Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Zaobserwowałęm w BIOSIE że czasmi wykrywane są przy próbie uruchamiania że ma bardzo wolne obroty, jakby się nie rozkrecał, czasami jest to 400-500 ale przy kolejnych próbach uruchomienia były coraz wyższe i w końcu komp ruszał. Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem. Płyta bardzo mi się podoba ze względu na swoje możliwości.

1633334[/snapback]

Po prostu wyłącz w biosie śledzenie obrotów wentylatora i zobaczysz czy problem zniknął. Możesz też pod gniazdo CPU_Fan podłączyć inny wentylator. Spróbuj pogadać ze sprzedawcą. Może od ręki wymieni Ci sam wentyl, jeżeli to jego wina.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełączyłem kabelek od Wentylatora procka na fan3 i niestety od rana już 2 wyłączenia. Więc chyba nie jest to problem z tym wentylatorem. Zauważyłęm jeszcze jedna wersję kiedy przełączę w BIOSie na przetaktowywanie w trybie AI N.O.S to komputer zamiera, tzn nie wylacza sieale jakby przechodziłw stan uśpienia i to rosto po zaisaniu opcji zmiany w BIOSIE.

 

Te problemy mam na wszystkich biosach, 1005, 1007 beta i teraz 1008.

 

W tej chwili zasilacz to QTEC 550 W, jesłi chodzi o napiecia to odczytane w SpeedFan: VCore1 = 1.4 przy 1800, +3,3=3,28V, +5V=4,92V, +12=11,78V, -12= -1,75V, -5=-8,78V.

 

Na poprzedniej płycie i procku (Abit KG7Raid i AMD 1600+) wszystko na tym zasialczu chodziło dobrze. Kupiłem nawet nowy zasilacz Topower 450W ale po tym jak przy pierwszy właczeniu wywalił mi korki w mieszkaniu i zamarał całkowicie, został oddany i kasa wróciła do mnie. Dobrze że mi procka wtedy nie spalił.

Edytowane przez zbychol1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze ci padl Asus nie znaczy, ze wszystkieplyty sa do d... Sam kupilem nie dawno urzadzenie wielofunkcyjne i fabrycznie bylo walniete, wymienili i teraz dziala idealnie.

 

Watek cykliczny, czyli: moje boje z o/c.

 

Najnowszy bios 1008 (niby nie beta i niby nie oficjalny :/). Pozwolil mi na jeszcze lepsze o/c w tej chwili mam 9x270 czyli juz przyzwoicie. Jednak jest to ustawione z poziomu win. Nadal z poziomu bios nie moge dac wiecej niz 260. Potem nie chce zabutowac dysku. Mialem juz ustawione 280 i przez 8h prime chodzil stabilnie, ale nagle zrobil blad, Wiec musialem zmiejszyc. Przy 270 i 13h prime wszystko jest ok.

 

Teraz pytane, szukam programu, ktory bede mogl wrzucic w autostrat lub ktory ma opcje autouruchamiania i bede mogl ustawic magistrale w nim, aby pozaladowaniu systemu sam zmienial czestotliwosc HTT. Asus AIbooster odpada, dobry jest Genclock, ale nie ma mozliwosci zapamietania ustawien. jaki program bedzie mial te mozliwosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj stałem sie posiadaczem płyty ASUS A8N SLi DELUX i zamontowałem wszystko tzn. procesor A64 3000+ BOX, karte grafiki ASUS AX550 256MB/128bit (tylko na tyle mnie bylo stac) i zasilacz Hunt Key HK400AP - niby wszystko ok ale komp nie dziala

 

na poczatku podlaczylem dysk (Seagate barr 160GB 8MB cache 7200 na zlaczu ATA) i nagrywarke DVD (NEC) - wykrylo mi je bez problemu - nie dostawalem zadnych sygnalow z plyty głownej, ktore moglyby wskazywac na zle podlaczenie jakichs podzespolow- potem zaczal bootowac dysk ale wyswietlilo sie okno dialogowe z wyborem ze system mozna uruchomic w trybie awaryjnym i takie tam (standardowe okienko przy WinXP pro) - uruchomilem tryb awayjny - restart kompa, potem ostatnia dobra konfiguracja - restart kompa. Wiec przeinstalowalem system - zrobilem format calego dysku podzielilem od nowa na partycje i wlaczylem kompa. normalne hdd bootowanie i normalne okno startowe windows ale... po dwoch sekundach ogladania pulpitu - system ropbi zamarzniecie ekranu i wyskakuje niebieski ekran z info, ze MACHINE_CHEK-EXCEPTION Jakies komentarze zeby skontaktowac sie z pomoca techniczna i potem nr bledu

\"informacje techniczne: STOP: 0x0000009C (0x00000004, 0x00000000, 0xB2000000, 0x00070F0F)\" a na koniec jest komunikat \"Rozpoczynanie zrzucania fizycznej pamieci\"

 

Ma ktos jakis pomysl co robic??

