Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

czyli mówisz że nic nie instalować, tylko ze storoniki zainstalować to co on chce?

Tak, zainstaluj sterowniki i oprogramowanie z płyty dołączonej do karty, a następnie wejdź TU i w menu wypierasz Pomoc i Software AutoUpdate. U mie tak działa bez problemów.

 

Pozdrawiam

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Seagate 160 GB Barracuda SATA ST3160827AS i max wyciąga mi na tym teście też ok. 60 niezależnie czy mam włączone NCQ czy nie.

z tego co czytałem to NCQ pomaga przy kopiowaniu dużej ilości małych plików, oraz gdy pliki są w roznych miejscach dysku, test tego raczej nie wykaże

 

Czy ktoś wie jak sprawują się pamięci ASTAK na BH-5kach w komplecie z tą płytą???

te pamięci żeby sie dobrze kręciły (jeśli Ci na tym zalezy) potrzebują minimum 3,4V a to można uzyskać teraz tylko na DFI Lan Party i Abicie A8N-Ultra, ale jak zapodasz 3V to powinny biegac przy 200MHz na 2 2 2 5 1T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zainstaluj sterowniki i oprogramowanie z płyty dołączonej do karty, a następnie wejdź TU i w menu wypierasz Pomoc i Software AutoUpdate. U mie tak działa bez problemów.

 

Pozdrawiam

HawkEye

tylko ja mam taki kłopot że po instalacji sterów, zaraz po restarcie mam blue screen. więc raczje nie mogę zrobić tak jak mówisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ja mam taki kłopot że po instalacji sterów, zaraz po restarcie mam blue screen. więc raczje nie mogę zrobić tak jak mówisz

Zgadza sie. Kolega ma dokladnie to samo :mur: Ehh Creative i jego wsparcie techniczne ... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zmiana PCIka to na każdym kompie może być potrzebna - dzielenie IRQ z S-ATA czy AGP(moje doświadczenia) lub Ethernet przeważnie niedobrze się kończyły :D Ale podejrzewam, że koledzy sprawdzili to w pierwszej kolejności.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zmiana PCIka to na każdym kompie może być potrzebna - dzielenie IRQ z S-ATA czy AGP(moje doświadczenia) lub Ethernet przeważnie niedobrze się kończyły :D Ale podejrzewam, że koledzy sprawdzili to w pierwszej kolejności.

Fakt :D, ja akurat nie miałem w tym wypadku problemów z Audigy (poza istalacją ręczną nowych sterów), ale jakie cyrki komp mi wyprawiał z kartą ISDN to dopiero była jazda :lol2:

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na TCCD już trudno dostać... Stare serie GeILi ULT-X miały TCCD (mam takie 2x256) a nowe też mają już BH-5 UTT...

Prawdą jest, że obecnie produkowane Geile UltraX są na BH.

 

Można jednakże kupić nowe Geile na TCCD: Geil One S: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20637 - tylko ta cena :?

 

Ale są pamięci na TCCD produkowane przez innych producentów przecież .... Trzeba tylko poszukać jakie to modele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem co do A8N-E. Komp nie wstaje przy fsb powyżej 240, to jest maksimum jakie udało mi sie osiągnąć. Dla procka zwiększałem napięcia, dla pamięci zmaniałem nawet na 266(!) i komp dalej nie startował.

Możnik zmaniłem do x7 i przy fsb 245 nadal nic nie wstawało...

 

Nie wiem co mam robic. Prosze Was o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówiłeś tylko pamięci dałem na 333 i nrazie frequency na 250 i wszytko jest ok. Może jeszcze popróbuje z tym hyper Transport na wyższy mnożnik.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam pytanie do uzytkownikow A8N-SLI a mianowicie:

 

Mam pamieci jak w podpisie i za nic w biosie nie moge ustawic ich nominalnych ustawien 2-2-2-5. za kazdym razem po zapisaniu tych ustawien w BIOSIE komp lezy i BIOS nie wstaje bo "BIOS checksum error" i szuka po stacjach nowego biosu ( trzeba resetowac zworka i wszystko dalej lata )

 

Czego to moze byc wina : pamieci ( sprawdzalem z podniesionym napieciem do 3V), procesora ze tak slabo wykrywa te pamieci a moze cos jest z plyta ?

 

Wogole to mam mieszane uczucia co do tej plyty ( na standardzie lata dobrze ale cokolwiek chce sie zmienic to juz tak stabilnie nie chodzi).

 

PS Sprawdzalem na BIOSach 1011 i 1012 to samo.

 

BTW czy ktos moze mi lopatologicznie wyjasnic jak na tej plycie mozna podrecic troch sprzeta ( czytalem FAQi apropos A64 - ale troche nie kapuje bo mi teoria sie z praktyka nie zgadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na Asusie uda się zmusić pamięci do pracy z cl2. Mi gdy jeszcze miałem A8N SLi Deluxe i pamięci Patriot XBLK nie udało się uruchomić pamięci z cl2. Męczyłem się z tym dość długo. Dodatkowo gdy dokupiłem kolejne 2 pamięci by mieć 2 GB płyta nie chciała 4x512 obsługiwać jako ddr400, ale jako ddr333.

Zmieniłem płytę na MSI K8N SLI Platinum i problemy wszystkie zniknęły, teraz płyta samam wykrywa cl2 i tak ustawia pamięci, dodatkowo bez problemu wstaje z pamięciami taktowanymi ddr400, a nawet więcej. Przy cl2 udało mi sie uruchomić pamięci przy 233MHz, a więc realnie 466.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na Asusie uda się zmusić pamięci do pracy z cl2. Mi gdy jeszcze miałem A8N SLi Deluxe i pamięci Patriot XBLK nie udało się uruchomić pamięci z cl2. Męczyłem się z tym dość długo. Dodatkowo gdy dokupiłem kolejne 2 pamięci by mieć 2 GB płyta nie chciała 4x512 obsługiwać jako ddr400, ale jako ddr333.

