Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Venice + AC Freezer 64 ze sklepu:

 

1627246[/snapback]

no kiedys dalem za nia 300 + voodoo Rush :) ale to bylo wieki temu ... i sie wala w szafie , wiec teraz sie moze przyda ,

 

tx za linki

Edytowane przez Rush.mac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba nie ma sensu pchać się w 2x256MB. Już lepiej brać 512, a potem dokupić drugą pamiątkę, taką samą.

Ja bym tak na Twoim miejscu zrobił.

1628360[/snapback]

...chociaż teoretycznie 2x256MB będzie wydajniejsze od 512 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy bios do A8N-E na stronie Asusa. Wersja 1008 http://support.asus.com/download/download....SLanguage=en-us, nie wiem czy to sie rozni od tego 1008.001 beta tutaj nie pisze ze to jest beta..

a to niby poprawili :

 

1. Support new CPUs. Please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx

2. Update nVidia onboard Lan PXE ROM to V215.0503

3. Fixed can't pass HCT test issue.

4. Fixed K8 CPU Voltage will restore to default when resuming from S3 if overclocking CPU Voltage.

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno na Asusach nie można było puszczać pamięci powyżej 250MHz na 1T, tak przynajmniej gdzieś na którejś stronie o naszych płytkach pisano.

 

No nie wiem, ale ja próbnie puściłem moje pamiątki na 255 z 1T i poszło.

 

Zrzut z Everesta:

 

Dołączona grafika

 

Asus A8N-E ver.EAYZ, bios 1005, pamięci 2x512 Kingmax HardCore (te z zielonymi radiatorami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze zwracam sie do was z malym pytankiem a zarazem prosba o pomoc w wyborze plyty nie wiem na jaka sie zdecydwoac wybieram miedzy:

 

asus-em a8n-e nforce4ultra

lub

msi k8n Neo4 Platinium - nforce4

 

reszta tego zestawu który zamierzam kupic wyglada tak:

Pamięć DDR 1024 MB / 400 OCZ (Dual Chanell 2x512) - Value Series 2.5-4-4-8

Dysk Twardy SAMSUNG 200 GB, 8MB, SATA-2, NCQ - SP2004C

Karta Graficzna PCIex GIGABYTE GF 6600GT 128 MB - GV-NX66T128D - OEM

Nagrywarka DVD LITEON SOHW-1693S - 16x DVD±RW DL OEM (czarny)

Obudowa COOLER MASTER CENTURION 5 - bez zasilacza, czarno-niebieska

Zasilacz TAGAN 430W U22

 

wiec jesli mozecie mi podpowiedziec to prosze o uwagi bo na forum sa bardzo rózne opinie a w sumie żadna nie jest dokonca przekonywujaca?

 

z góry dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki..., ale pomyliłem płytkę MSI... Porównałem MSI Neo4-F z Asus A8N-E, gdyż one są w podobnej cenie.

 

Upsss... sorki... To wszystko przez to, że nowe pamiątki dziś kupiłem i jeszcze się nimi cieszę ;).

Edytowane przez pikubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIKUBI

 

wielkie dzieki ale np na stronie producenta w opisie tej plyty MSI jest napisane ze ona obsluguje SATA II ?

 

ja tez sklaniam sie w strone asusa ale sporo osób narzeka na ta płyte...

 

no ale u cibie śmiga bez zarzutów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIKUBI

 

wielkie dzieki ale np na stronie producenta w opisie tej plyty MSI jest napisane ze ona obsluguje SATA II ?

 

ja tez sklaniam sie w strone asusa ale sporo osób narzeka na ta płyte...

 

no ale u cibie śmiga bez zarzutów:)

1629154[/snapback]

piku sie pomylił :) mysli o tej plytce http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18050 a Ty chcesz wersje Platinum na nForce 4 Ultra :) i ta plyta jest lepsza od Asusa , na pewno jesli chodzi o podkrecanie jest lepsza :) w innych kwestiach remis :) tak jak pisalem wyzej za tą kase weź DFI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piku sie pomylił :) mysli o tej plytce 1629162[/snapback]

własnie przeczytalem artykuł na PCLab-ie napisali tam ze MSI zadna rewelacja, ale ze jest spox:) wziolbym sobie tą DFI ale musze wszystko wzias w jednym sklepie www.arest.pl musze miec jeden rachunek:( i to mnie bardzo ogranicza

 

dlatego wybierma miedzy asusem msi no i gigabyte te maja w ofercie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na A8N-E mam drobne problemy z o/c ale juz udalo sie total stabilnie ustawic na 260*9 wiec nie jest zle (testy dalej trwaja) Byc moze procek ma wine.

