Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

SLI32

 

Wygląda na to, że nie ma co oczekiwać rewelacji po tej płycie.

Niby są 2 pełne złacza PCI Express x 16 ALE,

każde z nich jest połaczone o połowe węższą szyną HT niż w poprzedniej wersji.

 

Czyli, pic na wode jak mawiał Kociniak.

Chyba brak powodu do przepłacania i premium jest idealną płytką na dzień dzisiejszy.

 

"The explanation of the newer platform being slower comes from one architectural feature of the nForce4 SLI X16. To ensure high-speed communication between the chipset’s North and South bridges, NVIDIA had to reduce the width of the HyperTransport bus the chipset connects to the CPU with and to use two 8-bit channels instead of the ordinary nForce4’s two 16-bit channels there."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem bios 1010 final. Niestety asus i biosy to jakas pomylka. Oczywiscie nie przeszedl bariery 220MHz, Tak wiec mimo paru wad nadal dla mnie biosem nr one jest 1009-001...

 

Cześć Wszytskim!

 

Ocean -> pytanie szczególnie do Ciebie: wiesz coś może o podobnym problemie z wersją A8N-SLI? (z tego co widze w sigu to masz wer. E) ... Otóż u mnie też jest big problem z podkręcaniem. Stabilnie wyciągam tylko 216MHZ na FSB przy dzielniku pamięci 333 i HTx3. Normalnie załamka (proc. A64+ 3200). Nie kończy się nawet bios ładować, albo wywala błedami przy ładowaniu łindy!

Pytałem juz w wątku o podkręcaniu Athlonów Venice 3000+ i tam chlopaki zwrocili uwagę na może zbyt słaby zasilacz (Cheiftec 360W przy tym Athlonie i karcie graf. 7800GT), ale też przypomnieli o tym co powinienem zrobić na samym początku, tzn. zanim sprawdzisz jak się procek kręci zobacz jak znosi wysokie FSB płyta główna. No i g.... Moja nie weźmie nic wyżej od 219 MHz przy mnożniku na procesorze =5. Czyli to nie procesor jest wąskim gardłem. Próbowałem już biosów 1011, 1013 i 1014 final i cały czas to samo :( Teraz kiedy to piszę komp leci spokojnie na FSB 219 ale właśnie z mnożnikiem x5. Jak wrócę x10 - to już nie wydoli więcej niż 216 Mhz. I co ciekawe wtedy mogę nawet przez godzinę grać np. w NFS MW i zero zwiechów, a tylko jeden megaherc więcej i na 2170 już wywala windowsa po kilku minutach...

 

Ocean -> może coś doradzisz? Może ktoś inny miał podobny problem z wersją A8N-SLI ?

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Tak sobie używam od jakiegoś czasu A8N-SLI Delux + Venice 3500+ i moje wrażenia - płyta spoko bezproblemowa ( jedynie wentyl na chipsecie umiera już ), bios obecnie najnowszy czyli 1016. Procek do selektów nie należy ale ustawiłem mnożnik x9 ( jak dla Venice 3000+ ) i max stabilne HTT wynosi 310MHz z dzielnikiem pamięci 333, HT ustawione na auto. Ogólnie spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej sledzilem te posty bo oczywiscie mam podobny problem z A8N-E czyli jakas tajemnicza blokada na htt220Mhz dodatkowo sypie mi CRC przy sciaganiu plikow podczas korzystania z wbudowanej sieciowki i musialem przejsc na PCI. To jakby 2 sprawa wrocmy do tego htt. Bylo tak ze mialem bios bodajrze wersje 1006 i nic nie moglem zrobic przypadek identyczny jak u Oceana. Po wgraniu biosa 1010 jak reka odjal. Poszlo nawet na 300htt x9 bez zadnych ustawien typu 103Mhz PCI-E itp. Po testach wrocilem sobie do nominalnych ustawien i zaczalem podlaczc dyski generalnie to juz nie pamietam ale jedyna rzcza jaka od tego czasu zrobilem byla zmiana w dyskach i juz nie pamietam czy te testy overclockingu robilem z 1 czy 2 dyskami - i teraz oczywiscie problem powrocil. System nie bootuje powyzej htt 220mhz i nic nie pomaga. Odlacze jeden dysk i sprawdze czy to pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!! :D :D

jestem pewny ze problem blokady htt na A8N-E udalo mi sie rozwiklac (przynajmniej u mnie to dziala) u Was tez sadze ze te plyty sie nie roznia

zauwazyliscie pewnie ze na starcie plyta laduje taki freeOS w razie np. crashu biosa. Blad w tym programie moze byc odpowiedzialny za nasze problemy. Wystarczy wlaczyc w biosie dyskietke 1.44, a klopoty z zablokowana htt mina :D wylaczyc a na powrot wroca. Fajne co?

