Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

severall: asusu strasznie zszedl na psy - od 10 lat jechalem na tych plytach chcialem jechac dalej pomimo negatywnych opinii znajomych - jedank moja opinia tez musiala sie zmnic - kiedy mial pozycje lidera - niestety !!! szkoda

 

Byc moze trafilem na felerny model - ale i tak pare osob na takie trafia - co stawia firme w zlym swietle - Ty ze swojej mozesz byc zadowolony ale jak ja zmienisz na kolejnego asusa i trafisz na badziew sam zobaczysz - ja juz asusa nie kupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam taki problem...

komputer ten (co w sygnaturce mam) kupilem na wakacjach i wszystko ladnie pieknie chodzilo

az dzisiaj se kupilem seagate 200gb sata 7200.8

zanim podpialem wlaczylem jeszcze raz zeby sprawdzic poczte... gg... itd... shutdown

wlozylem dysk kable itd...

uruchomilem ponownie -> bios -> sata... enable -> F10... reset

i komp juz nie wstal??? ktos wie o co kaman?

 

 

Zapomnialem napisac...

komp sie wlaczy, wiatraczki chodza ale monitor spi... glosniczek tez... zawsze byl krotki sygnal... i sie uruchamial ladnie...

jak wyciagne ram to piszczy i slysze komunikat ;) i to by bylo na tyle...

Edytowane przez b0mber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELLO :? MAM MALY PROBLEMIK KUMPEL KUPIL NIEDAWNO KOMPA I MA PLYTE A8N-SLI DELUXE NO I WIADOMO JAK TO BYWA NOWA WINDA DLUGO NIE POCHODZI DLA NOWICJUSZA:) WIEC NOWA INSTALACJA....I PROBLEM:) JEGO PLYTE ZE STEROWNIKAMI WCIEŁO:(((( CZY MOZE KTOS MI POMOC JAKIE STEROWNIKI SCIAGNAC DO TEJ PLYTY:(?

 

BIOS 1015 TYLE WIEM

 

COS PROBOWALISMY INSTALOWAC ZE STRONY ASUSA ALE NIE PAMIETAM CO BY BYLISMY WCIECI I PAMIETAM ZE WINDA PADLA PO TYM POMOGL TYLKO REINSTAL:(((( HAHA

MOZE TO GLUPI POSTA ALE POMOC PILNIE POTRZEBNA I PROSZE TLUMACZYCZ JAK DLA DZIECI:)

No w zasadzie to zostaje Ci tylko strona ASUS'a i sterowniki które tam są. Ja z niej korzystam i nigdy nie miałem problemów ze sterownikami tam umieszczonymi. No ale jeśli na prawdę będziesz miał z tym problem to mogę Ci wysłać kopie oryginalej płytki dołączonej do tej płyty głównej (pokryjesz tylko koszty CD-R i wysyłki) no chyba, że w swoim mieście znajdziesz kogoś kto Ci taką płytkę wypali..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki problem...

komputer ten (co w sygnaturce mam) kupilem na wakacjach i wszystko ladnie pieknie chodzilo

az dzisiaj se kupilem seagate 200gb sata 7200.8

zanim podpialem wlaczylem jeszcze raz zeby sprawdzic poczte... gg... itd... shutdown

wlozylem dysk kable itd...

uruchomilem ponownie -> bios -> sata... enable -> F10... reset

i komp juz nie wstal??? ktos wie o co kaman?

Jeżeli nie pokazuje sie zaden ekran to cos namieszales w biosie. Bios startuje wczesniej niz dysk twardy. Sprobuj odlaczyc wszystkie dyski twarde i wtedy uruchom komputer. Jeżeli bios nie wystartuje (nadal czarny ekran) to zreseruj bios zworka na plycie (szczególy w instrukcji).

