Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

A jak sobie poradziłeś z zasilaniem płyty, bo chyba ten zasilacz nie ma wtyczki 24 pinowej, masz przejściówkę czy jakiś inny patent? Przyznam że przejściówka jakoś mi się nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie poradziłeś z zasilaniem płyty, bo chyba ten zasilacz nie ma wtyczki 24 pinowej, masz przejściówkę czy jakiś inny patent? Przyznam że przejściówka jakoś mi się nie widzi.

1348319[/snapback]

Nie musisz mieć żadnej przejściówki, wtyczka 20 pinowa pasuje w jednym konkretnym ułożeniu, także nie wepniesz jej w niewłaściwy sposób.

 

Pozdrawiam i Wesołych Świąt wszystkim życze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć żadnej przejściówki, wtyczka 20 pinowa pasuje w jednym konkretnym ułożeniu, także nie wepniesz jej w niewłaściwy sposób.

 

Pozdrawiam i Wesołych Świąt wszystkim życze :D

1348456[/snapback]

Zaraz, zaraz chyba nie piszesz że płytę z gniazdem 24 pinowym można zasilać zasilaczem z wtyczką 20 pinową?

 

A co z tymi czterema pinami, mają zostać wolne??

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz chyba nie piszesz że płytę z gniazdem 24 pinowym można zasilać zasilaczem z wtyczką 20 pinową?

 

A co z tymi czterema pinami, mają zostać wolne??

Można zasilać płytę z 24 pinami zasiłką 20 pinową. Tak jak pisali moi przedmówcy, wtyczka pasuje tylko w jednym ułożeniu, nie uda się jej wpiąć źle, cztery piny na płycie pozostają puste. Płyta z takim zasilaczem działa, choć warto monitorować napięcia

 

Pomyliłeś topic, to temat o Asus A8N a nie K8N

 

--------------------------

 

Kto chce prowadzić faq na pierwszej stronie? Zdecydowałem się na MSI więc ktoś bardziej w temacie powinien prowadzić ten faq. Proszę o zgłoszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zasilać płytę z 24 pinami zasiłką 20 pinową. Tak jak pisali moi przedmówcy, wtyczka pasuje tylko w jednym ułożeniu, nie uda się jej wpiąć źle, cztery piny na płycie pozostają puste. Płyta z takim zasilaczem działa, choć warto monitorować napięcia

 

Pomyliłeś topic, to temat o Asus A8N a nie K8N

 

--------------------------

 

Kto chce prowadzić faq na pierwszej stronie? Zdecydowałem się na MSI więc ktoś bardziej w temacie powinien prowadzić ten faq. Proszę o zgłoszenia

1348610[/snapback]

Dzięki za wyjaśnienie.

A co do tematu to nie pomyliłem :lol: . Wtej chwili mam K8N, ale jutro lub po świętach będę miał A8N SLI :) .

 

A wracając do Świąt to życzę wszystkim zdrowych i wesołych :) no i bardzo mokego dyngusa :lol:

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć żadnej przejściówki, wtyczka 20 pinowa pasuje w jednym konkretnym ułożeniu, także nie wepniesz jej w niewłaściwy sposób.

 

Pozdrawiam i Wesołych Świąt wszystkim życze :D

1348456[/snapback]

:-|

 

Nigdy w zyciu bym tego nie probowal......szczegulnie na takiej drogiej plycie....

 

Dzięki za wyjaśnienie.

A co do tematu to nie pomyliłem :lol: . Wtej chwili mam K8N, ale jutro lub po świętach będę miał A8N SLI  :) .

 

A wracając do Świąt to życzę wszystkim zdrowych i wesołych :) no i bardzo mokego dyngusa  :lol:

1348631[/snapback]

Jak doloczysz adapter do sieci.....stracisz sile. Kup dobry power supply....i tak bedziesz potszebowal na PCIE carty...szczegulnie jak chcesz miec 2 w pszyszlosci.

Edytowane przez AMDTurbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak u Ciebie ale tu dobry zasilacz (HawkEye ma 420 Chiefteca więc pewnie chodzi ci mocniejszy) 500W kosztuje tyle co ta płyta lub wiecej ...

1349027[/snapback]

Zaplacilem $109 za Antec 480 neopower......to samo za 550 Antec true power ($110-150)......za ASUS SLI dalem $159.....

