Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba wymienie plyte na DFI LanParty NF4 SLI-DR, musze teraz jakos swoja sprzedac.

 

W DFI nie podoba mi sie polozenie pamieci co od razu przesuwa sloty PCIe w dol i VGA zachodzi na NB, ciekawy jestem czy wycisne cos wiecej na tej mobo.

 

jesli chodzi o asusa plyta jest swietna, ale nie oferuje stabilnosci mam jednak z nia troche problemow, nie moge spokojnie pograc w gry, niestety.

1381051[/snapback]

Ja przy konfigu z podpisu mam ROCK STABLE. Nic a nic się nie wywala.Proc po całej nocy prime ma 50 stopni...i to mnie trochę martwi B)

Edytowane przez joshua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to bo w u mnie wyzej niz 270 nie chce isc, a raz zmienilem ratio pamieci (bo mam 1:1) to od razu system sie wysypal i juz go nie moglem uratowac...

 

Czytalem artykul ASUS vs DFI i na asusie 270MHz a na DFI 340MHz wyciagnieto, jednak jak patrze na te ustawienia zwlaszcza pamieci to troche oczy bola :P ja wiem ze na 400MHz dzialaja na 2-2-2-5 a na 500 - 2,5-3-3-10, teraz jade na 540 i ustawilem 3-4-4-11 i 2.95V nigdzie nie moge znalezc wiecej informacji o timingach i reszte mam ustawiona na AUTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moge podpiac wtyczke z molexem pod mobo? nawet jak nie uzywam sli? slyszalem cos o wyrownaniu napiec po takim zabiegu... jak to jest?

1382357[/snapback]

Niemam SLI i mam podpięty ale niewiem czy to coś daje. Zgodnie z instrukcją to służy do zasilania wymagających kart niekoniecznie w SLI.

 

Mam problem po zainstalowaniu WinXP + sp2, dostaję komunikat DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL i STOP: 0xD1 z plikiem http.sys.

Co może być nie tak, na stronie microsoftu jest niby jakaś poprawka ale nie działa.

 

N

1383951[/snapback]

To wygląda na problem z sterownikami karty sieciowej. Kiedyś to miałem (na NF7-S) ale nie pamiętam juz co pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Asus A8N-E nForce4 Ultra

Szukam ostatnio informacji odnośnie tej płyty głównej. Oprócz specyfikacji producenta nic nie znalazłem.

 

 

 

Żadnych testów, porównań.

 

Interesuje mnie potencjał tej płyty głównej w OC.

 

Jak wypada w porównaniu z Asus A8N-SLI, czy ma od niej lepsze osiągi i możliwości do OC?

 

Jak sprawuje sie w codziennym użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z pomiarem napięć przez programy. Miernik w łapę i mierzyć ;) Kiedyś mnie zatkało jak zobaczyłem że w trzech programach mam trzy różne vcore w tym samym momencie (chyba jakoś tak: 1,375 ; 1,568 ; 1,725) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa zainteresowalem sie napieciami...

 

Vcore - 1.52v

+3.3v - 3.22v

+5v - 4.95v

+12v - 11.71v

 

odczyt z everest home edition

 

sprzet jak w podpisie, cos dziwne napiecia :blink:

1385401[/snapback]

Zauważyłem ze ta płyta zaniża znacznie napiecie 12V. U mnie pokazuje identycznie tz. od 11,70 - 11,85 a to w rzeczywistosci 12,00 -12,15V(zmierzone multimetrem). Wiec bez obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus A8N-E nForce4 Ultra

Szukam ostatnio informacji odnośnie tej płyty głównej. Oprócz specyfikacji producenta nic nie znalazłem.

Żadnych testów, porównań.

 

Interesuje mnie potencjał tej płyty głównej w OC.

 

Jak wypada w porównaniu z Asus A8N-SLI, czy ma od niej lepsze osiągi i możliwości do OC?