Edytowane przez Roy800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej sledzilem te posty bo oczywiscie mam podobny problem z A8N-E czyli jakas tajemnicza blokada na htt220Mhz dodatkowo sypie mi CRC przy sciaganiu plikow podczas korzystania z wbudowanej sieciowki i musialem przejsc na PCI. To jakby 2 sprawa wrocmy do tego htt. Bylo tak ze mialem bios bodajrze wersje 1006 i nic nie moglem zrobic przypadek identyczny jak u Oceana. Po wgraniu biosa 1010 jak reka odjal. Poszlo nawet na 300htt x9 bez zadnych ustawien typu 103Mhz PCI-E itp. Po testach wrocilem sobie do nominalnych ustawien i zaczalem podlaczc dyski generalnie to juz nie pamietam ale jedyna rzcza jaka od tego czasu zrobilem byla zmiana w dyskach i juz nie pamietam czy te testy overclockingu robilem z 1 czy 2 dyskami - i teraz oczywiscie problem powrocil. System nie bootuje powyzej htt 220mhz i nic nie pomaga. Odlacze jeden dysk i sprawdze czy to pomoze.

Witam. Na bledy CRC jest proste rozwiazanie. Zapewne masz zainstalowanego firewalla od nvidii. Zainstaluj nowe stery do plyty. U mnie nie to, ze sypalo bledami to jeszcze sieciowka zamulala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszytskim!

 

Ocean -> pytanie szczególnie do Ciebie: wiesz coś może o podobnym problemie z wersją A8N-SLI? (z tego co widze w sigu to masz wer. E) ... Otóż u mnie też jest big problem z podkręcaniem. Stabilnie wyciągam tylko 216MHZ na FSB przy dzielniku pamięci 333 i HTx3. Normalnie załamka (proc. A64+ 3200). Nie kończy się nawet bios ładować, albo wywala błedami przy ładowaniu łindy!

Pytałem juz w wątku o podkręcaniu Athlonów Venice 3000+ i tam chlopaki zwrocili uwagę na może zbyt słaby zasilacz (Cheiftec 360W przy tym Athlonie i karcie graf. 7800GT), ale też przypomnieli o tym co powinienem zrobić na samym początku, tzn. zanim sprawdzisz jak się procek kręci zobacz jak znosi wysokie FSB płyta główna. No i g.... Moja nie weźmie nic wyżej od 219 MHz przy mnożniku na procesorze =5. Czyli to nie procesor jest wąskim gardłem. Próbowałem już biosów 1011, 1013 i 1014 final i cały czas to samo :( Teraz kiedy to piszę komp leci spokojnie na FSB 219 ale właśnie z mnożnikiem x5. Jak wrócę x10 - to już nie wydoli więcej niż 216 Mhz. I co ciekawe wtedy mogę nawet przez godzinę grać np. w NFS MW i zero zwiechów, a tylko jeden megaherc więcej i na 2170 już wywala windowsa po kilku minutach...

Ocean -> może coś doradzisz? Może ktoś inny miał podobny problem z wersją A8N-SLI ?

pozdr.

 

Tu sprawa wyglada inaczej niz przy "magicznej barierce na plycie E). Bardzo czestym bledem jest nie wlasciwe testowanie proca i z tego powodu brak pewnosci w pozniejszym uzytkowaniu, co powoduje bledy.

Zrob tak, ustaw:

HTx3

HTT na max twojego stabilnego czyli z tego co napisales 216-219

mnoznik x9

PCI-E 103

Blokada PCI na 33

napiecie nominalne (nie podnos)

Pamieci na 266

teraz wlacz Total Prime 2004 ustaw na test procesora i minimum 12h musi chodzic, w tem czasie normalnie pracuj w win, ogladaj filmy, przegladaj net, pisz w word itp. Jesli przez te 12h nie bedzie error to zrob screen i wylacz go, daj na forum. Wtedy pomyslimy nad nastepnymi mozliwosci.