Edytowane przez figiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że wrzuciłeś dysk z systemem ze starego kompa? Sformatowałeś partycję partycję systemową. Jak tak, to zrób jeszcze raz format partycji systemowej i zainstaluj system od nowa. Powinno pomóc.

 

A masz klasycznego blue screena. Pewnie Winda, ale może też coś być z dyskiem. Raczej nie z płytą.

Edytowane przez pikubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no standardowy blue screen tylko nie wiedzialem jak to tak ladnie ujac :D

a powinienem czyscic CMOS??

wysarczy reformating??

nie sadze zeby cos sie stalo z dyskiem poniewaz na poprzednim sprzecie dobrze chodzil

 

i jeszcze jedno pytanko - jak wchodze do BIOSu to mi wyswietla INSTALED MEMORY 1024 MB - a ja mam jedna kosc DDR 512MB TWINMOS 3200 CL 2,5 :blink: dlaczego tak jest?? DIMM umiescilem tak jak pisze w instukcji w slocie DIMM_B1 jak wkladam stara kosc 256 Kingstona to mi wyswietla ze mam 512 MB :mur: dlaczego podwaja ilosc pamieci - moze o przez to??

da sie jakos zarzucic memtesta bez OS - na poprzednim tescie memtest nie wykazal zadnych bledow

 

jak tylko wyjde z pracy to zaraz zrobie format od nowa

 

EDIT:

a to sa dane jakie mi sie udalo spisac z BIOSu

 

CPU TEMPERATURE 30 C

M/B TEMPERATURE 34 C

X TARGET TEMPERATURE 72 C - czy to jest temp, docelowa jak obsluzy proc??

CPU FAN SPEED ~3000 rpm

CHIP FAN SPEED ~8800 rpm

CH_1 FAN SPEED 0 rpm

Edytowane przez figiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... dziwne z tą pamięcią. Jeszcze przy jednej kości mogłoby coś być, że się z płytą gryzie, ale obie? :mur:

W razie czego popróbuj w innych slotach, ale w B1 powinno latać (u mnie wcześniej latało bez problemu)

 

Nie zaszkodzi zrobić resetu biosa.

A tak na marginesie, który masz bios?

 

Kurcze..., coraz bardziej mnie to niepokoi...

 

Ps.

Najpierw pokombinuj z pamięciami, a później zabierz się za Winde...

 

Ps.

Masz starą wersję tej płyty z tym wentylem kręcącym się na 9000 obrotów.

 

Ta X-Target temp., to temperatura proca przy której włącza się alarm płyty.

Edytowane przez pikubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde zrobilem sobie bootowalna dyskietke z memtest86 na razie jade na Default BIOS (nie aktualizowałem nic i nic nie zmienialem) ale przeciez nic nie podkrecalem wiec powinno chodzic

moze obie te pamieci nie sa obslugiwane przez mobo?? :blink:

juz sam nie wiem co robic

jak pojde do domu to najpierw sprobuje z pamiecami potem cmos clearin' i na koniec winda :angry:

Edytowane przez figiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde zrobilem sobie bootowalna dyskietke z memtest86 na razie jade na Default BIOS (nie aktualizowałem nic i nic nie zmienialem) ale przeciez nic nie podkrecalem wiec powinno chodzic

moze obie te pamieci nie sa obslugiwane przez mobo??  :blink:

juz sam nie wiem co robic

jak pojde do domu to najpierw sprobuje z pamiecami potem cmos clearin' i na koniec winda :angry:

1636782[/snapback]

ja slyszalem ze te pamieci nie za bardzo wspolpracuja z tym asusem , no ale moge sie mylic , przeciez net jest pelny blednych informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, te Twinmos nie sa najlepsze. Sam mialem 2x512 twinmos (na starym sprzecie) i niby testy przechodzily, ale i tak potrafily zrobic blue screen i napewno byla to ich wina, poniewaz sprawdzalem na innych kosciach i bylo ok. Sprawdz na innej kosci, najlepiej na dwoch kosciach, ale jakos dobrych, Geil, Patriot, Corsairs, Ocz itp.