 

Jak sprawuje sie w codziennym użytku.

1384892[/snapback]

Ja mam ta płyte. Nie bawie sie specjalnie w podkrecanie ale przy ustawieniach wszystkiego na auto poza magistrala osiagnałem 250x10 w pelni stabilne. Mam rowniez drugi taki komputer w domu i w nim rowniez te same rezultaty podkrecania. Na codzien pracuje przy ustawieniu 220x10. Do wad tej plyty musze zaliczyc glosny wentylator na chipsecie (rozwiazane przez zakup i montaz radiatora 5,5x6cm, niedokladnie wskazanie napiecia 12V, oraz brak reakcji na zmiane napiecia V-Core w zakresie 1,45-1,5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wiatraczkiem na chipsecie to w sumie jest dziwna sprawa. Ja też tak miałem, że najgłośniejszym elementem mojego zestawu był ten wiatraczek. Skończyło się tak, że zmniejszyłem jego obroty do ok. 6500 (wcześniej miał 8000 - przynajmniej tak podawał "Asus Probe") i parę razy naciskałem go paluchem w różnych miejscach :-) Po tych zabiegach efekt jest taki, że wiatraczek ten stał się bezgłośny przy tych 6500 obrotach. Może on wcale nie jest taki zły tylko jest po prostu źle (niedbale) zainstalowany. Może zanim zaczniecie zmieniać go na radiatory spróbujcie trochę go "pomacać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wymienie plyte na DFI LanParty NF4 SLI-DR, musze teraz jakos swoja sprzedac.

 

W DFI nie podoba mi sie polozenie pamieci co od razu przesuwa sloty PCIe w dol i VGA zachodzi na NB, ciekawy jestem czy wycisne cos wiecej na tej mobo.

 

jesli chodzi o asusa plyta jest swietna, ale nie oferuje stabilnosci mam jednak z nia troche problemow, nie moge spokojnie pograc w gry, niestety.

1381051[/snapback]

Lepiej dobrze się zastanów nad tym DFI, bo ludzie raczjej narzekają (brak dźwieku - ALC880, temp. NB). Też chciałem kupić DFI, ale po przeczytaniu nastu postów chyba raczej wybiorę ASUS-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jesli jestes zainteresowany asusem to chenie go odsprzedam. problem z NB ma tylko jedna osoba, dzwiek - rozwiazanie oddzielna karta dzwiekowa na PCI...

 

 

----

jak sie okazalo karajany ida do wymiany, dzwiek bedzie na DFI

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że pod SLI to w tym momencie Asus jest najlepszy. Chodzi po prostu o to, że odstęp pomiędzy dwoma kartami jest na tyle duży, że zapewnia o wiele lesze chłodzenie k.graficznych (zwłaszcza tej u góry). Chyba we wszystkich innych płytach nie ma aż tak dużego odstępu, więc trochę kupa. Zresztą ostatnio w jakieś gazecie było porównanie wydajności płyt pod s.939 i właśnie nasz Asus wygrał. Zamiana tej płyty na inną to według mnie działanie w rodzaju "Zamienię Porsche na gorsze", no ale każdy robi co chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wszyscy pisza o wersji SLI.

A mnie interesuje plyta ASUS A8N-E. Ostatnio jej cena spadla do 430zl ( http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=1889 ), co powoduje ze jest to druga z najtanszych plyt nF4 (po Gigabyte K8NF-9).

Czy jest ktos w stanie ocenic te dwie plyty i podac powod, ktory by spowodowal, ze bym dolozyl 50zl do Asusa ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Help !

Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem płyty A8N-SLI DELUXE od 7.04.2005 i mam taki problem z programem AIBooster v.20051. Po instalce programu wszystko jest ok. ale wystarczy jeden reset i pojawia mi się zakładka Overclk z taką oto informacją " ',' is not a valid integer value". Częstotliwość pojawiania się zakładki to ok 1 na sekundę. Co może być tego przyczyną. Ustawienia AIBoostera są na default. Na powyższy problem pomaga tylko odinstalowanie.