 

 

UWAGA!!! :D :D

jestem pewny ze problem blokady htt na A8N-E udalo mi sie rozwiklac (przynajmniej u mnie to dziala) u Was tez sadze ze te plyty sie nie roznia

zauwazyliscie pewnie ze na starcie plyta laduje taki freeOS w razie np. crashu biosa. Blad w tym programie moze byc odpowiedzialny za nasze problemy. Wystarczy wlaczyc w biosie dyskietke 1.44, a klopoty z zablokowana htt mina :D wylaczyc a na powrot wroca. Fajne co?

 

Hmm, tyle, ze ja nie mam podlaczonej stacji dyskietek i zawsze ja w bios wylaczalem. Druga sprawa to, ze przy bios 1009-001. ktorego uzywam jest stacja 1,44 na stale wlaczona i nie idzie tego zmienic (taki upierdliwy blad tego bios), a jednak na tym bios mozna krecic bez problemu.

Nie chce mi sie zmieniac znowu bios, ale moze jak ktos jeszcze to sprawdzi i potwierdzi to zmienie na test. W koncu problem bylby rozwiazany.

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nic ze nie masz stacji dyskietek - ustaw ja w biosie po prostu a potem w windows wylaczysz ja w managerze urzadzen i po sprawie. :D

 

Druga sprawa jaka musze jeszcze rozwiazac sa bledy z sieciowka - w przypadku duzych plikow sciaga z bledami - tak bylo w przypadku poprzedniej wersja biosu zarowno z jak i bez Nvidii Firewalla. Kika osob juz wlasnie o tym pisalo - nie wiem czy ma to cos wspolnego z neostrada byc moze - jak to wyglada z wersja 1010? Cos sie poprawilo testowal to ktos? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> Ocean, przepraszam, ale oświeć mnie, bo nie bardzo rozumiem co ma wykazać cała ta procedura?

Przecież nawet z mniżnikiem na procku x 10, dzielnikiem pamięci 333 i HT x 3, bez problemu ponad godzinę grałem w NFS Most Wanted! A wtedy szyna była na 216 MHz! Jak tylko zrobię 2 MHz wyżej to d..a! Więc co mi ma dać testowanie na niższych mnożnikach częstotliwości, która i tak działa przy "normalnych" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

coś mnie zaraz trafi.............

komputer służy mi do pracy, żadko gra lub film, żadnego podkręcania

konfiguracja:

asus a8n-e

athlon 64 3200+ Venice

2x512 Kingston 400 Mhz CL2.5

Geforce 6600GT 128MB

Audigy 2

2xHDD

1 - seagate 160GB SATAII 8MB

2 - seagate 2500GB SATAII 16MB

DVD-RW Nec 4551

Zasilacz 350W Modecom

 

sterowniki 6.70, Windows XP SP2, po zainstalowaniu sterownków system uruchamia się bardzo długo albo w ogóle, od czasu do czasu blue screen gdzie napisane jest że problemem jest nvata.sys, przeinstalowałem system ze sterowników zainstalowałem tylko nvsbus, system odpala się idealnie, bardzo szybko, ale bardzo częste restarty i blue screeny, system bardzo niestabilny, nie nadaje się do pracy, próbowałem z biosami 1008 i 1010, jestem załamany, miało być tak pieknie, wydałem sporo kasy i jak na razie nie jestem zadowolony z zakupu, moze ktoś ma jakies sugestie ?

 

pozdrawiam

tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz mnie trafi jak wy te posty edytujecie to odpisujcie na ktory post odpowiadacie bo to co widze jest bez sensu

 

powtorze wiec do Oceana - czytaj ze zrozumieniem :blink: , napisalem ze stacja dyskietek MUSI byc wlaczona, aby mozna bylo ustawic wyzsze htt - w biosie 1009 jak piszesz, nie mozesz nawet stacji wylaczyc dlatego wlasnie na tym biosie ci dziala - nie widze tu sprzecznosci miedzy tym co pisze, a tym co u ciebei wystepuje i to jest wlasnie potwiedzenie tego bugu.

