Skocz do zawartości
siwyyy

Problem Z Sieciówką Zintegrowaną Z Płytą...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z sieciówką zintegrowaną z płytą nie chodzi na niej net ale zacznę od początku...

Wymienili mi w serwisie płytę epox 8rda3+ na epox 8rda+ pro z powodu że tamta pierwsza padła, nie dali mi identycznego modelu bo rzekomo już wyszła z produkcji bo nie obsługuje procesorów semprona...

Po odebraniu jej podałem swemu administratorowi numer nowej karty i wszystko ok. w końcu mam necik.

Ale moja radość trwała 3 dni nagle ni z tąd ni z owąd gdy komputer był włączony(wymieniam pliki na BT)

połączenie zostało zerwane, dzwonię do administratora i pytam czemu nie ma w tym i tym bloku netu, on po chwili mówi że wszystko jest ok i powinienem mieć net ale że wpadnie do mnie i sprawdzi...

Przyszedł z laptopem podpiął kabelek i net jest okazuje się że sieciówka zintegrowana z płytą nie wysyła ani nie odbiera pakietów, ale trzy dni chodził.

Polecił przeinstalować system co też zrobiłem i jak nie pomoże udać się do serwisu(gdzie otrzymałem płytę), najpierw tam zadzwoniłem a gość mi mówi że mogą być problemy z SP2 do XP i może nie chodzić, przeinstalowałem na szybko na na win xp sp1 i też nic... jadę do serwisu oni wpinają swój kabelek od sieci i wszystko chodzi ale deklarują się wymienić płytę na nowszą 8rda3+ pro.

Na drugi dzień odbieram kompa dzwonię do administartora sieci i podaję mu nowy adres karty, za godzinkę znów się cieszę internetem tylko trwa to jak poprzednio chyba 2 dni, objawy takie same sieciówka nawet nie pobiera i nie oddaje pakietów...

Dzwonię po swego administartora i zanim przychodzi FORMATUJE cały dysk twardy w celu wyeliminowania jakiś ukrytych robaków(choć skanowałem system kilkoma antywirami i nic nie wykazały), następnie instaluje win xpsp2 na czyściutki dysk...

Sytułacja analogiczna jak poprzednio podpina do laptopa i chodzi net a u mnie nie, próbuje poustawiać wszystko ręcznie wpisując ip, bramę itp ale to nic nie pomaga...

Wpina mi sieciówke na śledziu i chodzi obecnie z niej korzystam ale mnie denerwuje że mam na płycie a coś z nią nie tak...

 

 

Co może być przyczyną takiego stanu, do serwisu się nie wybieram bo pewnie u nich pójdzie i mnie wywalą na zbity pysk(nie dziwię im się)...

Na razie korzystam z sieciówki na śledziu 2 dzień zobaczymy co będzie dalej.

 

Jadynem moim domysłem jest to że ktoś się na mnie uwziął włamał i blokował mi dostęp do internetu(moją kartę na płycie) dodam że przed tym wszystkim miałem zmieniony adres ip z wew na zew. a kożystałem tylko z firewala wbudowanego w winde xpsp2 a jest to ponoć słabe zabezpieczenie, obecnie korzystam z F-secure anti wirus z wudowanym firewalem i z tego windowsowego...

I choć administartow wątpi w takie blokowanie mi dostępu prze kogoś to nic innego mi nie przychodzi do głowy...

Może ktoś ma jakieś pomysły???

 

Sorki troszke długie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...