Jeszcze jedno czy dla takiego konfigu:

AMD 3200@3500, 2x512 Geil cl 2.5 3 3 6, Gainward PP! Ultra 1960 PCX XP (6600GT) 2 x s-ata WD 120, 1 x DVD, 1x DVD RW wystarczy Chieftec 360 - 302 +12 - 17A

Edytowane przez marcinwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Help !

Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem płyty A8N-SLI DELUXE od 7.04.2005 i mam taki problem z programem AIBooster v.20051. Po instalce programu wszystko jest ok. ale wystarczy jeden reset i pojawia mi się zakładka Overclk z taką oto informacją " ',' is not a valid integer value". Częstotliwość pojawiania się zakładki to ok 1 na sekundę. Co może być tego przyczyną. Ustawienia AIBoostera są na default. Na powyższy problem pomaga tylko odinstalowanie.

Jeszcze jedno czy dla takiego konfigu:

AMD 3200@3500, 2x512 Geil cl 2.5 3 3 6, Gainward PP! Ultra 1960 PCX XP (6600GT)  2 x s-ata WD 120, 1 x DVD, 1x DVD RW wystarczy Chieftec 360 - 302 +12 - 17A

1394762[/snapback]

Witam

 

Miałem to samo - to nie wina płyty tylko oprgramowania. Aby pozbyć się tego upierdliwca musisz zmienić w ustawieniach regionalnych rozdzielacz wartości dzisiętnych z "," (przecinek) na "." (kropka) i będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko do posiadaczy A8N-Sli Deluxe i GF6800GT Leadteka:

Czy ktoś z Was zmieniał radiator na chipset'ie tej płyty jeśli tak to na jaki?

Myślałem o Zalmanie NB47J ale wydaje mi się że jat trochę za wysoki i radiator grafy będzie przeszkadał. Bardzo proszę o poradę bo hałas jaki powoduje wentyl na tym radiatorze jest nie do zniesienia, 8000 RPM to chyba lekka przesada :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko do posiadaczy A8N-Sli Deluxe i GF6800GT Leadteka:

Czy ktoś z Was zmieniał radiator na chipset'ie tej płyty jeśli tak to na jaki?

Myślałem o Zalmanie NB47J ale wydaje mi się że jat trochę za wysoki i radiator grafy będzie przeszkadał. Bardzo proszę o poradę bo hałas jaki powoduje wentyl na tym radiatorze jest nie do zniesienia, 8000 RPM to chyba lekka przesada  :sad:

1395308[/snapback]

8000 RPM to rzeczywiście lekka przesada i dobrze ze ten wentylek tyle nie wyciaga! Domyslam sie ze odczyt robiles z ASUSprobe, a on niestety zawyza prawdziwy odczyt dwukrotnie, czyli masz 4000RPM :D ale zgadza sie, glosny on jest. Mozesz tez pomyslec nad zmiana asusowskiego wiatraczka na zalmana - markowy moze byc cichszy, ale co racja to racja, nic nie bedzie cichsze niz pasywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy tak czytam posty co niektórych to można by pomyśleć że ta płyta to złom !! Jak ktoś kto się niezna poczyta to kupi jakiegoś ECS albo Asrock bo w topikach o nich tak nie marudzą. To przecież bardzo dobra płyta !! A komputer nie służy tylko do podkręcania ! To że da się podkręcić to bonus, a na tej płycie kręci się bardzo dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy tak czytam posty co niektórych to można by pomyśleć że ta płyta to złom !! Jak ktoś kto się niezna poczyta to kupi jakiegoś ECS albo Asrock bo w topikach o nich tak nie marudzą. To przecież bardzo dobra płyta !! A komputer nie służy tylko do podkręcania ! To że da się podkręcić to bonus, a na tej płycie kręci się bardzo dobrze :)

1395971[/snapback]

Co fakt to fakt, A8N-Sli Deluxe to jedna z najlepszych płyt pod względem parametrów technicznych. OC też jest bardzo dobre, ja swojego 3000+ podkręciłem do 2,4GHz(300*8) przy HT 1200MHz, więc to chyba nie jest źle :D. Jedyny minus tej płyty (oczywiście moim zdaniem :) ) to ten wyjący wentyl na chipset'ie.