 

Nigdy nie slyszalem o HawkEye.....

 

Tszeba uwarzac bo niekture 500w naprawde tyle niemaja....

 

Ale naprawde niepotszeba miec 500W na SLI.....ale jak masz 430W, to powino wystarczyc.....jesli naprawde ma 430w.

Edytowane przez AMDTurbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HawkEye to użytkownik :) I ma zasilacz (PSU) Chieftec 420W ...

 

Antec TruePower 550W -> 641zł -> ~200$

Antec NeoPower 480W -> 729zł -> ~230$

Asus A8N-SLI nForce4 SLI PCIex -> 596zł -> ~ 190$

Ceny z sklepu internetowego...

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HawkEye to użytkownik :) I ma zasilacz (PSU) Chieftec 420W ...

 

Antec TruePower 550W -> 641zł -> ~200$

Antec NeoPower 480W  -> 729zł -> ~230$

Asus A8N-SLI nForce4 SLI PCIex -> 596zł -> ~ 190$

Ceny z sklepu internetowego...

1349071[/snapback]

jesus....drogo

 

Nigdy nieslyszalem o chieftec PSU....ale mam ich case :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na tej plycie odpalic pamieci (KVR333X64C25) tak zeby chodzily jako 400 bez rzecz jasna zwiekszania magistrali? Pamieci chodza max stabilnie 410 (jak @ proca i zwieksze fsb) ale bios auto odpala je jako 166. Nie ma w tym nic zaskakujacego ale jak zmienie na 200 to i tak po załadowaniu sie systemu pracuja jako 166. Jak ustawie na 133 to chodza jako 133 a jak na 200 to echo <_<

Jakies pomysły?

 

A8N-SLI non deluxe ; pamieci jw 2*256 a64 3200 ; 6600gt gainward; tagan 380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że trochę mi to zamieszało :), ale mam już na oku 460 też chiefa ma podwójną linię 12V, więc powinien być spoko. Mam jeszcze problem, choć wiem że to wątek o MB ale mam nadzieję że pomożecie :), z doborem grafy jak byście pomogli to będę bardzo wdzięczny. Mam dwie na oku:

Leadtek PX-6800GT-TDH256 256MB TV & DVI (PCI-E)

Gigabyte GV-NX68T256D 256MB TV & DVI (PCI-E)

Leadtek wydaje się mieć lepsze chłodzenie, choć do końca nie nie wiem bo mam taką tylko AGP, znowu za Gigabytem przemawia to że nie zasłania portu pci, ale czy nie jest czasem zagłośny? No i jak z wydajnością i podkręcalnością obu kart, bo moja wersja AGP Leadteka przyznam że kiepsko się kręci (365/1040)?

 

 

Pozdro i dzięki z góry

HawkEye

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nabylem ta plyte i po odpaleniu i skonfigurowaniu halas jaki wydobywa sie z niej jest co najmniej irytujacy. Na dobra sprawe nawet wieczorkiem nie mozna poogladac telewizora - Katastrofa. Zrodlem halasu jest cooler chipsetu, w tej sytuacji postanowilem go wymienic. I tu kieruje pytanie do was. Jakiego coolera wybrac, zeby byl wydjany (sprostal chlodzeniu grzejacego sie nforca4), byl tani, a przede wszytskim cichy. Temat o tej plycie jest, nawet dosc szczegolowy, ale nie ma w nim zadnych konkretnych sugestii jesli chodzi o wymiane coolera na chipsecie, dlatego licze, ze moze tutaj ktos cos dopowie tzn. co by tam wmontowac zamiast tej szuszary, czy wymienic calosc, czy moze wmontwac tylko radiator itp. jakie konkretnie modele !!! Za jakakoliwk pomoc z gory dzieki !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Noszesie z zamiarem kupienia amd64 i interesuje mnie czy ktos moze z was ma plyte ASUS A8N-E nFORCE4 Ultra?? Jest to nowa plyta i na strone asusa nie ma np podanych pamieci jaki z nia chodza bez problemow a zakupu musze dokonac na dniach i nie chce sie wkopac... Moje pamieci to 2x512 KINGSTONE KVR400X64C3A.Rowniez nie moge znalesc zadnych kometazy uzytkownikow tej plyty wiec pytam sie na forum czy ktos ma taka plytke i ja ona chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej instrukcji te pamięci będą działać bez problemów, oprócz konfiguracji 4x512MB której nie wspierają (cokolwiek to znaczy :D ) ... Nie sądzę żeby w wersji E było inaczej.