Kiedys kompy lataly na pamieciach noname i nie robilo to roznicy, dzis sa strasznie wrazliwe na pamiec ram.

 

 

Teraz watek cykliczny "moje boje z o/c"

12 godzina Stress prime 2004, nowe ustawienie 275x9 stabilnie. Jak widac juz jest calkiem niezle, oczywiscie byloby cudownie 300, ale przy tak mlodym procku 275 stabilne jest niezle. Jak narazie nie mam zadnych problemow z tym nowym bios 1008, wiec przeciwnie, o/c idzie w gore. Stalinosc kompa calkowita, mimo poczatkowych problemow z o/c, nigdy nie widzialem na tej platformie (oby nie obywatelskiej ;/ ) blue screen. IMO mozecie smialo zmienic bios na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam wymienic pamiec?? :blink: cala kase zbieralem tylko po to zeby miec nowego procka i plyte a tu jeszcze RAM :mur: :mur: :mur: czyli nie ma szans ze pociagnie tej kosci TwinMosa??

BTW - Twinmos = noname?? obok Kingstona to byly kiedys najlepsze pamieci :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jeśli te Twimmonsy tak się z płytą gryzą, to... może niech Figiel pokombinuje najpierw z tymi kingstonami.

Jak będą jakieś problemy nadal, to spróbuj w Biosie ustawić pamięci np. na 333 lub 266. Może to pomoże.

 

Ps.

Moja Asus A8N-E latała wcześniej na pamiątce Elixir i nie było żadnych problemów - ustawienie auto/standard - timingi 3-3-3-8 (max 224(448) przy tych timingach). Wrzuciłem nowe Kingmaxy Harcore w dualu, wchodzę do Biosu, a tam szok. Timingi standardowo ustawione na 3-5-5-10 :mur: Drobna korekta i pamiątki robią ponad 255 (510) przy timingach 2,5-3-3-7 ew. 8 :) Więcej nawet nie próbowałem.

Tak więc pokombinuj może troche z ustawieniem pamięci, może to coś pomoże.

 

Ps.

Ocean, a jakie dajesz napięcie na procka przy tym ustawieniu??

Edytowane przez pikubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tak:

 

Wczoraj kupiłem sobie flopa - flop jak flop niema co opsywać - marki ALPS Podpiąłem go w biosie ustawiłem 1.44 MB 3.5" kabelki dobrze podpiąłem...w windowsie działa normalnie - czyta, kasuje pliki , formatuje dyskietki......zrobiłem sobie dyskietke startową dos i......jest tak:

Odpalam kompa - ustawiam oczywiscie pierwsze bootoanie dla flopa ....stacja ropoznaje dysk.....wczytuje bootsektor i wysakuje "Wpisz sciezke dostepu dla interpretera poleceń np. C:\windows\command.com" i niewiem co jest grane....probowałem roznych dyskietek jak i opcji "Floppy boot seek" w BIOSIE i nic...czemu tak jest?

 

PS.

W windowsie jak odczytuje dyskietke to niema problemu - plik command.com istnieje!

 

:angry:

 

UPDATE:

Wszystko jasne - wystarczyło włączyć kontrolery SATA - dziwne ale działa :rolleyes:

Edytowane przez Sebastian22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Juz wszystko działa - reset CMOS pomógł tylko jeszcze reinstalka Windy i po problemie - dzieki wszystkim za pomoc :D nareszcie moge sie cieszyc nowym sprzetem

 

a moje dzisiejsze pytanko jest o ten wiatrak na chipsecie - dlaczego tak duzo obrotów na minute?? czy w Asus Probe moge to zmieniac?? i do jakiego poziomu powinienem to zmienic - wszystko niby jest ok i wcale nie dziala tak glosno ale slyszalem ze ludziska zmniejaszaja obroty tego fana i powinno sie na niego bardzo uwazac gdyz jest trefny

 

druga sprawa dotyczy procka - slyszalem ze te z oznaczeniem 0517 i 0521 sie najlepiej podkrecaja ja mam 0522 (->sig.) czy ktos juz takiego podkrecal?? - jakie to ma mozliwosci - tak pytam na przyszlosc

 

i jeszcze jedno czy jako uzytkownik ktory poczatkowo bedzie wszystkiego uzywal na default i na razie ni bawil sie w o/c powinienem zainstalowac nVidia Firewall i Cool'n'Quiet? co jeszcze z ASUS Utlities powinno sie znalezc na moim kompie?