@Koper

Odczyt RPM tego wentyla robiłem z poziomu biosu.

Przy okazji ponawiam pytanko czy ten pasywny zalmam nie będzie zawadzał o chłodzenie Leadteka (47mm to dość wysoki radiator, dodając do tego jeszcze wysokość chip'a to będzię od odstawał jakieś 50mm)?

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy nie będzie zawadzał musisz sprawdzić sam. U mnie trochę zawadzało o silencera, dlatego wyciąłem w radiatorze Zalmana jeden rząd prętów, drugi trochę przygiąłem i teraz wszystko chodzi cicho. Mając kawałek aluminium możesz z nim zrobić co chcesz, dopasujesz napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 jaką przepustowość max HTT ma płyta asus a8n?

 

2 czy jest tam zablokowany mnożnik pci ? (jak to wygląda z pci-e - czy da się przetaktować tą szynę, tak jak to można było z agp bez blokady, czy może pcie też ma blokadę? jaką nominalną częstotliwość ma pci-e?

 

3 co oznaczają: Dzielniki pamięci: 100 (2:1), 133 (3:2), 166 (6:5), 200 (1:1), 233 (6:7), 250 (4:5), 266 (3:4), 275 (8:11), 300 (2:3)? z czym to jest związane?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 faktycznie, chciałem częstotliwość HTT:) - jaka ona jest?

 

2 pytam z czystej ciekawości: czy w biosie można zdejmować tę blokadę zarówno dla PCI jaki i PCI-e?

 

3 czytałem, ale tam te stosunki są takie , że u góry jest zawsze mnożnik procka , a na dole pamięci (nie wiem czy to jest mnożnik, czy dzielnik pamięci - chyba mnożnik) np. 10/11. a tutaj pisze 133 (3:2) takze jeżeli to 3 to miałby być mnożnik, to chyba coś nie gra.

 

i jeszcze raz do pytania 3:

czy może być mnożnik procka większy niż mnożnik(czy dzielnik nie wiem jak to się nazywa) pamięci? w kompedium wiedzy są tylko przykłady, że mnożnik proca jest większy niż pamięci, ew. taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Max HTT to 1200MHz - znowu sądze że nie o to Ci chodziło :lol: Więc skróce Ci cierpienia i powiem że FSB miałem 305MHz (więcej nie sprawdzałem bo to bezcelowe) i niewiem jaki jest max.

2) Na PCIE napewno co do PCI niewiem.

3) Mnożniki pamięci i procesora są niezależne. Radzę uważnie przeczytać Kompedium i "Tajniki platformy A64 by rapra"

 

EDYT:

Pisząc o kompedium mam na myśli temat: [Przylepiony] A64 - Mały Poradnik

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym razem chodziło mi o HTT:)

 

3 no przeczytałem te tajniki a64 rapry, ale wnioskując z tabelki , to widzę, że mnożnikProca * FSB = mnożnikPamięci * częstotliwośćPamięci, także nie wiem czy one są tak do końca niezależne... oczywiście mogę się mylić.

 

i jeszcze pytanie: czy to o co pytałem (te stosunki 3:2 itp.) to jest to samo o czym mówi rapra w tym zdaniu? :

"Na przykład: mnożnik procesora to 9. Możemy więc ustawić: 9:9, 9:10, 9:11, 9:12 itd."?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...