 

Aha dysk Serial ATA nie może być podłączony jednoczesnie dwoma kablami zasilajacymi. Albo podlacza sie standardowym molexem albo specjalna wtyczka serial ata (jezeli taka jest w zasilaczu) - to tak dla przezorności.

Edytowane przez ricky44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie pokazuje sie zaden ekran to cos namieszales w biosie. Bios startuje wczesniej niz dysk twardy. Sprobuj odlaczyc wszystkie dyski twarde i wtedy uruchom komputer. Jeżeli bios nie wystartuje (nadal czarny ekran) to zreseruj bios zworka na plycie (szczególy w instrukcji).

 

Aha dysk Serial ATA nie może być podłączony jednoczesnie dwoma kablami zasilajacymi. Albo podlacza sie standardowym molexem albo specjalna wtyczka serial ata (jezeli taka jest w zasilaczu) - to tak dla przezorności.

Odloaczylem i dalej to samo. Resetowalem bios zworka i dalej nic. A zasilacz mam pod sata...

Jakies inne pomysly? Zauwazylem ze kostka z lewym dolnym rogu sie nagrzewa...

Ta miedzy srodkowym a dolnym PCI.... hm? Reklamacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odloaczylem i dalej to samo. Resetowalem bios zworka i dalej nic. A zasilacz mam pod sata...

Jakies inne pomysly? Zauwazylem ze kostka z lewym dolnym rogu sie nagrzewa...

Ta miedzy srodkowym a dolnym PCI.... hm? Reklamacja?

Odłącz wszystko co zbędne. Zostaw tylko płytę główna, procesor, 1 kośc ram w gnieździe B1 i karte graficzna. Sprawdź czy wszystko jest poprawnie podłączone. Być może karta graficzna wysuneła sie ze slotu. Jeżeli to nie dziala to spróbuj wyjąć baterię na kilkanaście sekund. Zrestartuje to wszelkie ustawienia łącznie z datą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej dzielników? Nie znajdziesz takiego biosu! Jeszcze nie ma żadnego zmodowanego biosu do serii A8N (a wielka szkoda) i musisz dostosowac oficjalne (standardowe) dzielniki.

no to mam problem bo nie dostosuje ich do tego co moga moje twinmosy. majac szyne 300 na venice, mam wtedy pamieci na 333 co daje chyba lekko ponad 250 a tego pamiatki nie przetrzymaja...a ustawiajac na 266...mam zwykle 200. no i jestem zmuszony czy krece mocno proca czy mocno pamieci...wybieram jak narazie to drugie....;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz wszystko co zbędne. Zostaw tylko płytę główna, procesor, 1 kośc ram w gnieździe B1 i karte graficzna. Sprawdź czy wszystko jest poprawnie podłączone. Być może karta graficzna wysuneła sie ze slotu. Jeżeli to nie dziala to spróbuj wyjąć baterię na kilkanaście sekund. Zrestartuje to wszelkie ustawienia łącznie z datą.

Tak juz tez robilem i dalej to samo. Jutro wysylam. Reklamacja. Trudno :|

Choc musze teraz przyznac ze zaluje kupna tej plyty... 3 miechy i juz R.I.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak juz tez robilem i dalej to samo. Jutro wysylam. Reklamacja. Trudno :|

Choc musze teraz przyznac ze zaluje kupna tej plyty... 3 miechy i juz R.I.P.

Tylko na Twoim miejscu zdjąłbym tego Zalmana z chipsetu. Jak sprzedawcy w sklepie beda chamscy to mogą nie uznać reklamacji, bo Wymieniłeś oryginalny komponent z płyty na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na Twoim miejscu zdjąłbym tego Zalmana z chipsetu. Jak sprzedawcy w sklepie beda chamscy to mogą nie uznać reklamacji, bo Wymieniłeś oryginalny komponent z płyty na inny.

