Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jeśli aktualnie posiadam jeden dysk, to instalacja tego nie jest konieczna.

nie. sterowniki same i tak sie zainstalują do tego w momencie instalacji całej paczki sterów od nvidi. To jest potrzebne jezeli masz dyski zlozone w raid'a żeby xp'ek wiedzial jak to sie je na nforce 4 przy instalce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz zasilacz?

Chieftec 360W, wersja z aktywnym PFC.... Poza tym w kompie nic co by miało pożerać energię ponad standard; 1 dysk Samsung SpinPoint SATA 160, WinFast 7800GT, 2 napędy opt., 1GB Ram, 5 wiatraków różnej maści podpiętych bądź to do płyty bądź do wiązek zasialacza. No i A64 3200+ Venice.... Sprzęt na razie nie kręcony!

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylny zamocowany normalnie wiatrakiem ku wylotowi podłaczony do CHA2_FAN, zamiast wyciagać wdmuciach!e.

Przedni zamocowany odwrotnie podłaczony do CHA1_FAN, zamiast wciagać wydmuciach!e

wychodzi na to, że wentylatory powinny być podłaczone odwrotnie lecz kabelki będa za krótkie.

a nie prościej będzie odwrócić te wiatraki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie prościej będzie odwrócić te wiatraki :)

Nie było wyjścia, odwróciłem

 

Everest podaje dla dysku maks DMA6, aktualnie DMA5, jak to zmusić do pracy w DMA6 ??

Dysk Raptor 74 podpiety do SATA1 NVRAID

EDIT: Poszło po zainstalowaniu sterowników 6.70

 

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez freno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym podsumowac jeden watek nie wstawania kompa przy ustawieniu plyty na HTT >220Mhz.

 

Mialem ta sama przypadlosc, ale dzieki Ocean'owi udalo sie opanowac sytuacje...

 

Moja plyta to A8N-E, proc winchester3000 standardowo mialem bios 1008 i syndrom>220.

Po zmianie biosu na najnowsza bete 1010-003 19.10.2005 bylo tak samo.

Dodatkowo pojawiala sie efekt powracania do standardowych ustawien HTT po uruchomieniu windy mimo ze w biosie bylo np 219Mhz. Po ponownym wejsciu do biosa ustawienie wieksze 219 - zonk jakis ;)

 

Rozwiazaniem okazal sie bios 1009.001 beta - link jest w: POST

 

Po wgraniu wszystkie problemy zniknely, winda uruchamia sie na dowolnym ustawieniu HTT>220 (no moze prawie kazdym ;) )

Edytowane przez jigaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z porady:

A więc:

Bios-Advanced.

- Cpu Configuration - Dram Configuration - 266MHz

- Cpu Configuration - Hyper Transport Frequency - 3x

 

- JumperFree Configuration - Overclock Profile - Manual

- JumperFree Configuration - CPU Frequency - 270

- JumperFree Configuration - CPU Voltage - 1,45v

Zapisuję ustawienia i powinien ruszyć.

efekt SCREEN

Wiem, że nie jest to żadna rewelacja, ale to naprawdę pierwsze moje kręcenie (mysle o komputerze :) ).

Czy komputer może spokojnie pracować na takich ustawieniach?

 

Ponadto mimo dostosowania sie do wszystkich zaleceń w tym wątku nie działa mi (a przynajmniej tak mi się wydaje) Cool'n'Quiet.

 

Chcę utworzyż coś takiego wg. porady http://forum.purepc.pl/A64-Maly-Poradnik-t108869.html

 

Z tym, że nie jestem pewien czy to o to chodzi SCREEN

uruchamiałem to podczas pracy Probe II, który natychmiast darł się o niskim napieciu CPU, czy żeczywiście takie napiecie może mieć negatywny wpływ na procek?

 

Przepraszam, za banalne pytania, lecz jestem w te klocki początkujący

Andrzej

Edytowane przez freno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWE BIOSY!

A8N-E 1014-04 beta

A8N SLI 1014-02 beta

A8N SLI Deluxe 1016-01 beta

A8N SLI Premium 1011-01 beta

 

@freno

Probe bedzie Ci krzyczal jezeli vcore spadnie ponizej 1,4 bo taka ma domyslna, ale dokladnie przy Probe II jest tak, że z jakie vcore CPU on wykryje uruchomieniu jego (Probe'a) to od tej wartosci bedzie patrzyl odchylke, która mozesz ustawic w opcjach. Radze wylazyc powiadamianie o alertach.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probe bedzie Ci krzyczal jezeli vcore spadnie ponizej 1,4 bo taka ma domyslna, ale dokladnie przy Probe II jest tak, że z jakie vcore CPU on wykryje uruchomieniu jego (Probe'a) to od tej wartosci bedzie patrzyl odchylke, która mozesz ustawic w opcjach. Radze wylazyc powiadamianie o alertach.

