA

3. Ap musi byc ustawiony w trybie WDS, tzn komunikuje sie z innym AP i jednoczesnie podłącza do siebie klientow, tylko problem maly jest z tym ze nie wiem czy bedziesz musial sie dobic do anteny z AP od tylu i jeszcze przez stropy, nie gwarantuje ze to bedzie dzialalo. Ja bym spial te kompy w siec po kablu.

4. Nie wiem co to za standard 108.11b ;) nie znam sie :)

 

Anteny polecam z Hyperlinka, Dipola, Cyberbajta, itp. raczej nie z allegro :)

 

Router i karta sieciowa w zaleznosci od stanu funduszy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Ap musi byc ustawiony w trybie WDS, tzn komunikuje sie z innym AP i jednoczesnie podłącza do siebie klientow, tylko problem maly jest z tym ze nie wiem czy bedziesz musial sie dobic do anteny z AP od tylu i jeszcze przez stropy, nie gwarantuje ze to bedzie dzialalo. Ja bym spial te kompy w siec po kablu.

To znaczy ze sa AP do ktorych moge wkrecic kabel i jedno uzadzenie bedzie przyjmowac i rozsylac sygnal??

Jezeli tak prosze o jakis przyklad w rozsadnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko powtarzam ze ciezko bedzie z tym umieszczeniem anteny zeby zasieg byl z obu stron, ale mozna na jakims sektorze jeszcze sprobowac tylko ze koszt wiekszy.

 

Co do apekow to najtanszy bedzie Access Point Ovislink WL 1120 http://sklep.staros.pl/product_info.php?products_id=44

 

Jak masz wiecej kasy to kup PROXIM AP-600 na orinoco.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40449917 tu jest w standardzie b/g ale jak CI wystarczy 11 Mbit to jest jeszcze wersja samo b :)

Edytowane przez booliczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...