 

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Juz wszystko działa - reset CMOS pomógł tylko jeszcze reinstalka Windy i po problemie - dzieki wszystkim za pomoc  :D  nareszcie moge sie cieszyc nowym sprzetem

 

a moje dzisiejsze pytanko jest o ten wiatrak na chipsecie - dlaczego tak duzo obrotów na minute?? czy w Asus Probe moge to zmieniac?? i do jakiego poziomu powinienem to zmienic - wszystko niby jest ok i wcale nie dziala tak glosno ale slyszalem ze ludziska zmniejaszaja obroty tego fana i powinno sie na niego bardzo uwazac gdyz jest trefny

 

druga sprawa dotyczy procka - slyszalem ze te z oznaczeniem 0517 i 0521 sie najlepiej podkrecaja ja mam 0522 (->sig.) czy ktos juz takiego podkrecal?? - jakie to ma mozliwosci - tak pytam na przyszlosc

 

i jeszcze jedno czy jako uzytkownik ktory poczatkowo bedzie wszystkiego uzywal na default i na razie ni bawil sie w o/c powinienem zainstalowac nVidia Firewall i Cool'n'Quiet? co jeszcze z ASUS Utlities powinno sie znalezc na moim kompie?

 

z gory dzieki

1638061[/snapback]

Co do regulacji obrotów wentylatorka na chipsecie to nie ma możliwości jego regulowania poprzez programy, mozna ewentualnie puścić go na 7 czy 5V to bedzie sie wolniej kręcił.

Co do Twojego procka to sam musisz sprawdzic jak sie kręci :) nikt Ci tego nie powie, jeden pójdzie na 315x9.0 inny przy 280x9.0 wysypie sie niezaleznie od napięcia :) nVidia Firewall odradzam, są z tym same problemy, poszukaj lepiej innego firewalla, a Cool'n'Quiet to bardzo przydatna rzecz, zmniejsza taktowanie procka gdy jest nieuzywany co skutkuje mniejszym wydzielaniem ciepła oraz ograniczonym poborem prądu :) musisz włączyć tą funkcje w biosie, zainstalowac sterowniki do c'n'q z dołączonej płyty oraz ustawic w Windowsie minimalne zarządzanie energią.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps.  Ocean, a jakie dajesz napięcie na procka przy tym ustawieniu??

 

9x270 napiecie w bios na auto

przy 9x275 musze ustawic az na 1,4875 czyz nie dziwne, ze zaldwie 5 MHz w gore, a tak mocno napiecie nalezy podniesc. Cos zaczynam podejrzewac, ze procek sie dogrzewa dopiero. Czym dluzej, tym wyzej moge go krecic.. Codziennie go torturuje stres prime, dzis juz idzie 15h. Co jest najlepsze zajetosc procesora oczywiscie 100%, a idzie spokojnie grac w Bard Tale.

 

Wlasnie przypomnialem sobie o ciekawym zjawisku. Gra Bard Tale filmik jeden z filmikow z przywolaniem ksiezniczki. Procesor nie podkrecony filmik chodzi normalnie. Procesor podkrecony filmik jakby w zwolnionym tempie, nie szarpie, ale wszystko trwa znacznie dluzej. Ciekawe co jest powodem, skoro prime po 15h przyz kilka dni przechodzi stabilnie to skad ten efekt. Tyczy sie to tylko tego konkretnego filmiku z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9x270 napiecie w bios na auto

przy 9x275 musze ustawic az na 1,4875 czyz nie dziwne, ze zaldwie 5 MHz w gore, a tak mocno napiecie nalezy podniesc. Cos zaczynam podejrzewac, ze procek sie dogrzewa dopiero. Czym dluzej, tym wyzej moge go krecic.. Codziennie go torturuje stres prime, dzis juz idzie 15h. (...)

Jaki tydzień i seria proca? Czym testujesz stabilność?

Mój 9*311 robi na 1,42 vcore (SP2004 stable)

Do 9*319 potrzebuje już maxa jaki daje płyta ok. 1,55 vcore (SP2004 stable)

Chłodzenie WC - temp proca przy obciążeniu SP2004 nie przekraczała 45 st. Taki urok tych procków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tydzień i seria proca? Czym testujesz stabilność?  Mój 9*311 robi na 1,42 vcore (SP2004 stable)  Do 9*319 potrzebuje już maxa jaki daje płyta ok. 1,55 vcore (SP2004 stable)  Chłodzenie WC - temp proca przy obciążeniu SP2004 nie przekraczała 45 st. Taki urok tych procków

 

Na poprzedniej stronie dalem link do zdjecia proca, masz tu go ponizej. Ponoc to 32 tydzien E6 czyli wersja z poprawionym kontrolerem, ale gorzej sie krecaca. Tyle powiedzial mi ktorys z userow. Zreszta sam zobacz na zdjecie, ja sie w tym nie rozpoznaje.