Wiem wiem. Plyta ma wkoncu byc oddana w stanie oryginalnym ;] podstawke od xp90c tez trzeba odkrecic i zamienic na oryginala ;)

Chyba o wszystkim pamietalem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ktoś montowałe taki radiator http://allegro.pl/show_item.php?item=73613517 na chipset ASUSA A8N-E? Czy moge wymienić ten głośny wiatraczek na ten radiator?

2. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć w jaaki sposób się podkręca na tej płycie?

Edytowane przez Emperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam mały problem. Chcę jak najbardziej wyciszyć wiatraki w komputerze i wymieniłem zasilacz a teraz nadeszła pora na wiatrak na cpu. Kupiłem Arctic Cooling Silancer 64 Ultra TC z automatyczną regulacją obrotów. I po zamontowaniu pojawił się problem w spoczynku mam temperaturę 42-43 stopnie kiedy na wentylatorze dołącznym do 3000+ miałem z włączonym C7Q 34-35 o stresie nie będę już mówił. Wygląda mi tutaj na problem z samym wentylatorem który sam autoamtycznie reguluje obroty a u mnie prawie w ogóle się nie kręci albo ma jakieś 300-350 obrotów. W stresie temp 54 a obroty ledwo 1000.

 

Czy ktoś się z tym spotkał? Płyta to ASUS A8N-E.

Edytowane przez zbychol1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychol1:

Nie lepiej było brać AC Freezera 64? On naprawdę chodzi cicho i bardzo dobrze chłodzi.

 

Emperator:

1. Tak niebieski Zalman - nadaje się.

2. O kręceniu masz na forum sporo wystarczy poszukać. Ogólnie zasada dla A64 jest taka sama. Jakby co to zajrzyj na str. 25 lub 26 i tam jest mój post jak przykładowo podkręcić proca na płycie. Tylko nie zapomnij przestawić pci na 33,3 a pci-express na 103.

Powowdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was może Thermalrighta SI-120 na ASUS A8N? Albo Freezera 64 PRO ?

Bo ciekaw jestem jak to działa, stoje przed wyborem a jednak różnica w cenie wynosi 150zł, i czy rzeczywiście warto ją dołożyć na TR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uzywa ktoś na ASUSIE A8N-E tego niebieskiego zalmana?

Ja mam tego zalmana na a8n-sli. Przyznam że tempertatura nie jest rewelacyjna: ok 60 st C na rdzeniu. Ale że chipset wytrzymuje maksymalnie 90 st C, dlatego spokojnie mozna go uzywać.

 

Jest osobny temat o chłodzeniu chipsetu na płytyach a8n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jadę na pasywnym złotym i jakoś niestabilności nie zauważyłem.

U mnie też ze stabilnością wszystko w porządku, także przy maksymalnym obciążeniu. Tylko że 60 st C to temperatura dość wysoka i na pewno nie wpływa to na żywotność chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poruszałem wcześniej ten temat ale chcę do niego powrócić. Waszym zadaniem lepiej (mająć ASUS'a A8N SLI Deluxe) RAID'a zrobić na chipsecie nForce4 czy Slicon'ie Image :?:

Silicon Image w jaki sposób komunikuje się z resztą? Przez PCI? Z max prędkością 133MB/s? Sata 1 to 150 MB/s, Sata 2 300MB/s. nVidia nie będzie miała tego teoretycznego wąskiego gardła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moge was prosic o wypowiedzi na temat temperatury CPU na Asus A8N-E (inne A8N też) i A64 3000+ venice oraz jakie chlodzenie zastosowaliscie? Bo mam niezłego gwoździa z tymi temperaturami, wszędzie gdzie starałem sie szukać opisują iż 3000+ bez podkręcania czyli 1.8ghz na boxowym chłodzeniu chodzi na poziomie 30st lub mniej, a u mnie na konstrukcji pentagrama freezone 100cu+ czyli znacznie lepszej niz standardowy BOX osiaga 35st (oczywiscie mowa o Idle)

 