 

Czyli reasumujac jezeli komus komputer nie przechodzi POSTA (czyli wyswiatla tylko ramke z dyskami) po podniesieniu htt, to niech sprawdzi czy ma WLACZONA stacje dyskietek w biosie.

Dotyczy to tylko takich przypadkow!

 

P.S. teraz do do grzega, ktory odpisal mi na posta, mimo ze dalej juz cos wiecej napisalem na temat bledow CRC sieciowki

wiec powtorze ze nic nie daja u mnie ani nowe stery, ani wylacznie NVIDII Firewalla dalej sciaga bardzo duze pliki (150MB i wiecej) z bledami. :mur: karta na PCI dziala bez problemu.

szkoda by bylo stracic Active Armor - coz jeszcze cos popatrze, ale takze na forum ASUSA juz ten problem byl poruszany

Edytowane przez Roy800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> Ocean, przepraszam, ale oświeć mnie, bo nie bardzo rozumiem co ma wykazać cała ta procedura?

Przecież nawet z mniżnikiem na procku x 10, dzielnikiem pamięci 333 i HT x 3, bez problemu ponad godzinę grałem w NFS Most Wanted! A wtedy szyna była na 216 MHz! Jak tylko zrobię 2 MHz wyżej to d..a! Więc co mi ma dać testowanie na niższych mnożnikach częstotliwości, która i tak działa przy "normalnych" ?

 

To, ze gra ci chodzi to nie znaczy, ze proc jest stabilny. Co ma oznacza ta procedura? napisalem wyzej, sprawdzisz czy twoj proc jest stabilny na takim podkreceniu. Jesli nie bedzie stabilny to wiadomo co jest grane. Total Prime 2004 jest jednym z najlepszych programow do testu calkowitej stabilnosci. Jesli on ci w ciagu tych 12h nie pokaze bledu to wtedy na 99% jest procesor stabilny i zadne granie nie zastapi tu tego 12h testu.

Oczywiescie nie musisz testowac stabilnosci to kwestia kazdego uzytkownika swojego komputera, nie chcesz testowac nie testuje to twoj komp, ale nie mozesz powiedziec, ze jestes pewny o stabilnosci. Prosiles o pomoc, ja poprostu napisalem co nalezy zrobic na poczatek, ale nie musisz mnie sluchac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze gra ci chodzi to nie znaczy, ze proc jest stabilny. Co ma oznacza ta procedura? napisalem wyzej, sprawdzisz czy twoj proc jest stabilny na takim podkreceniu. Jesli nie bedzie stabilny to wiadomo co jest grane. Total Prime 2004 jest jednym z najlepszych programow do testu calkowitej stabilnosci. Jesli on ci w ciagu tych 12h nie pokaze bledu to wtedy na 99% jest procesor stabilny i zadne granie nie zastapi tu tego 12h testu.

Oczywiescie nie musisz testowac stabilnosci to kwestia kazdego uzytkownika swojego komputera, nie chcesz testowac nie testuje to twoj komp, ale nie mozesz powiedziec, ze jestes pewny o stabilnosci. Prosiles o pomoc, ja poprostu napisalem co nalezy zrobic na poczatek, ale nie musisz mnie sluchac.

 

Nie no, ja wiem że chciałeś pomóc - rozumiem to i dzięki! Tylko wiesz - mi nie jest komp potrzebny 12 h/dobę. Jeśli podkręcę te 150, 200, czy nawet 400 Mhz (gdybym mógł) to 2,3 godziny pracy w windowsie + godzinka na grę wystarczy! Co mi więcej trzeba? :) Chodzi mi tylko o to, że zaskakująca jest ta jakas "niewidzialna" bariera, która nie pozwala przejść mi choćby o 1 MHz wyżej przy - przeciez doś niskich jak na ten procek - wartościach ponad nominalne! No powiedz sam - co to jest 2160 MHz na Venic'a 3200 - aż tak cienkie to one nie są chyba ;) ... A tak jak mówiłem - procesor spokojnie leci na FSB 220 i 230 MHz jeśli dam mu w biosie mnożnik x5 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja wiem że chciałeś pomóc - rozumiem to i dzięki! Tylko wiesz - mi nie jest komp potrzebny 12 h/dobę. Jeśli podkręcę te 150, 200, czy nawet 400 Mhz (gdybym mógł) to 2,3 godziny pracy w windowsie + godzinka na grę wystarczy! Co mi więcej trzeba? :) Chodzi mi tylko o to, że zaskakująca jest ta jakas "niewidzialna" bariera, która nie pozwala przejść mi choćby o 1 MHz wyżej przy - przeciez doś niskich jak na ten procek - wartościach ponad nominalne! No powiedz sam - co to jest 2160 MHz na Venic'a 3200 - aż tak cienkie to one nie są chyba ;) ... A tak jak mówiłem - procesor spokojnie leci na FSB 220 i 230 MHz jeśli dam mu w biosie mnożnik x5 :blink:

Widzę że nic nie rozumiesz.

Test 12h da ci pewność że system będzie w 99% stabilny i będziesz miał pewność że po 5min nie wywali bsoda.

A to że ty testowałeś w gierce 2godz nic nie znaczy. Może akurat gierka wytrzymała 2 godz, ale system i tak może ci się wywalić po 5 min.

Więc jeżeli chcesz dalszej pomocy zrób to co Ocean pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A8N-E problem z CRC error przy pobieraniu plikow

rzecz ma sie tak - z wersja sternikow 6,65 (z plyty dostarczonej) i 6,66 (akualnie dostepne na stronie asusa) sieciowka sypie bledami zarono przy wlaconym firewallu jak i przy wylaczonym. Doszedlem ze rozwiazac to mozna jedynie przez instlacje sterownikow w wersji 6,82 (ze strony Nvidii) ale konieczne jest i tak calkowite wylaczenie nvidii firewalla. Jak komus sie chce moze kombinowac z jakimis innymi sterami tzn dointsalowac firewall z jakiegos innego packu - dla swiatego spokoju lepiej na razie zrezygnowac z tego narzedzia nvidii i poczekac az je dopracuje bo to ono generuje bledy.

Edytowane przez Roy800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodem bledow crc sa sterowniki

zainstaluj stery z 6.70 i nam 5.09 z paczki dla 16x problem znika

(patrz opisal to rowniez themeon i roy 800 w watku o nvfirewall)

przciez roy800 to ja ... :D

ale wlasnie nie ma juz sterow w tej wersji dostepnych poza tym sam nie wiem czy warto instalowac tego firewalla w ogole bo niezbyt ludzie go chwala - byc moze ulegam jakiej paranoi ale nie am czasu teraz na testowanie tego wynalazku.

po prostu sadze ze aktualna instrukje ustawieni sieci dla A8N-E kazdemu sie przyda - bo jak widze czesc osob z tego watku poinstalowalo soebie inne sieciowki na PCI nie mogac uporac sie z tymi CRC. :)

Edytowane przez Roy800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze powiedziec , ze plyta A8N-E nie jest az tak przyjazna uzytkownikowi jakby to sie moglo wydawac - zreszta taka opinie mam od czasu zakupu A7V333. Najpierw kilka godzin walki z htt i overclokingiem, potem pare chwil spedzonych na szukaniu przyczyn bledow CRC dla karty sieciowej. Musze przyznac ze w porownianiu do A7V33 RAID ktora to plyte mialem do tej pory, dzialaja w koncu features w rodzaju Q-Fan czy AI NOS. Z podkrecania i stabilnosci jestem naprawde zadowolony - brak jakichkolwiek zawieszen bardzo dobrze dziala hibernacja, standby, dolaczanie portow USB w locie. Zobazymy jak bedzie z jej dlugowiecznoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nic nie rozumiesz.

Test 12h da ci pewność że system będzie w 99% stabilny i będziesz miał pewność że po 5min nie wywali bsoda.

A to że ty testowałeś w gierce 2godz nic nie znaczy. Może akurat gierka wytrzymała 2 godz, ale system i tak może ci się wywalić po 5 min.

Więc jeżeli chcesz dalszej pomocy zrób to co Ocean pisze.

 

My się po prostu nie rozumiemy i ta dyskusja przestaje być konstruktywna... Ale dobra, załóżmy że zrobię taki test i wynik będzie pozytywny! I co dalej? Hmmm? ...