Zmieniłem płytę na MSI K8N SLI Platinum i problemy wszystkie zniknęły, teraz płyta samam wykrywa cl2 i tak ustawia pamięci, dodatkowo bez problemu wstaje z pamięciami taktowanymi ddr400, a nawet więcej. Przy cl2 udało mi sie uruchomić pamięci przy 233MHz, a więc realnie 466.

Pisząc o MSI masz na myśli 4x512? Te Patrioty są na TCCD? Niezależnie od, zapraszam tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=147020&st=240

Im więcej wpisów w tamtym wątku tym lepsza jego przydatność dla wszystkich userów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie moje odpowiedzi na pytania??

 

:( to kitu... Zawsze trzymałem 1 wątek. Teraz tu odpowiedzi nie dostaję, bo albo nikt nie chce, albo pytanie znika w natłoku innych pytań... A wątek o KONKRETNĄ RZECZ mi zamykają...

 

A tam pytanie było Ultra Precyzyjne a nie OGÓLNIKOWE. Trochę dziś się wkurzyłem... W tematach o NF-7 takich numerów nie odwalali... Tweak schodzi na (XXX)

 

 

 

Na razie jest 2:1 => Czy A8N-Sli Deluxe ma problemy z RAM o CL 2??? Mowa o kościach TCCD i BH-5 (UTT)

 

 

I dodatkowe pytanie => czy płyta Wymaga linii -5V??? Część zasilaczy nie ma takowej.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie moje odpowiedzi na pytania??

:( to kitu... Zawsze trzymałem 1 wątek. Teraz tu odpowiedzi nie dostaję, bo albo nikt nie chce, albo pytanie znika w natłoku innych pytań... A wątek o KONKRETNĄ RZECZ mi zamykają...

A tam pytanie było Ultra Precyzyjne a nie OGÓLNIKOWE. Trochę dziś się wkurzyłem... W tematach o NF-7 takich numerów nie odwalali... Tweak schodzi na (XXX)

Na razie jest 2:1 => Czy A8N-Sli Deluxe ma problemy z RAM o CL 2??? Mowa o kościach TCCD i BH-5 (UTT)

I dodatkowe pytanie => czy płyta Wymaga linii -5V??? Część zasilaczy nie ma takowej.

Nie denerwuj sie! Skoro nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie to mozliwe ze nie znamy! Co do pytania o bios do Opterona na Deluxe to Opterony na s.939 obslugiowane sa od biosu 1013 ale zalecam najnowszy. Co do pamieci mam tak jak widac w podpisie i nominalnie chodza one na 2-3-3-6 i nie mialem z nimi problemu ani razu a jak sie daly przetaktowac to widac. Jedna z kosci jest starsza (2001 r) i przez to mam gorzsze timingi ta nowsza (2005) przy tej czestotliwosci i napieci 2,95v poszla na 2,5-3-4-7. Plyta mam standardowe gniazda zasilajace 24 PIN i 4PIN do CPU.

 

Ma nadzieje ze chociaz troszke rozwialem Twoje watpliwosci :) i nie denerwuj sie bo to szkodzi urodzie :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Plyta mam standardowe gniazda zasilajace 24 PIN i 4PIN do CPU.

 

Pozdrawiam

 

Wiem jakie ma bo instrukcję już czytałem. Chodzi o to, że część zasilaczy (nawet tych z górnej półki) nie ma po prostu kabelka we wtyczce w miejscu -5V (i jest to NC czyli Not Connected) => tu pytanie czy ASUS wymaga linii -5V do stabilnej pracy czy nie.

 

OCZ przy swoim BOOSTERze napisałe, że -5V jest potrzebne do obsługi tego urządzonka, ale na ASUS A8N i tak OCZ Booster nie działa (czy ma się zasilacz z -5V czy się go nie ma)

 

Ogólnie dziękuję Ci za zainteresowanie. Zdenerwowałem się, bo czas mnie ciśnie a nie chcę wtopić 500PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i z góry dziekuje.

Mam PROBLEM !

Nie moge podkręcić A64 3000+ Vincie. Asus A8N-E Bios 1008

 

Jedynie jak ustwaie HTT nie większe niż 220MHz. *(4 - 9)

Cpu Configuration - Dram Configuration - Poniżej 400 MHz

Cpu Configuration - Hyper Transport Frequency - 3x, 4x

To komputer nie wiesza sie przy uruchamianiu ale w CPU-Z i tak pokazuje HTT 200 *9 = 1800 MHz

Jedynie memory Frequency sie zmiejsza do tylu ile ustawione w biosie.

 

Próbowałem mnustwo kombinacji i ni **** nie moge za kazdym razem się wiesza zaraz po wykryciu dysków i napędów (CD/DVD)

 

Mam nadzieje że zrozumieliście, właśnie szukam kogoś kto by miał taką płyte i spotkał się z taki samym problemem, może mam za słabą zasiłke MODE COM 300W (odłączyłem nawet napędy CD/DVD).

 

PS.

ClockGen-em nForce4 AMD spokojnie poszedł na 2400 :(

Edytowane przez GibEx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że zrozumieliście, właśnie szukam kogoś kto by miał taką płyte i spotkał się z taki samym problemem, może mam za słabą zasiłke MODE COM 300W (odłączyłem nawet napędy CD/DVD).

mozliwe ze zasilacz, 300w do a64 to troche malo, a modecomy jak wiadomo nie sa zbyt mocnymi zasilaczami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...