 

Pozdrawiam

Tak, w opcjach mogę to ustawić, tylko pytałem czy takie niskie napięcie i takie skoki nie maja jakiegoś ujemnego wpływu, ale domyślam się że nie.

A tak ponadto czy na takich ustawieniach ( dotyczy podkręcania ) można pozostawić.

 

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w opcjach mogę to ustawić, tylko pytałem czy takie niskie napięcie i takie skoki nie maja jakiegoś ujemnego wpływu, ale domyślam się że nie.

A tak ponadto czy na takich ustawieniach ( dotyczy podkręcania ) można pozostawić.

Minimalne vcore sprawdzone doświadczalnie to 0,875. Ja przy podkrecaniu w RightMarku zawsze ustawiam maxymalna vcore i minimalny - ale tylko dlatego ze wiem ze komp mi na nich pjdzie. I pamietaj: vcore ustawiony w rightmarku nie odzwieciedla tego co masz real! Bo w right marku masz zakres 0,8 -1,45 a w biosie masz 0,8 (chyba - nie pamietam) -1,55. Wiec jak dasz 1,45 w rightmarku to tak na prawde bedziesz mial 1,55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalne vcore sprawdzone doświadczalnie to 0,875. Ja przy podkrecaniu w RightMarku zawsze ustawiam maxymalna vcore i minimalny - ale tylko dlatego ze wiem ze komp mi na nich pjdzie. I pamietaj: vcore ustawiony w rightmarku nie odzwieciedla tego co masz real! Bo w right marku masz zakres 0,8 -1,45 a w biosie masz 0,8 (chyba - nie pamietam) -1,55. Wiec jak dasz 1,45 w rightmarku to tak na prawde bedziesz mial 1,55.

A ja się zastanawiałem dlaczego RightMark pokazuje mi "startup 1.400V", mimo że w bios ustawiłem na 1.45

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie potrzebuje szybkiej podpowiedzi. Rozchodzi sie o dysk, nie wiem czego to wina, ale hdtach pokazuje mizerna predkosc 72Mb/s, na starej plycie nf2 mialem 110. Nie za bardzo czaje jeszcze tej plyty( mam ja 4dni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam problem, zmieniłem standardowy wiatrak na chipsecie na pasywnego zalmana w A8N-E oraz przy okazji cooler na freezera, po pierwsze musiałem wyłączyć w BIOSie warring chip FAN bo tam już nie ma wiatraczka i nie chcial sie sam uruchamiac, zmienilem wszystko sie załadowało, ale po kilku dniach przy starcie potrafi znow wywalic komunikat CHIP Warring i widać jakby zrobił CLEAR CMOS wszystko jest ustawione na Default w biosie, ale to nie wszystko, gdy wejde w biosie w zakładke CPU Configuration pisze mi CPU SPEED 2206MHZ a nie 1800 jak zawsze - bo to 3000+.

 

Z ciekawości sam zrobiłem CLEAR CMOS zworką i efekt podobny

Wszystko jest dokladnie tak samo a cpu speed nawet 3427MHz

 

PS. Sprawdziłem i nie jest to jak napisałem co kilka dni, wystarczy że wyłącze zasilacz, bo gdy dioda na płycie świeci i wtedy uruchamiam nie ma problemu wszystko pamięta

 

mozliwe ze byla by to wina pasty? AS5 moze przesadzilem gdzies a ona przewodzi prąd

 

z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kłopot z "IRQL_ NOT_LESS_OR_EQUAL" nie mogę sobie z tym poradzić, bo nawet nie wiem szczerz mówiąc co dokładnie jest przyczyną. Miał ktoś może taki problem?

Tez mi sie to zdaza... nie wiem czemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też nie mam kompletnego pojęcia. Dawniej nie miałem nic, a ostatnio bardzo często mam ten błąd, na dole ekranu mam przeróżne pliki które niby coś tam psują, począwszy od tpcip.sys skończywszy na nv4_disp.dll

Pamietam ze w pewnym momencie aktualizacja sterownikow na najnowsze oficjalne mi pomogla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam problem, zmieniłem standardowy wiatrak na chipsecie na pasywnego zalmana w A8N-E oraz przy okazji cooler na freezera, po pierwsze musiałem wyłączyć w BIOSie warring chip FAN bo tam już nie ma wiatraczka i nie chcial sie sam uruchamiac, zmienilem wszystko sie załadowało, ale po kilku dniach przy starcie potrafi znow wywalic komunikat CHIP Warring i widać jakby zrobił CLEAR CMOS wszystko jest ustawione na Default w biosie, ale to nie wszystko, gdy wejde w biosie w zakładke CPU Configuration pisze mi CPU SPEED 2206MHZ a nie 1800 jak zawsze - bo to 3000+.