Natomiast plyta jest bardzo stabilna, robie rozne experymenty, mozna poczytac na porpzedniej stronie. Przeciazam totalnie system, stress prime, kopiowanie z dysku na dysk 20 GB, 3Dmark wlaczony, wszystko jednoczesnie. Mimo problemow poczatkowych z o/c nie mialem ani razu blue screena. Wiec moge powiedziec, ze ta plyta jest bardzo stabilna.

 

Co do MSI to wyglada na swietna plyty i cenowo nie mozna porownywac z proponowanym DFI, to 100zl roznicy, a to duzo (na korzysc MSI). I live 24bit na pokladzie, tez dobra rzecz.

 

Co do wyboru twojej grafy, to uwazam, ze ~150zl wywalasz w bloto. Wez to co ja mam w sigu, a masz karte o takich samych osiagach, wlasciwie to taka sama karte tylko 150zl w kieszeni lub wez X800GT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie przeczytalem artykuł na PCLab-ie napisali tam ze MSI zadna rewelacja,  ale ze jest spox:) wziolbym sobie tą DFI ale musze wszystko wzias w jednym sklepie www.arest.pl musze miec jeden rachunek:( i to mnie bardzo ogranicza

 

dlatego wybierma miedzy asusem msi no i gigabyte te maja w ofercie :(

1629199[/snapback]

skoro musisz wziac z arest.pl to ta Msi bedzie najlepszych wyborem wedlug mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy nie mylicie K8N Neo4 Platinum z K8N SLI Platinum?

 

SLI jest OK jeśli o OC, jeśli chodzi o Neo4 to radzę najpierw dobrze poczytać to:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=114726

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...9entry1429499

 

Poczytaj oba topiki, o MSI i Asusie i dopiero zastanawiaj się

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o tej co ty masz w sin

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16192

Wyraznie zaznaczylem, ze ta plyta co ma liva 24 bit.

 

Co teraz zauwazylem ciekawego to K8N Neo4 Platinum, jest drozsza od SLI, przynajmniej w komputronik.

 

Wracajac do tematu "moje boje z o/c" widze, ze coraz czesciej ludzie maja problemy z podkrecaniem venicka na wyzszy HTT. Czyzby jakas seria wredna? I to na roznych plytach. Ostatnio chyba na usenet, ktos tez nie mogl przekroczyc 220MHz.

Ja narazie mam stabilne total (13h prime) 260, przy 270 sa klopoty z rozpoczeciem bootowania systemu. Jutro zakladam najnowszy bios i testuje. Dobre i te 260, ale nie pogardzilbym jeszcze 20-40 wiecej ;)

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean:

 

A z którego tygodnia masz proca? Sprawdzałeś?

 

Ja mam niestety z 20 (rev. E3) i już htt 300 na napięciu 1,487v nie mogłem uzyskać. Htt 292 jeszcze biega na tym napięciu. Przy 1,5v powinien tyle pójść, ale innym latają na htt300 na 1,45v na przykład.

 

No i rewizja E6 ponoć gorzej się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty mi powiedz, ktory to tydzien (27?)

 

1629547[/snapback]

Masz Venice rev. E6 (zreszta sprawdź to w cpu-z)

A tydzień, hmmm... mi to wygląda na 32 ... Ta liczba 0532 w drugim rzędzie (to jest rok - 05, tydzień 32). Zaś BW w pierwszym rzędzie na końcu oznacza, że masz rewizję E6.

Niestety ta rewizja się gorzej kręci, choć ma poprawiony kontroler pamięci.

 

Mam nadzieję, że się nie pomyliłem.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Venice rev. E6 (zreszta sprawdź to w cpu-z)

A tydzień, hmmm... mi to wygląda na 32 ... Ta liczba 0532 w drugim rzędzie (to jest rok - 05, tydzień 32). Zaś BW w pierwszym rzędzie na końcu oznacza, że masz rewizję E6.