 

Chłopaki - ja wiem, że może po prostu u mnie to loteria i nikt nie ma gotowego rozwiązania, ale mi przeciez nie chodzi o testowanie stablilności w nieskończoność tylko o możliwośc przejścia na wyższe częstotliwości!!! Kto powiedział, że mi przy FSB 216 wywala BSOD'a?

Przeciez mi nie o to chodzi! Ja nie żądam nimożliwego - z tego co piszą inni użytkownicy osiągnięcie nawet FSB 230 i wyżej to nie problem! No co mi da zaj....ście stabilny komp w takim teście jak proponujecie przy FSB 216, skoro i tak zwiesi się przy FSB 217-218 MHz!!!

Czy rozumiecie o co mi idzie? Ale nieważne - jak testować kompa po podkręceniu to ja wiem ;), natomiast jeśli nikt nie podejrzewa, gdzie może leżeć przyczyna mojej - nazwijmy to umownie - bariery FSB, to trudno...

Dzięki za dotychczasowe głosy ale chyba odpuszczam dalszą dyskusję- po prostu muszę poeksperymentować i albo do czegoś dojdę, albo zostanie mi tylko A64 3200 @2160 ;)

 

pozdro

Edytowane przez bertos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My się po prostu nie rozumiemy i ta dyskusja przestaje być konstruktywna... Ale dobra, załóżmy że zrobię taki test i wynik będzie pozytywny! I co dalej? Hmmm? ...

 

Chłopaki - ja wiem, że może po prostu u mnie to loteria i nikt nie ma gotowego rozwiązania, ale mi przeciez nie chodzi o testowanie stablilności w nieskończoność tylko o możliwośc przejścia na wyższe częstotliwości!!! Kto powiedział, że mi przy FSB 216 wywala BSOD'a?

Przeciez mi nie o to chodzi! Ja nie żądam nimożliwego - z tego co piszą inni użytkownicy osiągnięcie nawet FSB 230 i wyżej to nie problem! No co mi da zaj....ście stabilny komp w takim teście jak proponujecie przy FSB 216, skoro i tak zwiesi się przy FSB 217-218 MHz!!!

Czy rozumiecie o co mi idzie? Ale nieważne - jak testować kompa po podkręceniu to ja wiem ;), natomiast jeśli nikt nie podejrzewa, gdzie może leżeć przyczyna mojej - nazwijmy to umownie - bariery FSB, to trudno...

Dzięki za dotychczasowe głosy ale chyba odpuszczam dalszą dyskusję- po prostu muszę poeksperymentować i albo do czegoś dojdę, albo zostanie mi tylko A64 3200 @2160 ;)

 

pozdro

dokladnie nie jest ta dyskusja konstruktywna bo duzo mowisz a ja do tej pory nie dowiedzialem sie co sie dokladnie dzieje z tym twoim komputerem oprocz jakis zdawkowych relacji na temat htt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, koniec głupiego tematu <_< Płyta jest jaka jest. Powiedzcie mi, jaka karta graficzna z allegro na PCI (PCI a nie PCI-E !) nie uwali mi płyty i wyświetli jakiś w miare dobry obraz ? Żeby w necie coś było widać :) Jak najtańsza oczywiście... Chodzi o to że są problemy z PCI na A8N-E, karty satelitarne się palą (pamiętacie?) i są z tym problemu. Może ktoś używał starej grafy na PCI i może mi podać jakiś model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przegladalem temat i jakos nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie. Mozliwe ze przegapilem cos czytajac ponad 45stron na raz. A "problem" jest nastepujacy: wlasnie leci do mnie Asus A8N-SLI Premium i chcialbym sie dowiedziec z ktorej karty sieciowej lepiej skorzystac? W ramach optymalizacji chcialbym powylaczac wszystkie zbedne urządzenia. Do wyboru mam:

1. NVIDIA nForce 4 build-in Gigabit MAC with external Marvell PHY,

2. Marvell 88E81001 PCI Gigabit LAN controller.

Prosilbym tez o krotke uzasadniednie czemu akurat opcja 1/2.

Dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podpięcie do karty sieciowej NVidii ponieważ jest ona podpięta do magistali PCI-Express, natomiast drugie złącze podpięte jest bodajże do starej magistrali PCI.

 

W rzeczywistości jakbyś zrobił testy przepustowości i opóźnień podejrzewam że nie dostrzegłbyś różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...