 

Z ciekawości sam zrobiłem CLEAR CMOS zworką i efekt podobny

Wszystko jest dokladnie tak samo a cpu speed nawet 3427MHz

 

PS. Sprawdziłem i nie jest to jak napisałem co kilka dni, wystarczy że wyłącze zasilacz, bo gdy dioda na płycie świeci i wtedy uruchamiam nie ma problemu wszystko pamięta

 

mozliwe ze byla by to wina pasty? AS5 moze przesadzilem gdzies a ona przewodzi prąd

 

z gory dzieki za pomoc

mialem tosamo na poczatku

 

wylaczeni komputera nie stanowilo problemu

dopiero odciecie pradu na listwie zasilajacej resetowalo bios

 

problemem jest bateria podtrzymujaca bios

wyjalem ja i na mierniku okazalo sie ze daje prad

wlozylem spowrotem i problem znikl

 

poprostu ktoras z blaszek w gniezdzie na baterie nie styka

porusz bateryjka, obroc ja albo cos w tym guscie

a jak nie pomoze to tak jaka ja

wyjmij, podrap srubokretem styki i wloz spowrotem

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam ze w pewnym momencie aktualizacja sterownikow na najnowsze oficjalne mi pomogla.

tylko że ja cięgle korzystam z najnowszych sterów. Zauważyłem, bądź po prostu tak mi się wydaje że na sterach do płyty w wersji 6.66 chyba żadziej mi się błąd pojawia niż na 6.70. Może też instalacja SW (to czego pyta się podczas instalacji) coś pomoże. tylko czy to aby nie wpłynie na wydajność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie potrzebuje szybkiej podpowiedzi. Rozchodzi sie o dysk, nie wiem czego to wina, ale hdtach pokazuje mizerna predkosc 72Mb/s, na starej plycie nf2 mialem 110. Nie za bardzo czaje jeszcze tej plyty( mam ja 4dni).

Tak z ciekawości, możesz zrobić screen'a z wyników HD Tach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki najlepiej teraz wgrać BIOS do mojej płytki ?? ASUS A8N SLI DELUXE

Ja mam najaktualniejszy. Nie odczułem zadnej róznicy od momentu jak 1012 zostalo wypuszczone.

jak zmienialiście w A8N tego wyjca na chipsecie zdejmowaliście tą podkładke która jest pod nim?

wywalić ją całkowicie czy tylko przeczyścić i wsadzić pod nowy wiatrak/radiator

Trzeba wyjac plyte i zdjac wiatrak od drugiej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyjac plyte i zdjac wiatrak od drugiej strony.

to wiem, ale chodziło mi o to że pod wiatraczkiem na chipie jest taka gumowa osłonka (czarna) na około nforce4,

czy ją wywalić w chwili jak posadze nowy radiator, czy może ona gra role i lepiej ją zostawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wiem, ale chodziło mi o to że pod wiatraczkiem na chipie jest taka gumowa osłonka (czarna) na około nforce4,

czy ją wywalić w chwili jak posadze nowy radiator, czy może ona gra role i lepiej ją zostawić

Aaaa... nie zrozumielismy sie :P ja ją zostawilem i radze to samo. Ona chroni przed przypadkowym "odchyleniem" sie chlodzenia na chipsetcie i uszkodzeniem tranzystorków (czy co tam jest). Bez niej moze dojsc np do zwarcia w przypadku zlego zalozenia chlodzenia. Poza tym w przypadku reklamacji, bedziesz musial tylko zalozyc stare chlodzenie i nie przejmowac sie tym "A gdzie ja mialem ta czarna plytke..." :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drobny problem z moim A8N-E Ultra - nie chce wstać Windows po ustawieniu HTT >220 (po podkręceniu Clockgenem z Windy spokojnie robi 300 ;)). Bios to 1008 (był fabrycznie), procesor - Sempron 3000+. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje?

 

PS. Oczywiście mnożnik HT x3, PCI-E na 103, PCI 33.33 i pamięci na dzielniku 266 (jeszcze nie miałem czasu pobawić się o/c).

Edytowane przez malina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenistwo przebija przez was.

Temat magicznej bariery 220 byl walkowany tony razy. Miedzy innymi zapoczatkowany przeze mnie. Podpowiem wam, wpiszczcie w wyszukiwarce tego tematu moj nick, a znajdziecie historie "magicznej" bariery i jak sie jej pozbyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...