Niestety ta rewizja się gorzej kręci, choć ma poprawiony kontroler pamięci.

 

Mam nadzieję, że się nie pomyliłem.

;)

1629586[/snapback]

Czyli najlepiej jakieg procka szukac , z jakimi oznaczeniami ??

 

PS

To mi przypomina jak jezdzilem po Wrocku za Duronem ... no i efektem bylo 600@1000 (10x100) przez 5 lat , pare razy odpalil na 10,5 x 100 ale win juz sie nie chcial zaladowac mimo napiecia 1,85

Edytowane przez Rush.mac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze zwracam sie do was z malym pytankiem a zarazem prosba o pomoc w wyborze plyty nie wiem na jaka sie zdecydwoac wybieram miedzy:

 

asus-em a8n-e nforce4ultra

lub

msi k8n Neo4 Platinium - nforce4

1629106[/snapback]

Natomiast plyta jest bardzo stabilna, robie rozne experymenty, mozna poczytac na porpzedniej stronie. Przeciazam totalnie system, stress prime, kopiowanie z dysku na dysk 20 GB, 3Dmark wlaczony, wszystko jednoczesnie. Mimo problemow poczatkowych z o/c nie mialem ani razu blue screena. Wiec moge powiedziec, ze ta plyta jest bardzo stabilna.

1629261[/snapback]

Jeśli chodzi o Asusa to zgadzam się z Ocean w 100% procentach, zwłaszcza za tą cenę. Ja też posiadam ten model i jestem bardzo zadowolony. Z oc jak widać w podpisie specjalnie nie miałem problemów ale jak wiadomo nie od dziś na udane oc składa się wiele czynników nie tylko płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec czy jest sens wydawac wiecej kasy na SLI skoro sa z takie sobie opinie na ten temat ?? czy brac a8n bez sli tez oszczednosc.....

1630098[/snapback]

Też miałek taki dylemat i zdecydowałem się na "bez SLI" a różnicę dołożyłem na 6800GT. A czy warto dopłacać do SLI na to już musisz sam sobie odpowiedzieć.

Edytowane przez Dimson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post, bo od niedawna, niestety muszę to powiedzeić mam płytę A8N-E i same problemy od tego czasu. Problem polega na tym, że albo nie mogę włączyć kompa albo komp sam mi się wyłącza, nagle. A dokładnie od samego początku wygląda to tak jeśli całkowicie odetnę zasilanie na listwie i potem włączę to przy uruchamianiu kompa już przy ładowaniu BIOSu sam się wyłącza i wtedy muszę kilka-kilknaście razy tak wciskać przycisk nim ruszu. Jeśli zasilanie jest cały czas to jest troszkę inaczej, przy pierwszy uruchomieniu zgłasza mi błąd QFAN1 czy wentylatora na procku ale kiedy wyłączę i jeszcze raz włączę to już komp się uruchamia. I jak jużsię w bu przypadkach uruchomi to chodzi. Czasami jeszcze podczas restartu przy łądowaniu BIOSu sam się wyłączał. Ostanio jednak doszło coś inego, sam nagle wyłącza się kiedy komp jest włączony, bez żadnych oznak dlaczego. Próbowałem różnych ustawieńw BIOSie, wyłączałm kontrolę obrotów i nic to samo. Zasatnawiam się co może być przyczyną: czy płyta głóna czy też wentylator, na procek, bo tu o niego cały czas chodzi. Zaobserwowałęm w BIOSIE że czasmi wykrywane są przy próbie uruchamiania że ma bardzo wolne obroty, jakby się nie rozkrecał, czasami jest to 400-500 ale przy kolejnych próbach uruchomienia były coraz wyższe i w końcu komp ruszał. Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem. Płyta bardzo mi się podoba ze względu na swoje możliwości. Na pocku narazie jest standartowy wentylator dla AMD dołączny do porcka, w planch mam zakup nowego zapewne Arctic to będzie. Proszę o jakąś pomoc, bo reklamacja płyty pewnie potrwa kupę czasu u nas w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...