Don Vincenzo

CPU-Z pokazuje

Brand ID 4

Famili F

Model F

Stepping 2

cokoleiwke to znaczy

 

Dotatkowo CPU-Z pokazuje smiesznie napiecie na procek, ale to juz zostalo wyjasnione pare stron wstecz ,w bios na auto, program pokazuje 1,488-1,504, ale tez pokazywal na lini 12V 11,88, a jak miernikiem sprawdzilem to bylo rowne 12, wiec to pewnie bledne odczyty programu.

Jak tez pisalem, o dziwo w bios moge ustawic max 260 (i to tez nieza kazdym razem sie zabutuje dysk, mniej wiecej 1x na 5 nie chce sie zabutowac i musze restart zrobic) natomiast jak podnosze z poziomu win to jest ok.

 

Temperatura proca teraz po 16h wygrzew Stres Prime 2004 to 48st. ale w pokoju mam ukrop, siedze gadkach i pot leje sie strumieniem po mnie. jak bylo chlodniej to temp w stresie 42. Wlasnie podkrecilem moje wiatraki w budzie...za 5 min zobacze temp.

(5 min pozniej) 46 stopni, ale w budzie teraz jest huragan.

 

Nadal nie rozwiazalem zagadki, dlaczego z poziomu bios max 260 (a 100% pewne bootowanie dysku przy 240). Z poziomu win idzie bez problemu na 270 auto napiecie 275 przy podniesionym...:blink:

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cool nad quiet wyłączyleś w biosie? inaczej Ai Booster nie ruszy

1640362[/snapback]

tak wylaczylem

 

ale moze win sie wysypal wiec jak tylko bede mial troche wolnego to go przeinstlauje

teraz mam inny problem ... karta TV mi restartuje kompa z BSOD :(

jtv na abit'cie chodzil ze az milo a tutaj lipa ... ktos wie czy to przypadlosc nforce4 ze sa takie jaja ??

 

czy da sie zmienic przerywanie ?? bo ta karta jest w winie na irq 16 , a ja bym chcial to jednak zmienic na troche nizsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troszke inny problem

Czy wam AI Booster dziala bez problemu , bo u mnie po wlaczniu zglasza blad " integer "

1639929[/snapback]

mi wywala błąd z jakąś częstotliwością magistrali PCI, i że moge kręcic na wlasne ryzyka :/ nie wiem jak to naprawic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Gdy wsadze do pci tunertv to po wykryciu CPU komp sie wiesza...

Juz po samym starcie...

Wie ktos co to moze byc?

 

Jak wsadze SB LIVE to sie komp uruchomi ale go nie wykryje poprawnie, przez co sie go nie zainstaluje...

Jakies pomysly?

 

Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Gdy wsadze do pci tunertv to po wykryciu CPU komp sie wiesza...

Juz po samym starcie...

Wie ktos co to moze byc?

 

Jak wsadze SB LIVE to sie komp uruchomi ale go nie wykryje poprawnie, przez co sie go nie zainstaluje...

Jakies pomysly?

 

Z gory dzieki

1644711[/snapback]

w topicu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=152881 ktos napisal ze asusy maja problemy z tunerami tv ... moj fly dziala pod more tv bez problemu , wiec nie potrafi Ci niestety pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Gdy wsadze do pci tunertv to po wykryciu CPU komp sie wiesza...

Juz po samym starcie...

Wie ktos co to moze byc?

 

Jak wsadze SB LIVE to sie komp uruchomi ale go nie wykryje poprawnie, przez co sie go nie zainstaluje...

Jakies pomysly?

 

Z gory dzieki

1644711[/snapback]

u mnie na A8N sli deluxe bez problemu chodził tuner AverMedia, Sb live 5.1 (chodzi nadal), oraz tuner sat SkyStar 1. Problem byl tylko z SkyStar 2, a wynika z tego że napięcia w PCI są różne (nForce4 ma chyba 3.3 a tuner SkyStar 2 wymaga 5). Może coś nie tak jest z samą płytą. Edytowane przez desconosido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

desconosido

Ta niekompatybilność ze Skystar 2 to prawda? Podobno inny standard PCI

 

Qrcze, bo zastanawiam się nad kartą DVB a tu taki zonk :?

 

Edit:

 

Tutaj coś znalazłem na ten temat: http://www.skystar2.cnet.pl/forum/viewtopi...force+4&start=0

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...