Czy A8N zawyza temp.? moze ktos cos wie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moge was prosic o wypowiedzi na temat temperatury CPU na Asus A8N-E (inne A8N też) i A64 3000+ venice oraz jakie chlodzenie zastosowaliscie? Bo mam niezłego gwoździa z tymi temperaturami, wszędzie gdzie starałem sie szukać opisują iż 3000+ bez podkręcania czyli 1.8ghz na boxowym chłodzeniu chodzi na poziomie 30st lub mniej, a u mnie na konstrukcji pentagrama freezone 100cu+ czyli znacznie lepszej niz standardowy BOX osiaga 35st (oczywiscie mowa o Idle)

 

Czy A8N zawyza temp.? moze ktos cos wie na ten temat

To wszystko zalezy od roznych czynnikow... wentyli w budzie, rodzaju zasilacza... ja przy zamknietej budzie mam na procku 34-35*C przy 1080 Mhz - mnożnik x4, szyna 270. przy otwartej budzie spada do 29*C. Rozne konstrokcje chlodzenia beda dawaly rozne efekty... Dowiem sie od znajomego ktoty z boxa przesiadl sie na pentagrama 120cu+ i napsize jaka byla roznica bo obecnie nie pamietam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ASUSA A8N-E(niedawno kupionego)tym że nie moge uzywac takich programów do przeglądania neta jak Firefox, Opera itp. Równie gg nie potrafi zalogować. Rozmawiałem z adminem z mojej sieci(radiówka) i powiedziałże winę za to ponosi firewall. Jak go wyłączyć? Narazie nie mam żadnych antywirusów.

Edytowane przez Emperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj włożyłem do mojego komputera nagrywarkę LITE-ON modelu nie pamiętam, i tak wszystko

okej wyłączam kompa. Wkładam napęd, uruchamiam. Patrzę na diody napędów nie mrugnęły,

naciskam przycisk się nie włącza. Nagle słyszę syk. Tacka się otwiera, komp wyłącza. Próbuję

włączyć, nic się nie dzieje i tak wszystko wywaliłem, samą płytę z prockiem i ramem próbuję

włączyć i nic. Dotykam wszystkich radiatorów na płycie i na czipsecie był bardzo gorący.

Więc wyjmuję płytę i oglądam, zdejmuję radiator z czipsetu i widzę czarną plamkę i zapach

spalenizny z niego. No to płyta RIP. Zawiozłem dziś wszystko do sklepu, resztę sprzętu

posprawdzali i wszystko działa, płyta dead. Jeszcze był problem bo ponoć są koło czipsetu

ściężki uszkodzone i laminat gdzieś. Więc niby szansa na gwarancję zerowa. Sprawdziłem także

napięcia na zasilaczu wszystkie są w normie. Więc interesuje mnie, co mogło spowodować to

przegrzanie/spalenie się czipsetu ?

 

Sprawa wygląda podobnie jak u b0mber'a tylko on ma wyższy model tej płyty i u niego padło po

podłączeniu dysku.

A kompa mam jak w sygnaturce, drugi napęd to Toshiba 12 X jak dobrze pamiętam, płyta grafa

CPU i RAM kupione na początku lipca. Zasilacz i obudowa też. Wszystko chodziło dobrze z tym

zalmanem przez 3-4 miechy. Nie miałem żadnych problemów z tym, nie wieszał się ani nic. Komp nie był ostatnio jakoś mocno użytkowany, był ciężej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos moze problemy z podkrecaniem proca na a8n-e? u mnie wyciaga max 220x9, pozywej 220 komp nie startuje wsywietla mi sie tylko powitalne logo asusa i dalej komp wisi ;x

dodam moze jeszcze tylko, ze nie znalazlem niestety zadnych porad w artykulach na temat podkrecania a64.

mobo: asus a8n-e

proc: a64 3000+ venice chłodzony freezerem

help some one? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...