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puscilem wentylatorek z NB na 6V i cicho siedzi, 120mm na 8V i boczny w plexi ktory zrobilem (80mm) na 6v takze, od razu komp sie uciszyl, w pelni stabilny, temperatury skoczyly w gore ale bardzo slabo moze z 1-2* a mozna spac juz spokojniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie zaznaczam, ze caly ten temat i wiele innych przeczytalem, ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie. Otoz moj sprzet to:

 

A64 3000+ (0.09u)

ASUS A8N-SLI Deluxe BIOS 1006

2x512 DUAL DDR400 (GoodRAM CL3)

zasilacz 350W Codegen (nie ten najtanszy,tylko za jakas ponad stowke)

 

Chodzi o to, ze ustawiam FSB na 270, x9, pamieci daje na DDR333 co daje im 225 (na co ida)...HTF x3...napiecie 1.4V,porobowalem tez 1.45V...Wszystko startuje, w tabelce na poczatku jest wyswietlane 2430MHz. Windowx XP sie wlacza, ale CPU-Z pokazuje tylko 270x5 i napiecie 1.2. Tak samo Everest...A Windows pokazuje 2430MHz....Pytanie..co jest?Czemu nie dziala....Procek nie kreci sie juz? Zasilacz?

 

 

Dziekuje za pomoc...odp brzmi Cool'n'Quiet...sorki,moja wina...o jeden post przejrzany za malo...

Edytowane przez shai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yep, Cool'n'Quiet lubi robić psikusy :D

 

OT: Gratuluje wydania "jakas ponad stowke" na Codegena 350W Dla poprawy nastroju proponuje poczytać to: Spalił Ci się zasilacz? Zobacz... Liczenie Codegenów, Megabajtów, Tracerów itp to zajęcie na długie zimowe wieczory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak...Wydalem (czyt. wyrzucilem) pieniadze w bloto. A jaki teraz mialbym kupic zasilacz? Kto cos poleca? Moc to pewnie 450W mi wystarczy.

 

Co do Cool'n'Quiet to po prostu od razu po wlaczeniu Windowsa, C'n'Q stwierdzal ze przeciez nie potrzebuje tyle mocy i chodzilo mi wszystko w trybie 'minimal'. A ja przeciez chcialem zobaczyc efekty OC! Podczas wiekszego zapotrzebowania C'n'Q by sie tym zajal, ale ja chcialem od razu. Jest gdzies na forum opisane jak to zrobic...Albo wylaczyc, albo ustawic po swojemu....

 

To co z tym zasilaczem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam wszystkim ta plyte!!! Ten maly bardzo glosny wentylatorek zaczyna siadac. Plyte mam od stycznia tego roku. I tak niesamowite ze tyle wytrzymal.

Plyta nie nadaje sie do O/C, a ASUS tak ja reklamuje ze taka swietna do O/C. Osiagniecie na pamieciach 250 przy 1T jest niemozliwe.

Plyta ma mase klopotow z dyskami SATA i NCQ, raz widzi dysk a raz nie widzi.

Zadna plyta w historii ludzkosci nie miala tylu nowych biosow w tak krotkim czasie, co nowy bios to nowe klopoty. Mi jako taka stabilnosc udalo sie osiagnac na 1006. Musialem wiele razy resetowac bios i reinstalowac windows. A8N-SLI nie nadaje sie dla zwyklych uzytkownikow(tacy co nie rozkrecaja obudowy tylko jezdza do serwisu), zwykly uzytkownik wydalby fortune na dojazdy do serwisu. Plyta nadaje sie dla ludzi ktorzy maja mocne nerwy, sa cierpliwi, maja mase wolnego czasu na zabawe z kompem i lubia to(lubia ciagle w nim grzebac).

Jest to najgorsza plyta jaka kiedykolwiek mialem. Zaluje ze ja kupilem. Wiem ze moge miec pretensje tylko do samego siebie. Teraz zbieram kase na nowa plyte bo tej nikt odemnie nie kupi.

Jak ktos nie wierzy to niech sobie poszpera w internecie i poczyta zagraniczne fora.

A8N-SLI to poprostu nieudany produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...